Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Samsung Galaxy Note 3 + Galaxy Gear akıllı saat ve S-View Cover  (Okunma sayısı 12602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Veloce

• Ziyaretçi
Alsana Z1 den bir resim daha. Bunu büyütüp bakmak daha zevkli olur  :D :D :D :D

Bu arada foruma resim yüklenirken hata veriyor.Yüklediğim yerde ham halini görebilirsin.

Bakmayı reddediyorum! :D Gece yemeyi bırakma kaarı aldıktan sonra olmadı hiç.. Haftayada spor hayatıma dönecekken üstelik :'( İyiymiş bu arada gece olmasına rağmen ama ne olursa olsun normal dijital kaliteli bir kameradan daha iyi çekemiyor telefonlar... Konunun gerisinde 41mp çeken aletin nette fotolarını bulup inceledim... Yok usta, telefondan fazla birşey beklemek gereksiz...
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Veloce

• Ziyaretçi
Ha birde, bu resim nerede çekilde kokoreççi nerde yani? :D Bu arada Kadıköy Tedaş kokoreççisinide tavsiye ederim her türlü ;)

TRUPHASE

• Membro
Sensör büyüklüğü önemli zaten pixel sayısı değil. Telefon olarak güzel çekiyor yoksa benim d800e nin resimlerini görse kendini camdan aşağı atar. Çınar kokoreç Çengelköy.

Veloce

• Ziyaretçi
Sensör büyüklüğü önemli zaten pixel sayısı değil. Telefon olarak güzel çekiyor yoksa benim d800e nin resimlerini görse kendini camdan aşağı atar. Çınar kokoreç Çengelköy.
:yukari-ok:

TRUPHASE

• Membro
D800e Ağakapısı nargileden Muhteşem manzara.

TRUPHASE

• Membro
Biraz küçülttüm başka türlü izin vermiyor 5 mb olmasa bile.

TRUPHASE

• Membro
D800E  Ağakapısı nargileden muhteşem manzara.

Veloce

• Ziyaretçi
Kaç defa küçülttün fotoyu :D

TRUPHASE

• Membro
Evet ya 2 kere koymuşum sehven  :)) :))

Veloce

• Ziyaretçi
Aynen özllikle bende PS ile oynadığım herhangi bir foto ya da zaman zaman 5mb'den küçük olsa dahi bazı fotolar yayınlanmıyor. PS ile oynadığın zaman kesin yüklenmiyor o kötü. Gerçi hallediyorum birşekilde ama böyle olmaması gerekiyor. Sonuçta uzantı aynı.. Farklı birşeyden dolayı izin vermiyor server belliki...

universeee

• Membro
Piksel sayısı tabi ki önemli değil sonuçta duvarları kaplamıyoruz fotoğraflarla ama "piksel sayısı/tek piksel boyutu" önemli. HTC One'da piksel boyutlarını büyütüp çözünürlüğü düşürmüşler. Az ışıklı ortamlar için güzel özellik ama yeterli ışıklı ortamlarda yapılan çekimlerde diğer telefonlardan aşağıda kalıyor ne yazıkki. Tamam piksel boyutunu büyüt ama az biraz da çözünürlüğü koru. Bir noktayı 1 pikselle görmek var bir de aynı noktayı 4 pikselle görmek var. Bahsi geçen fotoğraf makinesi olmadığı için şahsen ben biraz yüksek MP değerleri görmek istiyorum. Fotoğraf makinesi seçimi yapıyor olsaydım... O tamamen farklı bir konu! :)
Kısacası HTC biraz kendi ayağına sıkmış bana kalırsa zira kamerasını öne çıkarmak için bahsettiği piksel boyutu mevzu ancak teknik bilgisi olan insanların yada araştırmayı seven tiplerin anlayacağı olay ki o da bizim toplumda pek yok. Piksel boyutuna çok takılmadan yap sen şöyle helalinden bir 8 MP bitir işini, bak nasıl satılıyor o telefon :)
Ve lütfen şu D800e'yi ortadan kaldıralım çünkü çok canım çekiyor :)
2005 Alfa Romeo 147 1.6TS Distinctive 2013-2016
2013 Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna 2016 - ...

Calibra

• Membro
Sony Xperia Z1'e de bir bakabilirsiniz bence.

Bir de Samsung Ocak ayında Galaxy S5 tanıtacak gibi bir mevzu dolanıyor ortalıkta ne derece doğru bilmiyorum, onu bekleyebilirsiniz. Üstelik benim de çok nefret ettiğim plastik kasadan kurtulup alüminyum gövdeye geçme gibi de bir niyetleri varmış. Ama dediğim gibi sadece duyum bunlar.

Xperia Z1'in tipine bayıldım ancak Note 3 ve G2'nin gerisinde teknik veriler olarak o nedenle almadım listeye.

S5 beklemeye değer gibi duruyor gerçekten. Ama 3-4 ay bu elimdekiyle napıcam onu bilmiyorum :)

Z değil z1 demiş arkadaş :) Kim kimin gerisinde anlamadım. Eğer z1 den bahsediyorsanız artık apple malzeme kalitesinde android telefon çıktığını bilmenizi isterim. Geçen hafta vatanbilgisayar'da önümde duran bütün modelleri 1 saat 3 arkadaşımla test ettikten sonra z1 aldım. Benimle gelen 3 kişinin ikisi de farklı renkli z1 aldı diğer iphone5 kullanan da bugün telefonunu satacaktı. Mutlaka gidip telefonu görün ama kesinlikle youtube ta samsungçuların çektiği karşılaştırmaları izlemeyin. Telefonu görünce hepsinin palavra olduğunu anlarsınız.

Ya ben bunu dün akşam farkettim, ulan Z1 yeni telefon Z değil diye siteye "Z1 de süpermiş, benim kafam iyice karıştı" demek için girdiğimde şimdi bu mesajı gördüm :)

Öncelikle yorumlar için teşekkür ediyorum, çok yararlı oldu.

Daha önce 3 yıl K750i kullanmış birisi olarak Sony'ye saygım büyük. Ve Z1 süpermiş gerçekten :)

İyice kafam karıştı :)

Şu an Sony Z1 diyorum. Öte yandan LG G2 ve Galaxy Note 3 de hala göz kırpıyor, dün bir arkadaşımla konuştum hepsini boşver Nexus 5 al diyor. Ayrıca dün Nokia'nın tanıtımını izledim, son Lumia serisi zaten epey hoşuma gitmişti, bu 6"lik Lumia 1520 de süper telefon olmuş gördüğüm kadarıyla. WP8'li telefonlar da stabil çalışıyor okuduğum yorumlara göre... 6" cebime girmez ama (hoş zaten cebimde telefon taşımıyorum) ofiste, dışarıda (adliyelerde, dışarılarda çok vakit geçirdiğim için ekran benim için önemli aslında) çok işimi görür gibi geliyor.

Tabii bir de iOS'a alıştık. Android'e geçiş sıkıntı olur mu? Benim telefonun stabil çalışması lazım. Ben stock kullanmayı seviyorum zaten. Hem öyle antin kuntin program kullandığım da yok.

Telefondan beklentim büyük ve iyi bir ekran (sırf bu yüzden iPhone 5s'i hiç listeye almıyorum diyebilirim) yoğun internet kullanımı, fotoğraf, sosyal ağlar, mesajlaşma servisleri, e-mail / yazışma, şarj süresi, bunları takılmadan ve çok hızlı yapabilmesi önemli.
Alper UZUN
2007-2013 Alfa Romeo 147 1.6 Distinctive MK2

Calibra

• Membro
Bu arada Z1'in fotoğrafları efsaneymiş.

Evde de Panasonic Plazma kullanıyorum arada onu da belirteyim istedim eheheheh
Alper UZUN

KAKIRMAN

• Membro
Pixel bahsi geçti galiba  :-[
Buyurun

K5 ve de 50MM FA 1.4 ile çekildi  >:D
The Machina List

1998 | Alfa Romeo 145 | 1.6 TS
2001 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2005 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2011 | Alfa Romeo Giulietta | Sport Pack 1 | 1.6 JTD
2006 | Alfa Romeo GT | 2.0 TS
2011 | Alfa Romeo 159 |1.7 TBI

TRUPHASE

• Membro
Bu arada Z1'in fotoğrafları efsaneymiş.

Evde de Panasonic Plazma kullanıyorum arada onu da belirteyim istedim eheheheh
Aramızda panasonic plasma kullanan ağır abiler baya varmış :)

universeee

• Membro
1.4 rulezzz  :yukari-ok:  :D

Calibra

• Membro
İlhan abi foto süper :)

O değil de, ne alıyoruz şimdi :)
Alper UZUN

universeee

• Membro
O değil de, ne alıyoruz şimdi :)
Z1, HTC One, Note 3 arasından seçin beğenin sonucu çıkardım ben açıkçası :D

ismet

• Membro

Bu K5, Pentax K5 mi İlhan Hocam?
I am the master of my fate
I am the captain of my soul

TRUPHASE

• Membro
Biri lens mi dedi?

TRUPHASE

• Membro
Yanlış fotoğrafı yüklemişim masa üstünden silemedim ama bu da olur  :D :D :D :D

KAKIRMAN

• Membro

Bu K5, Pentax K5 mi İlhan Hocam?
Evet hocam aynen öyle. Geçen sene satmıştım. Ekipmanları dağıtmıştım. Kalanlar (sakladıklarım) için şimdi Penti K7 düştü ucuz yollu hemen aldım. Odeğil de arkadaşta Tamron 500 mm mirror lens var. Deneme yaptım oha dedim. İş makinada değil de lenste bitiyor + lens hastalığına çare de bulunmuş değil. En iyisi hiç bulaşmamak gerekir.
The Machina List

1998 | Alfa Romeo 145 | 1.6 TS
2001 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2011 | Alfa Romeo Giulietta | Sport Pack 1 | 1.6 JTD
2006 | Alfa Romeo GT | 2.0 TS
2011 | Alfa Romeo 159 |1.7 TBI

Fatihob

• Membro
2010 Haziranda aldıgım İphone 4 daha demin cebimden çıkardıgımda son nefesini verdi. Ekrana görüntü gelmiyor. Şimdi telefon alıcam ne önerirsiniz. Pek bi program kullanmam, kamerası çok süper olmasada olur gündüz güzel video kaydı yapsın yeter(s3 kamerası yeterliydi benim için) Ayrıca öyle kocamanda olmasın :) HTC One- S4- G2 arasında sizce hangisi iyidir. Yada başka öneriniz varmı. Buarada android lazım pistte çekim yapmak için bi kaç program kullanıcam :)
..

universeee

• Membro
Sony Xperia Z1'e bakmanı öneririm!

egeozal1

• Ziyaretçi
Xperia Z1 kuzene aldık süper ama görüldüğü kadar sağlam değil. Ekranını çatlattı bizim kuzen :asagi-ok:

GoogleTagged