Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 166 2.0 v6 turbo  (Okunma sayısı 389 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kerem166

• Ziyaretçi
166 2.0 v6 turbo
« : 10 Şubat 2013, 10:50:18 »
günaydın arkadaşlar alfa romeo hayranı olarak ilk alfa romeomu almayı düşünüyorum aklımda olan araç 166 2.0 v6 turbo denizlide ikamet ettiğim için korkuyorum çünkü denizlide alfaromeonun ne bayiliği ne servisi nede özel servisi var malum sanayideki ustadalar alfa sahiplerini yolunacak kaz gibi görmeleri aracın denizlide çok olmaması (en fazla üç tanedir tahminimce) beni korkutuyor. bu aracı kullananlar varsa ne tür sıkıntılar yaşarım bu aracı alırsam ya da v6 yerine daha düşük güçteki ama 156yla aynı olan 2.0 ts motoru mu düşünmeliyim alırken nelere dikkat etmeliyim değerli tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim
iyi tatiller :)
 :clover:
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Anıl

• Membro
Ynt: 166 2.0 v6 turbo
« #1 : 10 Şubat 2013, 12:01:59 »
Kerem Bey, öncelikle aramıza hoşgeldiniz. 166 ile başlayacak olursak, bana göre şuan bile kendi klasmanında hem görsellik,hem donanım, hem de kalite olarak çok ayrı yerde olan bir Alfa! Zamanına göre donanımı çok iyiydi,şimdi bile bazı araçlarda standart olmayan birçok donanımı bu araçta görebilirsiniz,iç dizaynı çok hoş,dış dizaynı da sınıfına göre çok agresif bence! Motor konusuna gelirsek,eğer benim için ortalama üstü performans gerekli değil derseniz, 2.0 TS versiyonu bu araçta sağladığı iyi performans değerleri ve yedek parça teğmini,tüketim değerleri ile sizi sıkıntıya sokmayacak,sorun yaratmayacak bir tercih olur. V6 TB ise performans olarak birçok aracı üzebilir ama yakıt tüketimi,parça teğmini ve fiyatları ile de sizi üzebilir. Ama buradan şunu çıkarmayalım,V6 TB sorunludur; tam tersi Alfa'nın ürettiği en sağlam motorlarından birisidir ama bulabilirseniz en genci bu aracın 10 senelik olacak ve illa ki bir takım sorunlar çıkaracak,bulunduğunuz yer itibariyle sıkıntı çekebilirsiniz. 2.0 TS'in parçalarını internetten bile alma ihtimaliniz var ;) 166, 156'ya göre bambaşka bir konumdadır eğer üst sınıf ve illa 166 alma gibi bir isteğiniz yoksa, 156 2.0 TS sizi hertürlü tatmin eder ve yedek parça,bakım vs yönünden hiçbir sıkıntı çekmezsiniz,tercih size kalmış ;)
İtalyanlar sadece otomobilleri değil, hayalleri de yaratırlar...

1998 GTV V6 TB

alfistahakan

• Membro
« #2 : 10 Şubat 2013, 14:08:26 »
Kerem bey öncelikle inş.hayırlısı olur gönlünüzdeki Alfaya kavuşursunuz.Denizli sanayi sitesinde Saygın oto diye bir özel servis var.Orada Kadir diye bir usta var.Alfadan iyi anlıyor.Ben tesadüfen bulmuştum.Sonra özellikle ona gitmiştim Fethiyeden, faz sensörünü değiştirmiştik.Trigeri aparatsız ayarlayacak kadar bilgilidir.Eğer hala oradaysa..
Hakan
Forever Alfa

dragut

• Membro
« #3 : 10 Şubat 2013, 18:15:30 »
Aramıza hoşgeldiniz.

Sitemizde "Ertan Sarı" isimli bir üyemizin bakımlı ve hoş görünümlü beyaz 166 v6'sı var. Bir ara satılıktı. Şu an düşüncesi nedir bilemiyorum. İsterseniz "profil" seçeneginden üye arama kısmına gelip oradan arkadaşa özel mesaj atın. Hala satmayı düşünüyorsa bence bir görüşün.
"Alfa sevgisi"

alfacan

• Membro
« #4 : 10 Şubat 2013, 21:20:59 »

GoogleTagged