Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Giulietta Start&Stop Sorunu  (Okunma sayısı 31470 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agucba

• Amministratore
Ynt: Giulietta Start&Stop Sorunu
« #175 : 19 Aralık 2018, 12:50:31 »
Buraya da ekleyeyim, belki tecrübesini paylaşacak birileri olur bu konu ile ilgili.

Konuya bir ilave yapayım. Yabancı bir forumda bir kullanıcının Stop&Start ile olan tecrübesi. Orijinal akü ömrünü tamamladıktan sonra 60A yerine 72A akü takılmış, ancak Stop%Start işlevi yine de doğru çalışmamış.

Kullanıcı daha sonra AlfaOBD ile araç bilgilerine girmiş ve akü ile ilgili bir ayarın olduğunu fark etmiş. Akü bilgisini 72A olarak değiştirdikten sonra aracın Stop&Start işlevi olması gerektiği gibi çalışma başlamış.

Bu da AlfaOBD görseli.

///////////////

furkan_topay

• Membro
« #176 : 19 Aralık 2018, 15:17:26 »
Buraya da ekleyeyim, belki tecrübesini paylaşacak birileri olur bu konu ile ilgili.

Konuya bir ilave yapayım. Yabancı bir forumda bir kullanıcının Stop&Start ile olan tecrübesi. Orijinal akü ömrünü tamamladıktan sonra 60A yerine 72A akü takılmış, ancak Stop%Start işlevi yine de doğru çalışmamış.

Kullanıcı daha sonra AlfaOBD ile araç bilgilerine girmiş ve akü ile ilgili bir ayarın olduğunu fark etmiş. Akü bilgisini 72A olarak değiştirdikten sonra aracın Stop&Start işlevi olması gerektiği gibi çalışma başlamış.

Bu da AlfaOBD görseli.

Güzel bilgi, teşekkürler.
Alfa Romeo 147       2007 1.6TS  Blackline
Alfa Romeo 147       2008 1.6TS  Collezione
Alfa Romeo Giulietta 2011 1.4MA Distinctive SP2
Alfa Romeo Giulietta 2011 1.4MA Distinctive SP2
Alfa Romeo Giulietta 2011 1.4MA Distinctive
Alfa Romeo 147       2008 1.6TS  Distinctive
Alfa Romeo 147       2006 1.6TS  Blackline

Onurkaymaz

• Membro
« #177 : 24 Mayıs 2021, 09:02:51 »
Belki kafaya yakan birileri olur açıklayayım:

Alfa obd windows versiyonu ile bağlanıp yeni taktığım Varta akünün değerlerini seçtim ve 2 yıldır suskun olan stop&start çalışmaya başladı. Hemde çok verimli ve hiç atlamadan çalışıyor. İşin kötü yanı start stop kullanmak isteyen biri değilim aslında yağ sıcaklığı ve seviyesini göstergede görebilir miyim diye kurcalıyordum o arada aküyü de seçmiş bulundum. Akşam tekrar bağlanıp stop&start donanımını silip proxy hizalaması yapacağım. Düğmeden kapattığımda göstergede devamlı çıkan sarı logo sinirimi bozuyor.

Bu da AlfaOBD görseli.

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ArinFırat

• Membro
« #178 : 15 Eylül 2022, 10:02:01 »
selamlar herkese. yaklaşık 3 yıldır giulietta'mı sadece şehir içinde evden işe işten eve kullandığım için 3-5 ayda bir dpf uyarısı veriyor, gerekli adımları uyfulayıp ışığı söndürüyorum. bu sabah işyerine park ettiğim gibi start stop devre dışı uyarısı verip motor ikaz ışığı yaktı ve ekranda motoru kontrol ettirin uyarısı veriyor. stop edip tekrar çalıştırdım ama sonuç değişmedi.. açıkcası bu halde yol alıp sanayiye gitmeye korktum, buradan fikir verecek arkadaşlardan cevap bekliyorum. (dpf ile alakası var mıdır diye o yüzden dpf ayrıntısına değindim.)

cario

• Membro
« #179 : 15 Eylül 2022, 14:12:32 »
Aracın motor ikaz ışığı yandığında ilk olarak start stop devredışı bırakılıyor. Bu tahmin ediyorum bir çeşit sistemsel önlem, hali hazırda hata veren bir motorun tekrar çalışmama riskini minimize etmek maksatlı olduğunu düşünüyorum.
Diğer taraftan sizin yaşadığınız muhtemelen bir sensor hatası ve aracı yürütmenizin bir zararı olmayacağını düşünüyorum. Yine de aracı yürütmeden önce olduğu yerde çalışıyorken motor kaputunu açıp aksi giden birşeyler var mı? Farklı bir ses var mı bakmakta fayda olabilir.
17' Alfa Romeo Giulia Veloce Q4
11' Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MultiAir
06' Alfa Romeo 159 JTDm
05' Alfa Romeo 147 1.6 TS
96' Fiat Coupé Plus 2.0

agucba

• Amministratore
« #180 : 15 Eylül 2022, 19:05:33 »
Bence önce bir aküyü kontrol ettirmek uygun olabilir.

RMX2151 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

///////////////

ArinFırat

• Membro
« #181 : 19 Eylül 2022, 09:00:13 »
Aracın motor ikaz ışığı yandığında ilk olarak start stop devredışı bırakılıyor. Bu tahmin ediyorum bir çeşit sistemsel önlem, hali hazırda hata veren bir motorun tekrar çalışmama riskini minimize etmek maksatlı olduğunu düşünüyorum.
Diğer taraftan sizin yaşadığınız muhtemelen bir sensor hatası ve aracı yürütmenizin bir zararı olmayacağını düşünüyorum. Yine de aracı yürütmeden önce olduğu yerde çalışıyorken motor kaputunu açıp aksi giden birşeyler var mı? Farklı bir ses var mı bakmakta fayda olabilir.
teşekkür ederim.. geri vites sensör arızası çıktı. hata kodunu sildim, sorun ortadan kalktı (şimdilik)

ArinFırat

• Membro
« #182 : 19 Eylül 2022, 09:01:01 »
teşekkür ederim.. geri vites sensör arızası çıktı. hata kodunu sildim, sorun ortadan kalktı (şimdilik)
nötr vites sensör hatası (geri vites sensör arızası) , hata kodunu sildik düzeldi.

GoogleTagged