Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: alfa romeo 145 1.7 motor yaptırırken çektiğim fotoğraflar  (Okunma sayısı 541 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

koramiral

• Membro
kocaelide kadri ustaya yaptırdığım motor alfa Romeo 145 1.7 16v aracım fotoğraflarını payllaşmak istedim
aracın değişen motor parçaları
piston, segman, ana yatak, kol yatak, kol burcu, gezici ay, piston kolu, takım conta, triger, bilya, kayış takım, alt salıncak, viraj bilmem nesi :) bujiler, rektefiye, gömlek, torna vs vs
toplam maliyet işçilik dahil anahtar teslim 2800 tl civarı tuttu

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2013, 21:16:23 Gönderen: agucba »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Volkey

• Ziyaretçi
Vay be uzun zaman oldu bir boxer görmeyeli, hem de bu şekilde her yeri belli halde :) Teorik olarak üstten çift egzantirikli olmasına rağmen aslında pratikte dört adet egzantirik mili var, iki ayrı ikişier silindirli motor birleşmiş gibi. Oldum olası mantığını, sesin, gidişini sevmişimdir boxerların...  :serefe:

Not: Bu arada bu Kadri ustanın elinde bir tane '69 Veloce var mı acaba dökük halde?

ATA

• Moderatore
Yer çekimine karşi koymayan motor :)
1997 145 1.4 Ts (1999-2001)
2001 156 1.6 Ts (2006-2015)
1996 Gtv 2.0 V6 Tb
2009 MiTo 1.6 Jtdm
1991 75 2.0 Ts
2006 156 1.6 Ts

Anıl

• Membro
Bundan bir 10 sene bir arkadaşımda 145 1.7 16V vardı,hala sesini ve gidişini unutamam,boşta gaz verince aracın sağa-sola sallanmasını da...
İtalyanlar sadece otomobilleri değil, hayalleri de yaratırlar...

1998 GTV V6 TB

erdem1904

• Membro
Bundan bir 10 sene bir arkadaşımda 145 1.7 16V vardı,hala sesini ve gidişini unutamam,boşta gaz verince aracın sağa-sola sallanmasını da...

Benim ilk alfam 146 1.7 di  :) Hala unutamıyorum. Araba fabrikasyon olduğu halde muhteşem motor sesi yüzünden çok kişi sormuştur bunda açık hava filtresi ve egsoz mu var diye...  Resmen amerikan keyfi veriyordu.. Rölantide pıtır pıtır sağa sola yatardı. Gaz verince araba resmen kasılırdı.. Şimdi apachi style olarak Ankara'da gezinmekte...
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

koramiral

• Membro
kadri usta genç bir usta kendisi makine mühendisi Marmara ünv. okumuş çok ılımlı güzel bir insan 2 gündür yanındayım yemek çay sigara hiç eksik etmedi çıraklık bile yaptım yanında ama eski arabası varmı bilmiyorum nasip se yarın aracın kontağına basacağızzz :) çok heyecanlıyımm

alfacan

• Membro
kadri usta genç bir usta kendisi makine mühendisi Marmara ünv. okumuş çok ılımlı güzel bir insan 2 gündür yanındayım yemek çay sigara hiç eksik etmedi çıraklık bile yaptım yanında ama eski arabası varmı bilmiyorum nasip se yarın aracın kontağına basacağızzz :) çok heyecanlıyımm

hayırlısı olsun hocam , usta sanırım bu işi hobi olarak yapıyor  :)

koramiral

• Membro
bir nevi hobi de diyebiliriz ancak adam la uzun sohbetim de normal arabalardan asla bahsetmedi eski Amerikan arabaları nın motorlarından Rover alfa vs nerde cins araba var hepsini yapabilirim diyor bu arada arabamı aldım maşallah füzee :)

alfacan

• Membro
bir nevi hobi de diyebiliriz ancak adam la uzun sohbetim de normal arabalardan asla bahsetmedi eski Amerikan arabaları nın motorlarından Rover alfa vs nerde cins araba var hepsini yapabilirim diyor bu arada arabamı aldım maşallah füzee :)

Hayirli olsun , kazasiz belasiz surusler dilerim :alfisti:

koramiral

• Membro
TESEKKÜRLER iyi dilekleriniz için herkeze kazasız belasız sürüşler

alfistahakan

• Membro
Hayırlı olsun gül güle kullanında bide resim alsak merak ediyorum açıkçası Alfanızı.
Hakan
Forever Alfa

koramiral

• Membro
kendi fotoğraflarınıda yüklerim avatarda var zaten ama yinede detaylı yüklerim

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal