Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 164 V6 TB Tekleme sorunum  (Okunma sayısı 408 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AtknCmn

• Ziyaretçi
164 V6 TB Tekleme sorunum
« : 20 Nisan 2013, 21:12:17 »
Aracımı aylardır sanayide topluyorum biliyorsunuz Silindir kapak contaları falan değişti derken 2 bin liralık bi revizyon yaptım. Ancak arabamda bi sorun var Aküyü şarj etmiyor yada aküsü zayıfladığı için yetersiz kalıyor.
Gaza bastığımda araba biraz geç ve teklemeli bir tepkime veriyor saniyelik bi gecikme ama motor sanki duracak gibi olup devri öyle yükseltiyor gazdan ayağımı çekincede rolanti dibe vuruyor sonra yeniden düzeliyor akümü şarja bağladım zayıf çıktı şarj ettim denedim bi süre çalıştırdım tekleme yapmaya devam etti ama aküde zayıfladı. LPG sistemi ile alakalı bi durum olabilirmi yada Şarj dinamosu? Fikirlerinizi bekliyorum...

Not: Aküm 60 Amper şu an 90 amper almayı düşünüyorum fazlamı gelir yoksa uygun mu ?
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Burak

• Membro
Ynt: 164 V6 TB Tekleme sorunum
« #1 : 20 Nisan 2013, 21:44:36 »
Rölanti ayar valfi arızası olabilir, ben de aynı sıkıntıyı yaşamıştım aynı zamanda rölantide yüksek çalışıyordu bende.
1997 Gtv V6 TB

Anıl

• Membro
« #2 : 20 Nisan 2013, 23:45:08 »
Burak arkadaşımızın dediği gibi anlatılan rölanti kontrol valfi gibi ama anlatılandan birşey çıkarmak zor,mesela araç boşta dururken rölanti devri 800-850d/dk gibi sabit mi yoksa yukarı aşağı 200 devir kadar oynuyor mu!Eğer böyle bir dengesizlik varsa rölanti valfi...Düzenli ise bu sorun TPS(gaz kelebek sensörü),eğer yolda giderken sürekli öksürme,takılma vs varsa buji kabloları ve en sonunda hava akış sensörüne bakın derim!
İtalyanlar sadece otomobilleri değil, hayalleri de yaratırlar...

1998 GTV V6 TB

AtknCmn

• Ziyaretçi
« #3 : 24 Nisan 2013, 23:29:08 »
Gaz sistemini bilgisayara bağlayıp bi kaç ayar değişikliği yaptık şimdi eskisinden iyi oldu ancak tek sorunu kaldı aniden dipgaz yapınca motor ateşlemeyi kesiyor gib ibişey yapıyor devir sabitlenip kalıyo ve tırtttttt diye bi ses geliyor böyle bi role takılı kalıyormuş gibi bi sorun olabilirmi

Anıl

• Membro
« #4 : 24 Nisan 2013, 23:36:26 »
Benzinde de aynı durumu yapıyorsa,LPG sistemi hariç,araçta bir sorun var demektir!

1998 GTV V6 TB

AtknCmn

• Ziyaretçi
« #5 : 24 Nisan 2013, 23:39:16 »
benzinde aynı sorunu yaşamıyorum ama bir daha deneyeyim ne gibi bir sorun olabilir OverBoost ile alakalı birşey olabilir mi?

Anıl

• Membro
« #6 : 24 Nisan 2013, 23:44:27 »
Benzinde bir durum yoksa LPG ile ilgili bir terslik var demek,overboost olsa benzinde de yapar.Çok yüksek basınçta beyin bunlarda kesme yapıyor!
LPG'yi baştan bir baksalar iyi olur,elektrik bağlantısı olur,LPG enjektörü olur buradan birşey demek zor olur,onu takan ustanın bilmesi lazım bence...

1998 GTV V6 TB

AtknCmn

• Ziyaretçi
« #7 : 24 Nisan 2013, 23:48:48 »
Anlaşılan otogazcı ile bi teste çıkıp sorunumu anlatmam gerekecek :)) Ben HKS Mantar Filtre takmak istiyorum aracıma ancak debimetrenin ağzı kare şeklinde ve mantar filteriy oraya oturtmak gibi bir şansım yok haliyle debimetrede ile filtre arasına uygulayabilecek olduğum esnek bir parça yada farklı bi materyal öneriniz varmı ?

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal