Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Gui vites kutusu arızası ve kavrama seti sonuç 10bin masraf  (Okunma sayısı 3780 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Halit

• Membro

Selam arkadaşlar, Cumartesi günü yolda giderken bir ses ile araba birden yavaşladı. Kenara çekip bakınca ekranda vites devre dışı, kitapçığa bakın gibi bir uyarı aldım. Sonrasında ise Otomatikte 1 vitesten yukarıya çıkmadı, manuel  olarak 2.vitese kadar çıkabildi en fazla. Çok zorlamadan tanıdık bir servise bıraktım. Oda bir yere götürüp baktırdı bugün.
Sonuçta kavrama seti komple gitmiş ayrıca Kurucu robot bozulmuş değişmesi lazım toplamı 10bin dediler.

Tabi bu süreçte böyle bir masraf çok acı oldu. Sormak istediğim esas olay ise bu konuda baktığım kadarıyla ciddi manada arızalar oluyormuş. Ama bir iki yerdede direksiyonu sağa sola çevir uyarı yok olur falan yazanlar olmuş.

Buradaki tecrübeli arkadaşlardan bu konuda fikir rica edebilirmiyim.

Araç : 2013 Gui 1.4 TCT Multiair Benzinli, 85Bin KMde şuanda
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

abdullahmutlukay

• Membro
Çok geçmiş olsun . Umarım basıt bi arzadır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kaanromeo

• Membro
Geçmiş olsun

Yetkili servisede bir gösterin derim masraf büyük çünkü.
iyi niyet indirimi vs yapabilirler yaptırdığımız işlemlerde 2 yıl garantili olur en azından.

EREN34

• Membro
Geçmiş olsun.

10in TL az para değil, biliyorum.

Ancak otomatik şanzıman tamiri için de ütopik değil dostum.

Daha yeni 2006 A3 şanzıman yaptırdık. 3 ve 4 vites dişli ve kovanları değişti. 7500TL tuttu.

Günümüz Golf'lerin komple DSG şanzımanı sıfır 25bin TL

ysbilgin

• Membro
Öncelikle geçmiş olsun.

Modern çift kavramalı şanzımanlar için 10 bin TL çok büyük bir rakam değil maalesef. Renault, Hyundai grubunda bile çok büyük masraflar çıkabiliyor.

TCT ile ilgili işlemi yapacak usta önemli. Hangi şehirdesiniz? Yetkin olmayan bir yerde müdahale edilmese iyi olur. Yetkili servise ya da bilindik bir özel Alfa servisine götürmenizde fayda var.

85.000'de kavrama bitmiş olabilir, bu bildiğimiz debriyaj seti, bir ömrü var zaten.
Hayat sıkıcı otomobillere binmek için çok kısa!

ayredin1982

• Membro
Bence alfaromeo servisinin bulunduğu bir şehirdeysen oraya göster pazarlık yap.Çünkü hem paran gidip hemde sorununu tam anlamıyla çözemeyebilirler.Geçmiş olsun.Biraz erken olmuş ancak sağlık olsun.

peyzaj44

• Membro
İyi günler geçen sene benimde başıma gelmişti serviste 7500 tl istediler ben parça numaralarını aldım parçalrı orjinal internetten aldım özel servise yaptırdım 5000 tl ye mal oldu öyle yaptırın bence tekrar geçmiş olsun o acıyı iyi bilirim.

ayredin1982

• Membro
İyi günler geçen sene benimde başıma gelmişti serviste 7500 tl istediler ben parça numaralarını aldım parçalrı orjinal internetten aldım özel servise yaptırdım 5000 tl ye mal oldu öyle yaptırın bence tekrar geçmiş olsun o acıyı iyi bilirim.

Parça numaralarını bizede verirmisiniz.Kilometre benimde yaklaştı.Ayrıca herhangi bir şanzımancıyamı taktırdınız.Ayrıntılı bilgi verirmisiniz.

peyzaj44

• Membro
Şu an aklımda değil arayıp bulmam lazım ama servise götürün parça numaralarını veriyorlar ordan sitelerden araştırın servisteki ile karşılaştrıın fiyat parçalarını ben öle yaptım. Ayrıca servis 2500 tl işçilik istedi ben alfa özel sserviste yaptırdım Antep te 1000 tl ye özel servise götürün ne kadar yaparsınız diin ikisini karşılaştırın derim.

Halit

• Membro
Merhaba, uzun süredir yazamadım olay sonucu arayada bir kaç kişi koyarak Alfa yetkili servisinde işlemi 6800 gibi bir rakama bitirdik. 

Daha doğrusu bitti diye sevinirken bir sorun çıktı ve 3 gün boyunca sorunun ne olduğunu bulmaya çalıştılar. Sonuç ise hüsran oldu.

Robot Bitmiş.

Fiyatı :13 bin.  Yetkili servisten arkadaş işçilik almayız dedi. Ama ben bitiğim. Bir debriyaj seti 13+7= 20 bine mi mal olacak şimdi.

Asıl sorum ise bu robot tamir edilemeyecek birşeymidir.  Bunu yapabilecek kimse yokmu?

13 bin tl daha ödeyecek gücümde yok sonuçta.  Ne yapacağımı kara kara düşünüyorum.

ysbilgin

• Membro
Hangi şehirdesiniz?

Halit

• Membro
mersin hocam. Şimdi sağa sola tamir için yer varmı diye baktırıyorum.

baronet

• Membro
tamir olur mu bilmem, muhtemelen olur derler ama tamirini beceremezler. tamire vereceğin paraya çıkmasını al daha mantıklı. şu ilanda 2.900 yazmış, bi konuş derim. geçmiş olsun.

https://www.otocikma.com/aracparca-alfa_romeo_giulietta_cikma_otomatik_sanziman_robotu-457389.html

ysbilgin

• Membro
İstanbul'da olsanız mutlaka çözülürdü ama Mersin'de robotu tamir edebilecek kimse var mıdır bilemiyorum.

Halit

• Membro
Bir konuşayım. Birde güvenilirmi burası hiç alışveriş yaptınızmı? Parçanın durumunu nasıl kontrol ettireceğiz oda mühim.

tamir olur mu bilmem, muhtemelen olur derler ama tamirini beceremezler. tamire vereceğin paraya çıkmasını al daha mantıklı. şu ilanda 2.900 yazmış, bi konuş derim. geçmiş olsun.

https://www.otocikma.com/aracparca-alfa_romeo_giulietta_cikma_otomatik_sanziman_robotu-457389.html

Halit

• Membro
İstanbul'da olsanız mutlaka çözülürdü ama Mersin'de robotu tamir edebilecek kimse var mıdır bilemiyorum.

Hocam istanbulda kesin garantili tamir yaparım diyen varsa şanzımanı alır yollarım oraya. Tabi nasıl bir fiyat isteyecekleride önemli.

Çıkmalarada bakmaya başladım şimdi. 

Açıkçası otomatik işinden tiksindim. Bu nasıl bir maliyettir anlamadım.

ysbilgin

• Membro

Çıkmanın sağlam olduğunu nereden bileceğiz? Farklı şehirde takılacak.

ysbilgin

• Membro
Hocam istanbulda kesin garantili tamir yaparım diyen varsa şanzımanı alır yollarım oraya. Tabi nasıl bir fiyat isteyecekleride önemli.

Çıkmalarada bakmaya başladım şimdi. 

Açıkçası otomatik işinden tiksindim. Bu nasıl bir maliyettir anlamadım.

Araç olmadan ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum. Bir arayıp görüşün bence. https://www.instagram.com/alfa_sportivo/

kaanromeo

• Membro
Aracı direk Manuel sanzimana çevirin en güzeli daha az masraf olur.

çift kavrama sıkıntı tek tct ile alakalı bir durum değil.
Otomatik araca binilecekse tam otomatiğe binilmeli bence

Halit

• Membro
6800 tl ödedim zaten. Kavrama seti çözüldü. Ama araba hala sorunlu.  Ben volan arızası çıkmadı 2000 tl cebimde kaldı diye sevinirken robot arızası çıktı.   

Karar verdim otomatik arabadan uzak duracağım. Bu nasıl bir maliyettir böyle ya.

Dellobaltino

• Membro
6800 tl ödedim zaten. Kavrama seti çözüldü. Ama araba hala sorunlu.  Ben volan arızası çıkmadı 2000 tl cebimde kaldı diye sevinirken robot arızası çıktı.   

Karar verdim otomatik arabadan uzak duracağım. Bu nasıl bir maliyettir böyle ya.
Şimdiki arabam manuel mk2 giu. İlerde mk3 süper tct ye geçiş yaparım diyordum. Ama gözüm korktu açıkçası. Manuele devam

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayredin1982

• Membro
Öncelikle geçmiş olsun hocam.Ne yalan söyleyim üzüldüm.Bu şanzıman robotunun içindeki parçalardan hangisi arızalı acaba yabancı bir sitede parçaların ayrıntıları var.İncelemeni tavsiye ederim. Selenoid valfde mi sıkıntı var sensördemi  yoksa kablo arızası mı.önce arızanın kaynağına bakmak lazım.Yetkilli servis genellikle hepsini değiştirmek ister.Bu işten anlayan bir robot kolu tamiri yapan bir yer bulmanızı tavsiye ederim.TCT belki bulamassınız ancak dsg robot kolu tamir edenler belki anlayabilirler.

https://alfa-romeo.7zap.com/en/giu/x7/191c5b001270-099/212/0+21200-070+1-0/#1

Link yukarıda bir incele istersen.

baronet

• Membro
Çıkmanın sağlam olduğunu nereden bileceğiz? Farklı şehirde takılacak.

bilemezsin, arayıp satanla konuşursun, durumu anlatırsın, uyarsa alırsın. elbette bilemezsin sağlam olup olmadığını, böyle düşünürsek tamir ettirdiğin parça da 1 ay sonra bozulursa, tamir eden ustası "kullanım hatasından bozulmuş" deyip sorunu üstlenmeyebilir. zaten tamir edilen parçaya kimse garanti vermiyor.  Garanti istiosan yetkili servisten başka çözüm yok. diğer türlü her şey bir risk elbette

fikri.şakar

• Membro
Geçmiş olsun.robot tamiri yapan yerler var ama alfanınkini sormak lazım. Serviste %20 indirim olur kasım ayında 12 taksit yaparlar ama genede iyi para.
Ben mayıs ayında bakımını yapmıştım. Aracı sattım ama hala taksitlerini ödüyorum.

ysbilgin

• Membro
@Halit ne yaptınız? Çözüldü mü sorun?

GoogleTagged