Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa Romeo 147' ye veda edip Alfa Romeo 159'la tam gaz devam.  (Okunma sayısı 29541 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

crown063

• Membro
Teşekkür ederim. Ti jantlar güzel olurdu ama üstündekilerde orjinal 18". Ti jant biraz masraflı 7000-8000tl civarı birde en kötü 4000tl lastik masrafı. Çıkmasını bulmak zor ama imkansız değil ilerde çözeceğim. Sırada 185hb bir motor buldum çöze bilirsem o motoru alacağım sandık motor şeklinde. Birde komple remus eksoz. Downpipe ve egr iptal kitim yolda.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

crown063

• Membro
Bende bakımı yaptırırken aracınızla birlikte ordaydınız.  :)Güle güle kullanın.

Evet hatırladım çok teşekkür ederim.

Alsift140

• Membro
Güzel dokunuşlar güle, güle binin.

Motoru neden değiştirmek istiyorsunuz, sıfır olsun diye mi?

Anlaşılan uzun yıllar binmeyi düşünüyorsunuz

HTC One M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

crown063

• Membro
Güzel dokunuşlar güle, güle binin.

Motoru neden değiştirmek istiyorsunuz, sıfır olsun diye mi?

Anlaşılan uzun yıllar binmeyi düşünüyorsunuz

HTC One M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok teşekkürler. Birincisi uzun vadede binmek birde ufak dokunuşlarla daha güçlü hale getirmek. Tabi şu an beklemekteyim. Olumlu sonuç alırsam hemen motoru degiştireceğim.

Kenan timuçin

• Membro
zaten güzel bir araba. bu yeniliklerle daha şahane olmuş. kazasız belasız sürüşler dilerim. bende arayıştayım, görüştüğüm 1-2 satıcı var. kısmet bakalım.

crown063

• Membro
zaten güzel bir araba. bu yeniliklerle daha şahane olmuş. kazasız belasız sürüşler dilerim. bende arayıştayım, görüştüğüm 1-2 satıcı var. kısmet bakalım.
Gönlünüzden geçen aracı en yakın sürede bulmanız dileğiyle. Teşekkür ederim.

crown063

• Membro
Bu gün direksiyon kutusunu da yeniledim gayet başarılı oldu. Alfatech Şerif usta sağ olsun profesyonelce halletti şu an uzun zaman alt takımla ilgili inşallah sıkıntı çıkmayacak. Arabanın Alt tarafı tertemiz oldu. Araba lifte kalktığında uzun süre inceledim 159'a yakışan bir eksoz sistemi yok eksozları hemen elden geçirmem lazım.

Eksozları sanırım alacağım. Şun an için son susturucuları sipariş geçeceğim.

crown063

• Membro
OBD2 ara kablom geldi. OBD2 artık tamimiyle arabanın parçası oldu araba çalışınca çalışıyor araba kapanınca yani anahtarı çekince komple kapanıyor. Minik bir röle ile olayı çözdüm.

Sonuç başarılı, araç bilgilerini multimedia dan görebiliyorum.

esatkaracan

• Membro
Eline sağlık edip, güzel olmuş  :yukari-ok:

Samedalp

• Membro
Hayırlı olsun Güle güle kullan edip en kısa zamanda görüşürüz inşallah :)))

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

crown063

• Membro
Arka stoplar arabayı aldığımdan beri su alıyordu ve artık içi çamur tabakası oluştu bir kaç stop ve far temizleyen yerle görüştüm ama temizlenemeyeceğini söyledi. Yenisinin alma vakti geldi ve stopları yeniledim.

Stopların eski hali.

Yeni gelen stoplar.

Stoplar değişmiş hali.

Yeni olunca arabanın bakışları değişti. Sonuç tertemiz. 159 da kronikmiş stopların üst tarafı çatlıyormuş ve ordan su alıyormuş takmadan önce güzelce silikonladım ileriki zamanlarda bir daha çatlamasın diye.

crown063

• Membro
Egr valfi ve map sensörü tamamiyle ömrünü doldurdu. Onlarında değişme vakti geldi ilk orjinallerini temin ettim ve değiştirdim. Bu sırada enjeksiyon kabloları çok kötü durumdaydı erimiş ve birbirine yapışmış zaten daha önce bir işlem görmüş ve baştan sağma yapmışlar komple onlarında kablolarını yeniledim ve sıcaktan fazla etkilenmesin diye kablo kanalı koydum. Kabloları temizlemek epey vakit aldı neredeyse 1 günümü harcadım. Kemikleşmiş ve çok zor çıktı bantları.

Eski hali.

Yenilenmiş son hali.

Yeni Egr ve map sensörü.

Sonuç olarak artık arabanın turbo göstergesi sıfırdan başlıyor, gaz tepkisi arttı. Özellikle yokuşlarda çok daha  canlı. En önemli olarak ara ara siyah duman vardı yok oldu. Artık siyah duman atmıyor. Daha yapılacak çok şey var emme manifoldu yenisi ile değişecek sol turbo hortumu değişecek boğaz kelebeği temizlik ve bakımı yapılacak.

crown063

• Membro
F1 vitese geçiş yapmayı düşündüm bu fikre de bmw e46 araca Ankara'da uygulamışlar ve çok hoşuma gitti. Bizim araçta biraz araştırdım qtriptonik modellerde f1 olan varmış ve bmw ile sistem benzerdir diye düşündüm, neden bizde yapmayalım dedim. Tabi ki bu işin teori kısmı iş pratiğe gelince 159 da sistem tamimiyle farklıymış. 159' vitesi beyin yönetiyor bir ağ sistemi var ve her şey çok karışık. Bu sırada bmw vites sistemini swich aracılığı ile yapmış o yüzden f1 basit bir şekilde uygulanıyor. Bu sırada f1 yeni bir direksiyon aldım değiştirdim bütün tesisatı hazır. Ama ne yazık ki direksiyonla birlikte bir kaç parça daha değişmesi gerekiyor ve bu parçalarda çok pahalı hemen işi elektronik olarak nasıl çöz erime getirdim ve çözdüm. İzmir'den Serkan usta sağ olsun bir vites mekanizması gönderdi tamimiyle parçalayıp inceledim. Kısaca sonuç başarılı 5 gün bir uğraş sonucu vites kulakları çalışıyor. Tabi detaylar burada anlatamayacağım kadar uzun.

Ön keşif ve inceleme kısmı, bu sırada eski direksiyonum.

Yeni f1 direksiyon şans eseri buldum.

Montaj ve tesisatın çekilmesi.

Sonuç gayet başarılı. Kendi kullandığı sistemde manuel de swich kullanmadığı için tepkime biraz yavaş. Ben röle kullandım. Ve 0.3sn daha hızlı vites geçişi sağlıyor. 2009 model sonrasında alfa sistemi değiştirmiş. Direksiyondan vites değiştirmesi bu sırada gayet zevkli. Bir ara Ti direksiyona çevireceğim.

Bu sırada bir çok hata verdi araba (airbag vites soketleri sökülürken) işin güzel tarafı multimedia dan hataları tek tek sildim.

ealprsln

• Membro
Tebrik ederim. Aşırı şaşırdım; ne yalan söyliyeyim, ilk defa böyle bir uygulama yapan ile karşılaşıyorum.  :alkis:
THE ROMANCE OF PERFORMANCE
'11 MiTo Quadrifoglio Verde

Serhat59

• Membro
Tebrikler. Ben daha çok multimedya ünutesinden arızaların görülebilmesine ve silinebilmesine şaşırdım süper bir şey! Nasıl yaptırabiliriz bunu üstad?

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive 2006
Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm Distinctive 2006

balesanist

• Membro
Eeeey Alfa Romeo sen yenisini üretmezsin ama Alfisti kendisi çözer.
"Mantığınla sev, duygularınla seç"

crown063

• Membro
Tebrik ederim. Aşırı şaşırdım; ne yalan söyliyeyim, ilk defa böyle bir uygulama yapan ile karşılaşıyorum.  :alkis:
Teşekkür ederim. Zaman ve maddi olanaklar biraz daha iyi olursa daha çok proje var.

crown063

• Membro
Tebrikler. Ben daha çok multimedya ünutesinden arızaların görülebilmesine ve silinebilmesine şaşırdım süper bir şey! Nasıl yaptırabiliriz bunu üstad?

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Obd cihazı, tam sürüm torgue programı ve iyi bir andiroid ünite yeterli oldu. İlerde obd cihazının daha başarılı olanını alacağım daha farklı müdahaleler için gerekli.

ekdellal

• Membro
Tebrikler, çok başarılı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cem meric

• Membro
Elinize emeğinize sağlık süper olmuş f1 kulakçıklar :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

156 2.5 v6 24v.
BMW 318Tİ.
MİNİ COOPER S R53.
GT Q2 1.9 JTD.
166 3.0 v6 24v.

Theillest

• Membro
Tebrikler hocam çok başarılı işler takipdeyim .

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdem1904

• Membro
Tebrikler  :yukari-ok:
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

vieri

• Membro
Elinize sağlık mükemmel uygulama, stoplar da ayrı güzel olmuş. :nazar:

Sercan Keklik

• Membro
F1 vitese geçiş yapmayı düşündüm bu fikre de bmw e46 araca Ankara'da uygulamışlar ve çok hoşuma gitti. Bizim araçta biraz araştırdım qtriptonik modellerde f1 olan varmış ve bmw ile sistem benzerdir diye düşündüm, neden bizde yapmayalım dedim. Tabi ki bu işin teori kısmı iş pratiğe gelince 159 da sistem tamimiyle farklıymış. 159' vitesi beyin yönetiyor bir ağ sistemi var ve her şey çok karışık. Bu sırada bmw vites sistemini swich aracılığı ile yapmış o yüzden f1 basit bir şekilde uygulanıyor. Bu sırada f1 yeni bir direksiyon aldım değiştirdim bütün tesisatı hazır. Ama ne yazık ki direksiyonla birlikte bir kaç parça daha değişmesi gerekiyor ve bu parçalarda çok pahalı hemen işi elektronik olarak nasıl çöz erime getirdim ve çözdüm. İzmir'den Serkan usta sağ olsun bir vites mekanizması gönderdi tamimiyle parçalayıp inceledim. Kısaca sonuç başarılı 5 gün bir uğraş sonucu vites kulakları çalışıyor. Tabi detaylar burada anlatamayacağım kadar uzun.

Ön keşif ve inceleme kısmı, bu sırada eski direksiyonum.

Yeni f1 direksiyon şans eseri buldum.

Montaj ve tesisatın çekilmesi.

Sonuç gayet başarılı. Kendi kullandığı sistemde manuel de swich kullanmadığı için tepkime biraz yavaş. Ben röle kullandım. Ve 0.3sn daha hızlı vites geçişi sağlıyor. 2009 model sonrasında alfa sistemi değiştirmiş. Direksiyondan vites değiştirmesi bu sırada gayet zevkli. Bir ara Ti direksiyona çevireceğim.

Bu sırada bir çok hata verdi araba (airbag vites soketleri sökülürken) işin güzel tarafı multimedia dan hataları tek tek sildim.

Vallahi tebrikler! :)
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

ekerem

• Membro
Elinize sağlık isteyince olmayacak şey yok demek ki :alkis: bende direk giulia'nin direksiyon takılır mı diye merak içerisindeyim >:D
156 1.6 ts
159 1.9 jtdm Q-tronic
159 2.4 Jtdm Manuel

GoogleTagged