Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Model Yükseltmek İçin mk2 156'yı Satışa Çıkardım.  (Okunma sayısı 752 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmet_hulusi

• Membro
Arkadaşlar merhaba, sahibinden.com' da ki ilanım yaklaşık 1 aydır güncel, maalesef istediğim gibi bir müşteri karşıma çıkmadı. 2 gün sonra ilanım kapanıyor.

Foruma 3 seneyi aşkındır üyeyim ancak iş yoğunluğu nedeniyle fazla aktif kullanamadım. Her ne kadar aktif kullanıcı olmasam da araca dahil olumlu ve olumsuz deneyimleri burada paylaştım.

Umarım takıntısı olmayan, başkalarının lafıyla hareket edip insanların vaktini boşa harcamayan düzgün bir beyefendiye/hanımefendiye alfisti bayrağını teslim etme fırsatım olur.

Aracıma detaylı expertiz yaptırıldı; yürüyeni, motor durumu gayet iyi.

İç ve dış kozmetik olarak elbette kusursuz değil ancak bir alfistinin "- bu araca vakit harcanmış" diyebileceği haldedir.

Bakımlarını Alpin Alfa Romeo'da Serdar Usta'ya yaptırdım geçmişten bugüne bütün kayıtları mevcuttur. Mevcut haliyle üzecek, süpriz çıkartacak ve büyük masraf çıkaracak bir durumu yok, çıkarsa zaten yaptırır teslim ederim. (Fiyatını her ihtimali düşünerek uygun tuttum. Alan kişi hayrını görsün)

Diğer açıklamalar;
- Her şeyi dürüstçe yazıyorum, ticaret adamı değilim. Aracı 115.587 km'de aldım. Ben de kazası yok tramer sorgusunda ise 4404tl çıkıyor.

- Değişen parça sağ ön çamurluk,ön kaput. Boya elbette var. Sol arka kapı ve tavan harici boyalıdır. (İstanbul aracı  sonuçta, gelir biri çizer, başka biri sürter...) 

- ön camda ufak bir kozmetik kusur var, minicik bir parça cam üzerinden kopmuş. (Fiyatını düştüm)

- baskı balata debriyaj seti 127.000 km' de değişti volant taşlama işinde işçiliği; farklı 2 ayrı usta iyi bulsa da mevcut ustam çok çok ufak daha taşlanabilir idi diyor. (mevcut sıkıntısı yok, siz alfistisiniz haklı olarak detay odaklısınız, ben de meslek gereği detay odaklılık yetkinliği ile ekmek kovalayan biriyim, her şeyi yazıyorum.)     

Araç : 142600 km'de, Sıralı Sistemi Atikerdir (104.000km'de takılmış),

Fiyatı: 28200 TL olarak belirledim. 

(Elbette ufak bir pazarlık payım mevcuttur.)

Gene istediğim tarzda bir alıcı bulamazsam, aracımı satmaz babalar gibi kullanmaya devam ederim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-duzgun-kullanilmis-bakimli-2005-model-1.6-ts-distinctive-352276074/detay/

2005 156 1.6 TS Distincitive
2013 Mitsubishi ASX Intense
2011 Passat 1.6 TDI Blumotion Comfortline
Bir sonraki E60 5.20 d lci mi olur bilemem ama finalim 159

defrost

• Membro
Ahmet bey aracınız gayet diri duruyor dürüst birinden araç almak, araçtan daha önemli hayırlı satışlar.

OğuzCanAlantor

• Membro
Hayırlı satışlar olsun

Gözüme takılan ön sağ çamurluk ve kaputu hangi usta boyadıysa bence mesleği bıraksın o kadar ton farkı olurmu gerçekten şaşırdım.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ahmet_hulusi

• Membro
Maalesef benden önce işlem görmüş ve değişmiş iki parça, ben tekrar çamurluk ve tampon boyatmadım. Araç benden önceki sahibinden beri öyle. Alırken ona göre pazarlık yapmıştım.. Tabiki çekim açısı da etken buna. Gizleyeceğim ya da eksik konulara alınacağım hiçbir şey yok. Hayırlısı ne ise o olur.   

ahmet_hulusi

• Membro
Hamza Bey teşekkür ederim, ancak ismim Serhat, plaka AH olunca ismi takma adı ahmet_hulusi yaptık. Araç konusunda düzgün birinden aracı almak hakikaketen önemli. Eksiğini gediğini söyler; yaptırırsa ala, yaptırmaz fiyatını teslim ederse gene ala. Umarım düzgün birine gider.

nihat159

• Membro
hayırlı satışlar
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Gkt94

• Membro
Oldukça temiz gözukuyor.Bu yaştaki araçlarda boya takıntısı malesef ulkemıze özgü.4 binlik hasar kaydı kritik neye sebep olabılır?Değişen parça 3 bin tl den fazla tutuyodur zaten.

Umarım değer bılen bır alfistiye gider
La Meccanica Delle Emozioni

ahmet_hulusi

• Membro
Göktuğ Bey teşekkür ederim. Boya takıntılı olan insanların sayısı epeyce fazla ama problem değil. Aracın yürüyeni daha önemli. Ayrıca aracın hangi şartlarda alındığı benim açımdan daha önemlidir. Kimisi şanslıdır aile durumu iyidir en güzelini anne/baba maddi yardımı ile alabilir (Allah kazasız belasız kullandırsın), kimisi de çalışır çabalar birikimiyle alır. İşte ben ikinci koşulu yerine getiren biriyim bu yüzden insanların emeklerinin değerini bilecek birine gitmesini temenni ediyorum.

ahmet_hulusi

• Membro
Sayın admin; konu kilitlenebilir. Sağ çamurluğumu güzelce boyatıp 1 sene daha kullanamaya devam edeceğim.

Bandırmalı

• Membro
En güzel kara. Hayırlısı olsun.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi