Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: ALFA 147 2009 Collezione 105 Hp alındı. Öneri ve yorumlarını bekliyorum  (Okunma sayısı 1830 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eto55

• Membro
Herkese Selamlar Öncelikle,

araınıza  yeni katıldım  daha  önce  herhangi bir Alfa Romeo aracım  olmadı taaki 147 MK2 kasasına aşık olana kadar.

Sormak istediğim bir kaç  sorular  var siz değerli tecrübeli alfisti abi ve kardeşlerimden öneri ve tecrübelerinizi bekliyorum.

1. İstanbul anadolu yakasında güzel alfa arabadan anlayan önereceğiniz usta servis vb. yer var mı ?
2. araştırmalarıma ve  forumlarda ki yorumları okuduğumda  arabaların hızlı yağ eksiltiği yönünde bilgi vardı Alfa 147 modelinde kaç bin kmde yağ kontrolu yapılmalı
3. Benim bilmediğim sizlerin tecrübe ettiğiniz dikkat etmem gereken konular  nelerdir.
4. aracıma  spor yay  taktırmak istiyorum bu konuda  ki önerinizve uyumluluk durumu nelerdir.
5. ön konsola  ekranlı Media çalar taktırmak istiyorum öneriniz ve uyumluluk durumu.

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

kuti147

• Membro
Öncelikle yeni Alfanızı keyifle ve kazasız belasız kullanırsınız umarım :)
Sorulara gelirsek...
1- Bostancı sanayi sitesinde genelde Alfa Romeo ustaları.  Sportivo ve Carium en çok tercih edilenler. Gidip görüşüp hangi usta içinize sinerse aracınızı ona teslim edin derim. Çünkü en iyisi "bu" usta demek yanlış olabilir.
2-Bakımlı ve düzgün kullanılmış bir t.spark çok yağ eksiltmez. Ben eksiltsede eksiltmesede, km yapsamda yapmasamda 2-3 haftada bir kontrolünü yaparım. Yağ hem motor hem varyator için önemli (gerci sizin araçta varyatör yok)
3-Forumu iyice ve dikkatlice okumanız size yeterde artar :)
4-Ben 5 yıl boyunca hem mk1 hem hem mk2 147 kullandim. Ikisindede yay kullandım. Eibach prokit 3.5 cm en mantıklı secenek. 17 jant - 3.5 yay ve 225 45 17 lastik kombinasyonu biraz konforsuz ama çok keyifli bir 147 çıkarıyor ortaya tecrübe ile sabittir :)
5- Bu konuda @koroglubrk daha tecrübeli..
34 BS 3090 - Rosso Mk1 147
34 FH 3300 - Rosso Mk2 147
34 KY 5602 - Jarama Mk2 156 SS
34 NT 0522 - Jarama Mk2 156 SS
A4 2.0T Quattro Sline
——————————————-
34 ERH 07 -- Jarama Mk2 147

murat

• Amministratore
Öncelikle hoşgeldiniz, kazasız belasız güzel günlerde kullanmanızı dilerim. Forumda ara butonunu kullanarak 147 hakkında tüm sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Ayrıca servisler bölümünde Bostancı sanayide bulunan ve İstanbul'daki üyelerimizin çoğunluğu tarafından tercih edilen özel servisler hakkında çok faydalı verileri elde edip bunlardan önemli bilgiler çıkarabilirsiniz.

147'nin resimlerini de en kısa sürede görmek isteriz  :clover:
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

Eto55

• Membro
Öcelikle ilginiz ve verdiğiniz öneriler cevaplar için hepinize çok teşekkür ederim. Aracımın resimlerini de en kısa  sürede ekleyeceğim.

Tekrardan  tecrübe ve önerileriniz olursa iletirseniz sevinirim...  taze alfistici olarak :)

kuti147

• Membro
Bu arada sanırım benim 147 satılıkken seninle görüşmüştük fakat fiyatta anlaşamamıştık:) kırmızı 17 ss jantlı bi 147 idi. Bende maltepede oturuyorum
A4 2.0T Quattro Sline
——————————————-

Eto55

• Membro
Evet :) ben alacaktım bütün herşeyi göze almıştırm  o sırada  kaaporalıydı aracınız satılmıştı.

kuti147

• Membro
Evet :) ben alacaktım bütün herşeyi göze almıştırm  o sırada  kaaporalıydı aracınız satılmıştı.

Kısmet napalım:) araç halen forumda zaten. Ozan @Microsiemens  da güzel bakıyor sağolsun. Sizinde aracınız günden güne güzelleşir eminim..
A4 2.0T Quattro Sline
——————————————-

Microsiemens

• Membro
Kısmet napalım:) araç halen forumda zaten. Ozan @Microsiemens  da güzel bakıyor sağolsun. Sizinde aracınız günden güne güzelleşir eminim..

Kısmet kısmet.  :haydi: :clover:

Hayırlı olsun inşallah. Fotoğrafları bekliyoruz.  ;)

Kutay zaten çoğu soruna cevap vermiş. Eğer sportif amaçlı kullanmayacak daha çok asfaltın az bulunduğu yerlerde kullanacaksan spor yaylar konforu biraz etkileyebilir. Ama günlük kullanımın çoğunlukta ise aracın yol tutuş performansı şiirlik oluyor. :)

Kazasız belasız inşallah.  :nazar:
07 BRG 77  | 2008 147 MK2
07 ALF 95   | 2011 Giulietta

Eto55

• Membro
sağolsun eksik olmasın  :)

günlük kullanım için aldım spor yay konusunda da önerilerinizi dikkate alarak hareket edeceğim.

Daha  iyileri sizlere nasip olsun .

emreyilik

• Membro
Hayırlı olsun. Kısa zaman önce ben de collezione sahibi oldum. Forumda epey şey öğrendim. Yardımcı olabilirim eğer istersen

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2008 Alfa Romeo 147 Collezione

a-y-k-u-t

• Membro
Aramıza hoş geldin...
yeni bir şey yaratacaksan eskiyi tamamen yok et!!

hkmtctnky

• Membro
Herkese Selamlar Öncelikle,

araınıza  yeni katıldım  daha  önce  herhangi bir Alfa Romeo aracım  olmadı taaki 147 MK2 kasasına aşık olana kadar.

Sormak istediğim bir kaç  sorular  var siz değerli tecrübeli alfisti abi ve kardeşlerimden öneri ve tecrübelerinizi bekliyorum.

1. İstanbul anadolu yakasında güzel alfa arabadan anlayan önereceğiniz usta servis vb. yer var mı ?
2. araştırmalarıma ve  forumlarda ki yorumları okuduğumda  arabaların hızlı yağ eksiltiği yönünde bilgi vardı Alfa 147 modelinde kaç bin kmde yağ kontrolu yapılmalı
3. Benim bilmediğim sizlerin tecrübe ettiğiniz dikkat etmem gereken konular  nelerdir.
4. aracıma  spor yay  taktırmak istiyorum bu konuda  ki önerinizve uyumluluk durumu nelerdir.
5. ön konsola  ekranlı Media çalar taktırmak istiyorum öneriniz ve uyumluluk durumu.
Aracınız hayırlı olsun, aramıza hoşgeldiniz
1-
2- 2500-3000 km de bi kontrol etmek yeterli oluyor.
3- radyatörü hassas, mavi antifreeze gerektiği gibi korumuyormuş. Mavi ise kırmızı antifreeze ile değiştirmenizi tavsiye ederim. Sonra uğraştırıyor.
4- aracımda 30mm eibach pro-kit ve 215/45/17 jant lastik var. Konfor yerinde, aracı düşürmesi ideal tavsiye ederim.
5- usb aux falan kullanmak için istiyorsanız taktırmayın derim. Aracın iç tasarımını çok bozduğunu düşünüyorum. Aracımda music changer kullanıyorum, Ses tw en ufak bi bozulma yok cd de kalite neyse o.
'03 Opel Corsa 1.7 DTi 3dr (Casablanca Weiß)
'07 Opel Corsa 1.4 Sport 3dr (MetroBlau)
‘06 AlfaRomeo 147TI 3dr (RossoAlfa)
05 Opel Corsa 1.3 CDTi 3dr (Casablanca Weiß)
------------------------------------------------
‘09 AlfaRomeo MiTo (NeroEtna)
'05 MB CLS350
'07 Renault Clio 1.6 BVA

Eto55

• Membro
öncelikle  hoşbulduk diyerek hepinize iliginiz ve vermiş olduğunuz öneriler için teşekkür ederim.

Aracıma bir kaç modifiye parçaları örn : (Alfa 147 tavan spoyleri ,  eibach prokit 3.5 cm ve aracıma  çift egzos çıkışı yapmak istiyorum ve araca yakışacağını düşündüğünüz bir kaç öneri )   alabileceğim taktırabileceğim  site ve ya dükkan önerilerinizi de bekliyorum...

daha yeni olduğum  için ilk heves ve heycan var doğal olarak  o yuzden fikirleriniz çok önemli.

Kaan

• Membro
Spoylerin fiberi var ancak plastiği zor ihtimal. Aynı şekilde pro kit lerde ne yazık ki samanlıkta iğne. Spor yay takınca mutlaka 17" jant takmanız gerekecek görselliğin tamamlanması için. Özellikle jantın orj. olmasına dikkat edin. Replica takmayın bütçeniz müsait ise. Torpidonun daha modern bir hava kazanması için de double din olabilir. Bunlar zaten herkesin tavsiyeleri ama  eğer ihtiyacı var ise kabaca pasta-cila uygulamalarına girin derim. Önümüz yaz ne de olsa :) Elinizden geliyorsa kendiniz girişebilirsiniz. Yoksa profesyonel olarak @ilbey666 İlbey arkadaşımız var. Elinden gelen yardımı yapacaktır.
1 hayal
5 duyu
6.his

Eto55

• Membro
janatlar  zaten  collezione paketinde ki orjinal  17 inc jantlar var  ozaman  3.5 cm  spor yaylar tam uyumluluk gösterecektir sanırım. Torpidonun daha modern bir hava kazanması için double  din zaten  ilk yapılacaklar listesinde . Öneriniz sayesinde  güzel bir makina  ortaya çıkacağını düşünüyorum.

İlginiz için Teşekkür ederim.

halitziyaşayan

• Membro
janatlar  zaten  collezione paketinde ki orjinal  17 inc jantlar var  ozaman  3.5 cm  spor yaylar tam uyumluluk gösterecektir sanırım. Torpidonun daha modern bir hava kazanması için double  din zaten  ilk yapılacaklar listesinde . Öneriniz sayesinde  güzel bir makina  ortaya çıkacağını düşünüyorum.

İlginiz için Teşekkür ederim.

Duble din ile ilgili nacizane tavsiyem; 147 ve gtlerin konsolu için yapılmış olan bir model var, onu taktır kardeşim yada hiç taktırma. Çünkü herhangi bir cihaz takıldığında etrafına çerçeve takılıyor falan çok sırıtıyor konsolda bence.

http://www.alfistiturkey.com/forum/modifiye/147-ve-gt-icin-orjinal-gorunumlu-navigasyon-destekli-head-unit/

yukarıdaki başlıkta bahsi geçen alet bahsettiğim.

Belki vites boyuda kısaltılabilir, biraz uzun duruyor bizimkiler.

Bu ikisi dışında zaten 147nin içine yapılacak pek birşey yok bence.

Dışına gelirsek yay ve 17 jant zaten gerekli havayı veriyor bence bide bakımlı bir boya 2009 model bir 147yi 2016 görünümüne getirir. Kendin yapabilirsen kendin yapamazsan da @ilbey666  İlbey'e uğra o halleder zaten  :D :haydi: :rock:

Ali Jea

• Membro
Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız keyifli sürüşler. Yalnız hala resim yüklememişsiniz. 😊

Telefonumdan gönderildi.

Eto55

• Membro
Teşekkür ederim aracın resimlerini yukleyeceğim en kısa zamanda hatta kar yağışı durursa  iş bitiminde güzel kareler alıp ekleyeceğim :)

Eto55

• Membro

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Eto55

• Membro
Hava şartlarından dolayı bu kadar çekebildim ilerleyen zamanda daha iyilerini paylaşacağım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ilbey666

• Membro
Harika bir 147 :) keyifli sürüşler dilerim şimdiden,yolunuz düşerse buyrun gelin yıkamasını yaparız beraber  :serefe:

kuti147

• Membro
Resimleri gördükten sonra hemen klasik yorumu yapayım..
"Yay şartt" :)
A4 2.0T Quattro Sline
——————————————-

Eto55

• Membro
:) kesinlikle  şart , Kısmetse  bu ay halledeceğim önerin sayesinde alacağım  3.5 'luk yay tam  istediğimiz görünümü ve tutuşu verecektir diye düşünüyorum

GoogleTagged