Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Audio çalma sorunu  (Okunma sayısı 1345 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

M3RTi

• Ziyaretçi
Audio çalma sorunu
« : 04 Temmuz 2013, 20:12:16 »
 Herkese merhaba, forum içerisinde aradım ama sorunumu tam olarak bulamadım. Var ise lütfen kusura bakmayın...

3, 4 defa çeşitli programlar ve en düşük yazdırma hızlarında audio cd yazdırdığım halde Mk2 156 teybi cd error hatası veriyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim? CD-R sanırım cd ler, burda mı sıkıntı var yoksa teypte mi? Arkadaşımın aracında cd'ler çalıyor bu arada.

Birde teybi değiştirmeden usb bağlantısı yaptırmak istiyorum bunun ile ilgili konu var mı acaba açılmış olan göremedim yine, link varsa çok memnun olurum. Keyifli günler...
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Oğuz

• Membro
Ynt: Audio çalma sorunu
« #1 : 04 Temmuz 2013, 20:23:23 »
Aynı sorunu ben de 147'mde yaşadım. Lenslerinin değişmesi gerekti.
2006 147 1.6 TS Distinctive
2013 Giulietta 1.4 MultiAir Distinctive

Alfadanadam

• Moderatore
« #2 : 04 Temmuz 2013, 20:35:09 »
Usb bağlantısı içün 130-140 lira civarına aparatlar var. Sanalpazar yada gittigidiyordan bulabilitsiniz.

Tapatalk

Alfista35

• Membro
« #3 : 04 Temmuz 2013, 20:45:47 »
farklı marka cd kullanmayı deneyin, kaliteli bişeyler olsun.
Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive

Gouki

• Amministratore
« #4 : 04 Temmuz 2013, 20:57:43 »
Aramıza hoşgeldiniz. Eliniz yatkınsa teybi söküp lazeri güzelce temizleyin. Farkı göreceksiniz.

hi_cazz

• Membro
« #5 : 04 Temmuz 2013, 22:03:19 »
Benim araçta cd seçiyordu. Usb aparatı aldım. Tavsiye ederim.

alfacan

• Membro
« #6 : 04 Temmuz 2013, 22:11:57 »
Bende arabayı ilk aldığımda çok sorun yaşamıştım . El beceriniz varsa teypi sökün lensin gözünü çizmeden pamukla silin .  Veya temizleme cd leri var , bunların fırçalı olanlarından alırsanız bir nebze olsun iş görebilir .

Kaliteli cd kullanmaya özen gösterin , ben tdk ve verbatim kullanıyorum . :yukari-ok:

M3RTi

• Ziyaretçi
« #7 : 04 Temmuz 2013, 22:43:16 »
 İlginizden ötürü herkese ayrı ayrı teşekkür ederim,

İlk etapta farklı marka daha kaliteli bir cd deniyim en iyisi, olmadı sanayideki arkadaşım anlıyo az çok teybi söktürüp lazeri güzelce temizliyim. Hiç biri işe yaramazsa artık yurtdışından bulup ucuza bir tane usb aparatı alıyım. 100 lira vermek istemiyorum şimdi ona, çakmaklıktan çalışan aparatlardan alıcamda çakmaklığı açınca birde o aleti takınca kötü duracak.

Saygılarımla  :serefe:

147BLACK

• Membro
« #8 : 05 Temmuz 2013, 01:22:09 »
Araçlarımızın İtalyan malı kalitesizliğinden devamlı dem vururken Alman malı olan Blaupunkt marka teyplerinin de İtalyan kalitesizliğine ayak uydurmasını senelerdir dehşet içinde izlemişimdir.
Babamın Avustralya'dan getirdiği jvc marka ototeyp senelerce Accent'te mp3+audio olarak kesintisiz hizmet verdi ama bizim Blaupunkt'lar kısa sürede bozulmaları ile hep hayalkırıklığı.
CDERROR yazısının 3 aşaması var...
1.aşamada daha iyi cd'lerle cd okuma ortalamasını yükseltirsiniz...daha tam bozulmamıştır.
2.aşamada... yetkili Blaupunkt servisine gidip 50 tl vererek kafa temizliği yaptırırsınız ve sizi 5-6 ay daha sürükler.
3. aşamada ise  cd okuyucu tamamen bozuktur ve orijinal cd bile okumaz. Dolayısıyla cd lazer okuyucuyu 180 tl vererek değiştirirsiniz ve 6 ay garanti verirler. Teybiniz neredeyse fabrika ayarında olur
please teach me how to dream
I long to be more than a machine

M3RTi

• Ziyaretçi
« #9 : 05 Temmuz 2013, 02:31:57 »
Araçlarımızın İtalyan malı kalitesizliğinden devamlı dem vururken Alman malı olan Blaupunkt marka teyplerinin de İtalyan kalitesizliğine ayak uydurmasını senelerdir dehşet içinde izlemişimdir.
Babamın Avustralya'dan getirdiği jvc marka ototeyp senelerce Accent'te mp3+audio olarak kesintisiz hizmet verdi ama bizim Blaupunkt'lar kısa sürede bozulmaları ile hep hayalkırıklığı.
CDERROR yazısının 3 aşaması var...
1.aşamada daha iyi cd'lerle cd okuma ortalamasını yükseltirsiniz...daha tam bozulmamıştır.
2.aşamada... yetkili Blaupunkt servisine gidip 50 tl vererek kafa temizliği yaptırırsınız ve sizi 5-6 ay daha sürükler.
3. aşamada ise  cd okuyucu tamamen bozuktur ve orijinal cd bile okumaz. Dolayısıyla cd lazer okuyucuyu 180 tl vererek değiştirirsiniz ve 6 ay garanti verirler. Teybiniz neredeyse fabrika ayarında olur
İlginiz için teşekkür ederim,

3. aşamaya ulaşmamış sanırım teyp, orjinal cd'leri çalıyor henüz. Tekrar bozulcaksa temizletmeye gerek yok o zaman bir usb çıkışı yaptırmak daha mantıklı olacak. Birde bu teybin aynısı arkadaşımın doblosunda var. Ondakinde hiç bir problem yok bilemicem yazılım yada donanımda bi farklılık var mı ama görünüş neredeyse aynı

hi_cazz

• Membro
« #10 : 05 Temmuz 2013, 11:35:06 »
4. Aşama usb converter. En sağlamı.

M3RTi

• Ziyaretçi
« #11 : 05 Temmuz 2013, 15:21:23 »
Converter kullanırsak direksiyondan kumanda edebiliyormuyuz şarkıları acaba?

hi_cazz

• Membro
« #12 : 05 Temmuz 2013, 15:32:43 »
Converter kullanırsak direksiyondan kumanda edebiliyormuyuz şarkıları acaba?

Tabiki cd kullanmaktan tek farkı ortada cd olmaması.

M3RTi

• Ziyaretçi
« #13 : 26 Temmuz 2013, 00:20:29 »
Merhabalar, sorunumu daha farklı bir yoldan çözmüş bulunmaktayım hemde komik bir fiyata.

http://bit.ly/146krAF

Lütfen reklam gibi algılanmasın, linkteki üründen sipariş vermişti 2 gün önce ulaştı elime. İlk izlenim olarak iş gören bir cihaz, çakmaklıktan çalışan fm transmitter'ların mantığıyla çalışıyor. Tek farkı 3,5mm jakı olan bir multimedya cihazına bağlanarak çalışması. Dahili pili var, yanında gelen usb arabirimli kablo ile şarj oluyor. Telefondan açıyorum şarkıları, mp3 vs'de bağlanabilir zira aynı sitede komik fiyatlara mp3ler mevcut sırf araba için alınabilir :)

Bir sorum daha var ses sistemi ile alakalı;

Araçdaki hoparlörlerden hiç memnun değilim, sol tweeter, sağ arka hoparlör patlak kötü ses veriyorlar. Bagaja bass kutusu gibi bir şey koymadan kompenant takımı ile güzel sonuç alabilir miyim? Amfi gerektirir mi ? Teybi değiştirmek istemiyorum orta konsolun bozulmaması için. Selamlar

GoogleTagged