Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 159.1.9 dizel için yakıt tavsiyesi  (Okunma sayısı 763 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ar.159

• Membro
159.1.9 dizel için yakıt tavsiyesi
« : 05 Ağustos 2013, 04:22:11 »
aklımı en çok kurcalayan sorulardan biri hangi marka yakıt?
forumları uzun uzun inceledim sonuç olarak 3 tane yakıt ortaya çıkıyor shell gtl, total excullium ve bp ben aracı aldım alalı ki daha 3 hafta falan oldu shell gtl kullanıyorum ama sizin görüşlerinizide almak istiyorum bu arada kıstasım ekonomi değil sonuçta depoda yapacağı 30-40 km ekonomi ekonomi sayılmaz benim kıstasın sessiz çaışması ve istekli olması motorun.
34 AV 0020 COMING SOON!!
"Diğerleri otomobil satmak için yarışır, biz ise yarışmak için otomobil satarız."Enzo-Ferrari
"Ne zaman yolda bir Alfa Romeo görsem şapkamı çıkartıp onu selamlarım." Henry Ford

fevkalbeser12

• Membro
Ynt: 159.1.9 dizel için yakıt tavsiyesi
« #1 : 05 Ağustos 2013, 04:24:04 »
Bence zaten doğru seçimi yapıyorsunuz:)
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

hi_cazz

• Membro
« #2 : 05 Ağustos 2013, 09:09:40 »
Ben şimdiye kadar hep Oper kullanırdım. Fakat son depoda shell alınca opeyin performans olarak kötü olduğunu gözlemledim. Şimdilik shell alıyorum. Ayrıca GTL yakıt artık kaldırılmış. Yerine yeni bir yakıt gelecekmiş.

Alfadanadam

• Moderatore
« #3 : 05 Ağustos 2013, 09:53:38 »
Dizel araç kullanmaya başladığımdan beri (Pug308+159) %90 oranında Shell GTL aldım-alıyorum. Daha 2 gün önce gene GTL aldım. İstasyondan bir bilgi vermediler kaldırıldığı yönünde ama öyleyse bile en az onun kadar iyi bir yakıt olacaktır diye tahmin ediyorum.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

hi_cazz

• Membro
« #4 : 05 Ağustos 2013, 12:39:33 »
Dizel araç kullanmaya başladığımdan beri (Pug308+159) %90 oranında Shell GTL aldım-alıyorum. Daha 2 gün önce gene GTL aldım. İstasyondan bir bilgi vermediler kaldırıldığı yönünde ama öyleyse bile en az onun kadar iyi bir yakıt olacaktır diye tahmin ediyorum.

2 saat kadar önce tekrar yakıt aldım. GTL yoktu.

Alfadanadam

• Moderatore
« #5 : 05 Ağustos 2013, 13:36:17 »
Opet konusunda bekin de benzer şikayetler duyduğum için nprmalde benzin olsa banko aldığım opeti tercih etmedim. Ama bp içğn de genellikle olumlu yorumlar var. Shell yoksa bp alıyorum nadiren de olsa.

Tapatalk

ar.159

• Membro
« #6 : 05 Ağustos 2013, 15:03:36 »
evet doğru yoldasın diyince az önce gittim yarın yola çıkacağımda depomu shell gltl ile fulledim 310 tl ye :'(
pompacıyla muhabbet ettim. şu gtl nin kalkma meselesini sordum evet dedi shell dahada iyisini yaptı bunu kaldırıp onu getirecek adıda shell nitro ymuş :o baya havalı 8) hevesle bekleiyoruz artık
34 AV 0020 COMING SOON!!
"Diğerleri otomobil satmak için yarışır, biz ise yarışmak için otomobil satarız."Enzo-Ferrari
"Ne zaman yolda bir Alfa Romeo görsem şapkamı çıkartıp onu selamlarım." Henry Ford

hi_cazz

• Membro
« #7 : 05 Ağustos 2013, 16:06:33 »
evet doğru yoldasın diyince az önce gittim yarın yola çıkacağımda depomu shell gltl ile fulledim 310 tl ye :'(
pompacıyla muhabbet ettim. şu gtl nin kalkma meselesini sordum evet dedi shell dahada iyisini yaptı bunu kaldırıp onu getirecek adıda shell nitro ymuş :o baya havalı 8) hevesle bekleiyoruz artık

310 çokmuş ya. 4.09'dan alıyorum. Baya fark olur.

voyager3355

• Membro
« #8 : 06 Ağustos 2013, 11:35:48 »
Bulgaristan dan geçer iken aldim Nitro arabama. gayet tatmin edici.
PARKU

Alfadanadam

• Moderatore
« #9 : 06 Ağustos 2013, 11:59:53 »
oo geldin yani dostum. hayırlı olsun :)

voyager3355

• Membro
« #10 : 07 Ağustos 2013, 01:04:09 »

istanbuldayım geldim.  Slovenya dan hirvatistana geçer iken 11 km kadar gümrük trafigivar idi.  iyi dedim 2 saat dur kalk trafik. çıktıktan sonra otobana girdim 10 km sonra Zagreb ten geçer iken Arabam su kaynatti ve hararet 130 oldu hemde bir anda. Sonra bir duman çıktı kaputtan. neyse bir çekici denk geldi sağolsun arabayi servose cektirdik dediklerim cumartesi sabah 5 te oluyor.  sabah 8 de başladılar calismaya triger kayışı radyatör kayışı su pompası sürücüler v.s. değişti.  perişan olduk ailecek.  Şimdi tatilde olduğumdan cok zaman ayiramiyorum foruma.  fakat daha sonra resimler ike olan biteni paylaşacağım.
selamlar.
PARKU

hi_cazz

• Membro
« #11 : 07 Ağustos 2013, 01:35:17 »

istanbuldayım geldim.  Slovenya dan hirvatistana geçer iken 11 km kadar gümrük trafigivar idi.  iyi dedim 2 saat dur kalk trafik. çıktıktan sonra otobana girdim 10 km sonra Zagreb ten geçer iken Arabam su kaynatti ve hararet 130 oldu hemde bir anda. Sonra bir duman çıktı kaputtan. neyse bir çekici denk geldi sağolsun arabayi servose cektirdik dediklerim cumartesi sabah 5 te oluyor.  sabah 8 de başladılar calismaya triger kayışı radyatör kayışı su pompası sürücüler v.s. değişti.  perişan olduk ailecek.  Şimdi tatilde olduğumdan cok zaman ayiramiyorum foruma.  fakat daha sonra resimler ike olan biteni paylaşacağım.
selamlar.
Çok geçmiş olsun. Neden su kaynatmış peki?

Alfadanadam

• Moderatore
« #12 : 07 Ağustos 2013, 08:46:50 »
Hay Allah ya, geçmiş olsun. Keyifli keyifli seyahat hayali ile gelirken hiç olmamış bu şimdi. Umarım bundan sonra tadınızı kaçırmaz.

ar.159

• Membro
« #13 : 07 Ağustos 2013, 18:29:34 »
çok geçmiş olsun. dün bende istanbuldan denizliye yola çıktım. istanbuldan kocaeliye 6 saatte aldım kocaelinden memlekete 4,5 saat yok böyle bir şey ya şu kocaeli otabanı her bayram işkence  oldu bana.
bu arada sorun neymiş bende merk ettim
34 AV 0020 COMING SOON!!

master

• Editore
« #14 : 13 Ağustos 2013, 13:01:49 »
Aracı aldığımda ilk olarak Bostanlı Opet'ten mazot aldım. Alır almaz motor arıza ışığını yaktı. Servise gittim, mazottan olduğunu söylediler. O günden sonra Opet'e tövbe ettim (Bostanlı'daki istasyon da kapandı zaten daha sonraları). Bir dahaki depoyu Shell V-Power GTL ile fulledim. Daha sonra 1-2 farklı istasyon daha denedim en iyi yakıtı bulmak için. Rahatlıkla söyleyebilirim, düzgün istasyondan aldıktan sonra Shell aracın yakışını da performansını da pozitif yönde fark ettiriyor. Aracı aldığım ilk 1000 km deneme süreciydi, onun dışında GTL'den başka yakıt kullanmadım. Sadece GTL olmayan bir istasyondaysam ve yakıtım bitecek durumdaysa diğer V-Power'dan aldım.

GTL'i tavsiye ederim. Ama arkadaşların dediği gibi bayramda GTL kalmadığını söylediler, mecburi olarak V-Power'a geçtim. Ondan da gayet memnunum.

GTL ile ilgili bir konu var ancak. Yakıttan mıdır bilmiyorum, birkaç kere motor arıza ışığı yaktı. Hatta her yaz başlangıcında sekmeden yakıyor ışığı :) Yaz bitince de ışık sönüyor :) Servise gittiğimde DPF hatası çıkıyor examinerda. Ancak değerlere baktığımızda DPF'de herhangi bir problem de çıkmıyor, değerleri olması gerektiği gibi. Garip bir şekilde V-Power ise ışığı yakmıyor. Arada bir tek böyle bir fark var. GTL hiçbir problem olmamasına rağmen ışık yakabilirken V-Power'da bu ışık yanmıyor.
Mülayim biriyim.

2001 156 2.0 TS Executive
1997 GTV V6 Turbo
2007 159 1.9 JTDm Distinctive Plus
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

ar.159

• Membro
« #15 : 13 Ağustos 2013, 20:19:00 »
Shell GTl bulamayınca tavsiye üzerine önceki gün total excellium aldım şimdilik çok memnunum.
34 AV 0020 COMING SOON!!

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal