Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Samsung Galaxy Note 3 + Galaxy Gear akıllı saat ve S-View Cover  (Okunma sayısı 12599 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Calibra

• Membro
Ben hala kararsızım.
Cep telefonu en çok kullandığım teknolojik alet. iPhone'dan devam etmeyeceğim kesin gibi. Alıp 2,5 - 3 sene kullanacağım için doğru karar vermem lazım, sokağa atacak para da yok.

Note 3, Xperia Z1, G2 arasından hangisi derken bir de Nokia Lumia 1520 çıktı. Nokia'yı beklemeye ondan sonra almaya karar verdim.
Kararsız kaldığınız telefonların hepsi zaten herkesin, ben de dahil, kararsız kaldığı telefonlar :D Allah yardımcınız olsun! :)

Nokia ile ilgili sadece nacizane kendi fikrimi söylemek isterim başka yerlerde bazı okuduğum yorumlar üzerinden: Kullanımı, ekranı, vs gayet güzel ama kullanılacak faydalı uygulama sayısı biraz sıkıntılı. Ben yıllar önce iPhone alırken Android bu durumdaydı, uygulama az sorunlar fazlaydı. Şu anda da Windows Mobile için aynı şeyi düşünüyorum. Detaylı uygulamalara da sahip olmadıktan sonra bence öyle bir akıllı telefon almanın gereği yok. Eklemek isterim, sanıyorum ben de sizin gibi iPhone'dan vazgeçeceğim bundan sonraki telefonumda. Bir melodi değiştirebilmek için bile bilgisayara ihtiyaç duyma gerekliliği beni çok bunaltmaya başladı.

Size de şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın. Artık hangisini alırsanız :) Benim gönlümden yatan aslan Xperia Z1 şu sıralar ama! :)

Bende bahsettiğiniz gibi üç model arasında kaldım.Uzun bir araştırma sürecinden sonra aradaki fiyat farkını karşılayacak bir özellik bulamadığım için lg g2 aldım.Gayet memnunum üstelik note 3 ve z1 den daha kibar bir kasaya sahip.Benim için şu an tek sorun ios sonra su androide alışma dönemi.Bu arada 32 gb 1700 tl ye aldım.

Açıkçası Lımia 1520 süper ekranı, donanımı ve benim bir iki kullanımımla hemen uyum sağladığım Windows işlemcisiyle gönlümü çeldi gördüğüm kadarıyla. Ama bi ellemem incelemem lazım zira 6" ekran ve ebatlar büyük :)

Diğer 3'lü arasında G2 daha ön planda, 32'liği çok iyi fiyata almışsınız. G2'nin şarjı da çok iyi gidiyor dedi arkadaşım. O da öenmli zira bıktım her akşam üzeri şarj az uyarısı almaktan iphone 4'te :)
Alper UZUN
2007-2013 Alfa Romeo 147 1.6 Distinctive MK2

Fatihob

• Membro
Ayy bu android ne yaa peh İOS iyiydi, yada ben onun kullanımına alıştım şimdi bu zorluyor. Neyse 4.3 güncellemesimi ne gelmiş 600küsür mb onu çekeyimde biraz daha kurcalayayım :)
..

sbk0655

• Membro

Açıkçası Lımia 1520 süper ekranı, donanımı ve benim bir iki kullanımımla hemen uyum sağladığım Windows işlemcisiyle gönlümü çeldi gördüğüm kadarıyla. Ama bi ellemem incelemem lazım zira 6" ekran ve ebatlar büyük :)

Diğer 3'lü arasında G2 daha ön planda, 32'liği çok iyi fiyata almışsınız. G2'nin şarjı da çok iyi gidiyor dedi arkadaşım. O da öenmli zira bıktım her akşam üzeri şarj az uyarısı almaktan iphone 4'te :)
[/quote]

Şarj konusunda ıphone dan daha iyi kesinlikle gün içinde çok fazla uygulama kullanımı olmaz ise iki günü net çıkarıyor. Yok gün içinde çok kullanırsanız da akşam şarj etmeniz gerekir ertesi gün için. A
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Alfadanadam

• Moderatore
Uzun zamandır Android telefon kullanıyorum. SE x10 mini, LG P503, HTC Incredible S, HTC Sensation, HTC One X, Samsung S3 ve son olarak LG G2. Genel olarak HTC'yi özellikle Sense arayüzünü çok severim. Ama son tercihim olan LG G2'yi herkese tavsiye ederim. HTC One düşünürken G2'de karar kıldım ve kesinlikle pişman değilim.

sbk0655

• Membro
Uzun zamandır Android telefon kullanıyorum. SE x10 mini, LG P503, HTC Incredible S, HTC Sensation, HTC One X, Samsung S3 ve son olarak LG G2. Genel olarak HTC'yi özellikle Sense arayüzünü çok severim. Ama son tercihim olan LG G2'yi herkese tavsiye ederim. HTC One düşünürken G2'de karar kıldım ve kesinlikle pişman değilim.

:serefe:

Kutay

• Membro
https://hizliresim.com/2bAebA

98" 156 1.6
99" 156 2.0
99" 166 3.0 Sportronic

Kutay

• Membro
Note 3 Ciddi anlamda iyi bir telefon gibi.
Lg G2 de yılın telefonu seçilmiş diye duydum dogrumu bilmiyorum.

Tek anlamadıgım Z1 in 20 mp kamerası.
Ben Note 2 kullanıyorum 8 mp.   Xperia Z  13 mp.
aynı fotografı cekıyoruz arkadasla. goruntu kalıtesi yan yana konmaz. cok kotuydu xperia.
sımdı xperia z1 de 20 mp demişler .
aklıma  150 TL lik fotograf makıneleri geldi. üstünde 30 mp yazıo, çektiği kalite 3mp :)

Note 3 - Z1
http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-vs-Sony-Xperia-Z1

Note 3 - 5s   
http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-vs-Apple-iPhone-5s

Note 3 - G2
http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-vs-LG-G2

Note 3 - One
http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-vs-HTC-One
https://hizliresim.com/2bAebA

98" 156 1.6
99" 156 2.0
99" 166 3.0 Sportronic

ozoozo

• Ziyaretçi
Benim fikrim android biraz daha telefonu kurcalayacak insana lazım , çünkü incik,boncuk çok fazla ayrıntısı var, eğer evirip çevirip kullanılıyorsa hakkını veriyor ama belli bir süre sonra "güm" :) , apple ın pratikliği hiç birinde yok "bana" göre, kullanımı çok kolay 18 yaşındaki biriside çatır çatır kullanıyor 68 yaşındaki birisi de. O bakımdan iphone tercih ettim çünkü telefonda kullandığım özellikler çok fazla değil ve hız önemli çünkü 3-5 proğram kullanıyorum sık olarak ondada ara geçişlere vs önem veriyorum. Bu applerde ; tapatalk,twitter,facebook,instagram,whatsapp , şuan hiç bir donma,kasma vs hissetmiyorum ama geçenlerde tablet aldım araç için , nadir kullanıyorum sürekli araba içinde klip vs izliyorum , arada eve çıkartıp biraz kullandığımda zaman zaman force to close hatası alıyorum , meşhur android hatası :D , ve ürün neredeyse "0" yani içinde 25-30 tane klip var ve başka applicatons neredeyse yok denecek kadar az (tapatalk,twitter) haliyle zaman zaman hatalar olabiliyor, bu hatalarda beni androidten soğuttu , sıkı bir apple duşmanı iken şuan apple aldım hatta arkadaşlarım dalga bile geçiyor , çünkü android candır diyordum  :D

Calibra

• Membro
Benim fikrim android biraz daha telefonu kurcalayacak insana lazım , çünkü incik,boncuk çok fazla ayrıntısı var, eğer evirip çevirip kullanılıyorsa hakkını veriyor ama belli bir süre sonra "güm" :) , apple ın pratikliği hiç birinde yok "bana" göre, kullanımı çok kolay 18 yaşındaki biriside çatır çatır kullanıyor 68 yaşındaki birisi de. O bakımdan iphone tercih ettim çünkü telefonda kullandığım özellikler çok fazla değil ve hız önemli çünkü 3-5 proğram kullanıyorum sık olarak ondada ara geçişlere vs önem veriyorum. Bu applerde ; tapatalk,twitter,facebook,instagram,whatsapp , şuan hiç bir donma,kasma vs hissetmiyorum ama geçenlerde tablet aldım araç için , nadir kullanıyorum sürekli araba içinde klip vs izliyorum , arada eve çıkartıp biraz kullandığımda zaman zaman force to close hatası alıyorum , meşhur android hatası :D , ve ürün neredeyse "0" yani içinde 25-30 tane klip var ve başka applicatons neredeyse yok denecek kadar az (tapatalk,twitter) haliyle zaman zaman hatalar olabiliyor, bu hatalarda beni androidten soğuttu , sıkı bir apple duşmanı iken şuan apple aldım hatta arkadaşlarım dalga bile geçiyor , çünkü android candır diyordum  :D

İşte ben de benzer sebeplerden dolayı android'den (özellikle samsung'dan) tırsıyorum :)
O kadar para verip de canımı sıkmaması lazım telefonun.

Aslında telefon değiştirme isteğim NOTE 3'ü görünce kabarmıştı. Ama piyasaya şöyle bir bakınca seçenekler çok ve karar vermek zor :)

iphone 4 ilk çıktığında tatil için dubai'deydim, gittim ve başka hiçbir telefona bile bakmadn aldım çok da uygun bir fiyata. 3 senedir elimden düşmedi, ios 7 sonrası şarj ve yavaşlık sıkıntısı ise soğuttu malesef. tabii bir de küçük gelmeye başlayan ekran.

ben de oyun oynamam, çok app kullanmam, o nedenle de windows phone yüklü lumia 1520 cazip geliyor.

g2'nin tasarımı, boyutu, ekranı (5,2") falan harika.

apple 5" ve üzeri ekrana sahip bir telefon çıkartsaydı muhtemelen başka bir markaya modele bakmazdım bile. ama yok işte... 1 sene de bekleyemem. telefonum tükendi artık.

şarjı %10 bile değil şu an, saat daha 17.30 :) 8.30'da aldım sabah telefonu şarjdan, mail yazışmaları ve birkaç telefon görüşmesine rağmen şarjın %90'ı gitmiş...
Alper UZUN
2007-2013 Alfa Romeo 147 1.6 Distinctive MK2

ozoozo

• Ziyaretçi

şarjı %10 bile değil şu an, saat daha 17.30 :) 8.30'da aldım sabah telefonu şarjdan, mail yazışmaları ve birkaç telefon görüşmesine rağmen şarjın %90'ı gitmiş...

Hocam eğer 3G yi sürekli aktif olarak kullanıyorsanız oda şarjı çok çabuk sömürüyor , haliyle 2G yani Edge de kullanırsanız daha uzun gideceğini düşünüyorum. Yaptığınız işlemleri yine 2G de de yapabilirsiniz ama biraz yavaş olacaktır :) aciliyeti olan işlerde 3g yi tekrar aktif edebilirsiniz.

Alper

• Membro
Ve Gear geldi az önce...
Benim çok hoşuma gitti.
Özellikle konuşmalar çok net.
Bilegimde olmasına rağmen yürürken bile karşı tarafa ses çok net gidiyormuş.
Ve karşı tarafın sesini de çok net duyuyorum.
Araç kullanırken de aynı şekilde.
Yani mikrofonunu ağzıma goturmem gerekmiyor.
Normal hareket ederken konuşuluyor.
Çok sade ve şık bence.
Mail geldi teli çıkarmadan okuyabiliyorum mesela.

Samsung NOTE 3  cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

egeozal1

• Ziyaretçi
Ve Gear geldi az önce...
Benim çok hoşuma gitti.
Çok sade ve şık bence.

Şu gear ayrı satılıyor mu ve kullanmak için (galaxy note olmaksızın) bir şey yapılmalı mı?

Alper

• Membro
Ve Gear geldi az önce...
Benim çok hoşuma gitti.
Çok sade ve şık bence.

Şu gear ayrı satılıyor mu ve kullanmak için (galaxy note olmaksızın) bir şey yapılmalı mı?
Satılıyor tabii ki ama 800 tl.
Değer mi???
Düşünmek gerek biraz.
Ben para verip almazdim ama hediye olduğu için sorun yok.
Yalnız samsung olması gerek uyumlu çalışması için.
S4 vs modellere uyuyor sadece eskilere uymuyor.

eminpar

• Membro
Ve Gear geldi az önce...
Benim çok hoşuma gitti.
Çok sade ve şık bence.

Evet konuşma cidden net hatta beni toplantının ortasında kobay olarak kullandı :))

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alper

• Membro
Ve Gear geldi az önce...
Benim çok hoşuma gitti.
Çok sade ve şık bence.

Evet konuşma cidden net hatta beni toplantının ortasında kobay olarak kullandı :))

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hahaha
Ben toplantıya göreceksin diye düşünüyordum.
Toplantıda olduğun kısmını kaçırmışım ama musteri memnuniyetini canlı olarak yaşattı oradakilere Turkcell farkı diyelim.

fevkalbeser12

• Membro
Gelince bi bakayım nasılmış beğenirsem verirsin bana:)
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

Alper

• Membro
Gelince bi bakayım nasılmış beğenirsem verirsin bana:)
Ne demek kardesim ayipsin

hi_cazz

• Membro
Hiç hesapta olmayan bir şekilde ip4 bozuldu. 1 hafta tamirde kaldı ama nafile. iPhone 5S almak için Vatan'a gittim. Note3 alıp çıktım. Android deneyimini yaşamak istedim. Note3'ü kullanana kadar hiçbir android telefondan hoşlanmamıştım. Fakat Note3 ile olayı bambaşka noktaya çekmişler. Herşeye rağmen ios kadar stabil değil bence. Fakat şu an eğlenceli ;)

ademirtas

• Membro

Turkcell kalitesi ::)

HTC One SV cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Reklamı yaptın yine :)
1996 - Alfa Romeo GTV
2008 - Fiat Grande Punto
1998 - Alfa Romeo 156
2000 - Alfa Romeo 156 SS
2006 - Alfa Romeo 159 JTDm
1999 - Alfa Romeo 156 2.5 V6

eminpar