Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Derin çizikler!!!  (Okunma sayısı 1496 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

n/a

• Ziyaretçi
Derin çizikler!!!
« : 29 Mayıs 2006, 13:08:08 »
Arkadaşlar bazı serserilerin anahtar vs. takıp yaptıkları derin çiziklere komple boya yaptırmadan halledebilmek için bir çözüm arıyorum... Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim...
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2008, 00:19:34 Gönderen: t_e_m »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Alfadanadam

• Moderatore
Derin çizikler!!!
« #1 : 29 Mayıs 2006, 13:18:14 »
Komple boyaya gerek yok ki, belli bölgelere boya uygulanabiliyor..Ben de ön tamponun 20 cm2 lik bir kısmını boyatmıştım, hiç ton farkı da olmadı...Boyacıya da bağlı bir durum olabilir tabi..
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2006, 13:18:14 Gönderen: Alfadanadam »

krm

• Ziyaretçi
Derin çizikler!!!
« #2 : 29 Mayıs 2006, 14:27:57 »
quote:

Arkadaşlar bazı serserilerin anahtar vs. takıp yaptıkları derin çiziklere komple boya yaptırmadan halledebilmek için bir çözüm arıyorum... Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim...

allah belaların versin, o kadar çok oluyor ki bu. istanbul un belli yerlerine hakikaten girilemiyor bile. arkadaşımın mini sini boydan boya öyle bir şeyle çizmişlerdi ki kaporta boydan boya yarım santim içeri geçmişti.
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2006, 14:27:57 Gönderen: krm »

Tufan

• Membro
Derin çizikler!!!
« #3 : 29 Mayıs 2006, 14:28:53 »
quote:

Komple boyaya gerek yok ki, belli bölgelere boya uygulanabiliyor..Ben de ön tamponun 20 cm2 lik bir kısmını boyatmıştım, hiç ton farkı da olmadı...Boyacıya da bağlı bir durum olabilir tabi..

tabi bunu kaliteli yapacak yer bulmak önemli. sen nerede yaptırdın?
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2006, 14:28:53 Gönderen: Tufan »

n/a

• Ziyaretçi
Derin çizikler!!!
« #4 : 29 Mayıs 2006, 14:31:04 »
Ewt bilindik bi yer warsa geldiğimde oraya götürüp yaptırayım...
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2006, 14:31:04 Gönderen: n/a »

Alfadanadam

• Moderatore
Derin çizikler!!!
« #5 : 29 Mayıs 2006, 16:01:35 »
quote:

quote:

tabi bunu kaliteli yapacak yer bulmak önemli. sen nerede yaptırdın?

Ben Ereğli'deki boyacıma yaptırmıştım dostum..
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2006, 16:01:35 Gönderen: Alfadanadam »

Tufan

• Membro
Derin çizikler!!!
« #6 : 29 Mayıs 2006, 16:03:46 »
oldu bülentim
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2006, 16:03:46 Gönderen: Tufan »

Sercan Keklik

• Membro
Derin çizikler!!!
« #7 : 29 Mayıs 2006, 17:17:54 »
Auto King Bölgesel calısmalarda başarılı tavsiye edilir (Yaptırmadım Hiç Yaptırmamda Ne kadar iyi yaparlarsa yapsınlar Güneşte Meydana cıkıyor cünkü)
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2006, 17:17:54 Gönderen: Sercan Keklik »
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

Alfadanadam

• Moderatore
Derin çizikler!!!
« #8 : 29 Mayıs 2006, 21:20:46 »
Sen öyle san sercanım...bir dahaki buluşmada sorcam sana nerde bölgesel boya var benim arabada diye..
Bilemezsen alırım anahtarını ama :)
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2006, 21:20:46 Gönderen: Alfadanadam »

Sercan Keklik

• Membro
Derin çizikler!!!
« #9 : 29 Mayıs 2006, 21:23:35 »
ok arabayı iyice yıkatıcaz ve güneşin altına koyucaz bakalım görelim..
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2006, 21:23:35 Gönderen: Sercan Keklik »
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

Alfadanadam

• Moderatore
Derin çizikler!!!
« #10 : 29 Mayıs 2006, 21:31:02 »
orası kolay iş..bahaneyle yıkanır , alışkın diil pis gezmeye :)
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2006, 21:31:02 Gönderen: Alfadanadam »

n/a

• Ziyaretçi
Derin çizikler!!!
« #11 : 30 Mayıs 2006, 12:00:40 »
Yaw geleyimde Türkiye'ye bi haftasonu Bursa'da güzel bi iskender yiyip adından Cila Partisi yapalım ne dersiniz... Cilala parlat... Cilala parlat... Cilala Parlat...
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2006, 12:00:40 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Derin çizikler!!!
« #12 : 04 Temmuz 2006, 00:23:41 »
Boya korumacın varsa polisajla üztünden geçsin ben öle yapıyorum.Yanlız tampona yapılamıyor yanıyormuş.TAmpona rötuş iyi oluyor.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2006, 00:23:41 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Derin çizikler!!!
« #13 : 05 Temmuz 2006, 01:54:34 »
Derin çiziği kapatıomu?
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2006, 01:54:34 Gönderen: n/a »

krm

• Ziyaretçi
Derin çizikler!!!
« #14 : 11 Temmuz 2006, 20:56:52 »
ya çizikler dert bir de kaportada çökükler bela.. malum yanlarda araba kapılarını artık nasıl çarpıyorlarsa 1 cm içeri göçüyor ...
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2006, 20:56:52 Gönderen: krm »

n/a

• Ziyaretçi
Derin çizikler!!!
« #15 : 12 Temmuz 2006, 11:26:43 »
derin çiziklere bir öneri..TURTLEWAX markasinin CMS shop ta ve nautilus carrefourda satilan 30 milyonluk bi cilasi varm...color magic mi sanirim...yaninda rötuş kalemi de veriyor..siyah beyaz mavi krmizi ve gri renkli arabalar için var....benim tavanima o.c. teki anahtarini takip çekmişti...gittim o kalemden aldim....ruj gibi bişi aslinda....bi güzel o çiziğin içini doldurdum onla...üstüne de color magic cilasini sürdüm....inanin ki aynen normal boya gibi parliyor...dikkatli bakildiğnda orda bir çizik olduğu anlaşiliyor o bir gerçek ancak arabaniza inerken binerken gözünüz takilip sinirinizi bozmuyor...kapilardaki çökükler çok ayri bişi...henüz kimse kapimi çökertmedi ama 2-3 taş göçüğü var..nasi düzeltilir bilmiorm
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2006, 11:26:43 Gönderen: n/a »

agucba

• Amministratore
Derin çizikler!!!
« #16 : 12 Temmuz 2006, 14:44:34 »
quote:

derin çiziklere bir öneri..TURTLEWAX markasinin CMS shop ta ve nautilus carrefourda satilan 30 milyonluk bi cilasi varm...color magic mi sanirim...yaninda rötuş kalemi de veriyor..siyah beyaz mavi krmizi ve gri renkli arabalar için var....benim tavanima o.c. teki anahtarini takip çekmişti...gittim o kalemden aldim....ruj gibi bişi aslinda....bi güzel o çiziğin içini doldurdum onla...üstüne de color magic cilasini sürdüm....inanin ki aynen normal boya gibi parliyor...dikkatli bakildiğnda orda bir çizik olduğu anlaşiliyor o bir gerçek ancak arabaniza inerken binerken gözünüz takilip sinirinizi bozmuyor...kapilardaki çökükler çok ayri bişi...henüz kimse kapimi çökertmedi ama 2-3 taş göçüğü var..nasi düzeltilir bilmiorm

Yalnız Brunch günü Burger King'in parkında iken benim arabanın tavanına sürdüğün o tüpteki cilayı (toplantı resimlerinde uygulama yaparken resimlerimiz var ) kesinlikle tavsiye etmiyorum. Tavanda 1 YTL büyüklüğünde bir yer var, orasının rengi soldu :))
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2006, 14:44:34 Gönderen: agucba »

///////////////

n/a

• Ziyaretçi
Derin çizikler!!!
« #17 : 12 Temmuz 2006, 15:21:30 »
neeeee????? soldu mu??? imkani yok kendi arabamda sürekli kullaniorm be abi..bu arada tüpteki şey g3 maddesi...ince bir pastadir o .....niye baştan sölemiosun...o gün ordada söliebilirdin ya....hemen çözümünü söliym orasi solmuş gibi görünüyosa üstüne pasta yap serkan abi...direk çözüm...benim arabada çizilen her bölgede önce g3 üstüne de pasta yaptiğim zaman çizikten eser kalmio...lütfen dediğimi dene...geçmezse bi dahaki buluşmada pastamla yaninda biticem =)...gerçi o gün de buluşmada vardi yanimda pasta ama hiç bişi sölemedin..sonra o brerayi görünce falan da arada kaynadi gitti o iş..ufhh ya içime dert oldu keşke söleseydn...izmite geliorm abi ben yaptiğimi düzeltmeye =)
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2006, 15:21:30 Gönderen: n/a »

agucba

• Amministratore
Derin çizikler!!!
« #18 : 12 Temmuz 2006, 15:49:01 »
quote:

neeeee????? soldu mu??? imkani yok kendi arabamda sürekli kullaniorm be abi..bu arada tüpteki şey g3 maddesi...ince bir pastadir o .....niye baştan sölemiosun...o gün ordada söliebilirdin ya....hemen çözümünü söliym orasi solmuş gibi görünüyosa üstüne pasta yap serkan abi...direk çözüm...benim arabada çizilen her bölgede önce g3 üstüne de pasta yaptiğim zaman çizikten eser kalmio...lütfen dediğimi dene...geçmezse bi dahaki buluşmada pastamla yaninda biticem =)...gerçi o gün de buluşmada vardi yanimda pasta ama hiç bişi sölemedin..sonra o brerayi görünce falan da arada kaynadi gitti o iş..ufhh ya içime dert oldu keşke söleseydn...izmite geliorm abi ben yaptiğimi düzeltmeye =)

Takma Volkan. Yeni görmemein sebebi, arabayı hep akşamları saat 22:00'den sonra yıkamamdan kaynaklanıyor. Burada bir benzinci var, akşam vakti müsait olduğu için arabayı kompresörle sabun kullanmadan kendim yıkıyorum, daha doğrusu tozunu alıp, kuruluyorum. Akşam vakti de çizik ve soluklar pek belli olmuyor. Geçen akşama doğru, hava kararmadan süngerle yıkarken gördüm. Ama sana dediğim gibi, bu hafta sonu Sakarya'da olacağım ve vaktim de olacak. Komple cilalayacağım. Sonuç iyi olmazsa kapında biterim o zaman. TAKMA YANİİİİ, BE COOL
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2006, 15:49:01 Gönderen: agucba »

///////////////

n/a

• Ziyaretçi
Derin çizikler!!!
« #19 : 12 Temmuz 2006, 15:53:27 »
kapimda ya da senin kapinda görüşmek üzere abi =)
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2006, 15:53:27 Gönderen: n/a »

stromboli

• Ziyaretçi
Derin çizikler!!!
« #20 : 11 Mayıs 2008, 17:24:54 »
Arkadaşlar çok çok eski bir topic ama benzer şeyler danışacağım için buraya yazayım dedim.
Ankara brunchında gelen arkadaşlara da danışmıştım, alfamın ön tamponunda sağda ufak bir sürtük mevcut, kendim yaptım ve bir hafta hayata küstüm adeta :D Brunchda hala moralim bozuktu..
Çok derin değil benim çizikler ama can sıkıcı. Geçenlerde bosch auto servicede silecek süpürgesi alırken pasta yaptırdım, biraz azaldı ama tam geçmedi. Üstüne cila yapmadım, cilayla biraz daha belirginliği azalır heralde. Ama yine de 1-2 çizik ve sis farının olduğu bölgenin köşesinde ufak bir kırılma benzeri şey kalır gibi. Bilkentteki Tabanwaya sordum yıkamaya verirken neler yapabiliriz diye, bir de boya koruma niyetim vardı zaten.. Önce boya koruma yapalım bir iki hafta iyice boyaya işlesin ondan sonra rötuş boyasıyla hallederiz dedi.

Şimdii ilk sorum rötuş boyasıyla ilgili, aracım stromboli grisi, metalik olduğundan sonucundan endişe ediyorum. Ama yine de en azından belirginliğini azaltır, boyatmak istemiyorum. Bu rötuş boyasını nereden bulabilirim? Üstün oto? Ya da diğer özel servislerde bulabilir miyim?

İkinci sorum boya korumayla ilgili, arkadaşım geçen ay sakso mavisi arabasına yaptırdı, çok güzel parlamaya başladı araba, kirliyken bile uzaktan çok güzel görünüyor. Ben gride o kadar belirgin bir fark beklemiyorum ama yine de yaptırmama değer mi? Ya da arabamın boyası iyi durumda zaten, boya korumayı geçip kendim 5-6 yıkamada bir şu ıslakken sürülüp kurulanan cilalardan kullansam aynı performansı alır mıyım? Şimdilik amacım boyayı korumaktan çok parlak göstermek çünkü. Bu cila işlemi de boya koruma gibi fırça çiziklerini  kapatır mı?

Son sorum da renkli cilalarla ilgili. Markasını hatırlamıyorum ama kırmızı siyah gri vs renklerde yanında rötuş kalemi hediyeli cilalar gördüm. Gri cila alsam benim arabama olur mu? Rötuş kalemini geçtim de sırf cilasını soruyorum, arabamın rengindeki "stromboli" ön ekini kaybeder miyim acaba bu cilayı kullanırsam? Yoksa direk şeffaf cila mı kullanmalıyım.

Bir de şimdi yazarken aklıma geldi de, bu renkli cilalar 5-6 yıkamada akıp gittiğine göre kalıcı bir hasar sözkonusu olmayacaktır. Acaba kırmızı cila kullansam arabamın rengine kısa bir süreliğine hafif bir kızıllık katabilir miyim??

Çok sordum ama merak ve endişe içersindeyim :o))

Şimdiden teşekkürler
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2008, 17:24:54 Gönderen: stromboli »

stromboli

• Ziyaretçi
Derin çizikler!!!
« #21 : 13 Mayıs 2008, 20:21:33 »
Lütfeeennnn :o))
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2008, 20:21:33 Gönderen: stromboli »

agucba

• Amministratore
Derin çizikler!!!
« #22 : 13 Mayıs 2008, 21:12:41 »
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2008, 21:12:41 Gönderen: agucba »

///////////////

stromboli

• Ziyaretçi
Derin çizikler!!!
« #23 : 13 Mayıs 2008, 22:01:48 »
Teşekkür ederim..
Daha önce bu başlığı okumuştum, tekrar göz attım ve ikinci soruma hafifçe yanıt verdi. Ama onun dışındaki iki konuyu hala merak ediyorum.

1-  Rötuş kalemi ya da rötuş boyasını aracımın tam rengine göre nereden bulabilirim, alabilirim.

2- Renkli cilaların renkliliği nasıldır, farklı renkte bir araca farklı renkte bir cila uygularsam sonuç nasıl olur acaba..

Bu konularda fikir verebilecek arkadaşlara minnettar kalabilirim :o))
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2008, 22:01:48 Gönderen: stromboli »

agucba

• Amministratore
Derin çizikler!!!
« #24 : 13 Mayıs 2008, 22:13:14 »
1. Rötuş Kalemi'nin pek bir işe yaramadığını söyleyebilirim. Ancak çok ince çiziklerde biraz alttaki açık rengi kapatıyor.

2. Renkli cilalar da çok süper değil ama yine de iş görüyor. Alfa'ya parlak bir görünüm kazandırıyor. Kullanabilirsiniz gönül rahatlığı ile.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2008, 22:13:14 Gönderen: agucba »

///////////////

GoogleTagged