Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa 147 Yeni aldım. Bazı sorunları var.  (Okunma sayısı 7099 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Theillest

• Membro
Ynt: Alfa 147 Yeni aldım. Bazı sorunları var.
« #25 : 26 Aralık 2019, 16:29:45 »
Spoiler'ın ben de apaçi stlye durduğunun farkındayım. Zaten kararsızım yazdım. Yani başka seçenek bulamadığım için karar vermedim. Para işini halledince gidip görüşeceğim evime çok yakın. Belki başka modeller vardır elinde...
Kesinlikle resimde olanı tavsiye ederim arkadaşım 147 sine yaptırdı ve gayet güzel hoş durdu galiba GTA serisinde de bu var,  sizin attığınızdan daha iyi durcağına eminim :)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ches

• Membro
« #26 : 26 Aralık 2019, 16:52:17 »
Evet bu daha asil ve şık duruyor. Böyle bir şey yaptırabilirim. Teşekkürler öneri için. Ay başı Blistein marka amortisörleri alacağım. Ondan sonra kozmetik işine girişeceğim yavaş yavaş.

Aracım kırmızı renk. Pasta cila istiyor araç ama yaza doğru yaptırmayı düşünüyorum. Ön tampona siyah lip taktırcam. Arkaya difüzör ve Spoiler yapılacak. Ön tekerlerin üstüne yonca. İç kapı kolları ve vitesin olduğu bölümü de folyo ile kaplatmam gerekli baya deforme olmuş.

En son da Jantları siyaha boyamalıyım. Şuan beyazlar ve hiç hoşuma gitmiyor. Orjinal jantları ama beyaza boyanmış.

Şuanki hali böyle.

« Son Düzenleme: 26 Aralık 2019, 17:00:49 Gönderen: Ches »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Theillest

• Membro
« #27 : 26 Aralık 2019, 17:31:13 »
Evet bu daha asil ve şık duruyor. Böyle bir şey yaptırabilirim. Teşekkürler öneri için. Ay başı Blistein marka amortisörleri alacağım. Ondan sonra kozmetik işine girişeceğim yavaş yavaş.

Aracım kırmızı renk. Pasta cila istiyor araç ama yaza doğru yaptırmayı düşünüyorum. Ön tampona siyah lip taktırcam. Arkaya difüzör ve Spoiler yapılacak. Ön tekerlerin üstüne yonca. İç kapı kolları ve vitesin olduğu bölümü de folyo ile kaplatmam gerekli baya deforme olmuş.

En son da Jantları siyaha boyamalıyım. Şuan beyazlar ve hiç hoşuma gitmiyor. Orjinal jantları ama beyaza boyanmış.

Şuanki hali böyle.

Kırmızı ile siyahın uyumu bencede daha güzel.Boya biraz cansız ama güzel bi bakımla yerine gelir .Cam filmleri de koyu siyah güzel olur yan marşpiyel takımı olmucaksa ön lip taktırmayın bence bütünlük olmuyor bende kendi aracımdan sökme kararı aldım :) Birde Amerikan park uygulaması  sizin farlara güzel oluyor .Egsoz kazanınıda siyaha boyarsanız fazla sırıtmaz güzel bi Egsoz ucuyla oval yakışır bence .

Ches

• Membro
« #28 : 27 Aralık 2019, 14:33:04 »
Kırmızı ile siyahın uyumu bencede daha güzel.Boya biraz cansız ama güzel bi bakımla yerine gelir .Cam filmleri de koyu siyah güzel olur yan marşpiyel takımı olmucaksa ön lip taktırmayın bence bütünlük olmuyor bende kendi aracımdan sökme kararı aldım :) Birde Amerikan park uygulaması  sizin farlara güzel oluyor .Egsoz kazanınıda siyaha boyarsanız fazla sırıtmaz güzel bi Egsoz ucuyla oval yakışır bence .

Evet camlar siyah film olmalı. Tavanı siyah kaplama yaptıracağım. Marşpiyel istemiyorum, bahsettiğiniz bütünlük olayını difüzör ile halledebileceğimi düşünüyorum ama tabi bir deneyip görmek lazım. Oval egzoz ucu var zaten. Kazan çok kötü görünüyor. Onu da difözür ile halledeceğiz inşallah. Amerikan park nedir onu bile bilmiyordum. Şimdi baktım öğrendim :) İlerleyen zamanda düşünülebilir.

KAKIRMAN

• Membro
« #29 : 29 Aralık 2019, 21:53:52 »
Öncelikle hoşgeldiniz foruma. Alırsan Alfa olursun kalfa diyelim öncelikle.
Biraz aracı tanıyın. Acil eksiklikler, hayati önemli ekipmanlara öncelik veriniz. Aksesuar jant yay olayı sonradan zaten gelecektir (bu da ahlaksız virüs sebebi iledir).
Öncelik triger seti, termostat vs (sıcakken hararet sabit 90 derecede durmalı) ön takımlar...

Tekrar hayırlı olsun.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

The Machina List

1998 | Alfa Romeo 145 | 1.6 TS
2001 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2005 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2011 | Alfa Romeo Giulietta | Sport Pack 1 | 1.6 JTD
2005 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2006 | Alfa Romeo GT | 2.0 TS
2011 | Alfa Romeo 159 |1.7 TBI

Ches

• Membro
« #30 : 30 Aralık 2019, 11:43:51 »
Öncelikle hoşgeldiniz foruma. Alırsan Alfa olursun kalfa diyelim öncelikle.
Biraz aracı tanıyın. Acil eksiklikler, hayati önemli ekipmanlara öncelik veriniz. Aksesuar jant yay olayı sonradan zaten gelecektir (bu da ahlaksız virüs sebebi iledir).
Öncelik triger seti, termostat vs (sıcakken hararet sabit 90 derecede durmalı) ön takımlar...

Tekrar hayırlı olsun.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Teşekkürler. Evet kalfa olacaz gibi sanki:) Termostat sorunsuz 90 derecede sabit kalıyor. Trigerim ve debriyaj setini aldığım hafta değiştirmişti sahibi. Şuan yürüründe sorun yok gibi. Yüksek hıza hiç çıkmadım. 110 u geçmedim yani. Şu amortisör vs işlerini yaptırdıktan sonra bir denemek istiyorum açıkçası. Umarım başka dertler açmaz başımıza.

ALFAtih

• Membro
« #31 : 06 Ocak 2020, 15:19:53 »
Merhaba, fotoğrafta gözükene bakılırsa araç basık duruyor muhtemelen press veya kesme neyse işlem var bu da konforu olumsuz etkileyecektir ancak dediğiniz kadar abartılı bir durum varsa muhtemelen dandik bir spor yayda takılmış olabilir biz bursalı alfistiler olarak her konuda yardımcı oluruz inşallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ches

• Membro
« #32 : 06 Ocak 2020, 16:48:47 »
Merhaba, fotoğrafta gözükene bakılırsa araç basık duruyor muhtemelen press veya kesme neyse işlem var bu da konforu olumsuz etkileyecektir ancak dediğiniz kadar abartılı bir durum varsa muhtemelen dandik bir spor yayda takılmış olabilir biz bursalı alfistiler olarak her konuda yardımcı oluruz inşallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İlginiz için teşekkür ederim. Yay kesme vs yok orjinal yaylar var araçta ama amortisor patlak olduğu için araç hareket edince çöküyordu. Nazkar oto forumda tavsiye edilmiş diye gittim. Ön viraj lastiği ve arka 2 amortisör arızalı dedi. Orjinal olanları alfayedek den aldım. Baya da pahalıymış. Alır almaz arabayı 1400 lira amortisor parası ödemek çok üzdü beni. Neyse Nazkar oto arkadaki işlem için 350 işçilik istedi öndeki viraj lastiği içinde 350 işçilik istedi. Elimde kullanmadığım ne varsa satışa çıkardım bi şekilde 700 lirayı ayarladım. Sonra bi çevreye sorayım bunun işçiliği bu kadar tutar mı diye? Amortisor başına en düşük 75 lira fiyat aldım. Bir tanıdık vasıtası ile bir ustaya bu sabah götürdüm. Egzoz um çok sallanıyordu onun lastiklerini de yaptırdım ve sadece 250 tl ödedim. Arada 500 lira fark var. Bişey demek istemiyorum ama 700 lira 750 lira 2 ayrı ustadan fiyat almıştım. Onları Allah'a havale ediyorum.

Onurkaymaz

• Membro
« #33 : 06 Ocak 2020, 17:33:51 »
Araştırma yapmanız ve fiyat almanız çok iyi olmuş. Önünde alfa logosu olduğu için bizim arabaların, standart işlemlere bile kazık fiyat çeken servis çok.

İlginiz için teşekkür ederim. Yay kesme vs yok orjinal yaylar var araçta ama amortisor patlak olduğu için araç hareket edince çöküyordu. Nazkar oto forumda tavsiye edilmiş diye gittim. Ön viraj lastiği ve arka 2 amortisör arızalı dedi. Orjinal olanları alfayedek den aldım. Baya da pahalıymış. Alır almaz arabayı 1400 lira amortisor parası ödemek çok üzdü beni. Neyse Nazkar oto arkadaki işlem için 350 işçilik istedi öndeki viraj lastiği içinde 350 işçilik istedi. Elimde kullanmadığım ne varsa satışa çıkardım bi şekilde 700 lirayı ayarladım. Sonra bi çevreye sorayım bunun işçiliği bu kadar tutar mı diye? Amortisor başına en düşük 75 lira fiyat aldım. Bir tanıdık vasıtası ile bir ustaya bu sabah götürdüm. Egzoz um çok sallanıyordu onun lastiklerini de yaptırdım ve sadece 250 tl ödedim. Arada 500 lira fark var. Bişey demek istemiyorum ama 700 lira 750 lira 2 ayrı ustadan fiyat almıştım. Onları Allah'a havale ediyorum.

Ches

• Membro
« #34 : 06 Ocak 2020, 17:42:15 »
Araştırma yapmanız ve fiyat almanız çok iyi olmuş. Önünde alfa logosu olduğu için bizim arabaların, standart işlemlere bile kazık fiyat çeken servis çok.

Çok haklısınız. Aslında bir ustaya gidip her sorunumu onla çözmeyi isterim ama bu şekilde uçuk fiyatlar söylenince mecburen başka arayışlara gebe kalıyor insan. 500 tl için kaç gün çalışıyorum ben. Kimseyi kötülemek istemiyorum, ayıptır günahtır diyorum sadece...

Feridun

• Membro
« #35 : 23 Temmuz 2020, 17:21:06 »
Merhabalar, yazılanların hepsini okudum bende alfa 147 almayı düşünüyorum şu an ki durumunuz nedir onu sormak istedim. Başka problemler çıktı mı arabanızdan şu anda memnun musunuz ?

ALFAtih

• Membro
« #36 : 23 Temmuz 2020, 19:41:50 »
Merhabalar, yazılanların hepsini okudum bende alfa 147 almayı düşünüyorum şu an ki durumunuz nedir onu sormak istedim. Başka problemler çıktı mı arabanızdan şu anda memnun musunuz ?

O görmedi herhalde ama yavaş yavaş hallediyor sıkıntıları bizde destek oluyoruz bursalı alfistiler olarak. Her zaman herkesin diyeceği gibi alırken bakımlısını 10bin pahalıya al yoksa bakımsızına 20bin harcarsın ama bazı değişkenler olabiliyor tabi bende olsam km düşük bir aracı tercih etmek isteyebilirdim tabiki bu yatmış aracında bir bedeli olacağını tahmin etmek gerekir ancak sonuç olarak şöyle söyleyeyim halledilmeyecek bir sıkıntıları yok bu araçların heleki bakımlı bir araç alırsanız sizi hiç üzmez aslında araç kendisini karşıdan belli eder desek yalan olmaz şahsen ben 3. 147 aracım bu bir kere keşke dedirtmedi bana.

Feridun

• Membro
« #37 : 24 Temmuz 2020, 00:35:57 »
O görmedi herhalde ama yavaş yavaş hallediyor sıkıntıları bizde destek oluyoruz bursalı alfistiler olarak. Her zaman herkesin diyeceği gibi alırken bakımlısını 10bin pahalıya al yoksa bakımsızına 20bin harcarsın ama bazı değişkenler olabiliyor tabi bende olsam km düşük bir aracı tercih etmek isteyebilirdim tabiki bu yatmış aracında bir bedeli olacağını tahmin etmek gerekir ancak sonuç olarak şöyle söyleyeyim halledilmeyecek bir sıkıntıları yok bu araçların heleki bakımlı bir araç alırsanız sizi hiç üzmez aslında araç kendisini karşıdan belli eder desek yalan olmaz şahsen ben 3. 147 aracım bu bir kere keşke dedirtmedi bana.
Anladım teşekkürler bilgiler için Aralık ayına kadar vaktim var araştırmaya devam edicem fakat 50bin TL ye kadar çıkabilirim. Sizce 50 bine temiz bir 147 bulma şansım var mı?

VOG-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ALFAtih

• Membro
« #38 : 24 Temmuz 2020, 07:07:38 »
Anladım teşekkürler bilgiler için Aralık ayına kadar vaktim var araştırmaya devam edicem fakat 50bin TL ye kadar çıkabilirim. Sizce 50 bine temiz bir 147 bulma şansım var mı?

Bence bulursunuz güzel limit

Feridun

• Membro
« #39 : 26 Temmuz 2020, 02:06:25 »
Bence bulursunuz güzel limit
Bakalım çok var 40 a hata 36 ya bile geneli 60 yazıyor çok temiz olanlara. Umarım Aralık gibi 50 ye bulurum.

Theillest

• Membro
« #40 : 26 Temmuz 2020, 11:26:38 »

Eskiden cok güzel 147 ler alınırdı o parayla ama suan şu piyasada Mk1 ler 50 bandını geçti temiz gene bulunabilir ama donanım olarak boş olur herhalde .

GoogleTagged