Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Satışta Yaşananlar  (Okunma sayısı 2632 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ormanci

• Membro
Ynt: Satışta Yaşananlar
« #25 : 31 Mart 2017, 13:13:36 »
Öyle bilmemneye böyle bilmemne hesabı  :D
Maalesef bu tip arabalarda kitle bu.

Doğa demiş ya işte siz hiç E36 sattınız mı diye. Mercedes BMW'de bu işler daha da fena, özellikle de araçlar eski model ve ucuzlamaya başlamışsa, vay halinize.

Satmaya çalıştığım araçlara bakıyorum, 106 Quiksilver, 207 1.4 benzin, bunları alacak-alabilecek veya almak isteyen kitle belli. Haliyle diyaloglar da belli. 156, 147, Giulietta vs. için de geçerli bunlar. Hadi Giulietta'larda biraz belki değişebilir diyelim ama yine de yakındır, çok farklı olacağını sanmam.

Zamanında arkadaşla Caddebostan sahilde McDonalds'ta oturuyoruz, cabrio E46 BMW geldi ama alet çok güzel görünüyor, vay be ne güzel alet falan dedik. Alet 06 plaka, hırbonun biri indi böle gayet amele tipli, arkadaşın yanına geldi, "kardeeeeşş, beğendin galiba" dedi, abi dedi valla maşallah güzel alet dedi. Bu arada arabada Alpina falan yazıyo, model no yazıyo B bilmemne falan diye, sticker'lar jantlar vs. var, acaba orijinal Alpina mıdır diye tartışıyoduk. Arkadaş da adamı görünce yem attı;

- Abi Alpina mı gerçekten?
- (O ney la?) Hı, heeee, baggg gardeşşş, tesisat da Alpinn, araba da Alpinnnn... Satarım bag hemen burda istersenn? (Ama herifin mimikler hareketler efsane)
- Abi yok sağol biz karşılayamayız bunu ya ehuehue...
- Euhauhuhauha tamam yeenim iyi akşamlar...

Babam zamanında Octavia sattı.
Bi çift geldi, arabaya baktılar, şuraya gösterebilir miyiz dediler, babamla beraber binip gittiler, almış devam etmiş adam. Ulan dedim bi biz böyle araba satamıyoruz herhalde.

207'yi satarken de salağın birine denk geldik, sabahtan akşamüzerine kadar oyaladı bizi *******. Önce arabayı göstericem diye usta bekledik, sonra babasını bekledik, para gelecek para yatacak bilmemne. Basıp gidelim dedik, bi yandan da yalvarıyo abi yapmayın etmeyin, tamam haber verdim vallahi geliyo... Meğer o arada derdi fiyat indirmekmiş hıyarın. Aklı sıra pazarlık yapacak.

1-2 arkadaşım var al-sat yapıyolar. Hasarlı veya bozuk araba alıp yaptırıp satıyolar.

Bir ara bi EOS'u 4-5 defa sattık dedi :) Alet hasarlı mı ne, atıyorum bunlara 20ye veriyorlar, bunlar 30'a satıyo, daha sonra yine bişey oluyo aynı araba yine bunlara düşüyo, bunlar 3-5 kârla bi daha satıyo, noluyo be ne yapıyosunuz olum siz demiştim :) Bişey yapmıyoruz valla enayi bol, neyi var neyi yok söylüyoruz, ona rağmen saçma sapan kârlarla sattık dedi :)

Başka birinde Corsa dizel ilanı. Adam herşeyi açıklamış, yazmış. Hıyarın biri arıyo, şu şu ne? Abicim diyo sen ilanı okudun mu? Okudummm? Kapat bi daha oku demiş telefonu suratına kapamış.

Bizim öküzlere böyle yapmak lazım gerçekten.

Arkadaşla bi BMW M3 ilanı görmüştük.
Adam ciddi alıcılara önce "benimle hiç muhatap olmadan, arabayı görmek istiyorsan 500 TL'yi şu hesaba yatır" diyor resmen ilanda. Sonra parayı yatırdığına dair mesaj istiyor, kontrolden sonra sizinle temasa geçeceğim ve randevu vereceğim diyor. Sonrasında arabayı görmeye gidiyorsunuz, kapalı garaj vs.vs.vs.vs. Benim gösterdiğim yere gidecek, ben kullanacağım, öyle gazlama, salak sulak adamlar götürüp kontrol ettirme vs. yok...gibi bir sürü kural falan.

Of demiştik, işte ilan budur :) Ama kıçıkırık dandik arabaya da yapamıyosun ki bu muameleyi :)

Bir de bizde anlamsız arabalara anlamsız talep çok, Palio örneğini vermiş arkadaş :)
Başka bir arkadaşım da fotoğrafçı, sattığı dandik dizel Corsa'nın fotoğrafları ile oynamış, güzel fotoğraflar koymuş, adamlar nefes nefese koşarak gelip alıp gittiler demişti  :D
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

alisto

• Membro
« #26 : 31 Mart 2017, 14:13:44 »
Konu çok güzel. Çok orijinal hikayeler çıkacağından eminim.

70 binlik arabaya mesaj atıp "58 e nötere qidelm mi gardaşşşş" cılar vardır bir de.

ArinFırat

• Membro
« #27 : 31 Mart 2017, 15:05:59 »
2 sayfa boyunca yazılanların hemen hemen tamamını okudum ve 156 yı satış sürecinde yaşadıklarım aklımda canlandığı için içime ürperti girdi... Şu an 159 um ve eşimin aveosu var, son 1 yıldır 2sini satıp 2 adet giu alma niyetim var ancak yukarıda yazılanlar yüzünden ilan açmaya ürküyorum.
156 mı satma sürecinde yaşadığım en ilginç olay; Siverek'ten 1 uzman çavuş günlerce aradı durdu falanca gün gelecem diye,aracınızı çok beğendim vs vs vs. anlaştığımız gün geldi, kesin alıcı diye bagajı torpidoyu vs herşeyi boşaltmışım tabi.2 kişi geldiler arabayı kullandılar test ettiler gayet memnun kaldılar, oto teste soktular ardından sanayiye 2-3 ustaya göster derken bütün günümüz bitti el sıkıştık fiyatta anlaştık ve notere gidecez. eşeklik bende nasıl olsa arabayı sattım, uzak yoldan gelmişler hazır sanayi içindeyken esnaf lokantasından kebap ısmarlayayımda arkamdan laf etmesinler dedim ve kebap ısmarladım. yemekten sonra eşini aradı ve eşiyle ne konuştuysa artık, kardeş eşim arabayı beğenmedi, kalsın dedi. o an kırmızı görmüş boğaya döndüm " sen neden geldin, eşin gelseydi dedim, bundan sonra alacağınız araba olursa sen gitme eşini gönder" diyecek kadar sinirlenmiştim, yanında getirdiği arkadaş ise bi mütevazi sormayın,haklı olduğumu bildiği için hem arkadaşını kenara çekip kızıyor bi yandan beni sakinleştiriyor...ımm kem küm kusura bakma vs vs derken gittiler ama kudurmuş haldeyim, ardından telefon açtım ibanımı gönderiyorum yemek parasını gönder olm, göndermezsen helal etmiyorum zehir zıkkım olsun çoluk çocuğundan çıksın dedim. gönderdimi hatırlamıyorum :)  Eğer o arkadaş kendine alfa almış ise ve buradaysa umarım bunu okur ve kim olduğumu hatırlar..hala sinirliyim çünkü onun yüzünden ilan vermeye korkuyorum :))))

crackher

• Membro
« #28 : 31 Mart 2017, 16:01:10 »
2 sayfa boyunca yazılanların hemen hemen tamamını okudum ve 156 yı satış sürecinde yaşadıklarım aklımda canlandığı için içime ürperti girdi... Şu an 159 um ve eşimin aveosu var, son 1 yıldır 2sini satıp 2 adet giu alma niyetim var ancak yukarıda yazılanlar yüzünden ilan açmaya ürküyorum.
156 mı satma sürecinde yaşadığım en ilginç olay; Siverek'ten 1 uzman çavuş günlerce aradı durdu falanca gün gelecem diye,aracınızı çok beğendim vs vs vs. anlaştığımız gün geldi, kesin alıcı diye bagajı torpidoyu vs herşeyi boşaltmışım tabi.2 kişi geldiler arabayı kullandılar test ettiler gayet memnun kaldılar, oto teste soktular ardından sanayiye 2-3 ustaya göster derken bütün günümüz bitti el sıkıştık fiyatta anlaştık ve notere gidecez. eşeklik bende nasıl olsa arabayı sattım, uzak yoldan gelmişler hazır sanayi içindeyken esnaf lokantasından kebap ısmarlayayımda arkamdan laf etmesinler dedim ve kebap ısmarladım. yemekten sonra eşini aradı ve eşiyle ne konuştuysa artık, kardeş eşim arabayı beğenmedi, kalsın dedi. o an kırmızı görmüş boğaya döndüm " sen neden geldin, eşin gelseydi dedim, bundan sonra alacağınız araba olursa sen gitme eşini gönder" diyecek kadar sinirlenmiştim, yanında getirdiği arkadaş ise bi mütevazi sormayın,haklı olduğumu bildiği için hem arkadaşını kenara çekip kızıyor bi yandan beni sakinleştiriyor...ımm kem küm kusura bakma vs vs derken gittiler ama kudurmuş haldeyim, ardından telefon açtım ibanımı gönderiyorum yemek parasını gönder olm, göndermezsen helal etmiyorum zehir zıkkım olsun çoluk çocuğundan çıksın dedim. gönderdimi hatırlamıyorum :)  Eğer o arkadaş kendine alfa almış ise ve buradaysa umarım bunu okur ve kim olduğumu hatırlar..hala sinirliyim çünkü onun yüzünden ilan vermeye korkuyorum :))))
:D günün gittiğine mi yanarsın yemek parasınamı :D kimbilir 159 da neler çıkacak karşına :)))))

ArinFırat

• Membro
« #29 : 31 Mart 2017, 16:14:46 »
:D günün gittiğine mi yanarsın yemek parasınamı :D kimbilir 159 da neler çıkacak karşına :)))))
günün gitmesini geçtim, yemeğe verdiğim 50-60 tl yi geçtim..aramızda aynı duyguları yaşayan muhakkak olmuştur; 156 mı, 159 alacam hayaliyle satışa sunduğum için, arabayı göstermek için randevulaştığım her tlfondan sonra deli gibi heyecanla zevkle tüm 2. el sitelerinde 159 ilanlarına bakıyorum,içim bir hoş oluyordu mutlu oluyordum,yaşasın 159um olacak diye hemen arayıp pazarlık yapıyordum falan.. derken yukarıdaki bahse konu embesiller bana hayal kırıklığı yaşatıyordu :) mesela şuan deli gibi giu alma isteği var bende, istisnasız hergün giu ilanlarını takip ederim, favorilerime eklerim..bakalım kısmet

crackher

• Membro
« #30 : 31 Mart 2017, 16:20:19 »
günün gitmesini geçtim, yemeğe verdiğim 50-60 tl yi geçtim..aramızda aynı duyguları yaşayan muhakkak olmuştur; 156 mı, 159 alacam hayaliyle satışa sunduğum için, arabayı göstermek için randevulaştığım her tlfondan sonra deli gibi heyecanla zevkle tüm 2. el sitelerinde 159 ilanlarına bakıyorum,içim bir hoş oluyordu mutlu oluyordum,yaşasın 159um olacak diye hemen arayıp pazarlık yapıyordum falan.. derken yukarıdaki bahse konu embesiller bana hayal kırıklığı yaşatıyordu :) mesela şuan deli gibi giu alma isteği var bende, istisnasız hergün giu ilanlarını takip ederim, favorilerime eklerim..bakalım kısmet
inşallah bir an önce giu na kavuşursun :)

ArinFırat

• Membro
« #31 : 31 Mart 2017, 16:40:21 »
inşallah bir an önce giu na kavuşursun :)
inşallah herkes alfasına sorunsuz sıkıntısız kavuşsun.dualarımız tüm alfa sevenlere gelsin :)

Ali Jea

• Membro
« #32 : 31 Mart 2017, 22:58:45 »
Bizim arkadaşlar arasında bi totemimiz var, Tekirdağ'da tarla takas teklifi gelmeden satılmaz araba diye. Tarla takas teklifini bekleyin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
O takas teklifi geçenlerde geldi bana. Benim araba gidici o vakit. Kalan zamanlarımızı daha değerli gecireyim. Daha çok zaman ayirayim bellama

Telefonumdan gönderildi.

cem meric

• Membro
« #33 : 31 Mart 2017, 23:03:57 »
Bu tarla işi de ilginç limonluk, hobi bahçesi , devremülk vb gidiyor takaslar ucu açık.

Benim favorim takas yok diye 2 ve belki 3 kez yazmama rağmen takas teklifi gelmesi 😁
156 2.5 v6 24v.
BMW 318Tİ.
MİNİ COOPER S R53.
GT Q2 1.9 JTD.
166 3.0 v6 24v.

judge_85

• Membro
« #34 : 31 Mart 2017, 23:41:42 »
BiZim de komik diyaloglarımız var, arkadaş 90.000 lik arabayı satarken biri dadandı, abi sana 70 nakit verim, ...
Yok diyorsun, o zaman 95 6 aylık çek bu da sana olur..
peşine başka teklif, abuk sabuk, ertesi gün yine aynı. En son arabayı ilandan çektik

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
2006 Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive
2016-05 / 93756KM

hkmtctnky

• Membro
« #35 : 01 Nisan 2017, 01:14:52 »
29.000tl ye ilan açtığım eski aracım 1.4 corsa sportumla ne varsa yaşadım galiba.
22 teklif edip 22.100 22.200 şeklinde 24.500 e kadar çıkmıştı adam hergün araya araya
Gölbaşında arsa teklifi geldi
14+1 renault master servis aracı takas teklifi geldi. Adam bide iş hattı falan ayarlı veriyor aylık 3.000₺ garantili  :lol:
7 parça 300-500 liralık hasar kaydı olacağına bi tane 20.000₺ olsaydı diyen hıyarlar oldu. 1 tane değil dikkatinizi çekerim.
En son "keşke benim olsa.." yazan adama arapça nazar duası atmıştım 😄
İnsan biyerden sonra bunlarla eğlenmeyi öğreniyor :haydi:

Bide 1.7 dti corsa var oraya hiç girmiyorum :lol:
'03 Opel Corsa 1.7 DTi 3dr (Casablanca Weiß)
'07 Opel Corsa 1.4 Sport 3dr (MetroBlau)
‘06 AlfaRomeo 147TI 3dr (RossoAlfa)
05 Opel Corsa 1.3 CDTi 3dr (Casablanca Weiß)
------------------------------------------------
‘09 AlfaRomeo MiTo (NeroEtna)
'05 MB CLS350
'07 Renault Clio 1.6 BVA

misket

• Membro
« #36 : 01 Nisan 2017, 10:12:36 »
Bir arkadaşımın başına geldi bu tip bir olay,

Polo sunu satıyordu Antalya'dan, alıcı İstanbul'da bir öğretim görevlisi idi. 1 hafta kadar konuştular pazarlık bağlandı adam uçağa atladı geldi, arkadaş alandan aldı arabanın başına geldiklerinde kapı kollarını beğenmedim deyip bir sonraki uçakla döndü.  :D

Aşmış

• Membro
« #37 : 13 Nisan 2017, 17:58:16 »
1 saat önce yaşadığım bir olay: 63 ve 59 bine çok temiz iki araç var ilanda. Biri galeriden, diğeri sahibinden. Galeriden olan müşteri arabası, randevu alın getirsinler bakalım dediler aldım randevu, gelen araç ilandaki fotodan farklı. Dedim bu ilandaki değil, dediler evet ama aynısı, fotoları yoktu bunu koydum, bilgiler doğrudur. Neyse, oradan ayrılıp diğer ilana tekrar bir bakayım dedim.. Gelen araç :) ama fiyatı bu sefer galeriyle aynı olmuş. :) Sonra galerinin fotoları detaylı inceledim meğer o da aynı arabaymış ama önündeki bir parçayı siyaha boyamışlar.
Doğal olarak galerideki aracın plakası gizli olduğundan hasarı öğrenememiştim, bari aynı araba madem ilandakinden bakayım dedim sadece bagaj kapağında küçük boya var dedikleri aracın 6 tane kaza kaydı çıktı.
Ne kadar da katakulli bir ülke değil mi bu. :)
Ne kadar az bilirsen o kadar şiddetle savunursun.

crackher

• Membro
« #38 : 13 Nisan 2017, 18:59:43 »
herkes mi sahtekar olmuş arkadaş  :duvar:

cemoo89

• Membro
« #39 : 14 Nisan 2017, 10:40:20 »
2 gün önce 42000 tl'ye ilana koyduğum araca son ne olur sorusuna; 300-500 bişey yaparım araç başında daha fazla inmem dedikten sonra 37000'e olursa hemen geleyim alayım dendi.

GoogleTagged