Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Giulietta Ön Torpido Çatlamasına Önlem Ne yapılabilir?  (Okunma sayısı 7772 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SkY

• Membro
Herkese merhabalar,

Hem şikayetvar sitesinden hemde burası dahil bazı Alfa forumlarında Giulietta ların ön yolcu airbag kapağının önce zamanla kabarması ve sonrada çatlaması örneklerini görüp tedirgin oldum açıkcası.Kendi aracım 2011 model ve henüz belirgin bir kabarıklık yok.Bende buna en başından bir şekilde tedbir almak istiyorum.Bu nedenle kendimce çözüm olarak;
1-Araç park halindeyken ön cama komple kapatan güneşlik koyuyorum.
2-Her ne kadar görüntüsü çok tatmin etmese de torpidoda o kapak kısmına denk gelecek şekilde kaydırmaz pad koydum.Seyir halinde güneş ışınlarını direk almasını önlemek için.
Asıl sorum ise bu ön cam filmlerinden şeffaf ama güneş ışınlarını kesen film yaptırmak sürekli bir tedbir ve koruma işlevi görür mü acaba?Örneğin bu Llmar Air 80 serisi özellikle ön cam için övülüyor.Belki maddi olarak diğerlerinden baya pahalı ama sonuçta koskoca torpioyu değiştirmek yada tamire göndermekten muhtemelen çok daha uzun ömürlü ve ucuz bir seçenek sanırım.

Sizlerin fikri nedir?
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ysbilgin

• Membro
Torpidodan bağımsız olarak air80 yaptırmayı düşünüyorum ben.
Yanlarda ve arkada llumar ATR35 var, ısıyı kesmekte çok başarılı. Bu kadar farkedeceğini bilsem ilk çektirirken ön cama da yaptırırdım.
Hayat sıkıcı otomobillere binmek için çok kısa!

SkY

• Membro
Torpidodan bağımsız olarak air80 yaptırmayı düşünüyorum ben.
Yanlarda ve arkada llumar ATR35 var, ısıyı kesmekte çok başarılı. Bu kadar farkedeceğini bilsem ilk çektirirken ön cama da yaptırırdım.

kapı ve arka camlarda bende de 1 numara diye tabir ettiğimiz en açık tonda film var o bile baya kesiyor ışığı ve sıcağı.ama tabi mevzu ön cam olunca bunun polisi var muayenesi var.derdi çok ama işlevselliği de güzel tabi

ssg

• Membro
kapı ve arka camlarda bende de 1 numara diye tabir ettiğimiz en açık tonda film var o bile baya kesiyor ışığı ve sıcağı.ama tabi mevzu ön cam olunca bunun polisi var muayenesi var.derdi çok ama işlevselliği de güzel tabi

Air80 serisi şeffaf. Polis farketmez bile bence. Muayenede kontrol ediliyor mu bilmiyorum.
MiTo 1.4 MA TCT
Giulietta 1.6 JTDm
-----------------
Eksi Alfalarım
-----------------
MiTo 1.4 TB
GT 2.0 JTS Selespeed

Dellobaltino

• Membro
Benim önde air80 yanlarda atr 35 var 1 ay önce muayeneden sorunsuz geçtim.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SkY

• Membro
açıkcası benim derdim cam filminin olumsuz getirisinden çok polis yada muayene değil torpido çatlağı riski :)

Dellobaltino

• Membro
Torpidosında airbag şişmesi yaşayan bir arkadaş bu forumdaydı yanlış hatırlamıyorsam, aracı sürekli kapalı garajda muhafaza ettiğini, dışarda mutlaka güneşlik koyduğunu fakat yine de bu sorunu yaşadığını söylemişti. Kimi arabalarda bu sorun yaşanıyor, kiminde yaşanmıyor. Neye göre oluyor ben de bilmiyorum

SkY

• Membro

örnek olarak internette denk geldiğim fotolardan biri de bu..

Kılıç Kalkan

• Membro
Bu olay 2013-2014 Puntolarda da var.Servisle görüştüğüm de iyiniyet garantisinden ön göğüsün gelecek % oranına göre bir kısmının fiat tarafından karşılandığı söylendi.Bilgi olarak vermek istedim.Bu kusur firmanın tamamen üretici hatası olduğunu düşünüyorum.Acaba bu konu ile ilgili tüketici mahkemesine veya fiat alfa mahkemeye veren var mı bilemiyorum. Ama sorun birazda hayati hava yastıkları çünkü tabi teknik olarak etki ediyormu bilemiyorum.Avrupa da olsa toplatılırdı yada servise çağrılıp değiştirilirdi diye düşünüyorum.
İyi Akşamlar

murat_016

• Membro
grande ve evo kasa kodlu puntolar ve bravo'lardada var bu sıkıntı,eskiden birebir değişim olurdu ancak son zamanda belirli yüzdesini fiat karşılıyor.

SkY

• Membro

ön cam için kullanılan filminde özeliklerini sitelerinde böyle yazmışlar.

Dellobaltino

• Membro
Aracı 1.5 sene önce aldığımda ön cam air80 filmine 400 lira vermiştim. Şimdi kaç paradır acaba

SkY

• Membro
bu da benim pek hoşuma gitmeyen ama kendimce bulduğum bir yol işte :D

SkY

• Membro
solarmasteryanlış aklımda kalmadıysa bu markayı yapan bir yerde cumartesi günü baktım.Air80 ile aynı mavi tonda olan filmi ön cam için 500 tl fiyat verdi.Tüm araba için 1700 tl dedi nakitte.

cmustafi

• Membro
Merhaba 2011 giulietta sahibiyim. 2 gün önce fark ettim. Şişme vardı çatladı. Nasıl çözüm bulabilirim bilmiyorum...

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SkY

• Membro
Merhaba 2011 giulietta sahibiyim. 2 gün önce fark ettim. Şişme vardı çatladı. Nasıl çözüm bulabilirim bilmiyorum...

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhabalar,sanırım airbag tamiri yapan yerlerde bir şekilde çözülüyor.yanlış bilmiyorsam komple torpidonun fiyatı da 5000-6000 tl civarı..yada temiz bir çıkma torpido almak diğer bir alternatif.

cmustafi

• Membro
Merhaba çatlamayı servis ile görüştüm 7000tl masraf çıkardılar. %40 ını biz karşılayalım dediler, geriye kalan 4200 ünü siz ödeyin dediler. 20 yaşındaki şahinlerde bile olmayan sorun nasıl bu arabada olur dedim ama yinede şirket kararı deyip tamamını karşılamadılar.
Bu durumu tüketici hakem heyetine taşıyan var mı acaba?

murat_016

• Membro
Merhaba çatlamayı servis ile görüştüm 7000tl masraf çıkardılar. %40 ını biz karşılayalım dediler, geriye kalan 4200 ünü siz ödeyin dediler. 20 yaşındaki şahinlerde bile olmayan sorun nasıl bu arabada olur dedim ama yinede şirket kararı deyip tamamını karşılamadılar.
Bu durumu tüketici hakem heyetine taşıyan var mı acaba?

taşısanızda bir şey ifade etmez dedikleri yönde oluyor genelde kararlar,göğüs sökülmeden tamir işlemi oluyor ama sağlıklımıdır bilemem

GoogleTagged