Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Komple supersprint sistem?  (Okunma sayısı 1289 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erkan_01

• Ziyaretçi
Komple supersprint sistem?
« : 15 Ağustos 2007, 16:15:31 »
Supersprint son susturucu taktırmıştım 5 ay önce fakat artk kesmiyor ve istanbula dönünce manifolddan itibaren supersprint egzoz sistemi yaptıracaktım fakat bol sensörlü ve hassas bir motorumuz olduğundan kararım gidip gidip geliyor..Sizce her hangi bir zararı olurmu ve zamanla sorun çıkarırmı? Sonuçta dünyanın parasını bayılacam yazık olmasın
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2007, 09:57:51 Gönderen: Alfadanadam »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

n/a

• Ziyaretçi
« #1 : 15 Ağustos 2007, 17:26:11 »
Hiçbir problemi olmaz...toplamda net %7 güç kazanırsınız...ama bu sistemi yaptırmaktan çok orijinalina almanızı öneririm...Belki 2 nci eli de olabilir. Istarseniz Maslak daki BTG Murat Faralyalı size yardımcı  olur...Doğru ürün ve doğru markayı alırsanız ve doğru yerde montajını yaptırırsanız sorun olmaz...Yalnız düşük süratlerde pek hissedemezsiniz 120-130 dan sonra kendini hissettirir...
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2007, 17:26:11 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #2 : 15 Ağustos 2007, 17:47:47 »
ben katalizörlerimi iptal ettirdim sensörler sorun olmuyor rahat olabilirsin o konuda kat iptali, küçük orta susturucu ve son susturucu taktım 3 hp rahat aldım diye düşüyorum supersprint le 5-6 hp rahat alırsın diye düşünüyorum komple girersen ;)
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2007, 17:47:47 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #3 : 15 Ağustos 2007, 18:55:52 »
yanlız bu mk2 156 larda katalizatörde 4 tane falan sensör falan var diye bilyorum ,iptal edilmiyor diye biliyorum yanlışım olabilir,pekte fazla bi bilgim yok ama sercan bunun için gereken bilgiyi vericektir... :)
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2007, 18:55:52 Gönderen: n/a »

kotchero

• Ziyaretçi
« #4 : 15 Ağustos 2007, 22:27:08 »
Lambda sensörlerin yerine takılan metal bir sensör varmış işlevi yok ama beyni kandırıyor
american bir arabada kullanılmıştı yapan arkadaşım bahsetti, ama Alfalarda ne gibi bir sonuç verir bilemem.

Bu günün parası ile komple egzost sistemi yapmak pek ucuza mal olmayacaktır. sizce buna değermi yani 5-7 hp almak için bence değmez birde aracın garantisi devam ediyor ise iyice sorun olur bence.

« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2007, 22:27:08 Gönderen: kotchero »

n/a

• Ziyaretçi
« #5 : 15 Ağustos 2007, 22:29:58 »
Bende iyi olacağını düşünmüyorum. em bu işlem için çok para harcamak gerek

Edited by - truphase on 15/08/2007  22:56:09
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2007, 22:29:58 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #6 : 16 Ağustos 2007, 01:57:09 »
Bu işin birde trafik boyutu var..
Yarın polisler sese bir taktı mı söktürtürler..

Onun dışında bende %7 artış için değmeyeceği görüşündeyim. Ancak belki Chip tuning ile birlikte olursa değebilir..
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2007, 01:57:09 Gönderen: n/a »

kotchero

• Ziyaretçi
« #7 : 16 Ağustos 2007, 08:46:52 »
Trafik kesin sorun olur, chip tunning daha az malietle olur ve getirisi daha verimli.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2007, 08:46:52 Gönderen: kotchero »

n/a

• Ziyaretçi
« #8 : 16 Ağustos 2007, 09:23:05 »
Komple supersprint sistemini taktığınız zaman trafik sorunu olmaz...çünkü belli bir decibel üzeri ses çıkmaz...bunun belgeleri ve onay  TÜV dökümanlarını da alacaksınız...Zaten ses çıksa bu belgeleri vermezler...Model detayları ne ise ve onu siparis ederseniz Alfa nıza tam uygun olarak gelir...Ben gecmis tarihlerde komple sistemi 4 adet 2.0 lt 156 ya uygulamıştım...hiçbirinden de trafik açısından bir problem yaşanmadı ancak maddi konu ayrı...belirttiğiniz gibi cidi rakkamlar...%7 için değer mi? değmez mi?  Bunu düşünmek lazım...Alfanız garantide ise  bu sistemi taktığınızda garantinin devam edip etmemesi servis insiyatifine bağlı..Ayrıca % 7 lik bir performans artışı tatminkar olur mu bu  kadar bedele o da ayrı ama gerçek ve sürekli ps iyi malzemelerle alınır ....  Fakat Alfa nızı satarken harcadıklarınızı geri alamazsınız...bunu kesin düşünmeyin...

Edited by - veloce on 16/08/2007  10:03:22
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2007, 09:23:05 Gönderen: n/a »

kotchero

• Ziyaretçi
« #9 : 16 Ağustos 2007, 10:09:15 »
Mehmet abi, süper bi açıklama olmuş..

Bundan çıkarılacak ders, paranız varsa ve bunu çok istiyorsanız hiç durmayın yapın ve bu sistem üstüne chip tunning uygulanırsa tadından yenmez tabi bundan sonrası içinde fren disk ve balatalar devree girecek sanırm oda extra masraf olacak...
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2007, 10:09:15 Gönderen: kotchero »

n/a

• Ziyaretçi
« #10 : 16 Ağustos 2007, 10:20:49 »
quote:

Mehmet abi, süper bi açıklama olmuş..

Bundan çıkarılacak ders, paranız varsa ve bunu çok istiyorsanız hiç durmayın yapın ve bu sistem üstüne chip tunning uygulanırsa tadından yenmez tabi bundan sonrası içinde fren disk ve balatalar devree girecek sanırm oda extra masraf olacak...

Bana gelen 156 1.6 sahipleri vardı...Soylediklerinin aynısını aktarıyordum...Egzostu taktın yetmeyecek...chip i taktın o da yetmeyecek...hadi fren sistemi vs...Çünkü insanoğlu kadar sürate çabuk adapte olan başka bir yaratık yok yetmeyecek...Bende kağıt kalemi alıyor  bunların bedelini tek tek yazıyor ve müşterinin önüne koyuyordum...Bazıları 1.6 sını satıp 2.0 lt. 156 ya geçti...Ama bir 156 2.0 için daha randımanlı bu ekipmanlar...1.6 ya yapılacaksa hesabın iyi gözden geçirilmesi lazım...
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2007, 10:20:49 Gönderen: n/a »

erkan_01

• Ziyaretçi
« #11 : 16 Ağustos 2007, 15:49:10 »
Cevaplarınız için çok teşekkürler bende fiat konusunda değip değmiceğni düşünüyorum ama bir yandanda gönül çok istiyor hem ses açısından hem performans açısından çipde taktıracaktım bu hafta içi best servisden fakat o da aklıma yatmadı pek o kadar paranın karşılığı az bir performans :( ooooooooooffffff en iyisi gidip 2.0 almak snrm :)
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2007, 15:49:10 Gönderen: erkan_01 »

n/a

• Ziyaretçi
« #12 : 16 Ağustos 2007, 17:52:02 »
quote:

Cevaplarınız için çok teşekkürler bende fiat konusunda değip değmiceğni düşünüyorum ama bir yandanda gönül çok istiyor hem ses açısından hem performans açısından çipde taktıracaktım bu hafta içi best servisden fakat o da aklıma yatmadı pek o kadar paranın karşılığı az bir performans :( ooooooooooffffff en iyisi gidip 2.0 almak snrm :)

Fazla ses beklentiniz olmasın...Supersprint te tüm sistemi taktığınızda normalden biraz daha farklı ses çıkar o kadar...Ben de size bir 2.0 tavsiye ederim...chip ve supersprint in maliyetini Alfanızın üzerine koyun zaten aynı veya 2-3 yaş farklı bir 156 2.0 lt.alırsınız....
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2007, 17:52:02 Gönderen: n/a »

agucba

• Amministratore
« #13 : 16 Ağustos 2007, 21:06:11 »
İllaki egzoz yapılacaksa bu en az 2.0 litrelik bir araca olmalı ve ayrıca chip modifiyesi de olmalı. Hem arabanın alt devirlerdeki cansızlığı gider (tek başına chip modifiyesi ile düzelir ama egzoz ile birlikte ne olur bilmiyorum) hem de sabit devirlerde daha az yakıt tüketebilir. Ayrıca daha az vites değiştirmek gerektiğinden daha rahat bir kullanım tarzının da olabilir.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2007, 21:06:11 Gönderen: agucba »

///////////////

Sercan Keklik

• Membro
« #14 : 16 Ağustos 2007, 22:26:54 »
quote:

ben katalizörlerimi iptal ettirdim sensörler sorun olmuyor rahat olabilirsin o konuda kat iptali, küçük orta susturucu ve son susturucu taktım 3 hp rahat aldım diye düşüyorum supersprint le 5-6 hp rahat alırsın diye düşünüyorum komple girersen ;)

biiiiip yanlış bilgi komple yanlış uygulama..

erkan daha öncede söyledim harcadıgın para ile kazanca baktıgında deymiyecek sonuçlar..

1.6-2.0 headers aynı ama 14oo ? sadece headersa verene kadar gidin komple blok alın arabayı 2.0 yapın :)
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2007, 22:26:54 Gönderen: Sercan Keklik »
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

n/a

• Ziyaretçi
« #15 : 18 Ağustos 2007, 00:12:29 »
quote:

quote:

erkan daha öncede söyledim harcadıgın para ile kazanca baktıgında deymiyecek sonuçlar..

1.6-2.0 headers aynı ama 14oo ? sadece headersa verene kadar gidin komple blok alın arabayı 2.0 yapın :)

ne açıdan yanlış ? yanlışı söyle zararınıda söyle gidip taktırıcam eski haline getircem arabayı.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2007, 00:12:29 Gönderen: n/a »

Sercan Keklik

• Membro
« #16 : 18 Ağustos 2007, 01:56:56 »
quote:

quote:

quote:

ne açıdan yanlış ? yanlışı söyle zararınıda söyle gidip taktırıcam eski haline getircem arabayı.

1) arabada 3 tane katalizör mevcut.. 2 tanesi manifold üzerinde bunu iptal etme gibi bi seçenek varmı? evet var manifold yerinden sökülerek katalizörler sökülücek yerine boru kaynatılıcak veya katalizör boşaltılıcak ( boşaltırsan zıngırdama yapar) keser boru kaynatırsanda elbet kaynak yerlerinde veya boruda bi yerde çıkan hava azalıcak cogalıcak vs.. anlıcagın ordaki stabil deger bozulacak.. Zaten bu uygulama Türkiyeye has bi olay başka dünyanın hiç bi yerinde göremessiniz, Çünkü meslegi bu iş olan adamlar her yerde bilinçli türkiye harici..

2) gelelim 3. kat. orta susturucunun hemen önündedir eski katalizörlere nadir ufaktır kendileri.. söktügünüzde lambda sensörlerinin 2 tanesi (manifold üzerindekiler) dogru okur, 3. son kat. önündeki zengin - fakir ayrımı yapamaz.. Bu 3 sensör birleşip tek sensör halinde beyine iletildigi için beyinde bunu Fasılalı olarak hatalı gösterir.. Buda arabanın devirlenmesine sogukken çalışmasına gaz pedalının tepkisine kadar uzar gider..

3) ben bütün bunları yaptım veya manifoldu yapmadım ama sensörümde bozulmadı aracımda cok iyi gaz yiyor vs.. Büyük yalan yok böyle bişey.. Standart bir alfanın bile lambda sensörü bozuluyor ki böyle bi sonuçta olan lambda sensörünün kaç bin km de bozulucagını siz göz önünde bulundurun.

4) lamda sensörü yerine büyük bir civata koyarak sensörü yukarı aldık ve sensör fakir okuyoo ( ee zengin okuyacagı zaman ne okuyucak bu arkadaş?) bunun espirisi japon otomobillerde TEK sensörlü olanlarda yapılan bi uygulamadır işin gerçegi alt devirlerde sürekli boş yere zenginde kalan sensörü avutarakk bi nebze benzin tüketimi ile rolanti düşümünü saglamaktır.

5) 147 lerde son sustucu önünde bi ateş kesici mevcuttur bu 147 lerde büyük başa bela yani yapıcaksan beni tamamiyle yap yada elleme demenin en güzel yolu sanırım.

6) uygulamalı mantıklı neler yapabilirim?

komple super sprint alabilirsiniz ama sadece headers 1.400 euro civarıydı azalmıştır cogalmıştır bilemem, bu headers Yeni nesil T.S motorlara uyumlu olanı.. daha önceki headers üzerinde kat olmadıgı için eskiler yenilere uymaz.. eskiler ise yenilere şu bahsedilen civata mantıgı ile uyabilir.

7) komple ss aldım bana gelen ne olur?
 güzel bir chip yazılımıyla destekledigimizde daha önceki UYGULAYARAK, elde ETTİGİMİZ SONUÇLARA DAYANARAK; Super chips + komple SS = 120 Hp standart Dyno ölçüm parçalar takılmadan.. Parçalardan Sonra Dyno ölçüm 133 Hp..

SS 2001 için ise sonuç 166 civarı birşey olmuştu diye hatırlıyorum.

8) benim egsozcum onlar saçmalık dedi vs.. o eksozcuyu mümkün oldugunca cabuk bi süre içinde ilk okul - orta okul - lise hangisi eksikse diplomasını almasını rica edin.

9) arabanızı hangi hale sokarsanız sokun biz karışamayız sadece dogru yolu gösteririz istediginizi yapmak sizin elinde, ama elinizin altında internet var yurt dışı var yaşanmışlar var bilgiler var sayfalarca dünyalarca yazılanlar var her yerde.. bu yazılanların hepsi bi bilgidir, köşe başındaki veya ahbabınız olan eksozcu degil..

10) başka bir sorusu olan varsa veya sizin sorunuz varsa eger bilgilerim içindeyse seve seve yardım ederim.

Ufak bi not (Ukalalık olarak algılanmasın,felsefesini bilen anlamıyacaktır zaten.): "En oida, oti ouden oida" = " Bilmediğim tek şey, hiç bir şey bilmediğimdir.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2007, 01:56:56 Gönderen: Sercan Keklik »
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
159 JTD Ti

n/a

• Ziyaretçi
« #17 : 18 Ağustos 2007, 12:06:06 »
benim yaptığım işlermde o dediğin ateş kesici duruyor. + manifold katları sadece iptal edildi orta susturucunun önündeki kat duruyor. hepsini söksem alt devirler ölürdü şuan alt devirlerde pek bir sorun yok. ve gerçekten ben kullandığım arabanın nasıl gittiğini bilmiycemmi ? bu işlemlerden sonra gözle görülür değişti gidişi gaz yeme olayı bariz değişti.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2007, 12:06:06 Gönderen: n/a »

Sercan Keklik

• Membro
« #18 : 18 Ağustos 2007, 12:27:02 »
quote:

benim yaptığım işlermde o dediğin ateş kesici duruyor. + manifold katları sadece iptal edildi orta susturucunun önündeki kat duruyor. hepsini söksem alt devirler ölürdü şuan alt devirlerde pek bir sorun yok. ve gerçekten ben kullandığım arabanın nasıl gittiğini bilmiycemmi ? bu işlemlerden sonra gözle görülür değişti gidişi gaz yeme olayı bariz değişti.

1) arabada 3 tane katalizör mevcut.. 2 tanesi manifold üzerinde bunu iptal etme gibi bi seçenek varmı? evet var manifold yerinden sökülerek katalizörler sökülücek yerine boru kaynatılıcak veya katalizör boşaltılıcak ( boşaltırsan zıngırdama yapar) keser boru kaynatırsanda elbet kaynak yerlerinde veya boruda bi yerde çıkan hava azalıcak cogalıcak vs.. anlıcagın ordaki stabil deger bozulacak.. Zaten bu uygulama Türkiyeye has bi olay başka dünyanın hiç bi yerinde göremessiniz, Çünkü meslegi bu iş olan adamlar her yerde bilinçli türkiye harici..

9) arabanızı hangi hale sokarsanız sokun biz karışamayız sadece dogru yolu gösteririz istediginizi yapmak sizin elinde, ama elinizin altında internet var yurt dışı var yaşanmışlar var bilgiler var sayfalarca dünyalarca yazılanlar var her yerde.. bu yazılanların hepsi bi bilgidir, köşe başındaki veya ahbabınız olan eksozcu degil..

10) başka bir sorusu olan varsa veya sizin sorunuz varsa eger bilgilerim içindeyse seve seve yardım ederim.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2007, 12:27:02 Gönderen: Sercan Keklik »
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
159 JTD Ti

SeriousAlfaManiac

• Ziyaretçi
« #19 : 20 Ağustos 2007, 18:01:34 »
supersprint sitesinde dinamo bilgileri mevcut hatırlayan bilir bende bi ara başlamıştım ama son susturucuda kaldım.şu anda sadece kat. sonrası 54mm lik supersprint susturuculu boru 475 euro.Peki kaç h alırım derseniz 4-2-1 olan manifoldun 2-1 olan kısmı + orta boru + son susturucusu = 8hp , komple 12 hp.Bunlar sitedeki dyno verileri.Komple sistem sanırım 2500 euro civarında tutar 12 hp için.verirseeen güzel ama ben bunun yerine biraz daha biriktir novitec charger kit al derim tasasız olur :) beygirlerde havada uçuşur.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2007, 18:01:34 Gönderen: SeriousAlfaManiac »

selim

• Membro
« #20 : 20 Ağustos 2007, 18:31:56 »
Bence 1.6 lt için masraf yapmaya gerek yok,bendede 1.6 var geçen yıl filitreydi,ss son susuturcydu,kat iptaliydi derken 1000.-ytl harcadım,Dyno testi yaptırdım araç 122.5 Hp çıktı,Lambda sensörüm bozuktu bu işlem sırasında,hadi belki 3 beygir azaltmıştır,5-6 beygir kazanmışım,hadi boşverin diyelim 10 kazanmış olayım,alt devirler tamamen öldü,park halindeyken direksiyonu çevirince devir düşüyordu rolantide.Üst devirlerde fark edilir bir güç oluyor ama 5000d/d geçince,ama hiç kullanışlı bir güç elde edemiyorsunuz.

Ben de tekrar tüm orjinal parçalarını yerlerine taktırdım,alt devirlerde bariz düzelme oldu,ve daha fazlasını yapmak niyetindeyken modifye planlarımdan vazgeçtim.En azından chip ve dereceli egzantrik alıp takabilirdim ancak 2000ytl derceli+1000ytl chip desek bir de eski harcamamı olan 1000 ytl'yi eklesek 4000 ytl gibi bir rakkam çıkıyor.
alabileceğim maksimum beygir ise 30-35 beygir.155 beygir olsada araç, asla bir 2.0 ı geçemez.Tork konusu.
Bence modifye yapılacaksa 2.0 alınmalı,ona da direk turbo+intercooler uygulanmalıdır,diğer ekipmanlara verilen para bence karşılığını haketmiyor.Hadi bunu yapacak usta yok yada araca zarar verir diye düşünüyorsanız, o halde bari derceli taktırın derim,en azından elle tutulur bir sonuç alırsınız.

Sırf Bu yüzden aracımı satışa çıkardım,boş yere masraf edip hem kendimi hemde dostumu(156'ım) üzmek istemiyorum.Bir 2.5 luk alıp standart olarak kullanmak,yada 2.0'a derceli+chip+BMC flitre+kat iptali ve ss son susturucu düşünüyorum.Ancak söylemesi kolay,kendi aracınız kadar temiz 2.5 yada 2.0 bulmak çok zor.

Edited by - selim on 20/08/2007  18:36:02
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2007, 18:31:56 Gönderen: selim »
156 1.6 t.s      
Gtv 2.0 V6 tb  
166 Super V6 tb
Mitsubishi Evolution X (Güncel)
147 1.6 T.S
147 2.0 T.S Selespeed (Güncel)

simendifer

• Ziyaretçi
« #21 : 20 Ağustos 2007, 21:34:51 »
Arabayı 200 kilo zayıflatabilirsek ne egzoza nede chipe gerek kalır zannımca.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2007, 21:34:51 Gönderen: simendifer »

SeriousAlfaManiac

• Ziyaretçi
« #22 : 22 Ağustos 2007, 00:56:03 »
quote:

Arabayı 200 kilo zayıflatabilirsek ne egzoza nede chipe gerek kalır zannımca.

bravo :)
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2007, 00:56:03 Gönderen: SeriousAlfaManiac »

SeriousAlfaManiac

• Ziyaretçi
« #23 : 22 Ağustos 2007, 00:57:24 »
quote:

Bence 1.6 lt için masraf yapmaya gerek yok,bendede 1.6 var geçen yıl filitreydi,ss son susuturcydu,kat iptaliydi derken 1000.-ytl harcadım,Dyno testi yaptırdım araç 122.5 Hp çıktı,Lambda sensörüm bozuktu bu işlem sırasında,hadi belki 3 beygir azaltmıştır,5-6 beygir kazanmışım,hadi boşverin diyelim 10 kazanmış olayım,alt devirler tamamen öldü,park halindeyken direksiyonu çevirince devir düşüyordu rolantide.Üst devirlerde fark edilir bir güç oluyor ama 5000d/d geçince,ama hiç kullanışlı bir güç elde edemiyorsunuz.

Ben de tekrar tüm orjinal parçalarını yerlerine taktırdım,alt devirlerde bariz düzelme oldu,ve daha fazlasını yapmak niyetindeyken modifye planlarımdan vazgeçtim.En azından chip ve dereceli egzantrik alıp takabilirdim ancak 2000ytl derceli+1000ytl chip desek bir de eski harcamamı olan 1000 ytl'yi eklesek 4000 ytl gibi bir rakkam çıkıyor.
alabileceğim maksimum beygir ise 30-35 beygir.155 beygir olsada araç, asla bir 2.0 ı geçemez.Tork konusu.
Bence modifye yapılacaksa 2.0 alınmalı,ona da direk turbo+intercooler uygulanmalıdır,diğer ekipmanlara verilen para bence karşılığını haketmiyor.Hadi bunu yapacak usta yok yada araca zarar verir diye düşünüyorsanız, o halde bari derceli taktırın derim,en azından elle tutulur bir sonuç alırsınız.

Sırf Bu yüzden aracımı satışa çıkardım,boş yere masraf edip hem kendimi hemde dostumu(156'ım) üzmek istemiyorum.Bir 2.5 luk alıp standart olarak kullanmak,yada 2.0'a derceli+chip+BMC flitre+kat iptali ve ss son susturucu düşünüyorum.Ancak söylemesi kolay,kendi aracınız kadar temiz 2.5 yada 2.0 bulmak çok zor.

Edited by - selim on 20/08/2007  18:36:02

dostum herşeyi güzel söylemişsinde dereceli ve chip yapınca yine 2.0 'a yetişemez tork demişsin sen bunları yapınca tork ta artmıyor mu?hatta beygirden daha fazla orj 150 desek 30 hp de 40 nm artsa 190 yapar al işte sana 2.0 :)
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2007, 00:57:24 Gönderen: SeriousAlfaManiac »

n/a

• Ziyaretçi
« #24 : 22 Ağustos 2007, 01:15:59 »
1.6'ya yapabileceğini müdahalelerin çoğu harcadığınız paranın karşılığını vermez..

Eğer bu kadar sürat tutkunu bir alfistiyseniz hiç kasmanıza gerek yok. Temiz bir 156 2.5 V6 mk1 bulucaksınız.

O 2 milyar harcayıp 2 beygir alacağınız chip+egsoz yerine, görüntü çok batıyor illa yeni kasa olsun istiyorsanız bir Facelift yapıcaksınız. Olay çözülecek..

Böylece elinizde 3-5 beygir için kimyasını bozmadığınız bir Alfanız olacak..

Yada 2.5 bana ağır gelir derseniz direk 2.0 düz yada selespeed. Çünkü aralarındaki fark harcayacağınız paradan fazla değil..

Edited by - shame on 22/08/2007  01:16:53
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2007, 01:15:59 Gönderen: n/a »

GoogleTagged