Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 1999 model 2.0 TB almayı planlıyorum, fikrinizi merak ediyorum  (Okunma sayısı 1587 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ayazata

• Membro
Selamlar arkadaşlar.
Foruma üye olalı çok oldu, daha önce forumda "166 2.5 V6 hakkında aydınlatıcı kullanıcı bilgisi" başlığıyla bir konu açmıştım ve bir 2.5 macerasına girip girmeme hakkında fikrinizi almıştım. Çoğunluk yorumlar düşük bütçeyle bu maceraya atılmamam gerektiğiydi. Bende vazgeçmiştim o dönem araçtan. Sonrasında başka bir araç aldım ancak şimdi o da elden çıktı ve yine 166 ararken buldum kendimi.
İstanbul Beykoz'da bir araç var 2.0 TB, ilanın linkini buraya bırakıyorum;
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-romeo-1999-2.0-tb-975226823/detay
Bu aracın sahibiyle iletişime geçtim. Aracı görmek istediğim için detaylı fotoğraflar istedim. Motor kısmı biraz dağınık duruyor ama sıradışı birşey gözüme çarpmadı.
Kasasında bazı eksikler var, elektrik olarak bir sorunu olmadığı ve motorunun da iyi olduğu söylendi bana. Eğer olurda bakmaya gidersem, özellikle neleri kontrol etmemi önerirsiniz ?
Araca genel olarak kendim bakabilirim ancak tam bir alfistim diyemem. Aracı Beykoz veya yakın çevrede gösterebileceğim ve sözüne güvenebileceğim kim var ?
Motor ve elektriğinde bir sorun yoksa kaporta işlerini yavaş yavaş halledebilirim diye düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz peki ?
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Kadir55

• Membro
Tb seriler biraz parça yönünden zor araçlar . Parça konusunda biraz problemler yaşayabilirsiniz . Bende 2.0 ts 166 mk2 kullanıcısıyım.

murat

• Amministratore
Ben de Dizel kullanmaktayım keyifle.. 166 elektronik açıdan karmaşık bir araba baştan onu söyliyeyim, her gösterdiğiniz kişi anlamaz bu arabadan. Bostancı  Sanayide Carium veya Sportivo gösterilebilecek yerlerin başında gelir.. Bu linkteki arabayı kozmetik olarak pek de gözüm tutmadı ama fiyatına bakınca cazip görünüyor. Kozmetik taraf en kolay çözülebilecek unsurlardan biri neticede..

Ben şu linkteki aracı önerdim geçenlerde bir başkasına da, bakmak lazım. TS olması birçok yönden avantaj (Performans hariç tabi)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-sahibinden-temiz-1999-model-alfa-romeo-977997408/detay/
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

ayazata

• Membro
Ben de Dizel kullanmaktayım keyifle.. 166 elektronik açıdan karmaşık bir araba baştan onu söyliyeyim, her gösterdiğiniz kişi anlamaz bu arabadan. Bostancı  Sanayide Carium veya Sportivo gösterilebilecek yerlerin başında gelir.. Bu linkteki arabayı kozmetik olarak pek de gözüm tutmadı ama fiyatına bakınca cazip görünüyor. Kozmetik taraf en kolay çözülebilecek unsurlardan biri neticede..

Ben şu linkteki aracı önerdim geçenlerde bir başkasına da, bakmak lazım. TS olması birçok yönden avantaj (Performans hariç tabi)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-sahibinden-temiz-1999-model-alfa-romeo-977997408/detay/

İlanı daha önce de görmüştüm ama malum bütçe. Aracı göstermek için iyi anlayan servis arıyorum zaten en çok. Bahsettiğiniz Carium ve Sportivo işlerinde iyimidir ? Özellikle motor ve elektrik konusunda tamam derlerse ciddi almayı düşünüyorum çünkü. Makyaj kısmını dediğim gibi zamanla halledebilirim.

ayazata

• Membro
Tb seriler biraz parça yönünden zor araçlar . Parça konusunda biraz problemler yaşayabilirsiniz . Bende 2.0 ts 166 mk2 kullanıcısıyım.

Hangi parçalar konusunda sıkıntı yaşarım mesela ?

murat

• Amministratore
İlanı daha önce de görmüştüm ama malum bütçe. Aracı göstermek için iyi anlayan servis arıyorum zaten en çok. Bahsettiğiniz Carium ve Sportivo işlerinde iyimidir ? Özellikle motor ve elektrik konusunda tamam derlerse ciddi almayı düşünüyorum çünkü. Makyaj kısmını dediğim gibi zamanla halledebilirim.

Bunlar kendilerini kanıtlamış ustaların olduğu yerler ve ellerinden çok araç da geçtiğinden dolayı da tecrübeliler. Ben sizin yerinizde olsam bir ekspertize sokar ve o raporla giderim bu ustalara  :yukari-ok:
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
166 2.4 JTD (2003)

Fatihob

• Membro
Araba Beykozdan Botancıya gidebilirse Murat abinin söylediği servislere gösterebilirsiniz.
Sadece kaportası düzgün olmadığı için en ucuz 166 ilanıysa alın.
..

Testarossa

• Membro
Ayda 10.000 tl den az gelirim olsa girmezdim Turboya.
Semy synthetic hater

ayazata

• Membro
Korkutucu bir cevap oldu açıkçası. Aylık gelirim o kadar değil ama kullanması bu kadar mı masraflı olur TB'yi. Zamanında 2.5 için sorduğumda da 2.0 TB tavsiye etmişlerdi bana. Kafam karıştı biraz  :(

Sercan Keklik

• Membro

Gerçekçi konuşmaları her zaman seviyorum :)

Arkadaşlar ucuz alfa yuva yıkma, nişan atma, sevgili ayırma, iş güç bırakma, iflas, intahar gibi çeşitli felaketlere sebep açabilir. Eğer karşılayacak maddi olarak ve manevi olarak gücünüz yoksa lütfen bu araçları sahibine bırakın.
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

devirsever

• Membro
Korkutucu bir cevap oldu açıkçası. Aylık gelirim o kadar değil ama kullanması bu kadar mı masraflı olur TB'yi. Zamanında 2.5 için sorduğumda da 2.0 TB tavsiye etmişlerdi bana. Kafam karıştı biraz  :(

Atmosferik 2.5 V6 nin ustune birde turbo detaylari ve olasi arizalari / arizalanabilecek parcalari giriyor. Dokuk bi TB sizi intihara surukler yada arabanizi yakarsiniz  :D

2.5 parcalari iyi kotu rica minnet bulunuyor
1996 155 Q4
1996 GTV V6 TB
1998 166 3.0 V6
2006 GT 3.2 V6
2008 GT Q2
1999 156 3.0 V6 Turbo Q2(Güncel)
1998 156 3.0 V6 (Güncel)

murat

• Amministratore
'2.0 TB seçeneği pazarlama problemleri nedeniyle makyajlı kasa olarak üretilmedi.'

https://goksenoto.com/Alfa-166
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
166 2.4 JTD (2003)

ayazata

• Membro
Yeniden selamlar arkadaşlar. 8 Aralık'ta (dün) araca gidip baktım. Trim sesi, alt takım sesi yoktu. İç derileri iyiydi, teyibi çalışıyordu ancak amfiyle ilgili bir sıkıntısı vardı. Çaresizce kaporta-boya ihtiyacı vardı arabanın. Ki benim açımdan sorun değildi, yavaş yavaş yaptırırım diyordum. Sürdüm arabayı, hızlanması güzeldi, baskı-balata iyiydi, frenleri iyiydi. Motor biraz gürültülü çalışıyordu. Daha önce tekleme demişler ama teklemenin ne olduğunu biliyorum, o yüzden tekleme değildi ancak biraz gürültülü çalışıyordu. Isınınca biraz azalıyor ses. Servis raporlarında podyelerde işlem var denilmiş ama ben işlem denecek bir şey görmedim. Ancak bugün öğrendim ki aracın kilometresi düşürülmüş. Bana 196K km dendi, aracın üzerindeki sayaç 113K civarı gösteriyordu. Bu neden dediğimde, sayaç bozuldu ve değiştirdik ondan dendi. Ancak bir önceki vize kaydı 299K km imiş ve sonraki videye 196K ile giriyor. Nerdeyse bütün birikimimi verip alacaktım bu arabayı, neden insanlar böyle yalanlar söylüyor ? Yazık değil mi bizlere ?

murat

• Amministratore
Doğru dedikleri şey 166 göstergeleri ile ilgili.. Kronik sorundur ve piyasada bulunan 166 ların çoğunda km bu nedenle veya kasten düşürülmüştür. Bence isabet olmuş bunların olması . Tavsiyem TS bakmanız, zira diğerlerinin çıkaracağı şeyler çok can yakıcı olabilir  :serefe:
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
166 2.4 JTD (2003)

Testarossa

• Membro
Öncelikle geçmiş olsun.
Önceden belirteyim amacım moral bozmak ,üstten bakmak değil zaten forumdaki işi bilen diğer insanlar bana hak verecektir.
Eğer tüm birikiminiz arabaya verecek paraysa bulaşmayım 166 ya.
Allah yüzünüze gülmüş almamışsınız. Yakınım turbo topluyor şu an motoru yapılcak serviste arabanın sıfır ölçü krankı yok.
Ciddi ciddi masraflı araba.
 Karar sizin ama 166'nın en ufak parçası bile büyük maddi yük olabilir.

Bu piyasada 156 'nın çıkma parçaları çok para, 166 kabus gibidir.

Semy synthetic hater

ayazata

• Membro
Doğru dedikleri şey 166 göstergeleri ile ilgili.. Kronik sorundur ve piyasada bulunan 166 ların çoğunda km bu nedenle veya kasten düşürülmüştür. Bence isabet olmuş bunların olması . Tavsiyem TS bakmanız, zira diğerlerinin çıkaracağı şeyler çok can yakıcı olabilir  :serefe:
Göstergeyle ilgili dedikleri 196K olması gerekirken 113K göstermesi. Km düşürülmüş demem 2014 son vizesine 298K ile girmiş olması. Yoksa abs beyninden falan girip aracın km bilgisine ulaşmak zor değil bildiğim kadarıyla. Tabi asıl sıkıntı işin içine yalan girmiş olması.
Öncelikle geçmiş olsun.
Önceden belirteyim amacım moral bozmak ,üstten bakmak değil zaten forumdaki işi bilen diğer insanlar bana hak verecektir.
Eğer tüm birikiminiz arabaya verecek paraysa bulaşmayım 166 ya.
Allah yüzünüze gülmüş almamışsınız. Yakınım turbo topluyor şu an motoru yapılcak serviste arabanın sıfır ölçü krankı yok.
Ciddi ciddi masraflı araba.
 Karar sizin ama 166'nın en ufak parçası bile büyük maddi yük olabilir.

Bu piyasada 156 'nın çıkma parçaları çok para, 166 kabus gibidir.

Şöyle ki, 55 bin civarına arabayı alıp, 5 bin lira kadar da olabilecek masraflara ayırmıştım. Tabi bu zamanda 5 bin hiç birşey, hele ki 22 yaşındaki üst sınıf bir sedan için ama en azından tamamen hazırlıksız değildim.

Sercan Keklik

• Membro
Gerçekçi konuşmaları her zaman seviyorum :)

Arkadaşlar ucuz alfa yuva yıkma, nişan atma, sevgili ayırma, iş güç bırakma, iflas, intahar gibi çeşitli felaketlere sebep açabilir. Eğer karşılayacak maddi olarak ve manevi olarak gücünüz yoksa lütfen bu araçları sahibine bırakın.

Mesajımı dikkate alın..

Ek olarakta şunu ekliyim; ucuz diye aldanmayın. Bunca parçacı, kaportacı, servis var (Alfa Romeo cu) hiç biri bunları almıyor ise siz bu işe girip kahramanlık yapmayın.
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

Gouki

• Amministratore

ayazata

• Membro

Credit: @cem meric
Alfa'ya özel değil sanki bu :)
Mesajımı dikkate alın..

Ek olarakta şunu ekliyim; ucuz diye aldanmayın. Bunca parçacı, kaportacı, servis var (Alfa Romeo cu) hiç biri bunları almıyor ise siz bu işe girip kahramanlık yapmayın.
Kısa süren birşey oldu zaten. Alsaydım da olabildiğince zevk almaya çalışacaktım sürüşünden. Ama sağlık olsun artık. Şimdi 156 bile alamıyorum nerdeyse elimdeki parayla.

halil

• Membro
@Gouki  durumu çok güzel özetlemiş.  :D :D :D :D :D :D
cehennemde ateş yoktur.her insan kendi  ateşini bu dünyadan götürür.P.S.A

Burock27

• Membro
Parça sıkıntısından dolayı ustalar ve servisler de bakmak istemiyor. Anca yıllardır Alfa yaptırdığın usta/servis vardır bakar ama ilk Alfa aldın kapı kapı gezersin baktırmak için. Ayrıca her Alfa ustası da V6 nın dilinden anlamıyor o da bir gerçek.İsimler belli piyasada bu motordan anlayan. İşçiliği de zor bu motorların onların da çoğu pek istekli değil.

Ben 3.0 da aldığımda üzerinde olan ve düzgün çalışan lpg yi kullanmayacaktım ama sökmek ile de uğraşmayacaktım. Ustam söktür dedi diye söktürdüm ruhsat tse uğraştım. İyi de oldu.

Tb krank hakikaten yok değil Türkiye'de dünyada yok.

CPH2009 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GoogleTagged