Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Bu GT yi biliyormusunuz  (Okunma sayısı 1417 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ismail

• Membro
Bu GT yi biliyormusunuz
« : 10 Ocak 2013, 13:01:29 »
Arkadaşlar, Alfa Bayrağın sahibinden. com daki sayfasını sürekli takip ediyorum. Önceki gün alttaki GT ilanını verdiler. Araç 1.9 JTD Blackline Q2. 2007 model 65K km de. 43.750 istiyorlar. Aracın Tramer kaydında hasar yok.

2010 yılında 43.000km de muayeneye girmiş. 2012 yılında 54.000 km de muayeneye girmiş.
3 yılda 43 bin km yapılmış. 2 yılda 10 bin. Araç çok güzel duruyor. Takas opsiyonu olduğu içinde daha cazip. Bileniniz varmı acaba bu aracı?

İki sene önce Alfa Bayrak ile İstanbulda Yılmaz ustanın orada tanışmıştık. Kendilerini biliyorum. Onlarda araçlarını Yılmaz ustaya getiriyorlardı. Yani güvenilir olduklarını düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-bayrak...2007-gt..1.9-jtd-blackline-q2-110840687/detay
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

fevkalbeser12

• Membro
Ynt: Bu GT yi biliyormusunuz
« #1 : 10 Ocak 2013, 13:58:36 »
Bilmiyorum ama bilmek isterdim:)
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

agucba

• Amministratore
« #2 : 10 Ocak 2013, 14:17:50 »
Alfa Bayrak zamanında benim 145'ime 8.000 TL veririm demişti.
Bunun haricinde 145 QV için ne verirsiniz diye sorduğumda bana "Boxer mi T. Spark mı?" diye sormuştu. "QV'nin Boxer motoru yok ki" diye cevap verdiğimde, bana Boxer motorlu 145'lerin de QV modelleri olduğunu söylemişlerdi. Yok diye ısrar ettim, onlar da var diye ısrar ettiler. Bundan dolayı Alfa Romeo ile ilgili bilgilerine biraz şüphe ile bakıyorum. Bu sadece benim fikrim. Ticari dürüstlükleri, çalışma şekilleri ile ilgili bir düşüncem yok.

///////////////

redromeo156

• Membro
« #3 : 10 Ocak 2013, 15:11:46 »
arkadaslar kişi olarak nedır ne degıldır bılgım yok fakat bır kac gundur benı arıyorlar arabanızı satarmısınız dıe banada söle bı teklıfte bulundular nakıt alırsam 22 bın hemen alırım dıolar fakat sızı kurtarmıyor ıse 23 bın lıraya 1 hafta konsınye bırakın hemen satalım dedıler bılgılerınızı beklıyorum bnde fıkır almıs olurum nasıl olduklarını ögrenmek ıcın zaten bu paralara veremem ben ..
2004 1,6
2004 1,6
2004 1,6
2004 2,0 ss
gtv v 6

ismail

• Membro
« #4 : 10 Ocak 2013, 16:46:33 »
Bilmiyorum ama bilmek isterdim:)

Abi sana 159 bakmıyormuyduk  :))

fevkalbeser12

• Membro
« #5 : 10 Ocak 2013, 20:27:23 »
Alfa olunca işler karışıyor biliyorsun:)
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

fevkalbeser12

• Membro
« #6 : 10 Ocak 2013, 20:28:02 »
Birde bu Q2 ne oluyor?
                         jeremy clarkson

Gouki

• Amministratore
« #7 : 10 Ocak 2013, 20:33:02 »
Q2 Alfa Romeo'nun önden çekişli modellerinde kullandığı bir çeşit kilitli diferansiyel abi.

fevkalbeser12

• Membro
« #8 : 10 Ocak 2013, 20:37:36 »
Q2 Alfa Romeo'nun önden çekişli modellerinde kullandığı bir çeşit kilitli diferansiyel abi.

E farkı ne oluyor peki bunun?
                         jeremy clarkson

Gouki

• Amministratore
« #9 : 10 Ocak 2013, 20:47:51 »
Alıntı
Q2 sisteminin, ana unsuru olan mekanik Torsen C kilitli diferansiyel, sürüş ve yol koşullarına bağlı olarak torku ön tekerlekler arasında dinamik ve sürekli biçimde dağıtıyor. Çift salıncaklı ön süspansiyonla birleştirilen sistem aracın kontrolünün etkili biçimde yapılmasını sağlıyor. Otomobil üreticilerinin çoğunluğunun tercih ettiği önden çekiş düzeninin tasarımının (ağırlık, genişlik vb.) sağladığı faydaların yanında, zorlu koşullarda kilitli diferansiyel sistemi sayesinde tutunmanın olduğu tekerleğe güç aktarımıyla yol tutuşunu iyileştiriyor ve güvenliği arttırıyor.

Normal diferansiyel mantığı olarak düşünebilirsiniz. Virajlarda ve kaygan zeminlerde tutunmayı kaybeden tekerdeki torku kademeli olarak diğer tekere aktararak tekrar tutunmasına yardım ediyor.

Alfadanadam

• Moderatore
« #10 : 11 Ocak 2013, 09:01:38 »
Arkadan itişten örnek vereyim fevkalim.
Eğer arkadan itişli bir araç var ve kilitli diferansiyel yoksa araç kaygan zeminde ya da gaza yüklenildiğinde arkasını atar, hatta toparlamayı bilmiyorsan 360 derece dönmesi bile mümkündür.
Ancak araçta kilitli diferansiyel varsa diferansiyeldeki kilit oranına bağlı olarak arkası belli bir miktar atar ama işi biliyorsanız o şekilde yan yan bile gidebilirsin. Drift yapanlarda kilitli diferansiyel vardır mesela, aksi halde ayarını tutturmak oldukça zor olurdu.

Önden çekişteki olay ise arkadan itiş gibi artistik sonuçlar vermez, daha çok emniyetli ve dengeli bir sürüş sağlamaya yöneliktir. Önden çeker kilitli diferansiyel nadir olan güzel bir özelliktir bu arada. Bu mekanik özelliği firmalar genellikle ASR-ESP destekli sistemlerle fren uygulayarak sağlamaya çalışırlar. Yani basitçe söylemek gerekirse kilitli diferansiyel değil, frenlenmiş diferansiyeldir diğerlerindeki.

Anıl

• Membro
« #11 : 11 Ocak 2013, 09:07:36 »

E farkı ne oluyor peki bunun?
Pamucak plajında saplanmadan gidebilirsin :) Bu arada 164-GTV vs sonradan takılabiliyor,yaklaşık 2000 küsür TL maliyeti var.
İtalyanlar sadece otomobilleri değil, hayalleri de yaratırlar...

1998 GTV V6 TB

fevkalbeser12

• Membro
« #12 : 11 Ocak 2013, 09:14:31 »
Teşekkür ederim bu değerli bilgiler için:) biraz cahil kalmışım bu konularda:)
                         jeremy clarkson

agucba

• Amministratore

///////////////

FB10ur

• Membro
« #14 : 12 Ocak 2013, 00:55:36 »
Alfa Bayrak zamanında benim 145'ime 8.000 TL veririm demişti.
Bunun haricinde 145 QV için ne verirsiniz diye sorduğumda bana "Boxer mi T. Spark mı?" diye sormuştu. "QV'nin Boxer motoru yok ki" diye cevap verdiğimde, bana Boxer motorlu 145'lerin de QV modelleri olduğunu söylemişlerdi. Yok diye ısrar ettim, onlar da var diye ısrar ettiler. Bundan dolayı Alfa Romeo ile ilgili bilgilerine biraz şüphe ile bakıyorum. Bu sadece benim fikrim. Ticari dürüstlükleri, çalışma şekilleri ile ilgili bir düşüncem yok.

Zamanında derken ne zaman olduğunu bilemiyorum,bu konu ile ilgili birşey söyleyemem..fakat ben kendilerinden 2 araba aldım ticari anlamda herhangi bir yanlış bir hareketlerini görmedim araçlarda ne ise onlar çıktı ve daha sonra arkadaşlarımıda yönlendirdim hiç bir zaman mahçup etmediler saolsunlar..

İlk başta alfa bakarken siteden başka bir araç vardı birde alfabayrakda olan bir araba ben kendilerine bilgi almak için aradım ve diğer arabayı söyledim alfa ile bilgili oldukları için illa'ki o arabayıda biliyorlardır diye ve en ufak bir kelime o araba ile ilgili kötüleme yapmadı bilmesine rağmen bende'ki araba bu olayı bu dedi git ona bak sonra gel buna kendisi içine sinerse onu alırsın dedi...

agucba

• Amministratore
« #15 : 12 Ocak 2013, 10:45:31 »
Onur Bey, onları kötülemek gibi bir niyetim yok zaten. Yıllardır Alfa Romeo satan bir yer ve mutlaka bilgileri fazladır. Eğer ticari olarak bir yanlışları olsaydı zaten burada dile gelirdi ama öyle bir durum da yok. Sattıkları Alfa Romeo'lar zaten herkesin gözü önünde ve ilanlardan gördüğüm kadarı ile güzeller çok. Yanlış anlaşılmak istemem. Sadece kendi başımdan geçen bir durumu aktardım. Yüz görüşmeden 99'u olumludur, biri olumsuzdur, o da muhtemelen bende yaşandı.  :)

///////////////

fevkalbeser12

• Membro
« #16 : 12 Ocak 2013, 14:50:02 »
Artık GT yi bilmemize gerek yok araç ankaraya satılmış :( yeni alıcısına burdan hayırlı uğurlu olsun.
                         jeremy clarkson

Volkan

• Membro
« #17 : 12 Ocak 2013, 18:01:24 »
Benzinli düşünürseniz daha uygun fiyatlara araçlar mevcut.

FB10ur

• Membro
« #18 : 12 Ocak 2013, 18:13:54 »
Onur Bey, onları kötülemek gibi bir niyetim yok zaten. Yıllardır Alfa Romeo satan bir yer ve mutlaka bilgileri fazladır. Eğer ticari olarak bir yanlışları olsaydı zaten burada dile gelirdi ama öyle bir durum da yok. Sattıkları Alfa Romeo'lar zaten herkesin gözü önünde ve ilanlardan gördüğüm kadarı ile güzeller çok. Yanlış anlaşılmak istemem. Sadece kendi başımdan geçen bir durumu aktardım. Yüz görüşmeden 99'u olumludur, biri olumsuzdur, o da muhtemelen bende yaşandı.  :)

Yok siz beni yanlış anlaşıdınız sanırım,kötülediğinizi söylemedim zaten sadece hani ilk zamanları ise bilgileri o zamanlar yeterli olmayabilir onu söyledim sadece :)
Tabi'ki herkesin düşüncesi farklıdır sizde doğal olarak başınızdan geçen bir olayı anlatmşsınız :)
Ama dediğim gibi alfayı yine bir galeriden alıcak olsam sanırım adresim belli :)

ismail

• Membro
« #19 : 14 Ocak 2013, 17:18:51 »
Evet, en son cuma günü ilan yayında değildi. Satmışlar. Alana hayırlı olsun diyeceğiz artık  :))
Alfabayraktan borda renk ve krem deri döeşemeli bir GT alan arkadaş vardı. Forumda da bir iki defa görmüştük. O GT harikaydı. Oda bir iki gün durmuş ve satılmıştı.

tribaldancer

• Ziyaretçi
« #20 : 26 Ocak 2013, 18:12:41 »
Bu araci alfa bayraga ben sattim. Haziran 2007 de 2.0 JTS Selespeed almistim ancak 2009 da ben askerde iken arac biraz da SIKISIK trafikte mecburen bir yuksek sudan gecmis,o donemden sonra bir turlu selespeed robotu istedigimiz hale gelmedi, cok da para harcamak istemedik acikcasi. Cok kisa surede baski balata ister hale gelmisti.

Nihayetinde 2011 Aralikta yine alfa bayrak a bu araci satmistim. Ancak bu modeli ve kasa degisimi olmamasi konusunu cok avantajli buldugumdan o donem gozume carpan bu basliktaki dizel GT yi beylik duzu birmottan oto eksper vasitasiyla aldim.

Henuz 30 binde olmasi bana cazip gelmisti ancak arac test araciydi ve ciddi bir kazasi oldugunu soylemislerdi ve bana da servis dokumlerini verdiler. Aracin yaptigi kaza tramerde yok cunku kaskosuz bir aracti sirket araci oldugu icin ve kendi servislerinde yaptirmislar.

Onceki GT ye gore oldukca guzeldi ancak bu aracta da direksiyon problemi yasadim. Malesef ne yaptimsa cozum olmadi, direksiyon pompasi ,krameyer mili , rot kolu , cok ugrastik ama sonunda ayni GT den bir tane daha bulunca ve onda da durum ayni oldugunu gorunce pes ettim, lastikleri 18 den 16 ya dusurmek ilk etapta oh be dedirtti ancak 16 ya alisinca da ayni sertlik ve direksiyon dans etmesi devam edince bunu da satmaya karar verdim.. Kendilerini sahsen de tanirim ,araci benden aldiktan sonra ilandaki hale getirmek icin ciddi masraf yaptilar. Kisaca durum bu.

Anıl

• Membro
« #21 : 26 Ocak 2013, 19:04:59 »
Kemal arkadaşımız,sizin aracı Alfa Bayrağa sormuş,kaza-boya yok demişler.Benim galerilere hiç güvenim yok ;)

1998 GTV V6 TB

tribaldancer

• Ziyaretçi
« #22 : 26 Ocak 2013, 19:39:47 »
Aracin sag onden (tekerlek bolgesinden kazasi var) ,etek alti full boya atildi alfa bayrakta satis oncesi ,ben aldigimda da sag yani komple boyali, sag camurluk filan degisikti. Arac firma araci oldugu icin soyledigim gibi kaskolatmamislar.

Ama motoru ,ic donanimi filan cok iyiydi. Ekranliydi, telefonu bile pasaporta kaydettirmistim ,gerci kullanisli degil pek. Ne agirlik merkezinde bir kayma, ne sarsinti ne bisey ,gayet iyiydi ama direksiyon malesef dansoz gibiydi. Trim sesi coktu, makyaj aynasi kirikti , ufak tefek baska sorunlari da vardi ,ben cok keyif alirken bir yandan da cok rahatsiz oluyodum direksiyonundan.

2 bin tl zarar ettim ama o da 1 senelik kullanim maliyeti iste.

Musty

• Membro
« #23 : 26 Ocak 2013, 21:28:20 »
Konusu gecen firmaya cok durust alisveris yapar diyen arkadaslar vardi gercektende devir cok kotu dusundurucu...

Anıl

• Membro
« #24 : 26 Ocak 2013, 22:28:20 »
Aracin sag onden (tekerlek bolgesinden kazasi var) ,etek alti full boya atildi alfa bayrakta satis oncesi ,ben aldigimda da sag yani komple boyali, sag camurluk filan degisikti. Arac firma araci oldugu icin soyledigim gibi kaskolatmamislar.

Ama motoru ,ic donanimi filan cok iyiydi. Ekranliydi, telefonu bile pasaporta kaydettirmistim ,gerci kullanisli degil pek. Ne agirlik merkezinde bir kayma, ne sarsinti ne bisey ,gayet iyiydi ama direksiyon malesef dansoz gibiydi. Trim sesi coktu, makyaj aynasi kirikti , ufak tefek baska sorunlari da vardi ,ben cok keyif alirken bir yandan da cok rahatsiz oluyodum direksiyonundan.

2 bin tl zarar ettim ama o da 1 senelik kullanim maliyeti iste.
Bahsettiğiniz GT sanırım sahibinden.com'da otoexper ilanında olan araçtı,birkaç değişen ve boyanan parçası olduğu yazıyordu fiyat 41bin civarıydı,bir ay sonra satılmıştı,sanırım bu araç sizin aldığınız,Bayraktara sattığını GT jtdm.

1998 GTV V6 TB