Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 10AT402 Giulietta 1.6 JTD Distinctive - 10AT342'nin devamı :)  (Okunma sayısı 2389 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alisto

• Membro
Ben de öyle biliyorum ve bu değerleri görünce baya şaşırdım.
Ben en temizi bi Ankara yapıyım bu araçla, o yolda 120 hp focusla 195 görebilmiştim en fazla
Bununla da 195'i görürsem demek ki rakamlar gerçek, göremezsem bilgisayar hatası diye yorumlarım.

Ağırlık, vites dişli oranları, rüzgar, aracın aerodinamik yapısı vs. Bunların hiç bi önemi yok diyosunuz yani :)
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

alkar

• Membro
Son hızla Hp ölçülmez :)

ya tabi ki öyle bi iddiam yok da, en azından fikir verir.
190'ı geçmiyorsa 120hp olmadığını kanıtlar bence  :yukari-ok:
MK2 Giulietta 1.6 JTDm 105hp - Rosso
MK2 147 Distinctive 1,6 T-Spark - Jarama

alkar

• Membro
Ağırlık, vites dişli oranları, rüzgar, aracın aerodinamik yapısı vs. Bunların hiç bi önemi yok diyosunuz yani :)

giuliettanın vites dişli oranlarının ve aerodinamik yapısının focustan kötü olmayacağını varsayarak yaptım o yorumu ama yanlış mı yaptım ki?

halil

• Membro
Abi tekrarlıyorum Türkiye'de otomatik dışında 120 hp yok , Euro 6 oldu diye motor Hp si artmaz . Motor  Euro 6 normlarına göre ayarlanır sadece Gücü değil ...
Fiyat listesinde   manuel vites li julyet 120 hp görünüyor.
cehennemde ateş yoktur.her insan kendi  ateşini bu dünyadan götürür.P.S.A

OğuzCanAlantor

• Membro
Fiyat listesinde   manuel vites li julyet 120 hp görünüyor.

2015 model üretim manuellerden bahsediyorum abicim

Ugur55

• Membro
2015 model üretim manuellerden bahsediyorum abicim

Kısa sürede netleşir umarım bu konu merakla bekliyorum. Buarada @alkar kusura bakma hayırlı olsun demeden sorumla konunu dağıttım. Hayırlı olsun giu :nazar:
2012 Giulietta 1.4 MA Distinctive Mk1
2015 Giulietta 1.6 JTDM Distinctive Mk2
2015 Giulietta 1.4 MA TCT Distinctive Mk2
,,

agucba

• Amministratore
Şimdi bazı şeyleri açıklığa kavuşturmak gerek.
Giulietta 1,6 litre dizeller, yukarıdaki FCA basın bülteninden de anlaşılacağı üzere 6/2015 itibarı ile 120 BG. Bu motorlar aynı zamanda da EURO 6 normunda. EURO 6 olduğu için 120 BG olmadı veya 120 BG olduğu için EURO 6 olmadı, ancak EURO 6 normuna geçildiği için motor işletim sisteminde ve mekaniğinde bazı uyarlamalar ve iyileştirmeler yapıldı. Mekanik değişiklik olarak değişken geometrili turboyu sayabiliriz. Bunun yanında norm değişikliği için işletim sistemine müdahale de edildi.
Hatırlayınız 156'nın 155 BG'den 150 BG'ye düşmesi, 164'ün 148 BG'nden önce 146, sonra 144 BG'ne düşmesi hep emisyon değerlerinin değişikliği sonrasında olan şeyler.
Yukarıda yazdığım şey, birinci husus.

İkinci husus ise 120 BG motorun Türkiye'de olup olmadığı ile ilgili. Oğuz, 120 BG modelinin Türkiye'ye Mk3 ile geldiğini yazdı. Muhtemelen doğrudur. Ben bilmiyorum, kontrol etmedim, zaten Türkiye'de var diye bir iddiada da bulunmadım.

Benim bahsettiğim şey elma, Oğuz'un bahsettiği şey ise armut.

Umarım anlatmak istediğim şey anlaşılmıştır.

Agucba by Tapatalk

///////////////

OğuzCanAlantor

• Membro
Şimdi bazı şeyleri açıklığa kavuşturmak gerek.
Giulietta 1,6 litre dizeller, yukarıdaki FCA basın bülteninden de anlaşılacağı üzere 6/2015 itibarı ile 120 BG. Bu motorlar aynı zamanda da EURO 6 normunda. EURO 6 olduğu için 120 BG olmadı veya 120 BG olduğu için EURO 6 olmadı, ancak EURO 6 normuna geçildiği için motor işletim sisteminde ve mekaniğinde bazı uyarlamalar ve iyileştirmeler yapıldı. Mekanik değişiklik olarak değişken geometrili turboyu sayabiliriz. Bunun yanında norm değişikliği için işletim sistemine müdahale de edildi.
Hatırlayınız 156'nın 155 BG'den 150 BG'ye düşmesi, 164'ün 148 BG'nden önce 146, sonra 144 BG'ne düşmesi hep emisyon değerlerinin değişikliği sonrasında olan şeyler.
Yukarıda yazdığım şey, birinci husus.

İkinci husus ise 120 BG motorun Türkiye'de olup olmadığı ile ilgili. Oğuz, 120 BG modelinin Türkiye'ye Mk3 ile geldiğini yazdı. Muhtemelen doğrudur. Ben bilmiyorum, kontrol etmedim, zaten Türkiye'de var diye bir iddiada da bulunmadım.

Benim bahsettiğim şey elma, Oğuz'un bahsettiği şey ise armut.

Umarım anlatmak istediğim şey anlaşılmıştır.

Agucba by Tapatalk

:yukari-ok: :yukari-ok: :D

alkar

• Membro
Kısa sürede netleşir umarım bu konu merakla bekliyorum. Buarada @alkar kusura bakma hayırlı olsun demeden sorumla konunu dağıttım. Hayırlı olsun giu :nazar:

ahahah canın sağolsun Uğur, lafı mı olur  ;)
ben de çok merak ediyorum doğrusu. 120 olacağını düşünmüyorum ama testler yanıltıcı sanırım...

cAn16

• Membro
Öncelikle aracınız hayirli olsun kazasız belasız keyifle kullanın inşallah.  İkincisi bu ekspertiz raporlarına hiç güvenmiyorum.  Ki ekspertiz yaptırmış olduğunuz firma,  arkadaşım arabasını alırken 3 parça boyalı diye rapor vermişti  ( gerçeği de bu ) sonrasında arkadaşım bir parça daha boyatmış. Bir sene sonra satış için alici şahıs aynı firmaya götürüyor.  Sonuç tek parça boyalı :)

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2008 Blackline 147 - 1.6 TS 120Hp
2014 Alfa Beyazı Giulietta 1.4 TB TCT 170Hp
2006 Jamara Black 156 1.6 TS Distinctive 120Hp

alkar

• Membro
Öncelikle aracınız hayirli olsun kazasız belasız keyifle kullanın inşallah.  İkincisi bu ekspertiz raporlarına hiç güvenmiyorum.  Ki ekspertiz yaptırmış olduğunuz firma,  arkadaşım arabasını alırken 3 parça boyalı diye rapor vermişti  ( gerçeği de bu ) sonrasında arkadaşım bir parça daha boyatmış. Bir sene sonra satış için alici şahıs aynı firmaya götürüyor.  Sonuç tek parça boyalı :)

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hadi ya?  :o
Benim verdiğim arabanın boya değişen raporunu doğru verdi ondan eminim, umarım aldığım arabanınki de doğrudur :)

alkar

• Membro
Noel Baba yılbaşı hediyelerini dağıttı, dinleniyor şimdi :)

GoogleTagged