Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 2009 model 147 collezione hakkında.(izmirlilerin yardımını bekliyorum )  (Okunma sayısı 2571 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

h.t

• Membro
Arkadaşlar herkese merhaba.

Bildiğiniz gibi bende 2006 model 147 var. İzmirden bir kız arkadaşıma 2009 model 147 1.6 t.spark collezione alacağız.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-romeo-147-1.6-collezione-t.spark-sahibinden-satilik-107505969/detay

Araç bu. 27.850 ye anlaşıldı. Bu aracı bileniniz var mı. Sahibinin dediğine göre araçta hata-boya yokmuş. Ben izmirde Enriko Alibertiye gidip ekspertiz yaptırmasını söyledim , şu an çek cumhuriyetinde olduğum için yanında olamayacağım.
Sizce bu araç nasıl ve ekspertiz için yardımlarınızı bekliyorum. Çünkü arkadaşı bir kız arkadaşıma alacağız ve yanında araçtan anlayan biri olmayacak.

Cevaplarınızı bekliyorum , iyi günler.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2012, 23:07:31 Gönderen: h.t »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Alfadanadam

• Moderatore
Ynt: 2009 model 147 collezione hakkında.
« #1 : 26 Aralık 2012, 22:50:28 »
Atakan Erarslan'ın arabası geldi biran gözümün önüne. Aynı tipte aracı çalınmıştı da...

dustreni52

• Ziyaretçi
« #2 : 26 Aralık 2012, 23:08:41 »
aynen!.. hayırlı olsun.. bende 147 bakınıyorum daha cüzi bir miktara.. umarım yakında mutlu sona ulasırım araba alma konusunda..

fevkalbeser12

• Membro
« #3 : 26 Aralık 2012, 23:09:10 »
Atakan Erarslan'ın arabası geldi biran gözümün önüne. Aynı tipte aracı çalınmıştı da...
Bu değil o:) sormuşlardı Atakan beye:)
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

h.t

• Membro
Merhabalar.

Tek kız başına olduğum için çekincelerim var , Enriko Alibertiye mi götürsün ekspertize başka bir yere mi ? Ne tavsiye edersiniz.

fevkalbeser12

• Membro
Devko metin ustaya götürsünler benim adımı versin yardımcı olacaktır.
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

dustreni52

• Ziyaretçi
tabikide servise götür.. arabanın her tarafına adam gibi baksınlar.. en azından neyi var neyi yok ögrenir neyin ne oldugunu bilirsin.. kafanda soru işareti kalmaz... sonucta alacagın araba 3 5 kurusluk bişey degil.. o yüzden ufak servis masraflarından kacma derim ben

Anıl

• Membro
Enriko nasıl ekspertiz yapar bilemeyiz, ben kendilerine çok güvenmiyorum. İzmir'de Alfa Romeo konusunda uzman 2-3 yer var, bunlardan birisi Alfa Teknik diğeri Devko,genelde İzmir'de dağılım bu iki servis arasında değişmekte,başka servislerde yok değil ancak bu iki servis konuda uzman! Alfa Teknik'i yakından tanıyam birileri var mıdır bilmiyorum ama Devko konusunda yardımcı olabilirim,benim sürekli gittiğim servis,çok cüzzi bir miktara ekspertiz yapıyorlar, hemde nazımız geçiyor ;)
İtalyanlar sadece otomobilleri değil, hayalleri de yaratırlar...

1998 GTV V6 TB

Anıl

• Membro
tabikide servise ***ür.. arabanın her tarafına adam gibi baksınlar.. en azından neyi var neyi yok ögrenir neyin ne oldugunu bilirsin.. kafanda soru işareti kalmaz... sonucta alacagın araba 3 5 kurusluk bişey degil.. o yüzden ufak servis masraflarından kacma derim ben
Enriko'nun kendisi neyin ne olduğunu biliyor mu şaibeli,ben kendi aracıma parça almaya kendilerine gittim,servis müdürüne GTV diyorum,GT mi diyor,modelden haberi bile yok!Aynı parça ile 3lira tutan servis masrafı,dediğimiz özel yerlerde 1 lira tutuyor.Enriko bu yüzden masrafı çok çıkarabilir,özellikle işçilik yüksek!

1998 GTV V6 TB

ATA

• Moderatore
Ne zaman baktırmayı düşünüyorsunuz?
1997 145 1.4 Ts (1999-2001)
2001 156 1.6 Ts (2006-2015)
1996 Gtv 2.0 V6 Tb
2009 MiTo 1.6 Jtdm
1991 75 2.0 Ts
2006 156 1.6 Ts

mahoretti

• Membro
DEVKO'ya METİN ustaya ***ürsün. ALFİSTİTURKEY selamını söylesin yeter.... ANIL, KEMAL, ATA isimlerini de zikrederse tam süper bakarlar.... Birde gidileceği zamanı yazarsanız belki müsait isek o zaman diliminde bir uğrar bizde yanında oluruz...

h.t

• Membro
Merhabalar ,

Ata abi araca cuma günü baktıracak arkadaşım.
Onunla konuşup zamanı kesinleştirince size dönüş yapayım. Devko ya gidip isminizi verse sıkıntı olmaz değil mi  :)
Ayrıca ilk Alfa sı olduğu içinde biraz heyecanlıyız. Bende yurt dışındayım elimden bir şey gelmiyor.

Şu yardımlaşmayı bile görünce iyi Alfa sahibiyim dedim  :D

Anıl

• Membro
Cuma günü gitmeden önce mutlaka arasın,mesela perşembe'den! Ata,Anıl,Kemal,Mahmut vs. sizi tavsiye etti,yönlendirdi derse daha da yardımcı olurlar. Kendilerinin kaporta-boyacısı var o inceliyor aracı,bilgisayara bağlayıp hata-sorun var mı diye bakıyorlar,mekaniği kontrol ediliyor,test sürüşü yapılabiliyor duruma göre sonunda da size şu var, şu yok vs diye bilgi veriyorlar ama al-alma vs diye karışmazlar,alıcı-satıcı arasına girmezler.Ekspertiz'de de tanıdık olunca,ücret olarak ne verirsen durumu oluyor,bizden bazen hiç almadılar,bazen ne verirsen durumu oldu 20TL civarı birşeyler vermiştik. Ben, Cuma 17:15 gibi orada olacam,ufak bir işim var ama gündüz gitmesi daha iyi,gündüz gözüyle herşey daha net görünüyor ;)

1998 GTV V6 TB

h.t

• Membro
Merhabalar,
Enrikoya randevu aldıgını söyledi yarın orda ekspertiz yaptırcakmış. Kafasını birşey kurcalarsa Devkoya götürecegini söyledi. İşleri cok yogundu o yüzden biz konuşamadan enrikodan randevu almış.
İlginiz için çok teşekkür ederim yarın ki duruma göre devkoya gidebilirde haftaya.
Bakalım araçta sıkıntı çıkcakmı.

Teşekkür ederim yine yazarım gelişmeleri :)

ATA

• Moderatore
Bu sabah olsa uğrardım aslında bende ama foruma anca girebildim.
1997 145 1.4 Ts (1999-2001)
2001 156 1.6 Ts (2006-2015)
1996 Gtv 2.0 V6 Tb
2009 MiTo 1.6 Jtdm
1991 75 2.0 Ts
2006 156 1.6 Ts

Anıl

• Membro
Yetkili servisler gereksiz paralara ekspertiz yapıyor.

1998 GTV V6 TB

Dentist

• Membro
Gelişme var mı ?
Bir zamanlar bunlar vardı;artık yoklar...

146 1.4 TS
147 1.6 TS Distinctive
159 1.9 JTD Distinctive Plus Qtronic
159 1750 Tbi-Ti
159 1.9 SW JTD Distinctive Qtronic

h.t

• Membro
Merhabalar,
Sahibi boyasız demişti sol ön camurlukla kaputta boya çıkmış. Arkadaşın kafasında soru işareti oluşmuş ben acele karar verme devkoya götür dedim. Çünkü notta radyatörden su kaçırıyor demiş bu da beni korkuttu. Ayrıca ekspertizde ön alt viraj demirinde boşluk olduğu, sağ arka denge kolu eğri diye notlar yazılmış.
Arkadaşım yanından ayrıldı 27.850 ye anlaşmıştı sence napayım diye sordu.
Bende sizlere bi sorayım dedim.

h.t

• Membro
Zaten şu an şok oldum ekspertize 236 lira almış enriko aliberti. yuh

h.t

• Membro
Kaza 2010 da İstanbuldaki sahibindeyken yapılmış,izmirdeki sahibi 2. sahibi.
3.500 lira tramerden hasar çıkmış
Aracın sahibide bilmiyormuşbabası ekspertiz yaptırıp aldırmış ama babasının böle bi kazadan bahsetmemesi soru işareti oluşturdu

fevkalbeser12

• Membro
Ben pek boyaya takılmam onda bi sıkıntı olmaz söyleninlen sıkıntılar çok büyük sıkıntılar değil zaten onun haricinde hiçbirşey yoksa arabada bence anlaştıkları fiyat üstünden o arızaları gidersinler arabanın parasından düşsünler.
                         jeremy clarkson

h.t

• Membro
Teşekkür ederim arkadaşım arabayı beğenmişte , bayan olduğu için haliyle araçtan pek anlamıyor bana sordu. Ekspertizde usta radyatör için eski hasarda gözüküo kazadan dolayı olmuş olabilir zamanda sızdırmaya başlamış da olabilir uzun zamandır yapsaydı problem yaratırdı araç için demiş.

sacak

• Membro
Bosch car servislerine giderek motor komrasyon testi yaptırtmanız tavsiyemdir
100 lira gibi bir üçret alıyorlar
aracın motoru ile daha detaylı bilğiye sahip olursunuz
Saygılarmla
156 2.0
INFINITI FX -35

fevkalbeser12

• Membro
Direk götürsün devkoya metin ustaya herşey çözülecektir:)
                         jeremy clarkson

h.t

• Membro
Sanırım kafamızdaki soru işaretlerini çözmemizin tek yolu Devkoya götürmek. Şimdi Enrikodaki ekspertiz yapan ustaya bidaha ulaşmaya çalışıyor , radyatörün masrafını öğrencek ona göre pazarlığa oturacak