Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa Romeo 159 - U1701 hatası  (Okunma sayısı 4005 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ozgur77

• Membro
Alfa Romeo 159 - U1701 hatası
« : 06 Ekim 2018, 22:51:52 »
Merhaba,

Aracım Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm 2008 model, otomatik şanzıman.

Aracımda şanzıman problemi diye başlayan konu farklı bir noktaya gitti ve son durumda U1701 diye hata alıyoruz.
Bu hata neden kaynaklanır, ne yapmam lazım, İzmir'de konuyla ilgili bir yerlere yönlendirebilirseniz sevinirim. Aracı yaklaşık farklı nedenlerden dolayı 2 aydır kullanamıyorum.

Hataya ilişkin ekran görüntülerini de paylaşıyorum.

« Son Düzenleme: 06 Ekim 2018, 22:57:56 Gönderen: Ozgur77 »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Ozgur77

• Membro
Ynt: Alfa Romeo 159 - U1701 hatası
« #1 : 07 Ekim 2018, 23:54:39 »
yok mu bir cevap, çok zor durumdayım.
yardım lütfen en azından ne önerirsiniz?

qrkmtp

• Membro
« #2 : 08 Ekim 2018, 03:11:07 »
Merhaba, dostum ben 147 kullanicisiyim ancak belki bir faydam dokunur diye bende bir arattim ve bu sayfayi buldum bir incele istersen; http://u1701-alfa-romeo.autotroublecode.com  icerisinde   U1701 Alfa Romeo Otomatik Arıza Kodu elektronik kontrollü otomatik şanzımanlı araçlarda, otomatik şanzıman içindeki dişlileri değiştiren kavramaları veya bantları harekete geçirmek için hidrolik devrelerin çalıştırılmasından 3-4 vites değiştirme solenoidi sorumludur seklinde bir aciklama . Ve Aşırı hava girişi, bir vakum kaçağı, kirli bir sensör veya bir egzoz gazı geri besleme valfı düzgün şekilde kapanmıyor olabilir. Sorun yeterli yakıt değilse, suçlu kirli enjektörler veya yakıt filtreleri, zayıf bir yakıt pompası veya sızıntılı bir yakıt basınç regülatörü olabilir. Yağsız yakıt karışımı hatası kaba rölanti, motor yanlış ateşleme, hızlanma sırasında tereddüt ve genel olarak zayıf motor performansı ile birlikte olabilir seklinde bir çözüm ayrica, Sensörler, PCM'den 5 volt referans sinyali alır. Basınç değerleri değiştikçe, sensör voltajı değiştirir ve bilgisayar, girişi belirlemek için bunu okur. Kırık tel durumunda, sensör asla voltajı görmez ve bilgisayar büyük bir hata alır. Bu U1701 Alfa Romeo kodunu alırsanız, ilk önce sensörde 5 voltluk bir referans sinyali aldığınızdan emin olun.

Şeklinde bir çözüm daha yazmışlar.Belirttigim uzere tamamen bu sayfanin yalancisiyim bir bak istedim iyi geceler
Bilgine

HUAWEI CRR-UL00 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ekerem

• Membro
« #3 : 08 Ekim 2018, 10:44:17 »
Aracınızın ekranında herhangi bu hata yazdı mi? Vitesler arası geçişte vuruntu oluyor mu? Araç soğukken yeni yürüdüğünde Bi anda vitesten düşüyor gibi oluyor mu?  Bu saydığım belirtiler eski tip şanzıman beyni ömrünü tamamladığında oluyor. Öyleyse 2009 sonrası üretilen makyajlı kasada kullanılan şanzıman beyniyle değişim yapmanız gerekir
156 1.6 ts
159 1.9 jtdm Q-tronic
159 2.4 Jtdm Manuel

Ozgur77

• Membro
« #4 : 09 Ekim 2018, 00:43:41 »
Merhaba, dostum ben 147 kullanicisiyim ancak belki bir faydam dokunur diye bende bir arattim ve bu sayfayi buldum bir incele istersen; http://u1701-alfa-romeo.autotroublecode.com  icerisinde   U1701 Alfa Romeo Otomatik Arıza Kodu elektronik kontrollü otomatik şanzımanlı araçlarda, otomatik şanzıman içindeki dişlileri değiştiren kavramaları veya bantları harekete geçirmek için hidrolik devrelerin çalıştırılmasından 3-4 vites değiştirme solenoidi sorumludur seklinde bir aciklama . Ve Aşırı hava girişi, bir vakum kaçağı, kirli bir sensör veya bir egzoz gazı geri besleme valfı düzgün şekilde kapanmıyor olabilir. Sorun yeterli yakıt değilse, suçlu kirli enjektörler veya yakıt filtreleri, zayıf bir yakıt pompası veya sızıntılı bir yakıt basınç regülatörü olabilir. Yağsız yakıt karışımı hatası kaba rölanti, motor yanlış ateşleme, hızlanma sırasında tereddüt ve genel olarak zayıf motor performansı ile birlikte olabilir seklinde bir çözüm ayrica, Sensörler, PCM'den 5 volt referans sinyali alır. Basınç değerleri değiştikçe, sensör voltajı değiştirir ve bilgisayar, girişi belirlemek için bunu okur. Kırık tel durumunda, sensör asla voltajı görmez ve bilgisayar büyük bir hata alır. Bu U1701 Alfa Romeo kodunu alırsanız, ilk önce sensörde 5 voltluk bir referans sinyali aldığınızdan emin olun.

Şeklinde bir çözüm daha yazmışlar.Belirttigim uzere tamamen bu sayfanin yalancisiyim bir bak istedim iyi geceler
Bilgine

HUAWEI CRR-UL00 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkür ederim bende buna benzer şeyler bulabildim ama tam olarak ne olduğunu anlayamadım.

Ozgur77

• Membro
« #5 : 09 Ekim 2018, 00:46:06 »
Aracınızın ekranında herhangi bu hata yazdı mi? Vitesler arası geçişte vuruntu oluyor mu? Araç soğukken yeni yürüdüğünde Bi anda vitesten düşüyor gibi oluyor mu?  Bu saydığım belirtiler eski tip şanzıman beyni ömrünü tamamladığında oluyor. Öyleyse 2009 sonrası üretilen makyajlı kasada kullanılan şanzıman beyniyle değişim yapmanız gerekir

Hocam sanki bu dediğiniz durumuma daha uyuyor gibi.
Vitesler arası vuruntu oluyor, aracın ekranında daha önce "gearbox" hatası almıştım.
Şanzıman beyninin değişip değişmemesi durumu için yaptırabileceğim bir ölçüm vs var mı, şanzıman komple revizyon yapıldı.

ekerem

• Membro
« #6 : 09 Ekim 2018, 09:20:21 »
Şanzımani hiç revizyon yaptırmadan beyni değiştirseniz olurdu sanırım. Bu eski nesil şanzıman beyninde selenoidler zamanla sıkıntı çıkarıyor. Şanzıman beyniyle ilgili Bi test varmı bilmiyorum. Bende bu forumda benzer arıza yaşayanların yazılarını okuyup gear box arızası alınca şanzıman beynini değiştirdim. Ve sorunlar anında çözüldü vites geçişleri çok iyi oldu. Deneyimli Bi ustaya gösterin isterseniz. Izmirde kim var bilmiyorum ama forumda ızmirden paylaşım yapanlar vardı
156 1.6 ts
159 1.9 jtdm Q-tronic
159 2.4 Jtdm Manuel

GoogleTagged