Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 26 E 3456 / Alfa Romeo 159 1,9 JTDm Distinctive Plus Q-Tronic  (Okunma sayısı 13122 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hi_cazz

• Membro
Canavar yakıyor maşallah.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ekerem

• Membro
Çok güzel görünüyor maşallah. Detaylı temizlik yaptırdığınız yerin adresini bana da gönderebilirmisiniz acaba?
İstanbuldan sonra tayin istemek için eskişehiri düşünüyorum daha 2 senem var gerçi. Bakarsınız eskişehirde buluşuruz :)
156 1.6 ts
159 1.9 jtdm Q-tronic
159 2.4 Jtdm Manuel

düşportacı

• Membro
Elinize sağlık kesenize bereket çok iyi dokunuşlar.Mis gibi olmuş güle güle kullanın

iceberg156

• Membro
Rica ederim. Yardimci olabildiysem ne mutlu. 159'un da masallahi var

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive Plus Q-Tronic
Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive
Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive

h.t

• Membro
Kesenize bereket, 159 a maşallah.
Şöyle araçları gördükçe, zaman geçmeden 159 alsam diyorum vallahi

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ucarozcan

• Membro
Bayağı güncellenmemiş bu başlık :)
Maşallah!
iyi günlerde kullanın.

Xperia Z3

Arabam Şekil Yolumdan Çekil!

erdem1904

• Membro
Maşallah, ışıl ışıl olmuş  :nazar:  :)
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

wolkanku

• Membro
böyle fotoğraflar siyah 159'u çok özletiyor bana  :o
ama gel gelelim ki buradaki tozdan çamurdan pislikten sadece bir kaç saat temiz kalabildiğini hatırladıkça, stromboli en azından 3 gün gözüme temiz gözükebiliyor diye seviniyorum.

temizlik çok yerinde olmuş , güle güle kullanın.
'98 Honda Civic
'06 Alfa Romeo 156 1.6 TS
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'06 Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
'11 Opel İnsignia
'06 Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
'11 Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm SP2
08' Alfa Romeo 159 Jtdm Distinctive+

OzgurMR

• Membro
Canavar yakıyor maşallah.
Çok teşekkür ederim, sizleri takip ediyoruz.  :alfisti:

Çok güzel görünüyor maşallah. Detaylı temizlik yaptırdığınız yerin adresini bana da gönderebilirmisiniz acaba?
İstanbuldan sonra tayin istemek için eskişehiri düşünüyorum daha 2 senem var gerçi. Bakarsınız eskişehirde buluşuruz :)
Umarım Eskişehir'e gelirsiniz. Yapan arkadaşın iletişim bilgilerini az sonra özel mesaj yoluyla paylaşırım.  :)

Elinize sağlık kesenize bereket çok iyi dokunuşlar.Mis gibi olmuş güle güle kullanın
Teşekkür ederim güzel yorumunuz için. :)

Rica ederim. Yardimci olabildiysem ne mutlu. 159'un da masallahi var
Oldunuz, eksik olmayın.

Kesenize bereket, 159 a maşallah.
Şöyle araçları gördükçe, zaman geçmeden 159 alsam diyorum vallahi

Bence fazla düşünmeyin, zira temiz bir 159 bulmak için araştırmaya başlamanız ile almanız arasında epey zamanınız olabilir.   :) :clover:

Bayağı güncellenmemiş bu başlık :)
Maşallah!
iyi günlerde kullanın.
Artık biraz daha aktif olur umarım başlık.  :alfisti:

Maşallah, ışıl ışıl olmuş  :nazar:  :)
Çok teşekkürler.

böyle fotoğraflar siyah 159'u çok özletiyor bana  :o
ama gel gelelim ki buradaki tozdan çamurdan pislikten sadece bir kaç saat temiz kalabildiğini hatırladıkça, stromboli en azından 3 gün gözüme temiz gözükebiliyor diye seviniyorum.

temizlik çok yerinde olmuş , güle güle kullanın.
Ben de senin 159'u gördükçe içim gidiyor. Yıkadıktan 15 dakika sonra tozlanmaya başlıyor. O 15 dakikanın keyfini sürüyorum sadece.   :D
İlgiyle takipteyim senin canavarın başlığını.  :yukari-ok:
Alfa Romeo 159 1,9 JTDm Distinctive Plus Q-Tronic

admin

• Amministratore
Güzel olmuş ama...

Arka sağda yer alan park sensörlerinin (sol fotoğrafı olmadığı için belli değil) gövde rengi ile uyumlu olması daha  iyi olurdu sanki.
Jantlar replika ve bir beden küçük olduğundan, sanki dört tekerin spacer ile desteklenmesi, genel görünüme daha tok bir hava katacaktır. Özellikle sondan birinci, ikinci ve dördüncü fotoğrafta tekerlerin aşırı şekilde içeride kaldığı belli oluyor.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

OzgurMR

• Membro
Güzel olmuş ama...

Arka sağda yer alan park sensörlerinin (sol fotoğrafı olmadığı için belli değil) gövde rengi ile uyumlu olması daha  iyi olurdu sanki.
Jantlar replika ve bir beden küçük olduğundan, sanki dört tekerin spacer ile desteklenmesi, genel görünüme daha tok bir hava katacaktır. Özellikle sondan birinci, ikinci ve dördüncü fotoğrafta tekerlerin aşırı şekilde içeride kaldığı belli oluyor.

Çok teşekkür ederim, hemen önerilerinizi listeme ilave ediyorum.
1) Bir arkadaşıma hayırlı olsun amaçlı yaptırdığım berbat işçilik ve malzemeli cam filmlerini komple söktürüp, kaliteli birşeyler yaptıracağım.
2) Yine memnun olmadığım (performansından değil de yakıtından dolayı) yazılımı da muhtemelen @wolkanku'nun başlığından gelecek haberlere göre yenileyeceğim.
3) İstanbul'a gelmişken orada İstanbul ekibinin yazdıkları ve dönüşlerine göre iyi bir ustaya baştan aşağı göstereceğim. Zira yakıtımın fazla gelmesinin tek sebebi Eskişehir yolları ve yazılım değil diye düşünüyorum.
4) Ailemize bir fıstığın mayıs ayında katılacak olmasından dolayı bugüne kadar pek gereksinim duymadığım bagaj havuzu almam gerekecek.
5) Artık egsoz işini çözmeliyim. Ancak sanırım cam filmi+ egsoz+ yazılım hepsi İstanbul'da olacak zira Eskişehir'de egsozla ilgili görüştüğüm ustalar da pek tatmin edemedi beni.
6) Yeni logolardam almayı planlıyorum. Ancak karasızım, üretim yılındaki logoyla devam etmenin de şık olabileceğini düşünüyorum. Yeni logo yerine mevcut logoyu yenileme ihtimalim daha yüksek.
7) Motor kaput kilidim kırılmıştı, onun yenisini alacağım. Alfayedek'te gördüm. 85 TL idi yanlış hatırlamıyorsam.
8) Yine motor kaputunda bir kastırma söz konusu, birimi dürttü ne oldu anlamadım, bunu yaptırmam gerek.
9) Ön takımları genelde buradaki ustamın yönlendirmesi ile yan sanayi alıyordum. 2-3 ayda da tekrar ses yapıyordu. Ancak ben ön takımları komple orjinalleştireceğim. Çok çok daha uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Yine bu konuyla ilgili de sizlerin geçmiş mesajlarınızı inceliyorum.
10) Yine yakıtla ilgili şüphelendiğim şanzumana baktırmam gerektiğini düşünüyorum. Yine burada okuduklarıma istinaden şanzuman yağını değiştireceğim.
11) İstanbul'a gidince farlarıma da baktırarak far temizliği ve mercek değişimi düşünüyorum. İlker Kemal'le görüşeceğim. Bu konuda geri dönüşlerini esirgemeyen @iceberg156'ya da teşekkür ederim.
12) Marşpiyel ile ilgili de kaşınmıyor değilim. Yine bu konuda da adres belli. alfayedek! ( @Sercan Keklik )
13) Yalıtıma da bugünlerde kafayı takmış durumdayım. Ses yalıtımını yaptırmak istiyorum. Ayrıca açılan aksamların tamamının fitillerinin de kontrol edilmesi ve değişmesi gerekiyor.
14) @admin'in değerli önerisi ile spacer desteği
15) Yine @admin 'in önerisi ile park sensörlerinin gövde renginde boyatılması.

Sercan Keklik

• Membro
Hepsi zamanla olur olur :) güle güle kullanın
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

OzgurMR

• Membro
Dün güne kornanın çalışmamasıyla  başladık. Son zamanlarda sesin derinden geldiğini hissediyordum. Bu nedenle henüz bakmadım ama sigortadan olmadığını düşünüyorum.

Kornasızlık tabii ki güvenlik açısından kötü ancak bana da kornayı ne kadar gereksiz ve sık kullandığımı hayırlattı.

OzgurMR

• Membro
Kornamızın ve stop lambamızın sigortasında problem varmış hallettik, kışıklardan yazlıklara geçtik.
İstanbul'a gittik geldik, @Sercan Keklik ile de görüşecektik ancak öyle yoğun geçti ki arabayla ilgili hiçbir şey yapamadım maalesef.Onun dışında yazılım için yeni bir güncelleme yüklendi, deniyorum. İzmir'de bir 159'a yüklenmiş, çok memnunmuş.
Şu dönemde bebeğimizin gelişi yaklaştıkça bagaj havuzu  konusu aciliyet kazandı, bunun dışında araç içi organizer fikir ve önerilerine de açığım bebek konusunda tecrübeli ve rütbelilerden.  :)

wolkanku

• Membro
Kornamızın ve stop lambamızın sigortasında problem varmış hallettik, kışıklardan yazlıklara geçtik.
İstanbul'a gittik geldik, @Sercan Keklik ile de görüşecektik ancak öyle yoğun geçti ki arabayla ilgili hiçbir şey yapamadım maalesef.Onun dışında yazılım için yeni bir güncelleme yüklendi, deniyorum. İzmir'de bir 159'a yüklenmiş, çok memnunmuş.
Şu dönemde bebeğimizin gelişi yaklaştıkça bagaj havuzu  konusu aciliyet kazandı, bunun dışında araç içi organizer fikir ve önerilerine de açığım bebek konusunda tecrübeli ve rütbelilerden.  :)

yazılım nerede yapıldı?
'98 Honda Civic
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'11 Opel İnsignia

OzgurMR

• Membro
yazılım nerede yapıldı?
Megachips yapmıştı, yenilendi. Yakıtta bir miktar düşüş var. Ama 1 ay sonunda anlayacağız.

wolkanku

• Membro
Megachips yapmıştı, yenilendi. Yakıtta bir miktar düşüş var. Ama 1 ay sonunda anlayacağız.

benim de yakıt giderek düşüyor gibi  :serefe:
'98 Honda Civic
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'11 Opel İnsignia

OzgurMR

• Membro
Yani öyle bir hal aldı ki; yakıt düşünce yeni araba almışım gibi seviniyorum.  :serefe:

GoogleTagged