Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Ankara'da 159 direksiyon simidi sökme macerası bir farip usta(!) hikayesi  (Okunma sayısı 3251 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ghabarambian

• Membro
Merhabalar,

Ankara'da cuma,pazar,pazartesi hergün 4 5 saat önce döşemeci, sonra airbagci ve sonra da özel alfa servisi gezerek, sonra başka döşemeciler ve airbagciler gezerek rezil oldum. Hem de parasıyla işin acısı. Böyle bir guide var faydalınabilecek, paylaşmak istedim. Tabi alfa 159 bu airbagci de döşemeci de anlamayabilir ama alfaline alfa servisi direksiyonun kaplanması amacıyla söküleceğini bildiği durumda, abi direksiyon komple sökülür diyip, kutuyu komple çıkarıp, airbagi öyle bırakıp, bu böyle yapılır dedi malesef. Airbag çıkmadan simit kaplanır denmesine mi üzülürsün , sök tak yapıp 100 tl almasına, 30 tlye rotçuya paslamasına mı yoksa suratının ekşi satmasına mı. Hadi suratını mizacını geçtim de ustalık bu mudur, airbag söktürmeye gelen adama, bunu kimse sökemez abi de, sök tak 100 alırım de, 30 dk.lık iş için 30 dk sigara iç. Airbag sökme iş yapmış gibi geri tak. Yetkili serviste böyle birşey yok diye de yanlış yönlendir. Neyse ki airbag arıza lambasını söndürebildiler de neyse dedim. Akota yu aradım söküyoruz dedi. Alfin'i aradım söküyoruz abi, sökülmez ne demek dediler.Sökülmeden simit derisi değişmez zaten dediler, yani aklın yolu bir. Bugün de gittim Alfin'de Murat söktü. Oğuz'a da Şükrü ustaya da teşekkürler benden. Ayrıca kapı gergisi sordum alfaline a 120 ön, 135 arka dediler, akota 94 ön, 97 arka dedi. Nusret usta sanırım adı asık suratlı, işini zoraki yapar gbi bir usta işte. Memnun kalmadım ve aradım servisin sahibi burda olmadığı için oğluyla görüştüm, yazacağımı da anlattım içim rahat yazarken. İş bilmezlik de deseniz, üç kağıt da yanlış anlama da usta işi bir durum değil yani. Yetkili servisten pahalı özel servis fiyatı da gördüm ya daha ne diyeyim.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ghabarambian

• Membro
https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-andamp-946-spider/365025-complete-steering-wheel-replacement-guide.html%23/enter&ved=0ahUKEwiokpjM-b3MAhXMC5oKHT2kCQ8QrAIIHigAMAA&usg=AFQjCNH867frj6QopAwT5eCyAbdnTDSLhg&sig2=VV_P3jxJS69xpmN7NXMdqw

Bu da direksiyon airbaginin 159 larda nasıl söküldüğünü anlatan manual. İhtiyacı olanlara faydası olacağını düşünüyorum. Gerçi 4 airbagciye gösterdim, bir de videosu var izlettim. Usta olmak neymiş tecrübe etmiş oldum.

AlfalineServis

• Membro
Merhaba forum üyeleri;
Olayı birde sizin ağzınızdan yansıtıyım nedense bu aralar hep yanlış anlaşılıyoruz.Memnun kalmadığınız önceki servisde hava filtresi temizliğine 10tl istediler diye servis değiştirdiğinizi söyleyip  koyduğumuz 1lt motor yağ için ücret talep etmedik ama bu jest olumsuz lansedildi.Sökmeden evvel direksiyonun açıklaması yapıldı ısrarla sağa sola gidildi sizin direksiyonunuz için ama önemi yok canınız sağolsun.Karalama bu kadar basite alma kolay olmamalı. :yukari-ok:
Alfaline özel servis

hasiko

• Membro
Yine bir bomba daha....

Memnun kalmamış olabilirsiniz ama genelleme yaparak konusmanız yanlış. Sonucta sizden baska bir sürü insan o servisi kullanıyor. Bunuda bilmenizde fayda var.
Çok uzun zamandır bahsi geçen servisle çalısıyorum en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Tesadüf olamaz sanırım...

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hasiko

• Membro
Kusura bakın yada bakmayın ! İnsanları kötülemek yada karalamak bu kadar basit olamaz. Kaldı ki Nusret usta ve diğer personeli kötülemek bir kalemde. Bence hiç yakışan bir tavır değil. Buradan yazmanızın dışında servisteki insanların yüzünede söylemeniz daha iyi olurdu...

