Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Warm Hatch | Alfa Romeo Mito 22UN886  (Okunma sayısı 8934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ealprsln

• Membro
Ynt: Warm Hatch | Alfa Romeo Mito 22UN886
« #125 : 11 Mart 2021, 17:08:17 »
1446 dan TD04'e doğru geçeceksin sanırım mecburen :))
THE ROMANCE OF PERFORMANCE
'11 MiTo Quadrifoglio Verde

ceyhun16

• Membro
« #126 : 11 Mart 2021, 18:13:37 »
Evet, direkt sipariş ediyorsun, DHL ile kapına kadar geliyor. DHL gümrük işlemlerini de senin adına yapıyor ve ürün bedelinin %20'si kadar bir gümrük vergisi çıkıyor.

Tamamdır yeni görev belirlendi diskler :)
'11 MiTo 1.6 JtdM
'09 Mito 1.4 Tjet

stan

• Membro
« #127 : 11 Mart 2021, 22:01:38 »
1446 dan TD04'e doğru geçeceksin sanırım mecburen :))

Meth kitten sonra avans da acinca hizlanma boyle oldu abi.

https://youtu.be/fFFZ-G957Q8

Yani buyuk konusmayayim ama setup'i kolay kolay degistirmem.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

devirsever

• Membro
« #128 : 13 Mart 2021, 14:38:22 »
Offf cok iyi, hic 1.4 gibi degil  :D :nazar:
1996 155 Q4
1996 GTV V6 TB
1998 166 3.0 V6
2006 GT 3.2 V6
2008 GT Q2
1999 156 3.0 V6 TB Q2(Güncel)
1998 156 3.0 V6 (Güncel)

stan

• Membro
« #129 : 04 Nisan 2021, 22:28:01 »
Belki daha once satir aralarinda bahsetmisimdir, soğuk havalarda, ozellikle 10C altindaki sicakliklarda dip gaz yaptigimda overboost sorunum mevcuttu. Sirf bu sebepten sıkça n75 valfim de bozuluyordu. Overboost'dan da kasit, 1,5 bar olmasi gereken pek basinc, 5. ve 6. viteste ozellikle 4000 devir civarinda dip gaz yapinca 1,7 - 1,8 barlik basinc goruluyordu. O kadar yuksek basinca da cikinca, n75 artik basinci regule etmeyi basaramiyordu.

Bunu engellemek icin manuel boost controller (mbc) ile bir seyler yapabilir miyim diye arastirma yaparken, nette asagidaki gorseli buldum:

Yani, n75'e paralel baglanan bir mbc, dogru basinca ayarlanirsa, talep edilen max basinci gordugu gibi bunu wastegate'e direkt iletiyor.

Uygulamak icin aliex'ten bir mbc siparis edip, guzel pinomatik hortumlar ve baglayacak T baglanti ve dirsekleri aldim. Baglantiyi su sekilde yaptim:

Bir kac deneme sonrasinda overboost'u ortadan kaldiracak ayari buldum, sonuc bekledigimden de basariliydi yani.

Ama onemli bir sorun vardi, soguk havada overboost'u engelleyen mbc ayari, hava isindikca peak basinci da dusuruyordu. Ornegin hava 20C ustune ciktiginda 1,5 bar olmasi gereken basinc 1,3 bar seviyesine dusuyordu. Her sicakliga gore mbc'nin ince ayarini yapmak biraz dertli olacagindan, paralel baglanan mbc'yi diledigim zaman devreden cikarabilecegim bir yapiya gectim. Bunun icin de 12V ile calisan bir pnomatik valfi mbc'nin girisine bagladim:

Her sey toplaninca, sadece asagidaki mavi borular goze carpiyor:

Arabanin icinde de meth kit ekraninin hemen alt yaninda yer alan dugmeye pnomatik valfin beslemesini bagladim, bu sayede hava sicakliginin gun icindeki degisimine gore tek tus ile bu sistemi devreye alip, cikarabilecegim.

sbk0655

• Membro
« #130 : 05 Nisan 2021, 20:45:11 »
Biz de arabanın ampulleri değiştirince birşeyler yaptık diye geziyoruz. Bravo valla elinize sağlık.

EVA-L19 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

stan

• Membro
« #131 : 18 Nisan 2021, 17:08:50 »
Fark etmissinizdir belki, arabaya pek kozmetik konusunda ekleme yapan birisi degilim aslinda.

Ama MiTo'nun marspiyel konusunda eksikligi ilk gunlerinden beri gozumu tirmaliyordu.

Malum, yurt icinde uygun fiyatli bir sey bulmak da mumkun olmadigindan, bayadir erteliyordum.

Teknik anlamda arabaya yapilabilecekler azaldikca, marspiyele butce ayirip, Almanya'da arada alisveris yaptigim bir siteden Lester marka orijinal marspiyelleri siparis ettim. Ozellikle kargo ucretinin ptt anlasmasindan oturu uyguna gelmesi guzel oldu.

İlk olarak marspiyeli piano black'e boyattim. On tampon alt kenarindaki siyah boya, arka diff, ayna kapaklari ve camlarin koyu tonu ile uyumlu olmasini hedefledim. Cumartesi gunu de tam bir kapanma aktivitesi olarak, yazligin kapisinin onunde once arabayi guzelce yikayip, sonra marspiyelleri montajladim.

İlk marspiyeli montajlarken baya uzun surdu, tam oturma pozisyonunu bulmam biraz ugrastirdi dogrusu. İkincisi ise cocuk oyuncagi kivaminda oldu. On ve arka tarafta alindan ikiser vida ve yan panelde boylu boyunca silikon ile montajladim.

Silikonun saglikli tutmasi icin ustunde bolca kagit bant yapistirdim. Bu hali ile gorseller:

Silikonlar kuruyup, bu sabah bantlari soktum. Son goruntu bu sekilde oldu:

obasar

• Membro
« #132 : 18 Nisan 2021, 17:44:59 »
Selam, güzel olmuş. Fiber geldi değil mi?
Bende de aynısı var ama kullanmıyorum. Hatta ön tarafı da var Lester 'ın.

Fiber yerine Lester dışında Plastik olan farklı bir model buldum onu taktım bende.
Alfa Romeo Mito 1.4 TCT Sportivo
Alfa Romeo 156 1.9 JTD

stan

• Membro
« #133 : 18 Nisan 2021, 18:09:45 »
Selam, güzel olmuş. Fiber geldi değil mi?
Bende de aynısı var ama kullanmıyorum. Hatta ön tarafı da var Lester 'ın.

Fiber yerine Lester dışında Plastik olan farklı bir model buldum onu taktım bende.

Selamlar, evet fiber olarak geldi. Hatta boyacim fiberse boyasi biraz zor olur, yuzeyi duzeltmek gerekir falan demisti. Ama o da boyarken hic sorun yasamadigini, gordugu en iyi fiber isciliklerinden biri oldugunu vurguladi.

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal