Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: İki Lastik Arasında Kaldım  (Okunma sayısı 3555 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emreozkan

• Membro
İki Lastik Arasında Kaldım
« : 28 Mayıs 2019, 16:27:48 »
Merhaba arkadaşlar, lastiğimi yenileme zamanı geldi ve aklımda Michelin Pilot Sport 4 almak vardı ama lastikçi arkadaşın ''performanslı kullanmayacaksan Primacy 4 öneririm daha konforlu'' demesiyle kafam karıştı ve iki lastik arasında kaldım. Fiyat olarak iki üründe aynı, kullanan arkadaşların tecrübelerine ve fikirlerine ihtiyacım var. :alfisti:
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

kaanromeo

• Membro
Ynt: İki Lastik Arasında Kaldım
« #1 : 28 Mayıs 2019, 17:00:47 »
Arac nedir

fikri.şakar

• Membro
« #2 : 28 Mayıs 2019, 18:50:29 »
Benim aracımda primacy hp var. 2016 yılının lastiği diş derinlikleri şu an 4-4,5mm arası. Ani frenlerde ve yol tutuş konusunda şu an beni tedirgin ediyor.

umitkilic

• Membro
« #3 : 28 Mayıs 2019, 23:00:35 »
159 da ps3 kullandım.olumsuz yönü ömrü diyebilirim

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emreozkan

• Membro
« #4 : 29 Mayıs 2019, 00:05:26 »
Aracım Giulietta

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

emreozkan

• Membro
« #5 : 29 Mayıs 2019, 00:06:04 »
Arac nedir
Aracım Giulietta

kaanromeo

• Membro
« #6 : 29 Mayıs 2019, 00:14:52 »
Motoru dizel ise pilot sport gereksiz olur hem yakit tuketimi acisindan hemde konfor acisindan.
Ma.veya qv ise kesinlikle pilot sport

emreozkan

• Membro
« #7 : 29 Mayıs 2019, 00:21:15 »
Motoru dizel ise pilot sport gereksiz olur hem yakit tuketimi acisindan hemde konfor acisindan.
Ma.veya qv ise kesinlikle pilot sport
Giulietta MA, genel olarak sert ve performansli kullanmiyorum. Hatta agirlikli olarak eşim kullaniyor. Onun icin arada kaldim

kaanromeo

• Membro
« #8 : 29 Mayıs 2019, 00:37:22 »
Pilot sport alin arada gazlarsaniz kafaniz rahat olur sert tutan lastik var diye aracta
Diger lastigi alirsaniz konfor iyi olur ama hep bir tedirginlik verir.
Tabi karar sizin

DcD-Semih

• Membro
« #9 : 29 Mayıs 2019, 02:01:22 »
Kafanızı iyice karıştırmak gibi olmasın ama bence Pilot Sport yerine Goodyear F1 Asymmetric, Pirelli PZero ve ya bulunabilir ise şayet Yokohama Advan öneririm. Pilot Sport başlangıçta harika iken yaklaşık 20k kilometre sonra çabuk aşınma ve dramatik performans düşüşü gösteriyor (kendi gözlemim tamamı ile, başka kullanıcı yorumlarını da dikkate alın.). Yokohama Advan özellikle fazla bilinmez ama sizin ebatlarınızda değeri pek anlaşılamamış bir lastiktir. Ama ben olsam direk gider Pzero alırdım, tamamı ile duygusal bağdan mütevellit. :)
2001 Alfa Romeo 145 1.6 T.spark - Giallo Zoe
2002 Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed - Rosso
2002 Alfa Romeo 156 2.0 T.Spark - Bianco Polare
2002 Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed - Grigio Chiaro
2000 Alfa Romeo 156 2.0 T.Spark - Rosso
2004 Alfa Romeo 156 2.0 T.Spark - Grigio Metallico
2012 Alfa Romeo Giulietta 1.4TB - Bianco Pastello

fikri.şakar

• Membro
« #10 : 29 Mayıs 2019, 03:57:18 »
michelin primacy hp 40 bin km yi geçti derinlik olarak 4-4,5 mm. diş derinliği olarak bakarsak michelin ömür olarak iyi ama performans olarak düşüyor. eşimin arabasında 45-50bin km dir pilot sport 3 kullanıyoruz diş derinliği 4,5-5mm var ömür olarak gayet iyi. Performans olarak primacy hp den çok daha iyi. Continental sport modellerinide daha önce kullandım onlarında 20bin km den sonra performansı düşüyor ve diş derinliği micheline göre çabuk gidiyor.

Dellobaltino

• Membro
« #11 : 29 Mayıs 2019, 06:38:24 »
Valla ben şehirdeki bozuk yollardan, tümseklerden o kadar bıktım ki (oturduğum semtte bunlardan bol var) ne yol tutuşu, ne fren performansı, ne yakıt tüketimi umurumda değil lastikte yada ilk kriterlerim bunlar değil. F1 assy3 almıştım konfor ve sessizlik açısından. Bundan daha yumuşak bir lastik bulursam bi dahakine onu alıcam

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EREN34

• Membro
« #12 : 29 Mayıs 2019, 07:14:58 »
Conti Sport Contact öneririm ben.

emreozkan

• Membro
« #13 : 29 Mayıs 2019, 09:59:37 »
Tavsiyeleriniz icin tesekkur ederim. Aracımla uzun yola cikacaktim ama farkli dizel bir aracla gitmeye karar verdim. Onun icin bi sure daha bekleyip oyle karar vericem.

SkY

• Membro
« #14 : 29 Mayıs 2019, 10:27:01 »
yakın zamanda conti premium contact 6 aldım bende giulietta için.testlere bakıldığında kağıt üzerinde oldukça başarılı bir lastik.

ealprsln

• Membro
« #15 : 29 Mayıs 2019, 11:58:16 »
Michelin yüksek fiyatlı ve phramcy serisi performamnslı kullanımda tedirgin eder ama oldukça konforludur (40-45 yanak ile ne kadar konforlu olursa. Pirelli Pzero kullandım, böbrek taşı dökmek için birebir  fakat ısındığında çok iyi tutar; soğukken sürekli sarar...Yokohama Advan varken başka lastik bakmak boş fakat fiyatı premium olan Michelin, Pirelli, Conti'nin neredeyse iki katı. Türkiye'de edinmek çok zor. Goodyear Assy "overrated" bir latik bence ve de hamur geliştirilirken baz alınan iklim koşulları ancak Türkiye'de doğu karadenizde falan yakalınabilir, sadece bizim forumda bu kadar trend. Başka marka forumlarına baktığınızda çok az söz edilir. Bana kalırsı şu an Türkiye marketinde F/P olarak Hankook performans serileri rakipsiz.... Para benim için önemli değil derseniz Yoko Advan olur, Mişi PSS olur, Bridgestone RE002 olur.
lastik de herşey de olduğu gibi para ve bütçeye bakar. Ucuz fiyata iyi lastik yakalamak çok çok zor, ne kadar para o kadar iyi teknoloji ve inovasyon ile geliyor lastik, aracı zorlamıyor limitlere ulaşmaya çalışmıyorsanız da lastiğe  çok çok çok para vermek boş ama zorlamıyorsanız da gidip dandik lastik almak da hata...
THE ROMANCE OF PERFORMANCE
'11 MiTo Quadrifoglio Verde

emreozkan

• Membro
« #16 : 29 Mayıs 2019, 13:48:04 »
Michelin yüksek fiyatlı ve phramcy serisi performamnslı kullanımda tedirgin eder ama oldukça konforludur (40-45 yanak ile ne kadar konforlu olursa. Pirelli Pzero kullandım, böbrek taşı dökmek için birebir  fakat ısındığında çok iyi tutar; soğukken sürekli sarar...Yokohama Advan varken başka lastik bakmak boş fakat fiyatı premium olan Michelin, Pirelli, Conti'nin neredeyse iki katı. Türkiye'de edinmek çok zor. Goodyear Assy "overrated" bir latik bence ve de hamur geliştirilirken baz alınan iklim koşulları ancak Türkiye'de doğu karadenizde falan yakalınabilir, sadece bizim forumda bu kadar trend. Başka marka forumlarına baktığınızda çok az söz edilir. Bana kalırsı şu an Türkiye marketinde F/P olarak Hankook performans serileri rakipsiz.... Para benim için önemli değil derseniz Yoko Advan olur, Mişi PSS olur, Bridgestone RE002 olur.
lastik de herşey de olduğu gibi para ve bütçeye bakar. Ucuz fiyata iyi lastik yakalamak çok çok zor, ne kadar para o kadar iyi teknoloji ve inovasyon ile geliyor lastik, aracı zorlamıyor limitlere ulaşmaya çalışmıyorsanız da lastiğe  çok çok çok para vermek boş ama zorlamıyorsanız da gidip dandik lastik almak da hata...
Dediğiniz gibi aracı pek limitlerinde kullanmadığım için çok para vermek isyemiyorum ama gidipte beni 1-2 yıl sonra pişman edecek kalitesiz bir lastikte almak istemiyorum tabiki. Aracı aldığımda üzerinde Bridgestone Turanza vardı. Diş derinliği fena değil ama üretim yılı itibariyle 5 yılı doldurdu ve hafif çatlamalar var. Bütçemi çok zorlamayacağı ve kalitesinede güvendiğim için Michelin lastiklerinden birine geçiş yapmak istiyorum.

martini_lancia

• Membro
« #17 : 29 Mayıs 2019, 14:34:49 »
Dediğiniz gibi aracı pek limitlerinde kullanmadığım için çok para vermek isyemiyorum ama gidipte beni 1-2 yıl sonra pişman edecek kalitesiz bir lastikte almak istemiyorum tabiki. Aracı aldığımda üzerinde Bridgestone Turanza vardı. Diş derinliği fena değil ama üretim yılı itibariyle 5 yılı doldurdu ve hafif çatlamalar var. Bütçemi çok zorlamayacağı ve kalitesinede güvendiğim için Michelin lastiklerinden birine geçiş yapmak istiyorum.

Yokohama Advan Sport v105 düşünceniz varsa lastikci bir ahbabımın deposunda sıfır 4 adet Mercedes Ekipman olarak çıkan Mo versiyon 225 45 17 91W made in japan olarak mevcuttu,üretim 2016 sonu idi lastikler,şu an duruyorlar mı bilemiyorum,muhtemelen satılmışlardır ama ciddi ciddi isterim derseniz sizin adınıza sorarım.

215 45 17 baktığım için Japon üretim lastiklere sempatim olsa da elemek zorunda kalmıştım lastikleri,o zamanlar 225 45 17 alacağımı bilsem bahsettiğim Yokohamaları zaten düşünmeden alırdım:)
2002 Cosmo Blu manual 156 2,0ts.

emreozkan

• Membro
« #18 : 29 Mayıs 2019, 16:15:48 »

Yokohama Advan Sport v105 düşünceniz varsa lastikci bir ahbabımın deposunda sıfır 4 adet Mercedes Ekipman olarak çıkan Mo versiyon 225 45 17 91W made in japan olarak mevcuttu,üretim 2016 sonu idi lastikler,şu an duruyorlar mı bilemiyorum,muhtemelen satılmışlardır ama ciddi ciddi isterim derseniz sizin adınıza sorarım.

215 45 17 baktığım için Japon üretim lastiklere sempatim olsa da elemek zorunda kalmıştım lastikleri,o zamanlar 225 45 17 alacağımı bilsem bahsettiğim Yokohamaları zaten düşünmeden alırdım:)
Normalde yokohama advan fiyatlarina cikma sansim yok. Onun icin oyle bi dusuncemde yoktu. Ama siz isterseniz bi sorun duruyorsa fiyat olarak ne istiyorlar.

martini_lancia

• Membro
« #19 : 29 Mayıs 2019, 17:23:21 »
Normalde yokohama advan fiyatlarina cikma sansim yok. Onun icin oyle bi dusuncemde yoktu. Ama siz isterseniz bi sorun duruyorsa fiyat olarak ne istiyorlar.

475 tl x 4 olarak satılmışlar.Bana lastik başı %10 daha aşağıda 425 tl gibi bir fiyata bırakmışlardı yaklaşık 3  ay önce.
2002 Cosmo Blu manual 156 2,0ts.

vozkol

• Membro
« #20 : 29 Mayıs 2019, 17:40:14 »
Ben yaklaşık bir aydır Pilot Sport 4 kullanıyorum Giuliettada. Öncesinde fabrika çıkışı Pirelli Cinturato P7 vardı. Kışlık olarak ise Nokian WR4 gibi bir ismi olan lastiğim var. Öncelikle Nokian cidden ama cidden çok çok başarılı bir kışlık lastik. Yol tutuşu ve fren mesafesi muazzam. İlk zamanlar tedirgindim virajlara hızlı girmeye ama sonra sanki yazlık performans lastiğim varmış gibi sürmeye devam ettim. O nedenle, Nokian çıkıp Pilot Sport 4 takılınca farkettiğim daha konforlu sürüş (üstelik satın aldığım XL olanı) ve gayet sessiz bir sürüş. Yüksek hızlarda da son derece güvenli lastik ancak düşük hızda keskin dönüşlerde önden daha fazla kayma eğiliminde Nokian'a göre. Pirelli'den de aslında gayet memnundum ancak üç yazda çatlamalar oluştu. Pirelliden kesinlikle daha konforlu, yol tutuşu açısından da biraz daha iyi gibi ama Nokian en az 6 ay araçta kaldığından Pirelliyi iyi hatırlamıyor olabilirim. Bu arada Pirelli yeniden takmayarak yaklaşık 800 TL gibi bir ek maliyete razı oldum ancak aracı seri kullandığım için güvenliği öncelikli ele aldım.   
2004-2008 : 1997 145 1.6 Boxer
2010-2014 : 2006 156 1.6 TS Distinctive
2014-2016 : 2008 159 1.9 JTDM Distinctive plus
2016-....... : Giulietta 1.6 JTDM Super TCT

GoogleTagged