AlfalineServis

• Membro
Olumlu olumsuz eleştirileri görmek hoş bizi daha da memnun ediyor.Kendimizi geliştirmemizi sağlıyor.Kimseye birşey ispatlayıp ego tatmin etmeye gerek yok hasan bey ilginiz için sağolun :clover:
Keyifli sürüşler...
Alfaline özel servis

hasiko

• Membro
Olumlu olumsuz eleştirileri görmek hoş bizi daha da memnun ediyor.Kendimizi geliştirmemizi sağlıyor.Kimseye birşey ispatlayıp ego tatmin etmeye gerek yok hasan bey ilginiz için sağolun :clover:
Keyifli sürüşler...
Rica ederim. İltifat etmedim. Gerçekleri yazdım sadece....

ghabarambian

• Membro
Hocam lütfen bir kez yaşamışım kötülemişim falan ayıptır yahu.sen kaç kez gitmişin bir sorun yaşamamış olman tesadüf değil tabi, kişiye göre muamele var zaten. Tam tersine bir kişi memnun olmayınca sorgulamak doğru olan. Zaten olsn biteni anlattım. Buysa ustalık eyvallah yaptırın. Yetkili servisten pahalı iş yaptırmak isteyen de koşa koşa gitsin.30 dakikalık iş için 30 dakika sigara içmedi, simidi söküp böyle yapılır diyip iş bilmezlik mi yapmadı. Yani hocam öyle bir kalemlik falan birşey yok,bak olay bu bu başına gelirse benim geldi diyorum. Anlattıklarım yani yaşadıklarım kötü bence de. Beyler babamızın hayrına hizmet almıyoruz hiçbirimiz, kötü olana kötü denecek ki iyinin farkı çıksın, hiçbir servis bsbamın oğlu değil.  Bunları ALFALİNE ı 03.04.16 sabah 9.30 da arayıp servisin sahibinin oğlu Şeref ile de konuştum. Akotada da yok diyen de ALFALİNE idi. Yani beni yanlış yönlendirdi, yetersiz bilgisi var veya kötü niyettir bu. Neyin ego tatminini yaşıyacağım ben, ego tatmini peşinde ya da verdiğim boş iş karşılığı paranın peşinde olsam orda tartışırdım, yapmadım düşmedim o seviyeye.

Dedim ki olgun bir servisse memnun olmadığım şeyleri söylerim eleştirileri cevaplar, buraya yazmadığım ve ysnlış hatırladığım cam fitili iddamda nasıl ben pardon yanlış hatırlamışım diyebilmişsem benzeri ya afedersiniz yanlış anlaşılma olmuş sizi de yanlış yönlendirdik, işin hakkı dite talep ettiğimiz ücret de havada kaldı hatamızı telafi ederiz denebilirdi.

ghabarambian

• Membro
Memnun kalmadım, aradım anlattım, bir afedersin de duymadım haklı bulunmama rağmen. genelleme falan da yok. Bir defalık yaşanan bir durumdan ziyade olaylara yaklaşma şekli, tavırlar, bilgi eksikliği gbi konular asıl vurguladığım şeyler. Cebinden parasını veren bir alfa sahibiyim.

Doğa Tosun

• Membro
Memnun kalmadım, aradım anlattım, bir afedersin de duymadım haklı bulunmama rağmen. genelleme falan da yok. Bir defalık yaşanan bir durumdan ziyade olaylara yaklaşma şekli, tavırlar, bilgi eksikliği gbi konular asıl vurguladığım şeyler. Cebinden parasını veren bir alfa sahibiyim.

Tecrübenizi paylaştığınız için teşekkürler. Zamanında ben de Ankara'da bir özel servisle ilgili sıkıntılar yaşadım ve sorunum buraya yazınca tam olmasa da telafi edildi. Forumlar bunun için var. Siz aldırmayın, okuyanlar çıkarması gerekeni çıkarmıştır çoktan. Keyifli forumlar.
"AlfaRomeo 159 JTDM Dist.Plus Qtronic
"MercedesBenz C180 AMG Selection
"BMW 520i Executive Plus

"Alfa MiTo 1.4 TB (sold)
"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)
"Alfa 147 1.6 TS (sold)
"BMW 320ied 40th year(sold)
"BMW X5 3.0i (sold)
"BMW 320ia (sold)
"MercedesBenz C180 AMG(sold)
"VW Passat B8 Highline(sold)
"Honda Civic SportPlus 182(sold)
"Nissan Navara 4x4 Platinum(sold)

ghabarambian

• Membro
Alfaline servis ismiyle yazılan ilk açıklamayı yeni okudum. Sanırım Şeref sensin yazan. Bak güzel kardeşim bugün de konuştuk uzun uzun sen de servis sahibi olarak yanlışa yanlış demelisin bence. Hatalı olunabilir de hatayı savunmamak lazım. Direksiyon konusunda bilgi verildi falan deme lütfen. Airbag sökmeden direksiyon sökelim, airbag sökülmez dendi mi demeye çalışıyorsun, sanırım öyle. Evet buysa iş bilmezlik zaten,ve airbag söktürecem diye geldim ustan tüm direksiyonla sökülüyor dedi, airbag sökülnez DEMEDİ . Komple mafsala kim napsın. Sağa sola koşturulmadı, ben koşturdum,arabamın direksiyonu kucağımda olduğu için de  beni araçla 2 alt sokağa götürdün. döşemeciye de sen kesin gel benle döşemeci zaten olmaz diyecek de sen açıkla dediğimi hatırlatırım. Airvaciye de ben gidelim dedim ben uğraştım. 1 lt motor yağı demişsin. 5 seviyedir 159 larda ekranda gösterilen yağ seviyesi 2. Seviyedeydi tamamladınız gramaj hesabına girmeyelim 1 lt 1 bardak olur sonra, ben de ön arma alayım sizden dedim bunun üstüne param nasip olsun dedim, aldım zaten borcumu sordum 50 lira istediniz verdim, yetmeyecekse isteyeydiniz gerçekten. Serviste motor yağı eksilince tamamlamak . Bakın hocam neyse o bende ,eğriye eğri doğruya doğru. Takım tutar gbi servis tutmam. Hiçbir servis de hayrıma iş yapmıyor. Alfinde de airbag söktürdüm 50 lira para verdim, ha ucuz mu pahalı mı ayrı da 6 dakikada söktüler ve benim talebim olan ALFALİNE ın imkansız dediği durumdu bu. Bunu alfistilerle paylaşmak da haktır bence. Böyle bir işkeri varsa nereye gitsinler nereye gitmesinler bilneli herkes, ortak tecrübe paylaşım alanı bu.
Sanki müşteri yalan söylüyormuş gbi savunmalar alfa servislerini ölücü servislerle aynı seviyeye çeker.
Ben ordayken gelen bir abi ile de tanıştık sağolsun yardımcı oldu yok gösterdi, o çok memnundu mesela ordan başka yerde kesinlikle baktırmadığını söyledi, tanıştık gerçek bir alfisti. Ama birilerinin çok memnun olması direksiyon kaplatmak için mafsaldan direksiyon sökülmesini değiştirmiyor. Her gelene farklı muamele, şaşmazdaki tuttturduğumuza mantığı zaten malesef.ben bir alfisti olarak anlattım. Ben bunu yazdım dye vazgeçen olsun dye değil. Açıkçası beni yanlış yalan ithamlarda bulunuyormuşum imalı cevaplar üzerine detaya girmek istedim.

ghabarambian

• Membro
Tecrübenizi paylaştığınız için teşekkürler. Zamanında ben de Ankara'da bir özel servisle ilgili sıkıntılar yaşadım ve sorunum buraya yazınca tam olmasa da telafi edildi. Forumlar bunun için var. Siz aldırmayın, okuyanlar çıkarması gerekeni çıkarmıştır çoktan. Keyifli forumlar.
Rica ederim hocam. Bu tartışmada çok kıymetli bir manıçual arsya kaynadı aslında, airbag tırnağı nedir,nasıl sökülür ne ile sökülür tez yazacak düzeye geldim Ankara da kim yapabilir, direksiyonu kime kaplatmalı hepsi bende artık. Alfistilere gönüllü yardımcı olurum seve seve. Yeterki partizan olmayalım, hataya hata diyebilelim.keşke servis de bizim de hoşumuza gitmedi, işinizi göremedik,biz de öğrendik, kusura bakmayın diyebilseydi.

Gouki

• Amministratore
Forumda arasaydınız bulurdunuz :) Mahvetti Tapatalk forumu ne Türkçe kaldı ne forumda arama.

http://www.alfistiturkey.com/forum/teknik/alfa-159-direksiyon-trimi-sokumu/

ghabarambian

• Membro
Hocam senin gönderdiğin linke tıklayınca ilgili başlığın açılması gerekirken, malesef alfistiturkey ana sayfası açılıyor. Saçmalıklar diz boyu yani. Googledan arayıp chrome ile aç seçerek baktım bir iki ama bulamamıştım. Direk airbag ve direksiyon temalı aramıştım gerçi.

