Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 2013 Mito 1.3Jtdm - 34 BZL 049  (Okunma sayısı 5698 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

berkealkan

• Membro
2013 Mito 1.3Jtdm - 34 BZL 049
« : 20 Kasım 2019, 15:46:10 »
Selamlar,

Daha önce bir konu açıp kısaca kendimi tanıtmış, yeniden Alfa sahibi olmak ile alakalı dileklerimi paylaşmış ve çok güzel dönüşler almıştım. Bu dediğim sanırım 2 yıldan daha eski, o zamandan beri de 2 adet 2.0 JTS Manuel Gt'ye bir şeyler katmak ve sonunda dizelciler kervanına katılıp 1.3 Mito almak fırsatım oldu.

Konuya sebep aracımız 2013 model, 1.3Jtdm Mito City. Araç benim şansıma sunroof, bose ses sistemi ve deri hariç bütün opsiyonlara sahip. Far-Yağmur sensörleri, elektrokrom dikiz aynası, dijital klima, kol dayama, blue&me gibi opsiyon alınmış özelliklere sahip. Ben 143bin başlarında devir aldım, aldığımda ne yalan söyleyeyim mekanik olarak iyi bakılmış ancak kozmetik açıdan yanlış ellerde bulunmuş bir araçtı. Ne demek istiyorum? Fiat Bravo jantları vardı üzerinde, "zindan" tabir edilen kim bilir kaç numara cam filmleri vardı, kokpitte boş bulunan her yere kötü kalite Alfa Romeo stickerları yapıştırılmıştı; kısaca niyet iyiydi ama uygulama kalitesizdi ve bir İtalyan'a gerçekten yakışmıyordu.

İvedilikle mazot filtresi dahil bütün filtreler orjinalleri ile değişirken yağ ve bütün sıvıları (antifriz ve fren hidroliği dahil) değiştim. Diskler ve balatalar da bu değişimden nasibini aldı. Rot biliyorsunuz olmazsa olmazımız, mekanik olarak bir eksiği zaten yoktu ama daha da hazırdı artık, ve en önemlisi içim rahattı.  :nazar:

Beni forumdan değil ama gruplardan ve gerçek hayattan tanıyanlar bilir, asla tahammül edemem; gece uykularım kaçar böyle şeylere.

Aracı bu şekilde aldım;

Sanırım hemen o hafta ufak ufak işlemeye de başladım tabii, bir takım tuş aşınmalarını hallettim.. Elimde olan ve yakışacağını düşündüğüm bir stickerı sağ aynaya uyguladım, tuşlara hazır elim değmişken lazer yazıcı ile de Alfa Romeo'yu oraya işledim;

Derken kötü bir olay oldu Tem'de gecenin bir yarısı tek başıma ilerlerken; ön sağ davlumbaz patladı  :duvar:

Hiç bir şeye de çarpmadım bu arada, sanırım bir takım işçilik hatalarından kaynaklandı ve bu sırada ön tamponda ufak bir kırık yarattı. Tabii bir Alfista'nın bu durumda yapacağını yapıp krizi fırsata çevirdim. O çirkin filmler söküldü falan dememe sanırım gerek yok. Tamponda zaten hoşuma gitmeyen bir kaç yara bere vardı, e kırık da üzerine eklenince ekspertiz kardeşimiz sağolsun yepyeni bir tamponum oldu. Hazır tampon çıkmışken mercekleri temizlemek geldi içimden, e şimdi oraya kadar açmış insan.. Bir far karartma yapmasın mı 2014 modellerdeki gibi? Güzel detaylar eklemesin mi? 55W 5000K xenonlar geceleri aydınlatmasın mı? One of a kind olmasın mı? Olsun tabii;

Baktım ki araba güzelleşiyor, şu Fiat Bravo'da kalması gerekirken yolunu şaşırıp bana kadar gelmiş jantlara el atmak istedim. Mito'ya bence en yakışan 17 inch jantlardan biri olan ve yanılmıyorsam da model ismi olarak Elegance denen jantları Fiat yetkili servisine getirtip taktırdım. Sanırım beni en mutlu eden detay buydu. Fakat bir anlık dalgınlıkla 205/45 yerine 195/45 sipariş ettiğim lastikler o siyah-gri jantlarda pek göze batmıyorken bu jantlarla bir felakete yol açtı.. Onları da fırsat bu fırsat 215/45r17 Michelin Pilot Sport 3'ler ile değiştirdim. QV logolar araç dizel olunca bana biraz gereksiz geldi, onları söktüm; yerine yine orjinal aksesuar listesinde olan beyaz yoncaları kendim yaptırıp/değiştirip taktım. Yoncanın ayağı yanlış olmuş demeyin, katalogda da öyle. Ayna kapakları gövde rengiyken çok da içime sinmiyordu açıkçası, genel krom çizgiye uymak adına onları da orjinal aksesuarlar ile krom olarak değiştirdim. Arka difüzörü mat siyah plasti dip boya ile boyadım, istediğim zaman geri dönebilmek o anda güzel bir fikirmiş gibi geldi, şimdilik de (3 ayı geçti uygulayalı) gayet iyi. İç temizlik, kötü olan paspasların değiştirilmesi vs gibi de bir kaç çalışmam oldu tüm bu süreç içerisinde;

Son yaptığım iyileştirmeler ise ziyadesiyle ses sistemi üzerine, kapılara harman kardon üretimi jbl hoparlörler ve bagaja Alpine Swe-815 subwoofer ile Gt'nin Bose sistemine uzaktan yakından yaklaşamasam da güzel bir ses aldım.

Yine ufak tefek dokunuşlarımı ve iyileştirmelerimi buradan paylaşmaya devam edeceğim.

« Son Düzenleme: 20 Kasım 2019, 15:55:30 Gönderen: berkealkan »
2006 Alfa Romeo GT 2.0 JTS Distinctive Selespeed
2006 Alfa Romeo GT 2.0 JTS Distinctive
2004 Alfa Romeo GT 2.0 JTS Distinctive
2013 Alfa Romeo Mito 1.3 JTDM Distinctive
2003 Alfa Romeo 147 2.0 Distinctive (Güncel)

Kaan

• Membro
Ynt: 2013 Mito 1.3Jtdm - 34 BZL 049
« #1 : 20 Kasım 2019, 15:56:11 »
Berke uzun bir aradan sonra tekrar hoşgeldin. Hem önceki GT'lerin hem de Mito için yaptıklarını yakinen bildiğimden burada görünce ayrı bir sevindim. Bütün dokunuşlar harika. GT'lerden sonra daha ne kadar devam edersin Mito ile bilmiyorum ama şuan son noktada diyebilirim.  :nazar: :clover: Jantlar için ayrı bir parantez açmak lazım. Keşke 5*98 olsalar :duvar:
1 hayal
5 duyu
6.his

Kaan

• Membro
« #2 : 20 Kasım 2019, 16:02:15 »
Eski GT'n ve Mito'n ile yazdan kalma.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 hayal
5 duyu
6.his

berkealkan

• Membro
« #3 : 20 Kasım 2019, 16:04:26 »
Mito'ya 3 vakte kadar bir yol görünüyor gibi Kaan ama hayat işte, o kadar çok değişkeni var ki; evli olanlar beni daha iyi anlar.  :D

1 sene içerisinde 3 araç değişikliği, tanıyorsun işte beni ama ben kendimi tanıyamıyorum artık  :haydi:

Son noktaya sanırım arkalar için ince birer spacer kadar yakınım, bundan sonrası iç mekanda aksesuar vites topuzu ve metal pedallar olabilir gibi; onlar şimdilik sadece akılda.

Şu paylaştığın fotoğrafa bakınca ama, Mito çok yol almış gerçekten zaman içerisinde  :nazar:

TV7565'de de öncelikle Tuğrul abi sonrasında nacizane benim çok emeğimiz var, sahibi nice güzel günlerde kullansın  :alfisti:

stan

• Membro
« #4 : 20 Kasım 2019, 16:42:18 »
Hayırlı olsun MiTo'nuz.

Tek naçizane eleştirim, beyaz yoncalara olacak. Orjinal parçada da böyle mi bilmiyorum ama göz tırmalayacak kadar büyük geldi gözüme.

Jantlara el atmanız çok isabet olmuş, bence de çok yakışıklı jantlar. İtalya'da çoğu MiTo'da bu jantlardan var. Aynı jantlardan bir set de ben aldım henüz geçen hafta, gerçi onları pist lastiklerine jant olsun diye aldım, şimdilik çatı arasında duruyorlar, pistten piste takacağız arabaya.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

berkealkan

• Membro
« #5 : 20 Kasım 2019, 17:28:04 »
@stan Çok teşekkür ederim, dediğim gibi ben de gerçekten yakıştırıyorum bu jantları. Gerçi o neden takıldığı belli olmayan Fiat Bravo jantlarından sonra, fabrika çıkışı 16lar bile iyi dururdu herhalde.

Beyaz yoncaları internetten satın aldım, biri kendi aracına yaptırırken fazla yaptırmış bir de beyaz yapayım büyük yapayım demiş falan garip bir hikayesi var; bacağı kes yapıştır benzetmeye çalışarak uygulamıştım. Orjinal aksesuar kıvamındakinin psd formatında dosyasını hazırladım, basacak yeri de buldum sadece "bas abi yolla" demek kaldı, tembellik mi diyeyim bilemedim kaldı öyle.

Orjinal aksesuar kodu 50903433 olmakla birlikte görseli şu şekilde;

http://i.hizliresim.com/BO72RV.jpg

cem meric

• Membro
« #6 : 20 Kasım 2019, 22:31:52 »
Berke Selamlar,

Gt'lerinde harikaydılar.

MiTo'da elinde elma şekeri tadında çok güzel oldu.

Bakalım gelecek günler neler getirecek :)

Keyifli sürüşler dilerim...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

156 2.5 v6 24v.
BMW 318Tİ.
MİNİ COOPER S R53.
GT Q2 1.9 JTD.
166 3.0 v6 24v.

berkealkan

• Membro
« #7 : 20 Kasım 2019, 23:33:38 »
Hakikaten ya, son Gt çok güzel bir macera değil miydi? Sen çık elin Avusturyalarından gel kim bilir neden gümrüğe takıl da dön dolaş yine bana gel  :clover:

O zaman ufak tefek hatıralarımı da paylaşayım, zaten gırtlaktı o otomobil biliyosun abi. Orj. Navi ekran, sensör paket, koltuk ısıtmalar, xenonlar, far yıkamalar.. Bulgar'dan 3tuş gelip 4tuşa çevirdiğim ahşap direksiyon, elde ilmek ilmek işlediğim vites topuzu.. Umarım iyi ellerdedir  :clover:

murat_016

• Membro
« #8 : 21 Kasım 2019, 10:41:47 »
hayırlısı olsun;

bursada iken mito bende sayılırdı  :) sökmüş olduğunuz saten krom yoncaların sökülmesine üzüldüm

berkealkan

• Membro
« #9 : 21 Kasım 2019, 10:52:45 »
@murat_016 teşekkür ederim,

Saten yoncaları dediğim gibi araç QV olmadığı için söktüm, hayır QV olmamayı geçtim bir de dizel  :haydi:  Onun yerine aksesuar kataloğunda olan QV'ler hariç modeller için biraz eskiye göndermeli yoncayı taklit ettim. Ama üzülmeyin, yonca şahane bir Gt'ye nasip oldu, kenarda köşede tozlanmıyor yani.

Kaan

• Membro
« #10 : 21 Kasım 2019, 11:05:05 »
hayırlısı olsun;

bursada iken mito bende sayılırdı  :) sökmüş olduğunuz saten krom yoncaların sökülmesine üzüldüm
Berke yoncaları bana pasladı. :) Saten krom ayna kapakları ile beraber çok yakıştı. Aslında GT'de qv olmadığı için takmak istemiyordum ama gözüm alıştı kısa sürede. Bende ilk fırsatta konumu güncelleyip son gelişmeleri paylaşırım haftasonu.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 hayal
5 duyu
6.his

coyote

• Membro
« #11 : 21 Kasım 2019, 11:08:39 »
Mito'nuz çok güzel gözüküyor, iyi günlerde kullanın  :nazar:

Yalnız gri GT de ciddi güzelmiş  :clover:. Bu arada, söz vermeyeyim ama, spacer düşüncenizi hayata geçirmeye karar verirseniz, Mito için orginal Sparco spacer temin etmenize belki yardımcı olabilirim.

berkealkan

• Membro
« #12 : 21 Kasım 2019, 11:51:01 »
@coyote Teşekkür ederim, birlikte mutluyuz hakikaten.

Spacerlar için de çok sevinirim ama şöyle bir durum var ki ben daha önce hiç spacer takmadım/almadım yani aracın ihtiyacı kaç milimetredir bir fikrim yok. Fikrim şu, arkalar kesinlikle çok içerde, önler idare eder mi ama onu da bilmiyorum. Bir yandan da içimden diyorum ki adam bunu Mito için üretmiş, önceki jantları mesela daha dışarıdaydı ama onlar Fiat Bravo içindi belki de yanlış olan oydu, doğrusu bu.

Bir de şu durum var, geçtiğimiz günlerde @Kaan ile de konuşuyorduk; şuan Mito'ya para harcamak ile (-ki hiç ihtiyacı yok aslında) kendisini bir sevene devir edip çok daha başka bir Alfa Romeo'ya geçmek arasındayım.

coyote

• Membro
« #13 : 21 Kasım 2019, 12:14:15 »
@berkealkan, spacer konusunda aynı durumdaymışız. Sırf bizim 156'ya ön-arka olarak kaçlık spacer gideceğini bilmediğim için, dövizin böyle uçmadığı ve yurtdışından parça getirtme imkanımın olduğu dönem, tüm kalınlıklardan getirtmiştim. Sonra 156 projesinden vazgeçince, hepsini zararına sattım, o ayrı mesele :)

Mito için spacer tedarik işi de benim spacer macerasıyla ilintili. Benim spacerları getiren çocuklar, o zamanlar, ilgilenen olursa farklı Alfa Romeo modelleri için de spacer getirdiklerini (ya da getirebileceklerini, tam hatırlamıyorum) söylemişlerdi. O zaman ilgilenmemiştim ama sizin mesajı okuyunca, belki çorbada tuzum olur diye onlar aklıma geldi.

Bu bahaneyle arayayım bakalım şunları, hala hayattalar mı? :)

murat_016

• Membro
« #14 : 21 Kasım 2019, 12:36:22 »
@berkealkan @Kaan

o zaman sevindim başka bir alfistiye gittiğine,mekanik olarak kusursuzdu araba cam filmleri benden sonra takılmış olmalı benden alan arkadaş istanbula götürmüştü,sonrasındada size geçti sanırım içi felan derli topluydu benim zamanımda :alfisti: :nazar:

berkealkan

• Membro
« #15 : 21 Kasım 2019, 12:39:49 »
@berkealkan, spacer konusunda aynı durumdaymışız. Sırf bizim 156'ya ön-arka olarak kaçlık spacer gideceğini bilmediğim için, dövizin böyle uçmadığı ve yurtdışından parça getirtme imkanımın olduğu dönem, tüm kalınlıklardan getirtmiştim. Sonra 156 projesinden vazgeçince, hepsini zararına sattım, o ayrı mesele :)

Mito için spacer tedarik işi de benim spacer macerasıyla ilintili. Benim spacerları getiren çocuklar, o zamanlar, ilgilenen olursa farklı Alfa Romeo modelleri için de spacer getirdiklerini (ya da getirebileceklerini, tam hatırlamıyorum) söylemişlerdi. O zaman ilgilenmemiştim ama sizin mesajı okuyunca, belki çorbada tuzum olur diye onlar aklıma geldi.

Bu bahaneyle arayayım bakalım şunları, hala hayattalar mı? :)

Valla çok makbule geçer, ben şundan olsun diyip ürün geldiğinde hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum açıkcası. İnternette farklı jantlarla spacer kullanan Mitoların fotoğrafları var ama jantın kendi ofseti vs o kadar çok değişken var ki orada. Bilen biri bir şey derse çok güzel olur.

berkealkan

• Membro
« #16 : 21 Kasım 2019, 12:50:01 »
@berkealkan @Kaan

o zaman sevindim başka bir alfistiye gittiğine,mekanik olarak kusursuzdu araba cam filmleri benden sonra takılmış olmalı benden alan arkadaş istanbula götürmüştü,sonrasındada size geçti sanırım içi felan derli topluydu benim zamanımda :alfisti: :nazar:

Mekanik olarak iyi durumda gerçekten, ben aldığım her araca yaptığım rutin şeyleri yaptım. Ne kadarına gerçekten ihtiyaç vardı bilemiyorum ama en azından içim rahat. Hem böyle şeyler yapılırken başka ihtiyaçlar da belirlenmiş oluyor, kayışlar ve genel mekanik durum. Fakat herhangi bir ihtiyacı gerçekten yok.

Cam filmi konusunda da faydalı olduğunu söyleyenler var, çeşitli şekillerde derece ölçümleri vs ispatlamaya çalışanlar da var ama ben filmsiz ya da çok çok açık renklerde -özellikle hafif ayna gibi- fimleri daha çok yakıştırıyorum. Mito'da çok da garip bir şey geldi başıma anlatmak isterim; ben 30dk kadar ufak bir mesai ile kendim söktüm cam filmlerini. Şanslıyım ki koyu fakat nispeten iyi malzeme kullanmışlar ki sökerken hiç iz kalmadı. Neyse söktüm ettim, adettendir alkolle sildim falan derken bakıyorum bakıyorum arka cam hala koyu.. Herhalde dedim cam böyle çünkü kendi elimle söktüm filmi.

Derken aradan 2 ay kadar geçti, bir gün yıkadım Mito'yu ve arka camı içten silerden ne göreyim? Bir film daha!  :lol:

Onu da söktüm de rahatladım gerçekten, film üzerine film; söyleseler inanmayacağım bir şeydi.

Bir de şansıma, daha önceden ya anfi ya da subwoofer bağlantısı yapılmış ve çok kaliteli sigortalı falan bir enerji kablosu da bagajda bırakılmıştı.

murat_016

• Membro
« #18 : 21 Kasım 2019, 14:44:34 »

Mekanik olarak iyi durumda gerçekten, ben aldığım her araca yaptığım rutin şeyleri yaptım. Ne kadarına gerçekten ihtiyaç vardı bilemiyorum ama en azından içim rahat. Hem böyle şeyler yapılırken başka ihtiyaçlar da belirlenmiş oluyor, kayışlar ve genel mekanik durum. Fakat herhangi bir ihtiyacı gerçekten yok.

Cam filmi konusunda da faydalı olduğunu söyleyenler var, çeşitli şekillerde derece ölçümleri vs ispatlamaya çalışanlar da var ama ben filmsiz ya da çok çok açık renklerde -özellikle hafif ayna gibi- fimleri daha çok yakıştırıyorum. Mito'da çok da garip bir şey geldi başıma anlatmak isterim; ben 30dk kadar ufak bir mesai ile kendim söktüm cam filmlerini. Şanslıyım ki koyu fakat nispeten iyi malzeme kullanmışlar ki sökerken hiç iz kalmadı. Neyse söktüm ettim, adettendir alkolle sildim falan derken bakıyorum bakıyorum arka cam hala koyu.. Herhalde dedim cam böyle çünkü kendi elimle söktüm filmi.

Derken aradan 2 ay kadar geçti, bir gün yıkadım Mito'yu ve arka camı içten silerden ne göreyim? Bir film daha!  :lol:

Onu da söktüm de rahatladım gerçekten, film üzerine film; söyleseler inanmayacağım bir şeydi.

Bir de şansıma, daha önceden ya anfi ya da subwoofer bağlantısı yapılmış ve çok kaliteli sigortalı falan bir enerji kablosu da bagajda bırakılmıştı.

şöyle diyim mazot hattı pompa dahil sıfır bilginiz olsun servis kayıtlarında görebilirsiniz bu işlemi mekanik olarak kusursuz teslim ettik,filmler benden sonra olmalı yoktu bende,bravo jantları vardı kısmet olmadı değiştirmek o sıra tjet puntoda vardı bende kısmet sizeymiş sevindim ya görünce bir alfistinin aldığına,keyifli sürüşler kazasız belasız tekrardan hayırlı olsun  :clover:

SkY

• Membro
« #19 : 21 Kasım 2019, 15:11:12 »
maşallah kazasız belasız kullanın gayet güzel görünüyor.

admin

• Amministratore
« #20 : 21 Kasım 2019, 15:32:25 »
MiTo'ya spacer konusunda @Gouki (Özgün) tecrübelerini paylaşacaktır. Kendisinin zamanında kullandığı MiTo QV'de vardı.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

berkealkan

• Membro
« #21 : 21 Kasım 2019, 16:42:19 »
MiTo'ya spacer konusunda @Gouki (Özgün) tecrübelerini paylaşacaktır. Kendisinin zamanında kullandığı MiTo QV'de vardı.

Sevinirim bir yol gösteren olursa.  :clover:

filmception  :)

:haydi: :haydi: :haydi:

maşallah kazasız belasız kullanın gayet güzel görünüyor.

Çok teşekkür ederim  :clover:

şöyle diyim mazot hattı pompa dahil sıfır bilginiz olsun servis kayıtlarında görebilirsiniz bu işlemi mekanik olarak kusursuz teslim ettik,filmler benden sonra olmalı yoktu bende,bravo jantları vardı kısmet olmadı değiştirmek o sıra tjet puntoda vardı bende kısmet sizeymiş sevindim ya görünce bir alfistinin aldığına,keyifli sürüşler kazasız belasız tekrardan hayırlı olsun  :clover:

Yok yok gerçekten yukarıda Allah var, mekanik olarak temiz araba. Nazar değmesin  :nazar: Ben de elimden geldiğince korumaya ve elini yüzünü toparlamaya çalıştım. Güzel bir pasta cila yapmak/yaptırmak istiyorum ama o kadar çok işlem görmüş ki boya pasta/cila adına, bir kaç yerin boyası bitmiş astar çıkmıştı lokal boya attırmak zorunda kaldım. Tek gözüme batan eksiğim o ama pastasız hare almanın bir yolu yok  :(

Bir de yazılım yaptırsam mı yaptırmasam mı mevzum var, o da gelecek planlarım içinde Mito ne kadar var onu kestiremediğimden yaptıramadığım bir şey. Daha büyük, hatta baya büyük bir Alfa'da gözüm var  :o

cem meric

• Membro
« #22 : 21 Kasım 2019, 16:56:57 »
Sevinirim bir yol gösteren olursa.  :clover:

:haydi: :haydi: :haydi:

Çok teşekkür ederim  :clover:

Yok yok gerçekten yukarıda Allah var, mekanik olarak temiz araba. Nazar değmesin  :nazar: Ben de elimden geldiğince korumaya ve elini yüzünü toparlamaya çalıştım. Güzel bir pasta cila yapmak/yaptırmak istiyorum ama o kadar çok işlem görmüş ki boya pasta/cila adına, bir kaç yerin boyası bitmiş astar çıkmıştı lokal boya attırmak zorunda kaldım. Tek gözüme batan eksiğim o ama pastasız hare almanın bir yolu yok  :(

Bir de yazılım yaptırsam mı yaptırmasam mı mevzum var, o da gelecek planlarım içinde Mito ne kadar var onu kestiremediğimden yaptıramadığım bir şey. Daha büyük, hatta baya büyük bir Alfa'da gözüm var  :o
Isim kodlu Alfalardan 1xx serisi alfalara dönüş :)

156 2.5 v6 24v.
BMW 318Tİ.
MİNİ COOPER S R53.
GT Q2 1.9 JTD.
166 3.0 v6 24v.

stan

• Membro
« #23 : 21 Kasım 2019, 17:10:10 »
Spacer arka tekerlere şart diyebilirim.

Ben önlere takmadım, sonuçta torkun olduğu tekerde ağırlığı arttırmamak, ön süspansiyon geometrisini bozmamak için böyle bir karar aldım.

Arkalara ise FG üretimi 15mm'lik spacer taktım, cok da güzel oldu. Arka süspansiyon zaten torsiyon olduğundan, arkaya takılan spacer geometriyi bozma gibi bir durumu olmuyor.

Öne 15mm'ye kadar, arkaya da 25mm'ye kadar spacer takan arkadaşlar var.

berkealkan

• Membro
« #24 : 21 Kasım 2019, 17:16:35 »
Isim kodlu Alfalardan 1xx serisi alfalara dönüş :)

Abi Gt'den ben umarım Mito'dan  :haydi:

GoogleTagged