Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Oto Dergileri  (Okunma sayısı 1007 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« : 17 Eylül 2005, 22:00:22 »
otomotivle ilgili hangi yayınları takip ediyoruz.haftalık aylık.görüşleriniz nelerdir?

Edited by - Onur on 24/09/2005  00:44:41
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2005, 22:34:06 Gönderen: n/a »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Onur

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #1 : 17 Eylül 2005, 22:48:00 »
autoshow ve otohaberi 6-7 senedir takip ederdim. Taa ki 156 sahibi olana kadar. sonra 2 dergininde bomboş ve reklam amaclı çalıştıklarını düşünür oldum. Onun dışında bir zamanlar AutoMoto Sport ve BMWCAR dergileri vardı pahalı ama doyuran dergilerdi. Onlarıda eksiksiz takip ederdim.Ama alan olmayınca 2 side kayboldu
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2005, 22:48:00 Gönderen: Onur »

Alfadanadam

• Moderatore
Oto Dergileri
« #2 : 18 Eylül 2005, 11:32:34 »
eskiden düzenli olarak bir sürü dergi alırdım..şimdi ancak kapağında beni cezbeden bir model ya da haber varsa alıyorum.Alfa ile ilgili birşey yazmışlarsa da direk alıyorum..Onun dışında da ADSL geldi mertlik bozuldu diyorum :)
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2005, 11:32:34 Gönderen: Alfadanadam »

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #3 : 19 Eylül 2005, 13:46:30 »

Bu kadar guzel bir baslik actiginiz icin tesekkur ederim.

Hani bir zamanlar tek bir tv kanali vardi o da siyah beyaz bize ne dayatirlarsa onu izlerdik hatirlar misiniz? Otomotiv dergilerini buna benzetiyorum iste ben.AUTOSHOW igrenc otesi ve cok tarafli bir dergi.Saniyorum vw o dergiye para oduyor.Ya da sponsorluk yapiyor.Derginin testlerini okuyun .Hic bir zaman alman arabasindan baska bir araba icin ovunulecek birseyler yazmaz.Karsilastirmalarda her zaman alman arabalari (ozellikle bir golf fanatigidir bu dergi)kazanir.Okumak gereksiz son derece sacma bir dergi.Bu arada gt icin nasil olumlu seyler yazmislar tam anlmiyla hayret ettim :)

« Son Düzenleme: 19 Eylül 2005, 13:46:30 Gönderen: n/a »

Onur

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #4 : 19 Eylül 2005, 14:57:34 »
kimse kusura bakmasın ama golf 5 miki mouse a benziyo bence:))) ama 4 hakkaten güzel bir araçtı. ve adamlar golf 5 i bide fsi motorlusunu öve öve bitiremediler.... yüksek teknolojisiyle 115 beygir üreten motor fln filan diyodu okurken koptum
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2005, 14:57:34 Gönderen: Onur »

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #5 : 19 Eylül 2005, 15:25:37 »
haklısın  onurcum
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2005, 15:25:37 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #6 : 19 Eylül 2005, 16:32:30 »

auto show alman lisanslı dergi olduğu için taraf tutuması gayet doğaldır ama bunu hiç bir zaman kabul etmiyorlar.yapılan testlerde her zaman alman arabaları önde.bence testlerin sonuna şöyle bir yazı ilave edebilirler. " adamlarda ne araba yapmış yav "

bu ayrımcılından dolayı auto show okumayı bıraktım.oto haber alıyorum ama oda biraz yavan geliyor.  

« Son Düzenleme: 19 Eylül 2005, 16:32:30 Gönderen: n/a »

Tufan

• Membro
Oto Dergileri
« #7 : 20 Eylül 2005, 08:59:59 »
Auto start iyi bir dergiydi, testleri ve yorumları hakikaten zevkliydi. Bir de test ettikleri araçları son olarak Onno usta gözden geçirip yorumluyordu.  Tadı damağımda kadlı derginin...
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2005, 08:59:59 Gönderen: Tufan »

freyzer

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #8 : 20 Eylül 2005, 11:27:51 »

Aynen, kapandığını duyduğumda ciddi ciddi üzülmüştüm. her hafta alırdım. Hatta hala buralarda bir yerlerde var bütün sayıları. Otohaber, çok özür dileyerek söylüyorum, aynı b.kun turuncusu. İkisi de taraflı ve testleri, araçların fabrika değerleri ve donanımlarını cümleler halinde yazmaktan ibaret. Gerçekten yazık. Ülkemde okuyacak doğru dürüst bir dergi, izleecek doğru dürüst bir TV programı yok.

Arada sırada TopGear'a denk geldiğimde anlıyorum, daha 40 fırın ekmek yememiz lazım.

« Son Düzenleme: 20 Eylül 2005, 11:27:51 Gönderen: freyzer »

Onur

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #9 : 20 Eylül 2005, 11:30:29 »
SİNYAL abi tek geçerim!!
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2005, 11:30:29 Gönderen: Onur »

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #10 : 20 Eylül 2005, 12:33:58 »
evet tv lerdede izlenecek bir program yok maalesef.hepsi kuru yavan ve kısacık.dijitürk üzerinden yayın yapan start tv var.tamamen motorsporları ile ilgili bir kanal.
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2005, 12:33:58 Gönderen: n/a »

Tufan

• Membro
Oto Dergileri
« #11 : 20 Eylül 2005, 14:09:59 »
bende uydu var, start tv yerine halay tv çıkıyor.  her türlü maymunluk var. kafa dağıtmak açısından üstüne kanal tanımam.tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2005, 14:09:59 Gönderen: Tufan »

Onur

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #12 : 20 Eylül 2005, 14:24:58 »
halay tv ??
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2005, 14:24:58 Gönderen: Onur »

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #13 : 20 Eylül 2005, 14:32:49 »
Halay tv süper : ) Hele biraları açıp arkadaş grubuyla seyretmek çok eğlenceli oluyor tavsiye ederim.. : )
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2005, 14:32:49 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #14 : 20 Eylül 2005, 18:22:01 »
almanya dan yayın yapan düğün tv var birde.hem canlı hemde banttan düğün yayını yapıyor.
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2005, 18:22:01 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #15 : 20 Eylül 2005, 18:27:20 »

Bende düğün tv'yi kastetmiştim karıştırmışım... Halay tv nedir hakket : )

« Son Düzenleme: 20 Eylül 2005, 18:27:20 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #16 : 20 Eylül 2005, 23:29:53 »
halay tv de var tolga.müzik yayını yapan bir kanal.
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2005, 23:29:53 Gönderen: n/a »

Tufan

• Membro
Oto Dergileri
« #17 : 21 Eylül 2005, 10:13:55 »

müzik yayını ama "sanatçılar" pek eğlenceli.  halk ve arabesk ağırlıklı bir tarzı var kanalın, klipler de ona göre oluyor. ayrıca klip izlerken alttan üstten geçen mesaj bantlarından almanyanın neresinden kim kimle evlenmek istiyor takip edebiliyorsun.

bir ara dugun tvde gecen bu bantlarda sansür yoktu, sms aracılığyla yapılan kavgaları izleyip küfür dağarcığımı genişletebiliyordum.

« Son Düzenleme: 21 Eylül 2005, 10:13:55 Gönderen: Tufan »

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #18 : 21 Eylül 2005, 11:56:45 »
Evet evet düğün tv süper.. 24 ve curb your enthusiasm karışımı tadında bir olay : )
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2005, 11:56:45 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #19 : 08 Ekim 2005, 02:49:08 »

5 Senedir, Autoshow aliyorum duzenli olarak. Aslinda, biraz 'koleksiyon' olmasi icin aliyorum son zamanlarda, cunku hemen her yeni haber, zaten daha dergi cikmadan takip ettigim forumlarda cikmis oluyor. Okuyacak pek birsey bulamiyorum.

otohaber, bence Autoshow ile kiyaslanmamasi gereken bir dergi. Ciddi anlamda, cok vahim bazi eksikleri var. Test yapamiyor olmalari, her ay ayni testleri, bir iki cumle degisikligi ile kakalamalari, dehset imla hatalari, korkunc tercumeleri, ve baski kaliteleri, yazilarinin okunabilirligi cok kotu. autoshow, bu konularda fersah fersah iyi.

Ha, ama autoshow'un tercumesi basilan autobild testlerinde, her zaman bir alman baskinligi oldu. lakin, turk testlerinde boyle oldugunu dusunmuyorum. civic, corolla, megane, 307 gibi pek cok farkli milletin otomobilinin galip geldigini gordum, autoshow'da.

Daha once de, autoshow'un testleri yapisina tanik olmustum. Son derece ciddi calisiyorlardi..

autostart kapanmasaydi, cok iyi olacakti.

ha, piyasanin en kotu dergisi, Car Plus, bence. onu da ekleyeyim :)

« Son Düzenleme: 08 Ekim 2005, 02:49:08 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #20 : 08 Ekim 2005, 08:45:30 »

otoshow en taraflı dergi.o nedenle almıyorum.özellikle italyan araçlarına karşı antipatileri var.bir sayılarında yeni 147 ile golf ü karşılaştırmışlar.tabiki golf birinci nasıl oluyorsa.?

oto haber biraz daha tarafsız duruyordu ama hastalık onada bulaşmış.autostart'ın kapanması kötü oldu.ekip gayet iyiydi.

« Son Düzenleme: 08 Ekim 2005, 08:45:30 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #21 : 08 Ekim 2005, 13:18:11 »

Otohaber, bir italyan dergisinin (quartroporte miydi, neydi?) lisansi ile ciktigi icin, hem italyan'lardan yana olmustu. italyan otomobilleri hakkinda, baska hic bir markanin yapmadigi kadar cok haber koymuslardi. tabii yeni sayilarini takip etmedigim icin, simdiki durum hakkinda yorum yapamiyorum...

Ama, autoshow'un o golf, astra, 307, stili gibi pek cok modeli iceren testini okumustum. Dogrusu, 147 ve Stilo'nun sonuncu olmalari cok da sasirtici gelmedi. Sonucta, autoshow, bu dergileri sadece suruş keyfi oldakli incelemiyor. kullanim kolayligi, tuketim, fiyat/donanim, motor karakteri gibi bir pek şey, sonuçların belirlenmesinde geçerli.

Zaten, genelde şöyle birşey var: Piyasaya en yeni giren model, genelde testlerin galibi oluyor. Her yeni model, o an piyasada olan otomobillerden bir adım ileride oluyor herhalde.

Sonuçta, biraz da his meselesi... Benim ılımlıyım, Autoshow'a :)

« Son Düzenleme: 08 Ekim 2005, 13:18:11 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #22 : 08 Ekim 2005, 16:52:49 »

peki alfa 147 bu saydığın sürüş keyfi,kullanım kolaylığı,tüketim gibi değerlerde arkada kalıyorda 2001 yılında nasıl avrupada yılın arabası seçildi ,onu anlamış değilim. kompakt sınıfta yapılan testlerde auto show hep golfü birinci yapıyor.?çogu gazetede yada diğer dergilerde avrupadaki bir çok eleştirmen yeni astrayı her yönden golften üstün tutarken,auto  show golfü testlerde 1. yapıyor.bundan ala taraf tutma olurmu?

« Son Düzenleme: 08 Ekim 2005, 16:52:49 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #23 : 08 Ekim 2005, 17:09:47 »

Bilemiyorum, sanırım sorun şu ki, AutoShow'un 1. seçtiği otomobiller, benim de en beğendiklerim oluyor. O yüzden, bir milliyetçilik sezmiyorum doğrusu.

Dediğim gibi, o testlerde Megane de birinci olmuştu, Civic de. Golf'ün birinci olması da normaldir diye düşünüyorum...

« Son Düzenleme: 08 Ekim 2005, 17:09:47 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Oto Dergileri
« #24 : 08 Ekim 2005, 17:15:05 »

o testlerde eğer golf varsa hiçbir zaman megane yada civic birinci olamaz .bu biraz hayal.sedan karasörlü araçlarda ise daima bora birinci olur.yok efendim motoru 8v imiş ama çok dayanıklıymış,içi çok genişmiş,ergonomikmiş,plastik kalitesi bir üst sınıfla aynı imiş,içi sade ama şıkmış ,iyi yol tutuyormuş ,yakıtta cimri imiş vs.vs.vs gibi kıldan tüyden özellikler ile birinci seçiliyorlar

« Son Düzenleme: 08 Ekim 2005, 17:15:05 Gönderen: n/a »

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal