Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Giulietta h7 led xenon  (Okunma sayısı 17034 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dellobaltino

• Membro
Ynt: Giulietta h7 led xenon
« #25 : 26 Aralık 2017, 07:55:20 »
3000 sol 3300 sağ ve buna birde ampulleri ilave edince takriben 7000 civari bir rakam çikiyor ortaya ki üzerine az daha koysan bi araba parasi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

suqunet

• Membro
« #26 : 26 Aralık 2017, 08:10:56 »
orjinal bixenon mu bu fiyata geliyor? ben bulamadım alfayedek te

nazamarya

• Membro
« #27 : 26 Aralık 2017, 09:09:56 »
3000 sol 3300 sağ ve buna birde ampulleri ilave edince takriben 7000 civari bir rakam çikiyor ortaya ki üzerine az daha koysan bi araba parasi.

Far değişimi yapılması gerekiyorsa bilemem de 7000TL bi-xenon için gereksiz olur. Ben de 2015 yılında İlker Kemal ile görüşmüştüm 1400TL civarı ücret verilmişti. Araç 2-3 gün kalabilir far açılıp yapıştırılacak kuruması beklenecek demişti. Benim öyle bir vaktim olmadığı işe arabayla gittiğim için tercih etmemiştim.

Ayrıca D1S - D2S ampullerin yerine bizim standart halojen ampuller uymadığı için muayeneden önce bantla falan tutturup öyle muayene girilebilir demişti. Eğer gelirseniz yardımcı olurum demişti sağolsun ama tekrar tekrar git gel vs. uğraştıracak diye düşündüm. En azından xenon ampulleri kendim 15 dakika bile sürmeden sök tak yapabiliyorum. Bir de far açılıp yapışacağı için ileride buğu yapar mı diye sorduğumda %100 garanti veremem, nadir de olsa başımıza geldiği oluyor, fakat öyle bir sorun olursa gereken yardımı gösteririm, tekrar yapıştırırız ve sorun genelde çözülür dedi. Yine olursa tekrar yapıştırırız, 3. ye tekrarlarsa elimde hazırda bulunan farlardan ücretsiz olarak takar sizi mağdur etmem demişti. Yaklaşımı memnuniyet verici fakat tek far renk ayrımı yapabilir, bende de pek şans yoktur kesin beni çok uğraştırır dedim tercih etmedim.
2015 - 2012 Model  Giulietta 1.4 TB Multiair Distinctive TCT
2017 - 2012 Model Urban Line BMW 1.16 Otomatik

ayredin1982

• Membro
« #28 : 26 Aralık 2017, 10:13:23 »
Tam tersi bu videoda philips led bariz kötü.kenarlari daha fazla aydinlatmis.ama asil aydinlatmasi gereken merkezi yani yolu nerdeyse yari oranda aydinlatmis.zaten ürünü tanitan da bunu açikça söylüyor

Şöyle izah edeyim o zaman.6 ay kadar bir zaman diliminde aliekspresten  kaliteli diye tabir edilen fansız 9600 lm olan üründen  hem kısa hem uzun aldım daha öncesinde 2 aylık bir kullanım sonucunda patlayan osram nightbrakeer vardı. Şuanda da philipsin  sap sarı olan performans ampüllerinden var. Bahausdan almıştım.

Led ilk taktığım zamanda deneme amaçlı kapalı garajda bir tarafa led bir tarafa osram taktım.Zifiri karanlıkta aydınlatmalarını kontrol ettim. Osramın aydınlatması kötüydü.Led daha iyi aydınlattı.Menzilide fazlaydı.Sarı lamba hoşuma  gitmiyor.Gaz lambası gibi.Araca yakışmıyor.Bazı forumlarda photonun xendrive diye xenon modelinin çok iyi olduğu söyleniyor.Ona baktınızmı.Philipsin üst modeli diyen var yan sanayisi diyen var.Sizde bir araştırın isterseniz.

krm1983

• Membro
Giulietta h7 led xenon
« #29 : 26 Aralık 2017, 10:25:47 »

Maalesef kurlardan dolayı şuanda o rakamlara çıktı karbon farlar. Bu arada farın içinde ampül ve balast çıkıyor. Ayrıca alınmıyor.

Bu halojen aydınlatma sistemini giulietta ya koyanlar utansın diyelim.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Siamo fatti della stessa materia di cui sono fatti i sogni.

admin

• Amministratore
« #30 : 26 Aralık 2017, 10:43:27 »
Giulietta'dan ziyade Alfa Romeo markasının genel olarak aydınlatma kalitesi kötü.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

Dellobaltino

• Membro
« #31 : 26 Aralık 2017, 10:45:40 »
Şöyle izah edeyim o zaman.6 ay kadar bir zaman diliminde aliekspresten  kaliteli diye tabir edilen fansız 9600 lm olan üründen  hem kısa hem uzun aldım daha öncesinde 2 aylık bir kullanım sonucunda patlayan osram nightbrakeer vardı. Şuanda da philipsin  sap sarı olan performans ampüllerinden var. Bahausdan almıştım.

Led ilk taktığım zamanda deneme amaçlı kapalı garajda bir tarafa led bir tarafa osram taktım.Zifiri karanlıkta aydınlatmalarını kontrol ettim. Osramın aydınlatması kötüydü.Led daha iyi aydınlattı.Menzilide fazlaydı.Sarı lamba hoşuma  gitmiyor.Gaz lambası gibi.Araca yakışmıyor.Bazı forumlarda photonun xendrive diye xenon modelinin çok iyi olduğu söyleniyor.Ona baktınızmı.Philipsin üst modeli diyen var yan sanayisi diyen var.Sizde bir araştırın isterseniz.

Sari lambayi bende begenmiyorum dediginiz modeli araştirayim

Dellobaltino

• Membro
« #32 : 26 Aralık 2017, 10:46:55 »
Maalesef kurlardan dolayı şuanda o rakamlara çıktı karbon farlar. Bu arada farın içinde ampül ve balast çıkıyor. Ayrıca alınmıyor.

Bu halojen aydınlatma sistemini giulietta ya koyanlar utansın diyelim.

Yine 6300 gibi rakama tekabül ediyor.aydinlatmaya bu kadar para harcayacak lüksüm yok maalesef

krm1983

• Membro
« #33 : 26 Aralık 2017, 10:57:27 »
Yine 6300 gibi rakama tekabül ediyor.aydinlatmaya bu kadar para harcayacak lüksüm yok maalesef

Tabiki tercih meselesi.

ayredin1982

• Membro
« #34 : 10 Ocak 2018, 21:29:14 »
takıp eden alfistilere bir güncelleme yapayım.philips led ultinon mu yoksa philips xenon mu siparişi vereyim diye düşünürken .philips h7 xenon kitini kaldırması ve bir iki tane firmada satılması ve philipsin internet sitesinde bu dönüşüm kitinin olmaması nedeniyle xenondan vazgeçtim. youtube da izlediğim videolar ve yorumlar beni led ultinona götürdü.Ayrica az ısınması da benim için önemli idi.

ılerleyen günlerde philipsin sapsarı performans ampulü ile led ultinonun kıyaslama videosuu koymayı düşünüyorum. kısmet olursa.

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dellobaltino

• Membro
« #35 : 10 Ocak 2018, 22:46:54 »
Photon milestone daha cazip geliyor bana muhtemelen onu takicam

Sercan Keklik

• Membro
« #36 : 11 Ocak 2018, 09:48:30 »

ampül beyin içinde geliyor onların.

Zaten üzerindeki ampüller 770 TL adedi

770 x 2 = 1540 TL

Beyinlerin tane fiyatı 1348 TL Adedi

1348 x 2 = 2696 TL

Beyin ve ampül takımı 4236 TL :)

Led veya xenon kite geçmeyin bi işe yaramaz. Arabanızı boşa kesip biçmeyin. Sadece görüntü elde edersiniz.

İlker kemale mercek değiştirip xenon a geçseniz daha iyi edersiniz
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

ayredin1982

• Membro
« #37 : 11 Ocak 2018, 09:52:40 »
Photon milestone daha cazip geliyor bana muhtemelen onu takicam

Hocam photon ledlerin kafası büyük ve yuvarlak .philipsin ki küçük ve dikdörgene yakın oval.Far yuvasına girmede problem yaşabilirsiniz.Tabikii bu bir öngörü.Ayrıca ısınmasını da bir araştırın derim.

Dellobaltino

• Membro
« #38 : 11 Ocak 2018, 10:49:19 »
Performans ampülü: osram nightbreaker, philips extreme vision v.b ampuller normal halojen ampullere göre daha fazla aydinlatma sagliyor fakat ömrü kisa.ayrica beyaz renkli olanlarda görüş çok zayif.

Xenon kit: aydinlatma tatmin edici.görsellik güzel.fakat aftermarket kitler kaliteli değil.silecek motoru yanan, aracin beyni zarar gören birçok insan var.sorun yaşamayan da var.muayeneden geçmiyor.

Led ampul:muayene problemi yok.kesme biçme yok tak kullan.fakat aydinlatma berbat diyor birçok kimse.fakat bazi yorumlarda aydinlatma iyi diyen de olunca insanin kafasi karişiyor.çin mali dandik ledler yerine philips yada photon markalarin ürünleri denenebilir.

Orjinal xenon far: giu orjinal bixenon far 6300 lira.ayrica muayeneden geçmiyor far yikama ve yukseklik ayari olmadigi için.bütçenizin yüksek olmasi gerek.

Orjinal fara bixenon mercek muayenesi:farin içi açilarak kendi merceği yerine bixenon mercek montaji yapiliyor.ampul ve balast kitiyle birlikte toplamda kabaca 2000 tl civari olur sanirsam.lakin. far sökülüp tekrar toplandiği için su alma problemi yaşanabilir.fari açtirmak şahsen benim içime sinmiyor.ayrica arabanizi birakmaniz gerekiyor.

Yani arabanizda fabrika çikişi xenon yoksa sonradan yaptiğiniz herşeyin bir dezavantaji var.şimdilik led ampul denemeyi düşünüyorum.en azindan kesme biçme işlemi yok.begenmezsem söker atarim.giden 300 liram olur.

« Son Düzenleme: 11 Ocak 2018, 10:53:22 Gönderen: Dellobaltino »

Dellobaltino

• Membro
« #39 : 11 Ocak 2018, 11:11:44 »
Hocam photon ledlerin kafası büyük ve yuvarlak .philipsin ki küçük ve dikdörgene yakın oval.Far yuvasına girmede problem yaşabilirsiniz.Tabikii bu bir öngörü.Ayrıca ısınmasını da bir araştırın derim.
Evet haklisiniz.aslinda internetten almak yerine bunun montajini yapacak yerden almak lazim.yuvaya oturmayabilir kapak kapanmayabilir.ama aksesuarcilarda genelde ucuz çin mali ürünler oluyor

ayredin1982

• Membro
« #40 : 11 Ocak 2018, 16:14:10 »
philipslerde problem olacağını düşünmüyorum ben satın aldım. bugün geldi ancak kargo kutusu yırtık ve ezik  olunca tekrardan iade ettim.tekrardansatin alacagim.yoksa hafta sonu sizi bilgilendirebilirdim.gelecek hafta içini beklerseniz bilgi veririm.

krm1983

• Membro
« #41 : 11 Ocak 2018, 18:51:00 »
ampül beyin içinde geliyor onların.

Zaten üzerindeki ampüller 770 TL adedi

770 x 2 = 1540 TL

Beyinlerin tane fiyatı 1348 TL Adedi

1348 x 2 = 2696 TL

Beyin ve ampül takımı 4236 TL :)

Led veya xenon kite geçmeyin bi işe yaramaz. Arabanızı boşa kesip biçmeyin. Sadece görüntü elde edersiniz.

İlker kemale mercek değiştirip xenon a geçseniz daha iyi edersiniz

+1283

Dellobaltino

• Membro
« #42 : 11 Ocak 2018, 19:20:03 »
philipslerde problem olacağını düşünmüyorum ben satın aldım. bugün geldi ancak kargo kutusu yırtık ve ezik  olunca tekrardan iade ettim.tekrardansatin alacagim.yoksa hafta sonu sizi bilgilendirebilirdim.gelecek hafta içini beklerseniz bilgi veririm.

Sevinirim.sizin yorumunuzu bekliyorum

suqunet

• Membro
« #43 : 12 Ocak 2018, 09:09:41 »
Sevinirim.sizin yorumunuzu bekliyorum

Ben burdaki yorumlara gore nightbreaker siparis ettim taktirmadim. 4k isee orjinaller dusunulebilir aslinda.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

ayredin1982

• Membro
« #44 : 12 Ocak 2018, 10:58:34 »
Ben burdaki yorumlara gore nightbreaker siparis ettim taktirmadim. 4k isee orjinaller dusunulebilir aslinda.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
kendiniz takabilirsiniz biraz el beceriniz var ise.ancak benim aldığım osram nigtbreaker ampül 2 ay gitti.biri patladı.arabanizda halojenleri tutmaya devam edin.patlarsa değiştirir siniz.

ayredin1982

• Membro
« #45 : 20 Ocak 2018, 19:43:54 »
Evet bugün montajı yaptırdım..Philips h7 led ultinon .Nasıl bir aydınlatması var diyenler için bence tatmin edici. Philipsin performans halojenlere göre  aydınlatması iyi.Ama çok iyi değil.Bir tık daha iyi.Ayrıca gündüz ledleri ile uyumu harika.

Ancak montajı yapacaklar farlar sökülmeden montaj çok zor.Ben sağ tarafı kendim taktım sol tarafta aküyü büyük taktırdığımdan dolayı lambayı monte ettim ancak  fanını monte edemedim.Bakımları yaptırdığım ustaya yaptırdım.Bilginiz olsun.illa kendim takacağım diyenler sabırlı olsun. :)

Videoyu çektim ancak farlar ayarsız olduğundan tam bilgi vermeyebilir.Yinede vakit olunca yükleyeyim.Farları ayar yaptıktan sonra takmak isteyenler için video çekmeye çalışacağım.

ayredin1982

• Membro
« #46 : 20 Ocak 2018, 21:21:33 »

far ayarsız...

tarantula0616

• Membro
« #47 : 20 Ocak 2018, 22:21:05 »
kendim nasıl konu acabilirim yada bana lutfen yardım edin 1 haftadır kimse cevap vermıyor ankarada düzgün bi sunroof tamircisi varmı tavanım mahvoldu.
dalgasız denizde herkes kaptan

ekerem

• Membro
« #48 : 20 Ocak 2018, 22:38:50 »
kendim nasıl konu acabilirim yada bana lutfen yardım edin 1 haftadır kimse cevap vermıyor ankarada düzgün bi sunroof tamircisi varmı tavanım mahvoldu.
Çok zor değil. Forum'a gidip konuyu açmak istediğiniz bölüme girin. Sağ üst tarafa yakın bı yerde yeni konu linki var tıklayıp açabilirsiniz. Sizin sorunuza ilgili sanırım şu linkten açmanız gerekiyor. http://www.alfistiturkey.com/forum/teknik/
156 1.6 ts
159 1.9 jtdm Q-tronic
159 2.4 Jtdm Manuel

Dellobaltino

• Membro
« #49 : 21 Ocak 2018, 00:27:43 »
Evet bugün montajı yaptırdım..Philips h7 led ultinon .Nasıl bir aydınlatması var diyenler için bence tatmin edici. Philipsin performans halojenlere göre  aydınlatması iyi.Ama çok iyi değil.Bir tık daha iyi.Ayrıca gündüz ledleri ile uyumu harika.

Ancak montajı yapacaklar farlar sökülmeden montaj çok zor.Ben sağ tarafı kendim taktım sol tarafta aküyü büyük taktırdığımdan dolayı lambayı monte ettim ancak  fanını monte edemedim.Bakımları yaptırdığım ustaya yaptırdım.Bilginiz olsun.illa kendim takacağım diyenler sabırlı olsun. :)

Videoyu çektim ancak farlar ayarsız olduğundan tam bilgi vermeyebilir.Yinede vakit olunca yükleyeyim.Farları ayar yaptıktan sonra takmak isteyenler için video çekmeye çalışacağım.
Ben sizin yorumunuzu bekliyordum.benim de aklimda 2 ürün biri sizin taktiğiniz philips diğeri de photon milestone.photon lümen olarak daha yüksek ve tek kablo.philipste fanin ve lambanin kablolari ayri.çok iyi olmasina verek yok.halojenleri aratmasin yeterli benim için.peki adaptörünü farin içine nasil monte ettiniz.gelişigüzel koydunuz mu yoksa yapistirdiniz mi?

GoogleTagged