Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Giulietta h7 led xenon  (Okunma sayısı 17035 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ayredin1982

• Membro
Ynt: Giulietta h7 led xenon
« #50 : 22 Ocak 2018, 08:48:26 »
Ben sizin yorumunuzu bekliyordum.benim de aklimda 2 ürün biri sizin taktiğiniz philips diğeri de photon milestone.photon lümen olarak daha yüksek ve tek kablo.philipste fanin ve lambanin kablolari ayri.çok iyi olmasina verek yok.halojenleri aratmasin yeterli benim için.peki adaptörünü farin içine nasil monte ettiniz.gelişigüzel koydunuz mu yoksa yapistirdiniz mi?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

balast küçük ve çok hafif.  zaten  farın içinde kelepçe atılacak yer yok.Öylece kenara bıraktım bir şey olmaz.Aydınlatmada dediğim ne öldürür ne güldürür. :)  Ben aslında xenon takacaktım ancak muayene çıkar tak bizim arabalar için sıkıntılı.Elin girmiyor.Taksan tam oturmuyor.Eğer ampülü  kolay değişebilen bir aracım olsa idi xenon tercih edebilirdim.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Semih izgi

• Membro
« #51 : 22 Ocak 2018, 10:53:27 »
Bende uzunlara kaliteli bir led taktım, aydınlatması gerçekten çok başarılıydı, aynı ürünün H7'sini de kısalar için spariş ettim.

Eğer başarılı olursa video ve görselleri burdan paylaşacağım ürün linkleriyle birlikte.

:yukari-ok:

nazamarya

• Membro
« #52 : 24 Ocak 2018, 00:18:59 »
balast küçük ve çok hafif.  zaten  farın içinde kelepçe atılacak yer yok.Öylece kenara bıraktım bir şey olmaz.Aydınlatmada dediğim ne öldürür ne güldürür. :)  Ben aslında xenon takacaktım ancak muayene çıkar tak bizim arabalar için sıkıntılı.Elin girmiyor.Taksan tam oturmuyor.Eğer ampülü  kolay değişebilen bir aracım olsa idi xenon tercih edebilirdim.

Ampulu degistirmek zor gibi gorunuyor ama aslinda cok basit. ilk kitleri aldigim tuning tam 2 saatte takabilmisti ama hic bi yeri sokmediler, teli cikarip xenon kablosunu ortadan gecirip sonra telin girecegi 2 deligi el yordami ve telefonun kamerasi yardimi ile takiyorsunuz illa ki gormeye gerek yok. Sonra kis icin philips kit aldim baska tuningden, is montaja geldi 1 saat ugrastilar takamadilar. Davlumbazi falan sokecek oldular, dedim durun :) yaklasik 10 dakikada iki ampulu de taktim, adamlar numarani ver abi giulietta gelirse seni arayalim dediler  :D philips xenon kitten cok memnundum 2 sene kullandim hic sorun yasamadim performansi da iyiydi.
2015 - 2012 Model  Giulietta 1.4 TB Multiair Distinctive TCT
2017 - 2012 Model Urban Line BMW 1.16 Otomatik

ayredin1982

• Membro
« #53 : 24 Ocak 2018, 09:16:08 »
Ampulu degistirmek zor gibi gorunuyor ama aslinda cok basit. ilk kitleri aldigim tuning tam 2 saatte takabilmisti ama hic bi yeri sokmediler, teli cikarip xenon kablosunu ortadan gecirip sonra telin girecegi 2 deligi el yordami ve telefonun kamerasi yardimi ile takiyorsunuz illa ki gormeye gerek yok. Sonra kis icin philips kit aldim baska tuningden, is montaja geldi 1 saat ugrastilar takamadilar. Davlumbazi falan sokecek oldular, dedim durun :) yaklasik 10 dakikada iki ampulu de taktim, adamlar numarani ver abi giulietta gelirse seni arayalim dediler  :D philips xenon kitten cok memnundum 2 sene kullandim hic sorun yasamadim performansi da iyiydi.

Aslında ampulü takmak kolay iki çentiğin arasına getiriyorsun.takıyorsun .Telinide kitliyorsun. yani sol tarafı  tamamen taktım .sağ taraftakinin ampulünüde taktım.Ancak sağ taraftakinin fanını 1-1,5 saatte takamadım.Artık ya yalama olacaktı yada kıracaktım.Bu kitden önce hem led hemde iki kez performans ampulleri taktım çıkardım.Bu kitte su borusunu çıkarmama rağmen akünün büyüklüğünden dolayı olmuyor.Elin zar zor giriyor.fanı çeviremiyorsun çevirsen tam oturmuyor.o fan benim sabrımla oynadı. :)

Dellobaltino

• Membro
« #54 : 24 Ocak 2018, 09:38:48 »
Gözüm korktu :)

Semih izgi

• Membro
« #55 : 24 Ocak 2018, 10:20:07 »
Ön tampon ve farları söküyorum şahsen. Yuva çok içerde elim yetişmiyor  :asagi-ok:

Semih izgi

• Membro
« #56 : 02 Şubat 2018, 17:48:45 »
Arkadaşlar ilginç bir sorunla karşı karşıyayım.

Aracımda 2 farklı tip led denedim (h7)  2sinde de araç hareket halindeyken sönme gerçekleşiyor.  Kapatıp açınca veya sisleri açınca düzeliyor.  Özellikle sisler açık kaldığı sürece asla sönmüyor fakat sis kapalıysa tekrar sönüyor.

Tecrübe eden duyan bilen?

Alfadanadam

• Moderatore
« #57 : 03 Şubat 2018, 23:29:16 »
Arkadaşlar ilginç bir sorunla karşı karşıyayım.

Aracımda 2 farklı tip led denedim (h7)  2sinde de araç hareket halindeyken sönme gerçekleşiyor.  Kapatıp açınca veya sisleri açınca düzeliyor.  Özellikle sisler açık kaldığı sürece asla sönmüyor fakat sis kapalıysa tekrar sönüyor.

Tecrübe eden duyan bilen?

Muhtemelen Canbus arıza görüyor düşük watt sebebiyle. Basit tahminle araya bir direnç eklenebilir. Ledlerin çektiği watt ile ampullerin çektiği watt'ı karşılaştırın, fark kadar ekletin elektrkçiye. Denemelil montaj yaprsınız direnci. Tamam dedikten sonra gizlersiniz uygun bir yere.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

murat

• Amministratore
« #58 : 04 Şubat 2018, 17:35:12 »
Tabiki en güzeli orjinal fabrika çikişli bixenon olmasi.ama şimdi 2016-2017 lerde var en üst paketlerde.ama öncesinde yoktu.benim aracim 2014 disctintive ve yok.herhalde ayri paket olarak ekleniyordu.ikinci el zaten bu modellerde bixenonlu bulmak zordu.herneyse

Forumdaki arkadaşlarin tavsiyesi altinda led xenonu eledim.fakat xenon kit konusunu değerlendiriyorum.farin içini açtirip mercek montaji yaptirmak oldukça masrafli ve fari actirmak içime sinmiyor.

2013 yilinda sifir kia ceed almistim.mercekli halojen far vardi tipki giu gibi.xenon kit montaji yaptim.ve dedim ki ben bu zamana kadar önümü görmüyormuşum.aydinlatma müthiş oldu.çin mali kit 3 ay sonra ampul kesti.kaliteli bir kitle daha sorunsuz olur diye düşünüyorum.tabi balast montaji ve muayenede ampul degistirmek problem ama 2 yilda bir artik çekeriz napalim.

Arkadaş 5 yil kullandim bi kararma yapmadi demiş.bu biraz içimi rahatlatti.aşagida resimdeki kit acaba orjinal midir? Var mi philipsin böyle bir kiti?

3,5 senedir Giu'da phililps 4300 K xenon kullandım ve her bakımdan çok memnun kaldım. Daha dün ilk kez sağ ampül bitti. Yedeğini bulamadım şu ana kadar şak diye ama aramaya devam..
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

nazamarya

• Membro
« #59 : 06 Şubat 2018, 21:33:23 »
3,5 senedir Giu'da phililps 4300 K xenon kullandım ve her bakımdan çok memnun kaldım. Daha dün ilk kez sağ ampül bitti. Yedeğini bulamadım şu ana kadar şak diye ama aramaya devam..

Yedek ampul ile ilgili size ozel mesaj ile philips saticisinin numarasini gonderdim ben oradan tedarik etmistim.
2015 - 2012 Model  Giulietta 1.4 TB Multiair Distinctive TCT
2017 - 2012 Model Urban Line BMW 1.16 Otomatik

murat

• Amministratore
« #60 : 06 Şubat 2018, 21:41:11 »
Yedek ampul ile ilgili size ozel mesaj ile philips saticisinin numarasini gonderdim ben oradan tedarik etmistim.
Çok teşekkürler yarın arayayım

Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

Semih izgi

• Membro
« #61 : 08 Şubat 2018, 11:06:17 »
Muhtemelen Canbus arıza görüyor düşük watt sebebiyle. Basit tahminle araya bir direnç eklenebilir. Ledlerin çektiği watt ile ampullerin çektiği watt'ı karşılaştırın, fark kadar ekletin elektrkçiye. Denemelil montaj yaprsınız direnci. Tamam dedikten sonra gizlersiniz uygun bir yere.

Deneyeceğim Çok teşekkürler

ayredin1982

• Membro
« #62 : 08 Şubat 2018, 12:27:19 »
Philipsin 6500 k ultinon ledleri beni şaşırttı.Gayet iyi aydınlatıyor.İlk başta daha önce led ve performans ampulleri kullandığımdan dolayı kuşkulu bakıyordum.Ancak zifiri karanlık bir yolda mesafe olsun aydınlatma olsun memnun kaldım.

Ancak kararma yaparmı yapmaz mı onuda havalar ısındıktan sonra yani yazın sonuna belli olur. :)

Dellobaltino

• Membro
« #63 : 08 Şubat 2018, 15:55:44 »
Ledlerde fan sesi var mi

ayredin1982

• Membro
« #64 : 08 Şubat 2018, 16:03:30 »
Ledlerde fan sesi var mi

kulağını fara yapistirirsan duyuluyor.yoksa ses yok.

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

qrkmtp

• Membro
« #65 : 08 Şubat 2018, 16:53:03 »
Yorumları okudukça geçesim geliyor hali hazırda night braker laser kullanıyorum bu ledlerin aydınlatması aklımı çeliyor.Merceksiz 147'mde nasıl bir aydınlatma yapar onu bilemedim tabi uyarmı oda ayrı bir soru işareti :S

Dellobaltino

• Membro
« #66 : 08 Şubat 2018, 18:39:09 »
Benim taktiğim photon milestonda ses duyuluyor ve fari açinca radyo sinyal kalitesi düşüyor

Alfadanadam

• Moderatore
« #67 : 09 Şubat 2018, 15:50:23 »
Ben de uzunlar için H1 led aldım. 1 aydan fazla oldu ama bir türlü karar veremiyorum takıp takmamaya.
Orjinal xenon var zaten arabada, aydınlatma problemim yok. Selektör de yeterince etkili. Bendeki sırf merak :)

agucba

• Amministratore
« #68 : 09 Şubat 2018, 16:37:10 »
Açık olmak gerekirse ben Giulietta'nın aydınlatmasından hiç memnun değilim ve şikayetçiyim bile diyebilirim. Xenon taktırmayı veya farları elletmeyi kesinlikle düşünmüyorum. Geriye tek seçenek ampulleri değiştirmek kalıyor ama okuduğum kadarı ile bu konuda da kesin bir sonuç yok gibi.

LED takınca memnun olan var, olmayan var.
LED takınca arıza ışığı yanıyor diyen var. Direnç koyanlar var ama öyle şeyler ile 145'te uğraşırdım ama Giulietta'da öyle çözümlere pek girmek niyetinde değilim.

Gerçekten iyi ampuller var ama gördüğüm kadarı ile bunları Türkiye'de bulmak zor. Mevcut olanlar, Philips gibi, Osram gibi ama memnun olan da var, olmayan da var.

Benim niyetim nokta atışı yapmak (nokta transfer gibi, devre arasında gelsin, ilk maçında hattrick yapsın, sezon sonunda 27 gol atsın ve bonservisi de elinde olsun :) )

Yabancı, bir Fiat forumunda Philiips White Vision Xenon - Effekt H7 ve Philips Diamond Vision Ultimate white light H7 önermiş birisi ama sahip olduğu araç Fiat Tipo, yani Egea.

Kuru havalarda sonuç genelde iyi iken yağmurlu havada işler tersine dönebiliyor. Işığın bembeyaz yanması gibi bir derdim yok, hatta sis farlarını sarıya bile çevirmeyi düşündüm bir ara.

Derdime çare olabilecek birileri var mı?   :)
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2018, 16:54:03 Gönderen: agucba »

///////////////

ayredin1982

• Membro
« #69 : 09 Şubat 2018, 17:00:04 »
Giuliettanın aydınlatmasına tam anlamıyla çözüm bulmak bence zor(Oem xenon hariç).Dusterin bir aydınlatması vardı gündüz gibi geziyordum. :)

kötünün en iyisi bugüne kadar kullandıklarımın içinde (Osram nightbreaker, philipsin en sarı olan performan ampulleri,aliminyum soğutmalı led ampüller)  en iyisi  philipsin ultinon ledleridir.

Tavsiye edebilirim.Ancak kararma konusunu bilemem

agucba

• Amministratore
« #70 : 09 Şubat 2018, 18:37:19 »

Tavsiye edebilirim.Ancak kararma konusunu bilemem

Kararma derken LED'lerin ileride soluklaşması mı yoksa far camlarının kararması mı?

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

///////////////

ayredin1982

• Membro
« #71 : 09 Şubat 2018, 19:06:47 »

Kararma derken LED'lerin ileride soluklaşması mı yoksa far camlarının kararması mı?

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
aslında ikiside değil.farların içinde gri renkli merceğin dış yapısı diyeyim.bilmem anlatabildim mi.bende bir önceki aliekspres ürünün lediampulun bir tarafındaki ledler yanınca  aşırı isinmadan çok az  kararma oldu.

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

krm1983

• Membro
« #72 : 10 Şubat 2018, 19:52:16 »
Açık olmak gerekirse ben Giulietta'nın aydınlatmasından hiç memnun değilim ve şikayetçiyim bile diyebilirim. Xenon taktırmayı veya farları elletmeyi kesinlikle düşünmüyorum. Geriye tek seçenek ampulleri değiştirmek kalıyor ama okuduğum kadarı ile bu konuda da kesin bir sonuç yok gibi.

LED takınca memnun olan var, olmayan var.
LED takınca arıza ışığı yanıyor diyen var. Direnç koyanlar var ama öyle şeyler ile 145'te uğraşırdım ama Giulietta'da öyle çözümlere pek girmek niyetinde değilim.

Gerçekten iyi ampuller var ama gördüğüm kadarı ile bunları Türkiye'de bulmak zor. Mevcut olanlar, Philips gibi, Osram gibi ama memnun olan da var, olmayan da var.

Benim niyetim nokta atışı yapmak (nokta transfer gibi, devre arasında gelsin, ilk maçında hattrick yapsın, sezon sonunda 27 gol atsın ve bonservisi de elinde olsun :) )

Yabancı, bir Fiat forumunda Philiips White Vision Xenon - Effekt H7 ve Philips Diamond Vision Ultimate white light H7 önermiş birisi ama sahip olduğu araç Fiat Tipo, yani Egea.

Kuru havalarda sonuç genelde iyi iken yağmurlu havada işler tersine dönebiliyor. Işığın bembeyaz yanması gibi bir derdim yok, hatta sis farlarını sarıya bile çevirmeyi düşündüm bir ara.

Derdime çare olabilecek birileri var mı?   :)

Led hariç tüm seçenekleri denemiş bir giulietta sahibi olarak; bixenon harici çözüm yok.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Siamo fatti della stessa materia di cui sono fatti i sogni.

Dellobaltino

• Membro
« #73 : 11 Şubat 2018, 00:31:23 »
Philipsin 6500 k ultinon ledleri beni şaşırttı.Gayet iyi aydınlatıyor.İlk başta daha önce led ve performans ampulleri kullandığımdan dolayı kuşkulu bakıyordum.Ancak zifiri karanlık bir yolda mesafe olsun aydınlatma olsun memnun kaldım.

Ancak kararma yaparmı yapmaz mı onuda havalar ısındıktan sonra yani yazın sonuna belli olur. :)
Dostum sana bir sorum olucak.fari açinca radyonun sinyal kalitesi düşüyor mu? Parazit durumu var mi? Ben photonla philips arasinda kararsiz kalmiştim.photon aldim ama farlari açmadan çok iyi çeken radyo farlari açinca cizirdamaya başliyor ve birkaç kanal anca çekiyor

Dellobaltino

• Membro
« #74 : 15 Şubat 2018, 15:16:58 »
Ayredin kardeşim PM attim bi bakabilirsen

GoogleTagged