Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Giulietta 1.4 TB 170 HP  (Okunma sayısı 3834 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Onurkaymaz

• Membro
Giulietta 1.4 TB 170 HP
« : 06 Ağustos 2019, 11:16:21 »
Herkese merhabalar. 2012 giu 1.4 tb ile aranızdayım. Ankara'da yaşıyorum, 26 yaşındayım ve mühendisim. İlk konum teknik bölümde kronik kablo probleminin giderilmesi ile ilgiliydi. Buraya bir konu açarak selam vermek ve sizlerle tanışmak istedim. Hayallerimi gerçekleştirerek bir Alfa sahibi olalı 1 ay oldu. Süspansiyon sertliği hariç her konudan memnunum. Fakat bu servis işini nasıl çözeceğim bilmiyorum. Aracım 40.000 km civarında bakımı yeni yapılsada ben yağını Motul 5w40 ile değiştirmek için Alfin'e gittim o arada rutin filtreler falan da değişti. Fiyattan ve işçilikteki özenden hiç memnun kalmadım. Ankaralı Alfistilerden servis tavsiyesi bekliyorum.

« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2019, 11:19:35 Gönderen: Onurkaymaz »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ysbilgin

• Membro
Ynt: Giulietta 1.4 TB 170 HP
« #1 : 06 Ağustos 2019, 11:26:50 »
Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Ankara'da olmadığı için servis konusunu bilemiyorum ancak hep olumlu şeyler okudum Alfin hakkında, bir sorun yaşadıysanız keşke belirtseydiniz kendilerine. Fiyatı paylaşırsanız normal mi yüksek mi olduğunu söyleyebiliriz.
Hayat sıkıcı otomobillere binmek için çok kısa!

Onurkaymaz

• Membro
« #2 : 06 Ağustos 2019, 11:33:25 »
Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Ankara'da olmadığı için servis konusunu bilemiyorum ancak hep olumlu şeyler okudum Alfin hakkında, bir sorun yaşadıysanız keşke belirtseydiniz kendilerine. Fiyatı paylaşırsanız normal mi yüksek mi olduğunu söyleyebiliriz.

Teşekkürler. Belirttim tabiki kendilerine durumu. Google yorumlara yazdığım yazıyı direk paylaşıyorum.
"Multiair filtremi ve motul 5-40 yağımı kendim götürdüm. Kendileri hava polen ve yağ filtremi ve yağımı değiştirdi, 400 tl ücret istediler. Neden böyle diye sorduğumda 3 filtre 300 lira multiair filtresi değişimi işciliği 100 lira gibi komik bir açıklama yapıldı. Orjinal filtreler alfayedek.net sitesinde 160 tl tutuyor. Multiair filtresi değişimi işçiliğide trigeri koruyan plastik kapağı söküp parmak şeklindeki filtreyi alyan anahtarla sökerek yenisini takmak. Bu işlem yağ filtresinden dahi basit bir işlem. İşciliğe gelirsem herhangi Fiat gurubu otomobilden anlayan sanayideki bilmediginiz bir yere de gitseniz aynı olacaktır emin olun."

ysbilgin

• Membro
« #3 : 06 Ağustos 2019, 11:48:12 »
Hava-polen-yağ hepsi orijinalse 250 filan tutar, 160'a alamazsınız. Bakım işçiliği de 150 normal bence.

Ama o şekilde açıkladılarsa garip olmuş.

Onurkaymaz

• Membro
« #4 : 06 Ağustos 2019, 11:55:12 »
Hava-polen-yağ hepsi orijinalse 250 filan tutar, 160'a alamazsınız. Bakım işçiliği de 150 normal bence.

Ama o şekilde açıkladılarsa garip olmuş.

Açıklama bu şekilde oldu hatta bakımdan çıkar çıkmaz yazdım. Ben galiba biraz daha özenli bir yer bekliyordum. Sizin gibi kötü yorum okumamıştım haklarında hiç. Gerek benim aracımdaki işçilikleri gerekse diğer müşterilere yaptıkları açıklamalar midemi bulandırdı. Çok arabadan anlamadığı belli olan bir 156 sahibine çok basit bir problem için hiç olmayacak bir şey söylediler, konuyu şuan tam olarak hatırlamamakla birlikte baya komik gelmişti durum. Herneyse artık bunlar tabi benim düşüncelerim, belki de işlerinde çok iyilerdir. Daha önce Peugeot aracımı götürdüğüm arkadaş bile daha özenliydi ve yarı parasına bakıma giriyordum. Başka bir yer deneyeceğiz artık.

murat

• Amministratore
« #5 : 06 Ağustos 2019, 12:05:04 »
Merhaba, hayırlı olsun, kombinasyon çok güzel, güle güle kullanın  :alfisti:
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

Onurkaymaz

• Membro
« #6 : 06 Ağustos 2019, 12:08:27 »
Teşekkürler :)
Merhaba, hayırlı olsun, kombinasyon çok güzel, güle güle kullanın  :alfisti:
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2019, 12:13:42 Gönderen: Onurkaymaz »

ysbilgin

• Membro
« #7 : 06 Ağustos 2019, 12:13:10 »
Bu arada Kastamonu'dan mı aldınız aracı?

Onurkaymaz

• Membro
« #8 : 06 Ağustos 2019, 12:14:18 »
Bu arada Kastamonu'dan mı aldınız aracı?

Evet araç o araç ama şehir farklı.  :D

ysbilgin

• Membro
« #9 : 06 Ağustos 2019, 12:22:06 »
Evet araç o araç ama şehir farklı.  :D

Güzel araba, canlı görmüştüm. :)

Onurkaymaz

• Membro
« #10 : 06 Ağustos 2019, 12:25:45 »
Güzel araba, canlı görmüştüm. :)
Sağolun hocam. Nerede denk geldiniz aceba ?

ysbilgin

• Membro
« #11 : 06 Ağustos 2019, 13:36:14 »
Sağolun hocam. Nerede denk geldiniz aceba ?

Önceki sahibini tanıyordum. Onun için sormuştum Kastamonu'dan mı aldınız diye.

Theillest

• Membro
« #12 : 06 Ağustos 2019, 18:00:31 »
Hayırlı olsun aracınız hoşgeldiniz servis işi biraz sıkıntılı malesef başka servislerede bakarak memnun kaldığınıza gidebilirsiniz.Ankarada yetkili ve özel toplamda 10 a yakın olması lazım.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OğuzCanAlantor

• Membro
« #13 : 06 Ağustos 2019, 20:38:56 »
Öncelikle hayırlı olsun Onur , güle güle kullan kazasız belasız sürüşler dilerim . Belki beni tanıyorsundur Alfini babam ve ben işletiyorum . Büyük ihtimalle seninle karşılaşamadık. Öncelikle fiyat karşılaştırmanda sana bir uyarıda bulunmak isterim , alfayedek.net Sercan abinin sitesi kendide buraya üye çok kalem ürün olduğu İçin her zaman fiyat güncellemesi yapamıyor , ileriki zamanda parça fiyatlarına bakarken buna dikkate almanı isterim . Sercan abiyi arayıp güncel rakamları öğrenebilirsin . Alfin konusuna dönersek beğenip beğenmemek tabiki senin taktirin ancak bu serviste senin gibii 26 yaşında ve 26 yıldır Ankara’da hizmet etmekte senin komik bulduğun konuları dinlemek isterdim belki biz yanlış biliyoruzdur . Ma ünite değişimi basit olarak görmüşsün görünen ve konuşmana göre araç bilgin ve takımları biliyorsun . Benden sana tavsiye bir dahakine benzinlikteki ücretsiz liftler kullanıp hem Bakımı daha ucuza getirir hemde daha güze bilgi alırsın :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Onurkaymaz

• Membro
« #14 : 06 Ağustos 2019, 21:46:17 »
Öncelikle hayırlı olsun Onur , güle güle kullan kazasız belasız sürüşler dilerim . Belki beni tanıyorsundur Alfini babam ve ben işletiyorum . Büyük ihtimalle seninle karşılaşamadık. Öncelikle fiyat karşılaştırmanda sana bir uyarıda bulunmak isterim , alfayedek.net Sercan abinin sitesi kendide buraya üye çok kalem ürün olduğu İçin her zaman fiyat güncellemesi yapamıyor , ileriki zamanda parça fiyatlarına bakarken buna dikkate almanı isterim . Sercan abiyi arayıp güncel rakamları öğrenebilirsin . Alfin konusuna dönersek beğenip beğenmemek tabiki senin taktirin ancak bu serviste senin gibii 26 yaşında ve 26 yıldır Ankara’da hizmet etmekte senin komik bulduğun konuları dinlemek isterdim belki biz yanlış biliyoruzdur . Ma ünite değişimi basit olarak görmüşsün görünen ve konuşmana göre araç bilgin ve takımları biliyorsun . Benden sana tavsiye bir dahakine benzinlikteki ücretsiz liftler kullanıp hem Bakımı daha ucuza getirir hemde daha güze bilgi alırsın :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Tesekkürler iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için. Çıkan eski yağ ile uğraşma derdi olmasa ve işim acil olmasaydı daha önceki aracımda arada bir yaptığım gibi bakımı kendim yapabilirdim. Mümkün olduğunca aracıma özen gösterecek birileri ile bu işleri halletmek istiyorum aslında parça fiyatlarına takılmamın sebebi işi beğenmemem. Multiair ünitesini değiştirmedim, multiair ünitesinin parmak filtresinin değişimini talep ettim. Trigerin plastik kapağını söküyorsunuz daha sonra bir civata boyutundaki filtreyi sökerek yenisini takıyorsunuz hocam benden daha iyi bilirsin. Bu işlemin ücreti 100 liraymış. 2 ay önce Peugeot 307 aracımın yağını suyunu hidroliğini filtrelerini disk ve balatalarını 650 liraya değiştirdim. Herneyse zaten konu uzadı ben arkadaşlardan başka bir servis tavsiyesi istemiştim.

Onurkaymaz

• Membro
« #15 : 06 Ağustos 2019, 21:47:05 »
Hayırlı olsun aracınız hoşgeldiniz servis işi biraz sıkıntılı malesef başka servislerede bakarak memnun kaldığınıza gidebilirsiniz.Ankarada yetkili ve özel toplamda 10 a yakın olması lazım.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler  :)

Gouki

• Amministratore
« #16 : 06 Ağustos 2019, 22:57:15 »
Aramıza hoş geldiniz. 307 gibi bir zombi ile güncel teknolojili, spor paketli bir Giu'nun bakım maliyetleri bence dünyanın her yerinde farklı olacaktır.

Onurkaymaz

• Membro
« #17 : 06 Ağustos 2019, 23:01:14 »
Aramıza hoş geldiniz. 307 gibi bir zombi ile güncel teknolojili, spor paketli bir Giu'nun bakım maliyetleri bence dünyanın her yerinde farklı olacaktır.
Gerçekten hoşbuldum. Otomobiliyle vakit geçirmeyi seven insanlarla sohbet edebilmek hoş.

Onurkaymaz

• Membro
« #18 : 31 Ağustos 2019, 20:26:54 »

Bugün 2013 model 1.6 CRDİ concept plus aracımızı bakıma götürdüm. Harman Kia şaşmaz bakımı yapan yer. Yanımda sadece 5 lt esp 5w 30 yağ götürdüm. Filtreler ve arka balatalar değişti. Tüm parça fiyatları ve işçilik dahil 425 tl. :D Ceed dinazor da değil hocam bence  :D

Dellobaltino

• Membro
« #19 : 01 Eylül 2019, 00:09:32 »
2013 de sıfır kia ceed almıştım tekkar bayisinden. Servise oraya götürmek istedim. Hem dışardan yağ kabul etmiyorlardı hem de fiyat fahişti.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oguzca

• Membro
« #20 : 01 Eylül 2019, 16:20:36 »
Herkese merhabalar. 2012 giu 1.4 tb ile aranızdayım. Ankara'da yaşıyorum, 26 yaşındayım ve mühendisim. İlk konum teknik bölümde kronik kablo probleminin giderilmesi ile ilgiliydi. Buraya bir konu açarak selam vermek ve sizlerle tanışmak istedim. Hayallerimi gerçekleştirerek bir Alfa sahibi olalı 1 ay oldu. Süspansiyon sertliği hariç her konudan memnunum. Fakat bu servis işini nasıl çözeceğim bilmiyorum. Aracım 40.000 km civarında bakımı yeni yapılsada ben yağını Motul 5w40 ile değiştirmek için Alfin'e gittim o arada rutin filtreler falan da değişti. Fiyattan ve işçilikteki özenden hiç memnun kalmadım. Ankaralı Alfistilerden servis tavsiyesi bekliyorum.

Aracınız çok güzel gözüküyor. Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Ben de sizin gibi ilk Alfa Romeo'ma 9 ay önce kavuştum ve severek biniyorum. Otomobillerin bakım maliyetleri her markada farklı oldu gibi Alfa Romeo'da da fark ediyor. Bu açıdan diğer markalarla değerlendirdiğinizde maalesef ortaya objektif sonuçlar çıkmayabilir.

Alfin konusuna geldiğimizde bizim de tanışmamız yaklaşık 9 ay gibi bir süreyi buluyor. Otomobillerle içli dışlı biri olarak şunu açık yüreklilikle söyleyebilirim eğer Ankara'da Alfin olmasaydı muhtemelen Alfa Romeo almaya cesaret edemezdim.

Bakımlarımın tamamını orada yaptırıyorum ve orayı bir servis gibi değil de tüm çalışanlarıyla bir aile ortamı gibi gördüğümü gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Farklı bir servis aramak yerine yaşadığınız problemleri direkt onlara söylemek çok daha iyi olabilirdi.

Aracınızı güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...  :clover:

fikri.şakar

• Membro
« #21 : 01 Eylül 2019, 16:41:05 »
Aracınız hayırlı olsun.
Parça fiyatlarını değerlendirirken markalarınıda yazarsanız daha sağlıklı değerlendirebiliriz. Servisten memnun kalıp kalmamak birazda o servisin çalişanlarıyla ilgili çalışanlar paron olmadığı zaman kafasına göre takılıyorsa sizin gittiğiniz gün memnun kalmamışsınızdır. Alfin e bende bir kere uğradım yağı ben götürmüştüm, çalışan usta yağ filtremi değişmediği halde ben sorduğumda değişti demişti o zaman eskisi nerede dedim çöpte dedi çöpe bakalım dedim sonuç çöpte yoktu.burada servis sahibinin müşterinin arkasında durması gerekir müşteri haklıysa tabi.sonuçta ben yoldan geçen bir müşteri olarak uğramıştım oraya araç eşya yüklüydü falan, ustada o gözle baktı bize.

ysbilgin

• Membro
« #22 : 01 Eylül 2019, 20:32:12 »
Aracınız hayırlı olsun.
Parça fiyatlarını değerlendirirken markalarınıda yazarsanız daha sağlıklı değerlendirebiliriz. Servisten memnun kalıp kalmamak birazda o servisin çalişanlarıyla ilgili çalışanlar paron olmadığı zaman kafasına göre takılıyorsa sizin gittiğiniz gün memnun kalmamışsınızdır. Alfin e bende bir kere uğradım yağı ben götürmüştüm, çalışan usta yağ filtremi değişmediği halde ben sorduğumda değişti demişti o zaman eskisi nerede dedim çöpte dedi çöpe bakalım dedim sonuç çöpte yoktu.burada servis sahibinin müşterinin arkasında durması gerekir müşteri haklıysa tabi.sonuçta ben yoldan geçen bir müşteri olarak uğramıştım oraya araç eşya yüklüydü falan, ustada o gözle baktı bize.

Sonra ne oldu? Kirli yağ olan filtreyle birlikte çalışmış mıydı yeni yağ?

fikri.şakar

• Membro
« #23 : 01 Eylül 2019, 21:34:36 »
Çalıştı. Sonra borcum ne dedim istedikleri parayı verdim. Oradan alfatech servisine gittim orada yaptırdım birdaha. Sonra yola devam.

Sercan Keklik

• Membro
« #24 : 01 Eylül 2019, 23:27:02 »
hoşgeldiniz
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark