Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Sorumluluk sahibi Alfisti'ye iyi yolculuklar ve iyi bayramlar  (Okunma sayısı 783 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

octinum

• Moderatore
Biliyorum, çoğunuz yarın yola çıkıyorsunuz, bir kısmınız da bugün çıktınız. :) Hepinize iyi yolculuklar. Aslında 1990'ların sonunda çıkmış olanlar dahil Alfa'ların yol tutuş, frenleme ve hızlanmaları sayesinde ne kadar güvenli olduklarına dair övgüler ve sonra da kazasız belasız gidine çıkan bir nasihatname yazmıştım ama sildim. İpini koparanın yola fırladığı bayram trafiğinde kendimizin ve başkalarının güvenliğini tehlikeye atmayacağımıza inanıyorum. Altımızda dizel Golf yok, kimseye bir şey kanıtlamamız gerekmiyor.

Jeremy Clarkson bir incelemesinde "Alpha males drive BMWs. Alfas are for nice people - Baskın (olmaya çalışan demeye getiriyor :) ) erkekler BMW sürer. Alfa'lar düzgün insanlar içindir" diyordu. Alfalarımızın keyfini çıkara çıkara gidelim, gelelim.

Yola çıkmadıysanız sabah kaputu her ihtimale karşı bir kaldırın. Twin Sparkçılar yağ seviyesini mutlaka kontrol etsin, gerekiyorsa tamamlasın. :) Mümkünse yanınıza kendi viskozitenizde 1 litre yağ alın. Yolda almak zorunda kalınca öpüyorlar. Soğutma suyuna, silecek/far yıkama suyuna bakın. Otomatik şanzıman yağını kontrol etmeyi unutmayın, hava sıcak ciddi zarar verebilir. Selespeed'ciler robot yağını bir kontrol etsin. SS yağı ha deyince bulunmayabiliyor, yokluğu durumunda Opel Easytronic robot yağından ekleme yapılabilir. Dönünce değiştirirsiniz. Değiştirin ama dönünce, mineral yağ o. :)

Lastik basınçlarına aman dikkat. Yüklü araba, sıcak hava ve uzun süre yüksek hız lastikler için tehlikeli olabilir. 30-32 filan kullanıyorsanız artırmayı tercih edin. 36psi civarı uzun yol için iyidir, araba tam yüklüyse 40'lı değerlere kadar yolu var. Büyük jant-dar yanak kombinasyonundaysanız buna özellikle dikkat edin. Bunun kazasını gördüm, dönünce anlatırım, çok sakat. Ben 215/45 R17 Nokian zLine Y91 XL lastiklerimi 42psi'a yükselttim.

Haydi iyi tatiller, bayramınız kutlu olsun. :)
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

hi_cazz

• Membro
Abi güzel dileklerin için teşekkürler. Ben her ne kadar yola gidecek olmasamda...

Gidecek arkadaşlara senin verdiğin tavsiyeleri bende öneriyorum. Allah güzel ve sorunsuz bir yolculuk ve baram nasip etsin herkese.

Theillest

• Membro
Çok gönülden ve içten bir yazı olmuş abi eline sağlık. Giden arkadaşlar için kazasız belasız yolculuklar Hayırlı Bayramlar şimdiden.

Xperia Z3 cihazımdan gönderildi

DcD-Semih

• Membro
İçten ve samimi yazın için teşekkürler hocam her paylaşımın gibi bu da çok değerli. Küçücük bir ekleme bende yapayım. Nasılsa yola çıkıyorum arabayı yıkatmak neymiş zaten kirlenecek düşüncesinde olmayın bir yıkatın hatta artık geç ama vaktiniz varsa cilalayın uzun yolun yıpratıcılığı minimuma iner ve en önemlisi kirli bir ön cam kadar göz yorucu odak dağıtıcı başka bir şey yoktur iz kalmayacak şekilde güzelce temizleyin derim. Keyifli yolculuklar iyi bayramlar herkese.
2001 Alfa Romeo 145 1.6 T.spark - Giallo Zoe
2002 Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed - Rosso
2002 Alfa Romeo 156 2.0 T.Spark - Bianco Polare
2002 Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed - Grigio Chiaro
2000 Alfa Romeo 156 2.0 T.Spark - Rosso
2004 Alfa Romeo 156 2.0 T.Spark - Grigio Metallico
2012 Alfa Romeo Giulietta 1.4TB - Bianco Pastello

TRSemih

• Membro
Harfiyen katıldığım ve tebessüm ettiren bir nasihatname olmuş, elinize sağlık. Bende yarın yola çıkanlardanım. Şimdiden hepimize iyi bayramlar, iyi tatiller olsun.
A4 B8 '09 2.0 TFSI QUATTRO (2022-...)
Giulietta '15 1.6 JTDM (2021)
159 '06 1.9 JTDM (2016-2021)
156 '05 1.6 TS (2012-19)
156 '98 2.0 TS (2014-15)

h.t

• Membro
Abi kalemine sağlık , herkese iyi yolculuklar. Bende şimdi yola çıktım , benzinlikte bi genel kontrollerimi yapmak için durdum ve yine gördüm ki bayramdan bayrama süren sürücüler yollarda yine. Asıl bunlara dikkat etmek lazım..

İyi bayramlar şimdiden herkese

Sent from my iPhone using Tapatalk
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ssg

• Membro
Bizde pazartesi çıkacağız yola hayırlısıyla. Herkese iyi yolculuklar, iyi bayramlar :)
MiTo 1.4 MA TCT
Giulietta 1.6 JTDm
-----------------
Eksi Alfalarım
-----------------
MiTo 1.4 TB
GT 2.0 JTS Selespeed

francobaresi

• Membro
herkese hayirli yolculuklar

Sent from my iPhone using Tapatalk
Cuore sportivo

E.Ç.M. (MiTongin)

• Membro
Herkese iyi tatiller ve iyi yolculuklar dileklerimi burdan ileteyim bende. Güzel bir yazı ve temenni olmus.  Teşekkürler   :arkadasim:
*Smiles per gallon*

( Yaktığınız yakıt başına düşen gülümseme oranı )

GoogleTagged