Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Mito Custom Exhaust (Downpipe+Mid Silencer+Cutout)  (Okunma sayısı 8697 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdem1904

• Membro
Mito Custom Exhaust (Downpipe+Mid Silencer+Cutout)
« #75 : 24 Ağustos 2011, 14:20:40 »
hatta yeni yaptığım bir olayda değildi... ilk alfam 1,7 146 ile yaş 25-26'da yaşadığım açılan  konu ile ilgili benzer bir hikayeydi Yoksa yıllardır kurallara uygun araç kullanırım...

@roadboy
Seni suçlayıp mesajlarını silmiyorum. Konu ile ilgili mesajların genelini sildim.

Edited by - erdem1904 on 24/08/2011  14:24:53
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 14:20:40 Gönderen: erdem1904 »
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

canunal

• Membro
« #76 : 24 Ağustos 2011, 16:40:33 »
Panpa, güle güle, bağırta bağırta kullan..

« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 16:40:33 Gönderen: Can Ünal »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Tuncay Nergis

• Ziyaretçi
« #77 : 24 Ağustos 2011, 16:57:22 »
quote:

Ne kadar söylense de insanın başına gelmeden akıllanmıyor maalesef. Ben 1 insana çarpıp, 2 orta çaplı, 1 pert kazası yaptıktan sonra akıllandım. Keşke insanların kurallara uyması için bu tür şeyler gerekmese. Ehliyeti ilk aldığımda ehliyetin benim için anlamı "trafik canavarlığı yapabilme özgürlüğü" idi. Halka açık yolların ise oyun olmadığını, sen ne kadar iyi şöför olursan ol, her arabayı limitte kontrol edebilirsen et, bazen riskli gittiğinde diğer insanların mallığı yüzünden sürücülüğünün seni kurtarma ihtimalinin %0 olduğu durumlara denk gelebildiğini öğrenmek için illa ki kaza yapmam gerekti. Umarım sizin başınıza da gelmez.

Önder'in dediklerine harfiyen katılıyorum. Burdaki arkadaşlar zevklerine ket vurulduğunu düşünüyorlar, doğrudur. Ancak bu zevkin alınması gereken yerler trafiğe açık yerler değil.

Emin, Fatih, Metin daha önce bir arkadaşımın Civic'le bir otobüsün sıkıştırması sonucu otobüs durağına dalmak zorunda kaldığını ve 2 kişinin hayatına mal olduğunu biliyorlar. 2 kişinin de çok ağır şekilde yaralandığını. Bunlar sizce şaka mı? Veya sizce biz de yıllarca o arkadaşım gibi hapislerde gençliğinizi çürütmenizi mi istiyoruz? Bunlar her gün her dakika olabilecek şeyler. Herkesin başına gelebilecek ama herkesin "benim başıma gelmez" diye düşündüğü şeyler. Sizin bu olayları yaşayan insanlardan farkınız ne arkadaşlar?

Ben hala bazı arkadaşların "ben modifiye yaptım suç oldu" laflarını anlamıyorum.. Neden modifilerine değil de trafiğe açık yerlerde yarışma, son sürat denemesi, insanları tehlikeye atma türü şeylerine karşı bir şeyler söylendiğini anlamak istemiyorlar hiç anlamıyorum... Kimsenin sizin aldığınız zevkle uğraştığı yok arkadaşlar. Bu meselenin ciddiyetini anlamanız için illa birilerinin hayatını kaybetmesi, sakatlanması, hastaneye mi kaldırılması gerekiyor? Sadece kendinizi de tehlikeye atmıyorsunuz ki...

Kanuni ve vicdani sınırlar içinde yapılan sportif kullanımın bir tehlikesi yok kimseye karşı. 4. viteste 70le gideceğine 2. viteste gidebilirsin, bu seçimle alakalı bir şey, kimseye de zararın olmaz, zevkini de alırsın, yerine göre daha bile güvenli olur geçişlerde vs. Ama daha fazlasını normal bir şeymiş gibi anlatmak ve bir de bunu normal bir şeymiş gibi savunmak bence çoğu okumuş, görgülü, iyi insanlara hiç yakışmıyor. Biz böyleysek başkaları neler yapmaz...
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 16:57:22 Gönderen: Tuncay Nergis »

ku2

• Membro
« #78 : 24 Ağustos 2011, 18:07:27 »
Arkadaşlar.. çok sıkıldım artık bu konunun bu kadar uzamasına. Lütfen artık..!!!

Emin ile Fatih kötü birşey yapmıyorlar.. Yaptıkları modififyeleri burada paylaşıyorlar..Gerek video, gerek fotoğraf, gerek yaptıkları yol testlerini anlatıyorlar..

Yanyana gitmişler kim kimi geçmiş meselesi değil onların yaptığı.. Bununla ovünmüyorlar.. Aman TTyi satsınlar, nasıl geçtik, bir boy, dokuz boy değil buradaki muhabbet.. Zaten tamamen geyik bir şekilde döndü konu..Geldi gene yarışmayın, kapışmayına...!!!
Adamların böyle bir niyeti yok..Geyik yapıp, birazcık makara yapıyorlar..

Eee...bunu da yapalım artık..

Çok güzel, nezih bir ortam oluşturduk..Bunu bozmayalım lütfen.

Sevgilerle.

« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 18:07:27 Gönderen: selimgencoglu »
--
2004 Subaru Impreza WRX STI / 34 VK 0778
2015 Subaru Levorg 1.6 GT-S SPORT / 06 BM 4785

emin

• Membro
« #79 : 24 Ağustos 2011, 18:16:15 »
quote:

quote:

Ne kadar söylense de insanın başına gelmeden akıllanmıyor maalesef. Ben 1 insana çarpıp, 2 orta çaplı, 1 pert kazası yaptıktan sonra akıllandım. Keşke insanların kurallara uyması için bu tür şeyler gerekmese. Ehliyeti ilk aldığımda ehliyetin benim için anlamı "trafik canavarlığı yapabilme özgürlüğü" idi. Halka açık yolların ise oyun olmadığını, sen ne kadar iyi şöför olursan ol, her arabayı limitte kontrol edebilirsen et, bazen riskli gittiğinde diğer insanların mallığı yüzünden sürücülüğünün seni kurtarma ihtimalinin %0 olduğu durumlara denk gelebildiğini öğrenmek için illa ki kaza yapmam gerekti. Umarım sizin başınıza da gelmez.

Önder'in dediklerine harfiyen katılıyorum. Burdaki arkadaşlar zevklerine ket vurulduğunu düşünüyorlar, doğrudur. Ancak bu zevkin alınması gereken yerler trafiğe açık yerler değil.

Emin, Fatih, Metin daha önce bir arkadaşımın Civic'le bir otobüsün sıkıştırması sonucu otobüs durağına dalmak zorunda kaldığını ve 2 kişinin hayatına mal olduğunu biliyorlar. 2 kişinin de çok ağır şekilde yaralandığını. Bunlar sizce şaka mı? Veya sizce biz de yıllarca o arkadaşım gibi hapislerde gençliğinizi çürütmenizi mi istiyoruz? Bunlar her gün her dakika olabilecek şeyler. Herkesin başına gelebilecek ama herkesin "benim başıma gelmez" diye düşündüğü şeyler. Sizin bu olayları yaşayan insanlardan farkınız ne arkadaşlar?

Ben hala bazı arkadaşların "ben modifiye yaptım suç oldu" laflarını anlamıyorum.. Neden modifilerine değil de trafiğe açık yerlerde yarışma, son sürat denemesi, insanları tehlikeye atma türü şeylerine karşı bir şeyler söylendiğini anlamak istemiyorlar hiç anlamıyorum... Kimsenin sizin aldığınız zevkle uğraştığı yok arkadaşlar. Bu meselenin ciddiyetini anlamanız için illa birilerinin hayatını kaybetmesi, sakatlanması, hastaneye mi kaldırılması gerekiyor? Sadece kendinizi de tehlikeye atmıyorsunuz ki...

Kanuni ve vicdani sınırlar içinde yapılan sportif kullanımın bir tehlikesi yok kimseye karşı. 4. viteste 70le gideceğine 2. viteste gidebilirsin, bu seçimle alakalı bir şey, kimseye de zararın olmaz, zevkini de alırsın, yerine göre daha bile güvenli olur geçişlerde vs. Ama daha fazlasını normal bir şeymiş gibi anlatmak ve bir de bunu normal bir şeymiş gibi savunmak bence çoğu okumuş, görgülü, iyi insanlara hiç yakışmıyor. Biz böyleysek başkaları neler yapmaz...

Tuncay bu söz ettiklerin hakkında yüzyüze görüşüp fikir alışverişi yapsak daha sağlıklı birbirimizi anlayabiliriz.Bu bütün yanlış anlaşılmalar için de geçerlidir. İsteyen sabah akşam istediği zaman arayabilir. Meşgulsem daha sonra dönüş yaparım herşey bir şekilde konuşulur ve halledilir. (konuyla ilgili yazdıklarının farklı noktalarında bazı tutarsızlıkların olduğunu düşünüyorum.)

Önder yazdıklarında beni rahatsız eden bir satır bile yok. Sana özel mesajla da görüşlerimi ilettim.

Benim burada sinrimi bozan, modifiyem.com'a dönmüş burası diye serkan(agucba) abinin yazdığı, ve erdem abinin önce uyarı çekip sonraki mesajlarda da techturkey var oraya yazarsınız hatta sizi alkışlarlar gibi söylemde bulunmasıydı. İsim vererek, açık ve net olarak kendimi ifade etmeye çalışıyorum.

yazan erdem1904
"Mevzu senin ve Mahmut'un yaptığı geyik değil..
TT yi şöyle geçmiş Vti 'yı böyle geçermiş muhabbeti .. Bunun yeri burası değil.. Bu muhabbeti yapmak için giderler üye olurlar Techturkey' orada ateşli gençlerle paşa paşa drag rolling muhabbeti yaparlar böylecede bu forumdan, uyarılardan ve 3 günlük alfalarının sorunlarından sıkılmamış olurlar..."

(her okuduğumda sinrim tepeme çıkıyor, şaka mıdır bu) 3 günlük alfamın sorunlarından çok şükür sıkılmadım.

Konuyla ilgili Roadboy, ttnin sahibi arkadaşımız, fatih, can, murat sağlam'la telefonda konuşup nelerin yanlış anlaşılmış olabileceğini benim derdimin ne olduğunu anlatmaya çalıştım. Kısmetse zaten metinle de görüşür fikrimizi paylaşırız.

Daha da forumda yaptığım denemelerle ilgili birşey paylaşmak istemiyorum, ucu farklı noktalara gidiyor.

Alınan darılan sıkılan takılan bozulan varsa mesaj atsın arasın mail atsın gelsin görüşelim. Konuşularak herşey hallolur.

Edited by - Emin Kurtoğlu on 24/08/2011  18:19:16
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 18:16:15 Gönderen: Emin Kurtoğlu »
BMW E46 3.18ci - Ducati Hypermotard - Ducati Monster 695

ATA

• Moderatore
« #80 : 24 Ağustos 2011, 18:32:18 »
daha ilk videoyu izlerken ne zaman buralara gelecegiz dedim ve her 6 ayda bir yasanan benzer tartisma devam etmekte. Elbette egsozu filtreyi ses duymak icin takiyoruz, bu markayi sportif surusu sesi vs icin seviyoruz. Elbettetrafige acik alan denemelerini kimse hos karsimaz ama ulkemizde her istedigimiz an cikilabilecek bir pistimiz yok malesef. Beni taniyanlar bilir pist gunlerine elimden geldigince katilmaya calisir gazimi orda atarim. Ama her deisiklikde pist gunu beklemek  buyuk sikinti. Asil problem burda basliyor. Bu sebeple daha fazla kirginlik olmadan konuyu kapatalim derim.
Kisacasi pist olsada topluca ciksak derim.

Imla hatalari icin ozur dilerim, telefondan ekreni kismen gorerek yaziyorum.

Edited by - ATA on 24/08/2011  18:40:08
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 18:32:18 Gönderen: ATA »
1997 145 1.4 Ts (1999-2001)
2001 156 1.6 Ts (2006-2015)
1996 Gtv 2.0 V6 Tb
2009 MiTo 1.6 Jtdm
1991 75 2.0 Ts
2006 156 1.6 Ts

Tuncay Nergis

• Ziyaretçi
« #81 : 24 Ağustos 2011, 18:35:36 »
quote:

Yanyana gitmişler kim kimi geçmiş meselesi değil onların yaptığı.. Bununla ovünmüyorlar.. Aman TTyi satsınlar, nasıl geçtik, bir boy, dokuz boy değil buradaki muhabbet.. Zaten tamamen geyik bir şekilde döndü konu..Geldi gene yarışmayın, kapışmayına...!!!
Adamların böyle bir niyeti yok..Geyik yapıp, birazcık makara yapıyorlar..

Abi yanlış anlamışsın sanırım, çünkü benim monitörümden bakılınca durum tam olarak bu gözüküyor. Yoksa yapılan modifiyeye biz neden karışalım?
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 18:35:36 Gönderen: Tuncay Nergis »

Fatihob

• Membro
« #82 : 24 Ağustos 2011, 19:13:45 »
Kontağı çevirdiğimiz an risk başlar..Otobanda orta şeritte lastik gördümğümde oldu 180le giderken tamponuma makasta saplandı.Yani gecenin 2sinde önümde kimse yokken gaza basıosam sinyal vermeden sokağa giren adamdan daha az tehlike yaratıyorum..Tamam bidaha burda şöyle oylu böyle oldu demicem ama bu gazlamıcağım,arabamda bi parçayı değiştirdiğimde perf. nelerin değiştiğini anlamak için birisiyle denemeyeceğm anlamına gelmiyor..Size sakın kullanmalar.

Bu arada bu mesajımın altına gelecek yorum hız yapmanla övünüosun olucak şimdiden cevap vereyim.Hayır övünmüyorum sadece genelde hızlı ve limitlerde kullanıyorum limitlerini görüyorum.Tabi bunları akşam trafikte olayla alakası olmayan o kadar kişinin oldugu saatlerde yapmıyorum.

YB4242'nin konusunu mahvettik buarada.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 19:13:45 Gönderen: Fatihob »
..

emin

• Membro
« #83 : 24 Ağustos 2011, 20:02:29 »
bu arada aracın üzerinde şuan stock egzoz var.
performans olarak limitlerin üzerine çıkılmasa da kalkıştan itibaren farkediliyor downpipe'ın kazanımları. cuma günü bir aksilik olmazsa downpipe orta cuout sistemine geri dönülecek.

Muayeneden tavanda kaplama olması sebebiyle ağır kusurla kaldım, daha sonra ek-1 formu doldurup tekrar girdim ve geçtim. Aracın cam filmi nedeniyle trafiken menini kaldırdım. Ancak henüz ruhsat değişimi için başvuramadım, internetten randevu alınması gerekiyormuş.

Muayeneye gidecek arkadaşların dikkatine, tavan kaplamaysa ya çift renk diye işletmelerinde ya da işlemden önce sökmelerinde fayda var.

« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 20:02:29 Gönderen: Emin Kurtoğlu »

Dentist

• Membro
« #84 : 24 Ağustos 2011, 20:18:03 »
Senin Mito kaç model ki muayeneye girdin Emin?
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 20:18:03 Gönderen: Dentist »
Bir zamanlar bunlar vardı;artık yoklar...

146 1.4 TS
147 1.6 TS Distinctive
159 1.9 JTD Distinctive Plus Qtronic
159 1750 Tbi-Ti
159 1.9 SW JTD Distinctive Qtronic

canunal

• Membro
« #85 : 24 Ağustos 2011, 20:28:02 »
senin chipten önce keşke ben boxı taktırabilseydim de box ın verimini real olarak mukayese edebilseydik. neyse yinede sehirler arası yolda 50-120, otoyolda da 50-100-132 denemesi yaparız boxladıktan sonra..
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 20:28:02 Gönderen: Can Ünal »

Menza

• Ziyaretçi
« #86 : 24 Ağustos 2011, 20:54:35 »
Emin draglara katılmayı düşünmüyor musun?
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 20:54:35 Gönderen: Menza »

ku2

• Membro
« #87 : 24 Ağustos 2011, 21:06:28 »
Cok komik..Tavani sunroof olan ve uzaktan siyah ve beyaz gorunen arabalar cift renk olarak yazilmiyor ruhsata..ama kaplatirsan ve siyah beyaz gorunurse cift renk oluyor... Sacmalik diz boyu..

Off...

Eylul gibi de benim muayene geliyor.. Gerci sadece SS son susturucu var.. O da normal, yol tipi, universal olanlardan..asiri bir sesi yok :))
Umarim sikintisiz atlatirim.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 21:06:28 Gönderen: selimgencoglu »
--
2004 Subaru Impreza WRX STI / 34 VK 0778
2015 Subaru Levorg 1.6 GT-S SPORT / 06 BM 4785

erdem1904

• Membro
« #88 : 24 Ağustos 2011, 21:09:37 »
direksiyonu kaplatmasaydın muayeneden zor geçerdin abi
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 21:09:37 Gönderen: erdem1904 »
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

Menza

• Ziyaretçi
« #89 : 24 Ağustos 2011, 21:16:17 »
asıl ironi şu
sen muayeneden eksoz yüzünden arabayı geçirmiyorsun ama o eksozun ithalatına ve satışına izin veriyorsun.
Şaka gibi
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 21:16:17 Gönderen: Menza »

emin

• Membro
« #90 : 24 Ağustos 2011, 21:18:08 »
@mahmut abi, ikinci bir aracim olana kadar boyle bir seye kalkismam, stock halinin cok uzaginda degil keske 330 hplik mito gibi bisey yapabilsem.

@murat abi 2009 ocak cikisli abi 4 ay kalmisti, polis ceza yazinca araci 1 hafta icinde muayeneye sokmak gerekiyordu, trafikten men kaydini kaldirmak icin muayeneye girmek gerekiyordu. Tespitle tutanakla yapilamayacagi soylendi, bugun trafik subede sirf bu sebepten aracinin satisini yapamayan ve bolca egzozdan baglanan arac vardi.

@selim abi, abi sorma sacmalik diz boyu, ama degistiremedigim sartlar icin kafami bozmuyorum artik bence son susturucu ile gecersin. Ama bazi killik yapanlar var, sirf arka kemerleri takili degil diye muayeneden gecirmeyenler vardi. Sabah erken gitmekte fayda var. Ben 11de gittim. 2bucukta bitti isim iki kere siraya girdim.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 21:18:08 Gönderen: Emin Kurtoğlu »

Menza

• Ziyaretçi
« #91 : 24 Ağustos 2011, 21:20:47 »
Emin insanlar 100 bg lik araçlarla yarışıyorlar,zaten bu sporda genelde favoriler bellidir.
Ama o atmosferi solumak,arabanı çeşitli arabalar karşısında görmek hem tecrübe hem keyif demek.
Önemli olan yarışmak bir şeylere ait olmak duygusu neticede.
Sana katılmanı tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 21:20:47 Gönderen: Menza »

erdem1904

• Membro
« #92 : 24 Ağustos 2011, 21:26:11 »
arka orta kemerim kilitlenmiyor diye muayeneden geçirilmediğimi biliyorum...
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 21:26:11 Gönderen: erdem1904 »
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

Menza

• Ziyaretçi
« #93 : 24 Ağustos 2011, 21:30:35 »
quote:

arka orta kemerim kilitlenmiyor diye muayeneden geçirilmediğimi biliyorum...

Ben bunu anlayabiliyorum ve haksız sayılmazlar bence,neticede emniyet kemeri olası kaza anında işlevini görmemiş olacak.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 21:30:35 Gönderen: Menza »

erdem1904

• Membro
« #94 : 24 Ağustos 2011, 21:32:29 »
peki aynı aracın ön takımı bitikti.. arka denge kolları sıkıntılıydı ve yolda geziyordu desem.. onlar sıkıntı olmadı orta emniyet kemeri sıkıntı oldu
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 21:32:29 Gönderen: erdem1904 »
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

Menza

• Ziyaretçi
« #95 : 24 Ağustos 2011, 21:38:06 »
quote:

peki aynı aracın ön takımı bitikti.. arka denge kolları sıkıntılıydı ve yolda geziyordu desem.. onlar sıkıntı olmadı orta emniyet kemeri sıkıntı oldu

abi yanlışı yanlışla telafi etmek olmaz ki:)
senin başına gelen de kontrol eden adamın en kibar tabirle " koca kafalılığı".Şansına küs Erdem
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 21:38:06 Gönderen: Menza »

emin

• Membro
« #96 : 24 Ağustos 2011, 22:18:39 »
quote:

Emin insanlar 100 bg lik araçlarla yarışıyorlar,zaten bu sporda genelde favoriler bellidir.
Ama o atmosferi solumak,arabanı çeşitli arabalar karşısında görmek hem tecrübe hem keyif demek.
Önemli olan yarışmak bir şeylere ait olmak duygusu neticede.
Sana katılmanı tavsiye ederim.

öncelikle izleyici olarak drag yarışlarına katılmak atmosferi solumak isterim. Farklı ortamları gözlemlemek bir birikim sağlamak adına önemli diye düşünüyorum.

Muayene konusuna gelirsek, tüvtürk eskiye göre biraz daha düzen getirmiş ancak absürdlükler de yok değil. Ben de egzoz bağlantı yerlerinden, xenon ampüllerden kuşku duyarken, tavan kaplaması hiç beklemediğim bir şekilde sorun olarak karşıma çıktı.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 22:18:39 Gönderen: Emin Kurtoğlu »

master

• Editore
« #97 : 25 Ağustos 2011, 09:29:40 »
quote:

Kontağı çevirdiğimiz an risk başlar..Otobanda orta şeritte lastik gördümğümde oldu 180le giderken tamponuma makasta saplandı.Yani gecenin 2sinde önümde kimse yokken gaza basıosam sinyal vermeden sokağa giren adamdan daha az tehlike yaratıyorum..Tamam bidaha burda şöyle oylu böyle oldu demicem ama bu gazlamıcağım,arabamda bi parçayı değiştirdiğimde perf. nelerin değiştiğini anlamak için birisiyle denemeyeceğm anlamına gelmiyor..Size sakın kullanmalar.

Bu arada bu mesajımın altına gelecek yorum hız yapmanla övünüosun olucak şimdiden cevap vereyim.Hayır övünmüyorum sadece genelde hızlı ve limitlerde kullanıyorum limitlerini görüyorum.Tabi bunları akşam trafikte olayla alakası olmayan o kadar kişinin oldugu saatlerde yapmıyorum.

YB4242'nin konusunu mahvettik buarada.

İyi gazlamalar Fatih. Bu işin sonunu görmeden ne söylesek dinlemeyeceksin, bizim elimizden gelen de sadece iyi niyetli uyarıdır. Herkes kendisinin ve başkasının hayatını tehlikeye atma kararını kendisi verir, kendisine göre bu yanlış veya doğrudur. İyi niyetle söylenen şeylerin agresif karşılık bulmasından dolayı artık ben yardımcı olmaya çalışmayı bırakıyorum.

Sadece forumda bu konulara izin verilmeyeceği, görüldüğü anda gerek diğer yetkililer gerekse tarafımdan silineceği herkes tarafından anlaşılsın, o yeter bundan sonra.

Alfistiturkey gaz muhabbeti forumu değildir, bu muhabbetlerin adresleri bellidir.
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2011, 09:29:40 Gönderen: master »
Mülayim biriyim.

2001 156 2.0 TS Executive
1997 GTV V6 Turbo
2007 159 1.9 JTDm Distinctive Plus
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

tolga_ozhan

• Membro
« #98 : 25 Ağustos 2011, 11:23:19 »
Bu başlığı üzülerek dışarıdan takip ediyorum. Konu neydi nerelere geldi.
Emin yaptığın değişikler konusunda gösterdiğin çabalar, aldığın sonuçları görme konusundaki heycanından dolayı tebrik ederim.
Bir insanın helede bu kişi alfisti'yse arabası konusunda yaptığı profesyonel anlamdaki değişiklikleri (gerek görsel gerekse performans modifikasyonu) takdirle karşılarım.
Ancak bende arkadaşlarımın bir çoğuna katılıyorum. Hem trafiğe açık alanda böyle denemelerin yapılmaması hemde forumda bu tür konuşmalarla tatsız durumlara sebebiyet verilmemesi hususunda.
Bir audi'yi kaç boy geçtiğimizin yada geçildiğimizin yazılması bence çok doğal. Hatta yazılmalıda.  Bunun illaki yüksek hızlarda yada riskli ortamlarda denenmiş olmasına gerek yok. Bellki arabasına sevgiyle bağlı olan bir kişinin aracının diğer araçlardan farklarını görmesi karşısında aldığı zevktir bu ve asla yadırgamam. Fakat konu dönüp dolaşıp, sen onu geçemezsin, ben seni geçemem, o beni geçemeze geliyorsa şimdiye kadar gördüğüm sonu hep tatsız bitti burada.
O yüzden Alfa'sında değişiklikler yapan arkadaş burda bunu paylaşsın. Yorumları olan arkadaşlarımız bilgilerini aktarsın. Böylece bu tür konularda hep beraber bilinçlenelim.
Yapılan değişiklerin katkılarını gösterme konusunda ise riskli davranışlara girdiğimizi burda belli etmeyelim yeter.

Diğer bir husus ise sanırım kendilerine haksız eleştiri yapıldığını düşünen arkadaşalrımız aynayı kendilerine de çevirmeli. Sonuçta burda kaç litre yakıldığını konuşmaktan, arabalarının sorunlarını konuşmaktan vs... zevk alan ve memnun alan kişilerde varki bunlarda burda konuşuluyor.  Bu arkadaşlarımız içinde hem rencide edici hemde bir sonraki paylaşımlar için cesaret kırıcı buldum sözlerinizi.
Lütfen kimse forum kuralları çerçevesinde olduğu sürece kimin neyi burada paylaştığı konusunda tatsız yorumlar yapmasın.
Zaten yapılması gereken bir müdahale unsuru varsa moderatör arkadaşlarımız yapacaktır.
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2011, 11:23:19 Gönderen: tolga_ozhan »

agucba

• Amministratore
« #99 : 25 Ağustos 2011, 13:00:42 »
İlgi(!) ile okumaya devam ediyorum. Wait and see...
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2011, 13:00:42 Gönderen: agucba »

///////////////

GoogleTagged