Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 159 ile yeni bir sayfa  (Okunma sayısı 13887 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gouki

• Amministratore
Ynt: 159 ile yeni bir sayfa
« #75 : 24 Şubat 2021, 21:42:00 »
Maşallah :nazar:

oguzca

• Membro
« #76 : 26 Mart 2021, 17:55:20 »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

oguzca

• Membro
« #77 : 26 Mart 2021, 18:34:00 »
Boya ve muhtelif işlemler için uzun zamandır planlamasını yaptığım işleri 19 Mart 2021 tarihi ile artık uygulamaya karar verdim. Her yaptığım şeyden sonra sürekli boya/kaplama bir sonraki işlem diye yazmaktan çekinir hale gelmiştim  :D Yaptığım uzun araştırmalar sonucunda arabamı güvenle teslim edebileceğim/hizmet alabileceğim yeri buldum. Sürecin başından sonuna şeffaf yaklaşımları ve adım adım beni bilgilendirmelerinden dolayı kararımı Ankara'daki DBY Detailing'de kıldım.

Arabamın çeyizini topladıktan sonra yolumuzu direkt olarak Birlik Mahallesi'ndeki yerlerinde aldım. Özellikle boya işlemlerinde hassas/titiz davranışımdan ötürü bana tüm işlemleri sıkılmadan, usanmadan detaylıca anlatan Mehmet usta ve Cem'e teşekkür ediyorum. Bu süreçte tüm işlemlerde Glasurit ürünler kullanılacak.

Arabada yapılacakların listesini bir fotoğraf ve uzun bir metin ile buraya eklemek istiyorum.

• Ön- arka tampon boyanacak
  • Ön logo ve tabanı değişecek
  • Arka logo değişecek
  • Scudetto değişecek
  • Ön sis farları değişecek
  • Sağ ve sol çamurlukta bulunan beyaz tabanlı yoncalar sökülüp tüm işlemler bittikten sonra sinyal lambalarının ortasına gelecek şekilde yapıştırılacak
  • Arka tamponda kırık bulunan yüzey tamirattan sonra yine aynı şekilde eskiden olduğu gibi mat renge boyanacak.
  • Arka tamponda yer alan reflektörler yenilerle değiştirilecek.
  • Sağ ön çamurluk, ön kapı, arka kapı, arka çamurluk boyanacak.
  • Arabada yer alan göçükler komple düzeltilecek.
  • Araba boyanıp seramik uygulaması yapıldıktan sonra sol taraftaki örneği gibi sağ kapı ve sağ arka çamurluk ağzına ince şeffaf folyo çekilecek.
  • Boya için döşeme söküldüğünde sağ arka kapıda hoparlör eksik o takılacak.
  • Sağ ve sol ön basamaklar 159 TI yazan basamaklarla değiştirilecek.
  • Ön arka plakalar yenileriyle değiştirilecek

Bu işlemlerle birlikte, kilometre sayacı ve yakıt/su/turbo göstergesi de orijinal TI ekipmanla değiştirilecekti. Bu kısmı hala biraz muallakta kaldı. Onları şimdi takıp takmayacağımıza henüz karar veremedik :) Bu işlemlerin olması halinde vites kursörü ve vites topuzu da aynı şekilde sıfırlarıyla güncellenecek.

Arabayı teslim ettiğim gün biraz acelem olduğundan dolayı maalesef ki teslimat sırasında fotoğraf çekemedim. İmdadıma Instagram sayfalarından yaptıkları paylaşımlar yetişti. Bundan sonra kullanacağım tüm fotoğrafları da Instagram hesaplarından aldığım fotoğraflarla devam ettireceğim. İşlemler hala sürdüğünden detaylı fotoğraflarını almak mümkün olmadı, rahatsız da etmek istemiyorum. İşlemler komple bittikten sonra hem işlemlerin tamamının fotoğrafını alacağım hem de işlemler sonrası görüntüsünü arabamın paylaşacağım.

Araba teslimattan birkaç gün sonra boyası güzelce söküldü, sonra astarlama işlemleri yapıldı ve kuruması için yine birkaç gün beklenildi. Arabamda 3 parça boya vardı, sağ ön çamurluk, sağ arka kapı, ve sağ arka çamurluk olmak üzere. Renk ayırmaması için orijinal boyası üstünde olan ön kapı da işleme alınarak marşpiyel dahil sağ tarafı komple boyama kararı aldık ve işlemler bu yönde uygulandı.

Bugün itibariyle arabamın sulu zımparası dahil tüm işlemleri tamamlanmış oldu, aldığım bilgiye göre tavanda oluşan gamzelerin tespiti için tavanda polisaj işlemi gerçekleştirilmiş ve tavanda yer alan ufak tefek dolu-taş göçükleri düzeltilmiş. Boyanın özellikle iyi kürleşmesi ve gereken sertliğe erişmesi için firmaya tanıdığım zamandan dolayı şu an araba hala orada boyasının kürleşmesini-sertleşmesini bekliyor. Bu süreçten sonra yukarıda yer alan detay işlemleri uygulanmaya başlayacak. Sanırım haftaya perşembe günü de arabama kavuşmuş olacağım.

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi forumlar.   :clover: :alfisti:
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

hakan

• Membro
« #78 : 27 Mart 2021, 23:34:32 »
Doğru tercih olmuş dby,bende 159'u mu dby'ye teslim etmiştim instagram hesaplarında ki kırmızı 159 benim.gerçi bir hayli araç eklenip epeyice aşağı sırada kalmıştır ama biran önce istediğiniz seviyeye getirip aracınıza kavuştururlar sizi.
haktas

GoogleTagged