Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: En Güçlü Alfa 147 Tanıtılıyor  (Okunma sayısı 856 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tufan

• Membro
En Güçlü Alfa 147 Tanıtılıyor
« : 01 Haziran 2007, 01:53:10 »

Autodelta  422 beygirlik 147 GTA 3.7 Super?i tanıtıyor

20 yıldır Alfa Romeo modellerini yüksek performans ile tanıştıran tuning şirketi Autodelta, bu haftasonu yeni mühendislik eserlerini tanıtacak. Yeni çalışmalar arasında en önde geleni ise 422 beygir gücündeki Autodelta 147 GTA AM 3.7 Super.

Bu yeni versiyonda Autodelta daha önce modifiye ettiği Alfa?nın V6 motorunu adeta yeni baştan yaratmış: Motor hacmi 3,750 cc?ye çıkarılırken, yeni bir yazılım kullanılmış. Ayrıca Ferrari?de kullanılan gaz kelebeği, 0,75 bar basınç üretebilen Rotrex C38-81 aşırı besleme sistemine entegre edilmiş. Böylece standardı 6,200 devirde 250 bg olan 147 GTA?nın gücü 7,000 devirde 422 beygire yükseltilmiş.

Bu gücü taşıyabilecek ve günlük kullanıma da uyabilecek bir şasi yaratmak için Autodelta mühendislik ekibi 6 ay boyunca birçok pist üzerinde denemeler yaptı. V6 motorun silindir kapakları, blokları ve iç yapısı elden geçirilirken süspansiyon sistemi de artan güç paralelinde yaylar, amortisörler, kule gergileri ve tekerlek geometrisi başta olmak üzere yenilendi. Bunların yanısıra araca yine Autodelta tarafından geliştirilen sınırlı kaymalı diferansiyel eklendi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada fiyat belirtilmezken, şirketin araç için sipariş almaya hazır olduğu belirtildi.

« Son Düzenleme: 12 Haziran 2007, 13:14:52 Gönderen: n/a »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Sercan Keklik

• Membro
« #1 : 01 Haziran 2007, 02:32:19 »
Autodeltanın Ferrari throttle bodysi ile bi olayı var ama hala çözemedim.. Çogu araçta bu throttle ı kullanıyolar niye başka bi araç degil veya ferrari ama model uzantısı ne? Çözücem elbet..
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2007, 02:32:19 Gönderen: Sercan Keklik »
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

AlfistiKerem

• Ziyaretçi
« #2 : 01 Haziran 2007, 11:55:13 »
Valla beğenmedim desem yalan olur.Adeta bayıldım.O 422 beygir güç insanın altından nasıl kayar düşünemiyorum bile.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2007, 11:55:13 Gönderen: AlfistiKerem »

agucba

• Amministratore
« #3 : 01 Haziran 2007, 12:14:33 »
quote:

Valla beğenmedim desem yalan olur.Adeta bayıldım.O 422 beygir güç insanın altından nasıl kayar düşünemiyorum bile.

Kerem, piyango çıkarsa bir kırmızı bir siyah alır, değişe değişe kullanırız. QV'leri de garaja koyar sabah akşam yıkar, cilalarız :)))
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2007, 12:14:33 Gönderen: agucba »

///////////////

n/a

• Ziyaretçi
« #4 : 01 Haziran 2007, 13:47:05 »
quote:

Valla insanın altından nası kayıcağnı bilmemde önden baya bi kayıcağı kesin

Bu tip arabaları niye 4 çeker yapmazlar anlamıyorum
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2007, 13:47:05 Gönderen: n/a »

agucba

• Amministratore
« #5 : 01 Haziran 2007, 15:32:42 »
quote:

Alfa'nın uygun bir dört çekeri yok ki.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2007, 15:32:42 Gönderen: agucba »

///////////////

murat

• Amministratore
« #6 : 01 Haziran 2007, 15:38:25 »
Valla 2 çeker olsun benim olsun
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2007, 15:38:25 Gönderen: murat »
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

n/a

• Ziyaretçi
« #7 : 01 Haziran 2007, 15:49:14 »
quote:

quote:

Alfa'nın uygun bir dört çekeri yok ki.

Yok işte niye yok bende ondan bahsediyorum
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2007, 15:49:14 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #8 : 01 Haziran 2007, 16:11:55 »
ben bişey demicem artık bu 400-500 beygirlik önden çeker fantezilerine

Autodelta'ya da suç bulamıyorum eldeki bu olunca naapsın adamlar ellerinden geleni yapıyorlar yoksa işsiz kalıcaklar
Ama en azından Q2'nin de modifiyeli bir versiyonu koymuşlar bu sefer..

Ancak 4 tekerden çeker 159 GTA'ya bir Autodelta dokunuşu olursa, 500-600 beygir civarı, fiyatı da M3'e yakın olursa, ona asla hayır diyebileceğimi düşünmüyorum
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2007, 16:11:55 Gönderen: n/a »

t_e_m

• Membro
« #9 : 01 Haziran 2007, 20:55:50 »
o değil de niye gt ızgarası kullanmışlar onu anlamadım. 147'nin ızgarasının neyi vardı? bu yaptıklarını yan sanayide de yaparlar, basitçe bir hareket bence.

bu güçle önden çekişli araba üretmek de acizlik göstergesi bence.. adamlar ne yapsın gerçi..
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2007, 20:55:50 Gönderen: t_e_m »

master

• Editore
« #10 : 01 Haziran 2007, 21:31:01 »
Önden çeker konusunda işin içinde Autodelta varsa bu kadar karamsar olmamak lazım. 328hp olan 147 GTA AM modeli , Top Gear'da 343hp'lik yol tutuşu "muhteşem" olarak adlandırılan E46 BMW M3'ten çok az da olsa daha iyi bir zaman yaptı.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2007, 21:31:01 Gönderen: master »
Mülayim biriyim.

2001 156 2.0 TS Executive
1997 GTV V6 Turbo
2007 159 1.9 JTDm Distinctive Plus
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

agucba

• Amministratore
« #11 : 01 Haziran 2007, 21:50:34 »
Benim anlamadığım 156 GTA olsun, 156 GTA Autodelta olsun, 147 GTA olsun, 147 GTA Autodelta veya GT Autodelta... Bu araçlara bu ön yargılı yaklaşım niye ya. Bu site bir Alfa Romeo severler sitesi ama malesef ve üzülerek görüyorum ki sevdiğimiz markaya sahip çıkacağımıza yerden yere vuruyoruz.

Alfa Romeo; bahsettiğimiz bu marka 156 modelini çıkarmasaydı şu anda büyük olasılıkla kepenkleri kapatmış bir marka olacaktı ve 156 çıkalı 10 sene oluyor. On senede ne değişecekti. Bir markanın kendini bu süre zarfında hem tekrar toparlaması, hem prestijini oturtmaya çalışması hem de bizlerin istediği gibi özelliklere sahip bir arabayı çıkarması çok kolay olmasa gerek.
Alfa neden arkadan itişli değil diye düşünüyoruz. Alfa'nın şu anda kullanabilceği arkadan itiş prensibine uyan bir alt yapı var mı Fiat çatısı altında? Yok. Geliştirilemez mi? Geliştirilir ama o zaman şu anda satılan 159'un daha da pahallı olacağı gibi bir gerçek çıkacaktır karşımıza. Zaten şu anki fiyat politikasından şikayet edilirken, fiyatın artması durumunda kıyamet kopacaktır.
Daha kaliteli malzeme kullanılsın istiyoruz. Kullanılsın. Bence mahsuru yok, ama o zaman yine araba daha pahallı oalcaktır. Yine bir şikayet konusu. Şimdi diyebilirsiniz ki, araba kaliteli olsun, o zaman pahallı olması önemli değil. Peki bunu söyletebilecek kadar iyi bir maddi duruma kaç kişi sahip.
Alfa mecburiyetten (Fiat'ın GM ile evliliğinden sebep. Allah'tan bu evlilik bitti) V6 motoru için Holden/GM alt yapısını kullandı. Ama hem kendisi memnun olmadığı hem de tüketici memnun olmadığı için kendi öz V6'sını geliştirmekte. 169 ve facelift 159 ile de piyasaya çıkacak.
Kullanılan dört silindirli motorlar da yine GM altyapısına sahip motorlar. Bu konuda herhangi bir duyum almamış olsam da bu motorlardan da kısa süre sonra vazgeçeceklerine eminim (aslında tam emin olamıyorum, çünkü motorlar olduça verimli motorlar).
Gelelim GTA konusuna. 156 GTA başlığının altında da yazmıştım. Kısa sürede bu modellden çok şeyler bekleniyor. Bekleyemezsiniz, beklememelisiniz. Mevcut imkanlar dahilinde, elden bu geldi. Ayrıca 156 GTA'nın rakibi bence M3 değil, 330i olmalı. M3 ayrı bir sınıfta görülmeli, tıpkı S4 ve C Serisi AMG gibi. 147'nin rakibi olarak ise bence bir tek Golf R32'dir. 147, trraksiyon konusu haricinde bu modelden bence çok üstündür. Almanlar ne kadar kabul etmeyecek olsalar da kalite konusunda Golf'ten aşağı kalır yani yoktur bence. Çok benzin harcıyormuş. Bana ne. Harcıyorsa harcasın, sahip olmadığım bir araba çok yakıyor diye üzülecek miyim? Eğer Türkiye şartlarında o arabayı alabilecek olsam zaten benzin parası gibi bir derdim de yoktur demektir.
Gelelim Autodelta meselesine. Autodelta motor modifikasyonları konusunda oldukça gelişmiştir, gücün yola aktarılması konusunda da bu geçerlidir. Ve ellerinde olan imkanları en iyi şekilde kullanıyorlar. Diyebilirsiniz ki Autodelta'nın yaptığını Alfa kendi bünyesinde yapmalı.
BMW M Serisi araçlar M GmbH çatısı altında tamamen bağımsız geliştiriliyorlar ama bu departman BMW çatısı altında. S Serisi Audi'ler Quattro GmbH çatısı altında geliştiriliyorlar. Bu firmalar mevcut ürün gamında olan bir aracı alıp geliştiriyotlar, tamamen yeni bir araba yapmıyorlar. İşte Autodelta'yı da öyle düşünün. Mevcut arabalardan en iyisini yapmaya çalışıyorlar. Ve bırakın biraz zaman verin. Birden bire hem uçmayı hem kaçmayı hem avlanmayı beceremezsiniz.

GT'de kullanılan Scudetto'nun kullanılması da eleştiriliyor. Tampon'un altında olan spoylere gördüğüm kadarı ile sadece bu tip bir Scudetto uymakta. Ayrıca Autodelta'nın oldukça Widebody olan 156 dışında karoseri çalışmaları konusunda çok da başarılı olmadığını düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2007, 21:50:34 Gönderen: agucba »

///////////////

n/a

• Ziyaretçi
« #12 : 02 Haziran 2007, 00:04:05 »
bu kadar güç gerçekten göz kamaştırıcı fakat önden çekiş ile nasıl olacak... çok zor...alfa romeo nun neden typeR,s2000,sti,evo,gibi rahatsız bir arabası yok anlamıyorum.Sadece gta serileri var ama onlarda nedense tutmuyor bir türlü.Yoksa yanlış mı düşünüyorum?
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2007, 00:04:05 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #13 : 02 Haziran 2007, 01:14:10 »
Abi şimdi bir araba ya iyidir ya kötüdür.. Sırf Alfa Romeo markasını taşıyor diye daha yeni çıktı fazla bişey beklemeyelim gibi bir yaklaşımda bulunamayız.. Hadi biz böyle bi yaklaşımda bulunsak bile alıcılar bulunmaz, o araba satmaz nitekim satmıyor da zaten..

Autodelta modifiyeliler hariç GTA modelleri kötü arabalar.. Autodelta modelleri ise önden çekişten kaybettikleri olmasa gerçekten çok çok iyi araçlar olabilirler..
Alfa Romeo'yu çok sevdiğim için kötüye kötü, iyiye iyi diyorum ve bir otomobil sırf alfa romeo markasını taşıdığı için "süper araba" diyemem. Gerekirse yerden yere de vururum.. Savunulacak yönlerini bıkmadan usanmadam saatlerce, günlerce savunurum ama savunulmayacak yönlerini de savunmak için uğraşmam..

Ben Aracımı bilerek ve isteyerek aldım, zaten babam bir 156 sahibiydi bende başka bir arabaya bile bakmadım, dedim "ya 147 ya 156 olucak". Şu an da yeterli maddi gücüm olsa GT veya 159'u (belli başlı kötü yanları olsada) gözüm kapalı alırım.. Ama ne 147 GTA'ya nede 156 GTA'ya 5 kuruş para vermem.. Çünkü bunlar Alfa Romeo'nun ölü doğan modelleri ve bunu iddia eden de tek ben değilim..

Gelelim çekiş meselesine, bu 3.2 V6 koyduğun araçları arkadan çekiş yapamıyorsan 4 tekerden çekiş yapıcaksın, onu da yapamıyorsan zorlamicaksın, o aracı hiç üretmiceksin, don kişotluk yapmayacaksın..

156'ya geliyim ruhu olduğunu hissettirmesi, sürüş dinamikleri ve estetiği dışında sınıfındaki araçlardan üstün olduğu noktalar pek yok.. Benim en çok önem verdiğim şeyler olduğu için 156'yı seçtim, başka önceliklerim olsaydı yine 156'yı seçer miydim bilemiyorum açıkçası..
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2007, 01:14:10 Gönderen: n/a »

erkan_01

• Ziyaretçi
« #14 : 02 Haziran 2007, 01:55:50 »
bu kadar güç gerçekten göz kamaştırıcı fakat önden çekiş ile nasıl olacak... çok zor...alfa romeo nun neden typeR,s2000,sti,evo,gibi rahatsız bir arabası yok anlamıyorum.Sadece gta serileri var ama onlarda nedense tutmuyor bir türlü.Yoksa yanlış mı düşünüyorum?

bu saydığın araçların hastasıyım hatta geçen sene s2000 almayı kılpayı kaçırdım ama arkadaşım bu saydığın arabaların hepsinin japon otomobili olduğunun farkındamısın bu bir ikincisi dönüpte bir tye r sahibi senn yaptıgın gibi neden bir gta gibi hondanın bir otomobili yok diye sorabilir.... her firmanın her ülkenin otomobil karakterleri kendine hastır japonlar sert ve kesikin italyanlar kışkırtıcı seksi ve dizayn harikası almanlar sağlam kaliteli ve oturaklı otomobiller üretirler ki bir ferrari bile belki bir evo9'un verdiği zevki veremezki kişinin isteğine göre deişir bu zevkler..mesela ben evo 9 da kullandım bmw 330 ama sdc 1.6 motoru olan 156nın ruhu yokk ikisindede ama onlardaki performansda alfada yok ama performanslı araç üretmek kolaydrı takarsın bir turbo sora HPler havada uçuşur ama bir RUH yakalamak çok zordur ki ben 400 hplik bir alfanın zevkini sesini safaltta süzülüşünü hayal bile edemiorm ALFA bambaşka bir dünya ama önden çekiş ve 400 hp konusunda bişe diyemem fakat eminimki autodeltadaki mühendisler ve uzmanlra bizden daha bilgilidir ve bir formülünü bulmuşlardır
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2007, 01:55:50 Gönderen: erkan_01 »

master

• Editore
« #15 : 02 Haziran 2007, 10:05:16 »
Erhan çok önyargılı olma önden çekiş konusunda :) Alfa standart olarak 200 hp'nin üstünü kaldırabilecek önden çekiş araçlar yapıyor , ben de test ettim :)

Kaldı ki Autodelta denen bir hadise var , adamlar alçaltıyorlar , süspansiyonla oynuyorlar , jantları değiştiriyorlar , üstüne de basıyorlar kilitliyi mis oluyor araba :) Tabii ki arkadan itiş veya AWD daha iyi , ama sırf önden çekiş diye çöpe atılmamalı çünkü gücü kaldırabilecek seviyede olmasa Autodelta zaten aracı çıkarmaz , çünkü çok ciddi çalışıyorlar. Bir de Autodelta'yı ayrı görmemek lazım , çünkü bazı Alfa bayileriyle anlaşmaları var mesela Mangoletsi , ve isterseniz direk Autodelta donanımlı Alfa'ları sıfır olarak alma şansınız var. BMW M serisi gibi direk marka tarafından satılmıyor ve listelerde yok ama isterseniz alabiliyorsunuz yine de.

Açıkçası Türkiye'de 156 GTA olsa ve alabileceğim bir fiyata olsa direk alırım. Alfa V6'sı bambaşka bir olay , özellikle GTA'daki V6 için zamanında dünyanın en iyi V6'sı diyorlardı , aracın üstündeki bodykit anormal güzel zaten , görüntü kusursuz , bugünün araçlarından bile çok çok güzel GTA , ve öyle bir araba varken ben gidip 3.30i falan almam , sırf önden çekiş diye çöpe atmam GTA'yı çünkü çok fazla artısı var. Ha sadece GTA ismini kullanmak doğru muydu o tartışılır , hani bizim elimizden gelen maksimum şey budur 156'da onun için GTA çıkardık diyip ancak 3.30'a rakip olmak yerine bir de M3 rakibi çıkarsalar (Autodelta onu da yapıyor :) ) daha güzel olabilirdi.

Ama şu haliyle bile GTA'yı alacak olan en azından ben varım , TR'de satılsa ve servisi verilse , uygun fiyatlı olması durumunda ben direk alırdım.
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2007, 10:05:16 Gönderen: master »
Mülayim biriyim.

1997 GTV V6 Turbo
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

Alfadanadam

• Moderatore
« #16 : 03 Haziran 2007, 05:52:57 »
quote:

Erhan çok önyargılı olma önden çekiş konusunda :) Alfa standart olarak 200 hp'nin üstünü kaldırabilecek önden çekiş araçlar yapıyor , ben de test ettim :)

Kaldı ki Autodelta denen bir hadise var , adamlar alçaltıyorlar , süspansiyonla oynuyorlar , jantları değiştiriyorlar , üstüne de basıyorlar kilitliyi mis oluyor araba :) Tabii ki arkadan itiş veya AWD daha iyi , ama sırf önden çekiş diye çöpe atılmamalı çünkü gücü kaldırabilecek seviyede olmasa Autodelta zaten aracı çıkarmaz , çünkü çok ciddi çalışıyorlar. Bir de Autodelta'yı ayrı görmemek lazım , çünkü bazı Alfa bayileriyle anlaşmaları var mesela Mangoletsi , ve isterseniz direk Autodelta donanımlı Alfa'ları sıfır olarak alma şansınız var. BMW M serisi gibi direk marka tarafından satılmıyor ve listelerde yok ama isterseniz alabiliyorsunuz yine de.

Açıkçası Türkiye'de 156 GTA olsa ve alabileceğim bir fiyata olsa direk alırım. Alfa V6'sı bambaşka bir olay , özellikle GTA'daki V6 için zamanında dünyanın en iyi V6'sı diyorlardı , aracın üstündeki bodykit anormal güzel zaten , görüntü kusursuz , bugünün araçlarından bile çok çok güzel GTA , ve öyle bir araba varken ben gidip 3.30i falan almam , sırf önden çekiş diye çöpe atmam GTA'yı çünkü çok fazla artısı var. Ha sadece GTA ismini kullanmak doğru muydu o tartışılır , hani bizim elimizden gelen maksimum şey budur 156'da onun için GTA çıkardık diyip ancak 3.30'a rakip olmak yerine bir de M3 rakibi çıkarsalar (Autodelta onu da yapıyor :) ) daha güzel olabilirdi.

Ama şu haliyle bile GTA'yı alacak olan en azından ben varım , TR'de satılsa ve servisi verilse , uygun fiyatlı olması durumunda ben direk alırdım.

Önder'cim birçok kereler olduğu gibi yine tam da düşündüklerimi ifade etmişsin valla. Dediğin şartlar oluşsun 2. GTA'da benimdir :)

Edited by - Alfadanadam on 03/06/2007  05:53:39
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2007, 05:52:57 Gönderen: Alfadanadam »

n/a

• Ziyaretçi
« #17 : 07 Haziran 2007, 10:47:29 »
önden çekiş ve 422 hp alfanın arkadan itiş sistemi yada 4 çeker sistemi geliştirmesi lazım gta tarzı otoları için
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2007, 10:47:29 Gönderen: n/a »

Alfonso

• Ziyaretçi
« #18 : 07 Haziran 2007, 13:27:16 »
alfa olsunda isterse tek tekerden çeksin :D
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2007, 13:27:16 Gönderen: Alfonso »

master

• Editore
« #19 : 08 Haziran 2007, 00:30:14 »
Sağol Bülent Abi :)

Alfa da bundan sonraki performans otolarında dört tekerlekten çekiş kullanacak gibi duruyor zaten. Keşke bu trend GT ile başlasaydı. Ama Rotrex Supercharger'lı Autodelta Brera , ideal bir süper araç. E46 M3 performansı ve Brera görüntüsü , insan daha ne ister :) Sadece yeni nesil Q4 ne kadar başarılı bilmiyorum , teknik altyapısı hakkında hiç haberim yok , ama zamanının 155 Q4'üne bakarsak , Alfa'nın Q4'üne güvenmekle hata etmiş olmayız sanırım :)

Aynı supercharger'ı herhalde 159'a da uyguluyorlardır , neticede motor aynı , ama üzücü kısım şu ki bir yeni RS4'ün (420hp) rakibi olamaz hâlâ :)

Ben gelecekten ümitliyim , Alfa'nın son çıkardığı araçların ağırlık problemi olsa da ilerleyen senelerde bu problem aşılıp Autodelta da JTS'ler konusunda biraz daha uzmanlaştığında 400 hp'nin üstünde Q4 Alfa'lar göreceğiz inşallah , bu da herkesin ortak isteği olsa gerek :) Brera'daki Rotrex bir başlangıç diye görüyorum ben , mutlaka daha üst versiyonunu çıkarırlar. Çıkarmazlarsa Q4'e yazık :) Önden çekiş aracı 422 hp yap , Brera'yı 300 küsürde bırak. Olmaz öyle :)
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2007, 00:30:14 Gönderen: master »
Mülayim biriyim.

1997 GTV V6 Turbo
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

agucba

• Amministratore
« #20 : 08 Haziran 2007, 10:02:32 »
Önder RS4 güzel bir hedef ama şimdilik çok uzak bir olasılık. RS4'ten önce ulaşılması gereken başka sportif modeller var ki Alfa'nın hedefi anladığım kadarı ile M3, S4.

Hatta eğer bunlara rakip olacaksa Q4 sistemi olan Alfa, Quattro sistemi olan S4'ün tam karşısına dikilecektir.
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2007, 10:02:32 Gönderen: agucba »

///////////////

n/a

• Ziyaretçi
« #21 : 12 Haziran 2007, 13:14:52 »
ya arkadasın 1.8T A3 e baya bi yuklendık chip buyuk turbo ıvır zıvır...araba dynoda 230 hp gosterdı...145 1.7 boxer var bende kalkıyoruz ve bılın ne oluyo :) a3 de yay 17 ''jant 225 lastık var vee devamlı rool :) gelemıyo peşimden...onden cekıs ole bısey işte...
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2007, 13:14:52 Gönderen: n/a »

GoogleTagged