Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Giulietta Debriyaj Sorunu  (Okunma sayısı 916 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

faim

• Membro
Giulietta Debriyaj Sorunu
« : 21 Kasım 2017, 18:44:21 »
Arkadaşlar öncelikle Merhaba Foruma yeni katıldım.
Adım Egemen Çorlu da oturuyorum. Yaşım 30.
Giulietta aracım var 2011 1.6 JTD
Araçla dün Kumburgaz da yolda kaldım. Debriyajım boşaldı. vites hiç geçmemeye başladı. aracı stop edip debriyajı pompaladığım da kendini toparlıyor ama tekrar boşalması 10dk bile sürmüyor. Tekirdağ/Çorlu da ikamet ediyorum ve gösterebileceğim alfadan anlayan bir usta bulamadım. internette biraz araştırma yaptım. Debriyaj üst merkez bozulduğunda böyle sorunlar yaşanıyormuş. Maslak Milano servis ile görüştüm. Üst merkezin arıza yapması çok zor bir ihtimal olduğunu ve aracı kontrol etmeleri gerektiğini söyledi ama Çorlu'dan Maslak'a bu aracın bu debriyajla gitmesi mümkün değil gibi görünüyor. birde gerçekten basit birşeyse o kadar yol eziyet boşuna gidilmiş olacak.
Benim sorum daha önce böyle bir problemle karşılaşan veya fikri olan birileri var mıdır? Ya da Tekirdağ ve çevresinde ikamet edip alfasını güvenle gösterebileceği bir Ustası olan var mıdır?
Şimdiden yorumunuz ve yardımınız için teşekkür ediyorum.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

mashart

• Membro
Ynt: Giulietta Debriyaj Sorunu
« #1 : 21 Kasım 2017, 20:14:03 »
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Bu sorun debreyaj üst merkezden kaynaklanmaz. Tam tersi debreyaj alt merkezin bozulmuş ve hidroliği boşaltıyor. Bu parçanın diğer bir ismi debreyaj rulmanıdır. Bizim araçlarda rulman hem alt merkez hemde rulman işini görmektedir. Aşağıdaki resimde görecegin sağ tarafta yer alan lancia kutu önündeki parçan arızalıdır. Ama bu tek olarak değişmesi randıman vermez. Baskı+Balata+Rulman yani debreyaj seti olarak değiştirmen gerekiyor. Ya yetkili servis ya da işini iyi bilen bir ustaya söktürmen menfaatine olacaktır. Selamlar.

NOT: Ben şuan 170'lik Multiair sahibiyim, bu sorun bir önceki aracım olan sizin aracınız ile aynı motor ve şanzumana sahip Bravo 1,6 Multijet aracımda başıma gelmişti.

« Son Düzenleme: 21 Kasım 2017, 20:19:07 Gönderen: mashart »

faim

• Membro
Ynt: Giulietta Debriyaj Sorunu
« #2 : 21 Kasım 2017, 22:18:22 »
Cevabınız için teşekkür ederim. Perşembe günü Tekirdağ Haliç yetkili servisten randevu aldım. 772 TL Baskı ve Balata 325 TL de Rulman için fiyat verildi. 700 + KDV olarakta işçilik belirlediler. Sanayi de Özel Servis işçilik için 300 TL istedi. Ben yetkili servise götürmeye karar verdim.

GoogleTagged