OğuzCanAlantor

• Membro
Tekrar yeni aracın hayırlı olsun , Alper abi

Rica ederim işimiz sonuçta , kazasız  belasız güle güle kullan sıkma canını :)

Aracın başlığını bekliyorum .

ucarozcan

• Membro
Hocam senin gönderdiğin linke tıklayınca ilgili başlığın açılması gerekirken, malesef alfistiturkey ana sayfası açılıyor. Saçmalıklar diz boyu yani. Googledan arayıp chrome ile aç seçerek baktım bir iki ama bulamamıştım. Direk airbag ve direksiyon temalı aramıştım gerçi.

Arama işlemlerinde tapatalk verimli değil. Bir sorun olduğunda bence bilgisayardan arama yapmanızı öneririm.
tapatalk sadece gün içinde forumda ne döndüğüne bakılmak için yeterli, detaylı işlemlerde yetersiz.
Arabam Şekil Yolumdan Çekil!

octinum

• Moderatore
Ben yanıtlar gelene kadar çok da karalama/kötüleme olarak görmemiştim.

Bu tip konular işini ciddiye alan servisler için fırsat bence. Paylaşımı yapan arkadaşın tecrübesini (çok net olmasa da) olduğu gibi aktardığına inanıyorum; buna rağmen aksini varsaysak bile servisin en azından "böyle algılanmış, demek ki bir şeylere dikkat etmek gerekli" demesi mantıklı. Hem deneyimini paylaşan arkadaşımızı, hem de servisi tanımadığım için ikisine de iyi niyetli yaklaşmayı tercih ediyorum. :)

Yağ tamamlamadan ise para alınmalı yahu. :) En azından, servise geliş fiyatı gibi bir şeylerle alınmalı. Benim Adana'da çok güvendiğim ve dürüst bir arkadaş olduğunu bildiğim ustam bile benim Opel'in sıfırlanan motorunun ilk çalıştırma yağını ısrarımla değiştirirken temiz bir kaba koydurup "tamamlamakta kullanırız abi bunu, para vermiyolar zaten" dediydi geçen haftalarda. :) Ben 1 litre mi neyse yağın parasını vereyim de ne servis kendisini durup dururken zan altına soksun, ne benim kafam bulansın.

Forum aramalarıyla ilgili not: Tapatalk ve Google aramalarından kaynaklanıyor. Siteye üye olmadan konu okumuyoruz, haliyle Google'ın önbellekleyip gösterdiği linkten gelince konuya değil ana sayfaya düşülüyor. Arayacaksanız foruma giriş yapıp forumun kendi arama fasilitesini kullanınız.  :alfisti:

ghabarambian

• Membro
Ben yanıtlar gelene kadar çok da karalama/kötüleme olarak görmemiştim.

Bu tip konular işini ciddiye alan servisler için fırsat bence. Paylaşımı yapan arkadaşın tecrübesini (çok net olmasa da) olduğu gibi aktardığına inanıyorum; buna rağmen aksini varsaysak bile servisin en azından "böyle algılanmış, demek ki bir şeylere dikkat etmek gerekli" demesi mantıklı. Hem deneyimini paylaşan arkadaşımızı, hem de servisi tanımadığım için ikisine de iyi niyetli yaklaşmayı tercih ediyorum. :)

Yağ tamamlamadan ise para alınmalı yahu. :) En azından, servise geliş fiyatı gibi bir şeylerle alınmalı. Benim Adana'da çok güvendiğim ve dürüst bir arkadaş olduğunu bildiğim ustam bile benim Opel'in sıfırlanan motorunun ilk çalıştırma yağını ısrarımla değiştirirken temiz bir kaba koydurup "tamamlamakta kullanırız abi bunu, para vermiyolar zaten" dediydi geçen haftalarda. :) Ben 1 litre mi neyse yağın parasını vereyim de ne servis kendisini durup dururken zan altına soksun, ne benim kafam bulansın.

Forum aramalarıyla ilgili not: Tapatalk ve Google aramalarından kaynaklanıyor. Siteye üye olmadan konu okumuyoruz, haliyle Google'ın önbellekleyip gösterdiği linkten gelince konuya değil ana sayfaya düşülüyor. Arayacaksanız foruma giriş yapıp forumun kendi arama fasilitesini kullanınız.  :alfisti:
Tabiki tanışmıyoruz güvenmek zorunda değilsiniz hocam. Ancak benim tecrübemde net olmayan ne var anlamadım. Detayı bile istemediğim kadar abartılı çünkü servis sanki olmamış birşeyi olmuş gbi anlattığımı ima eder yüzeysel birşeyler yazmış,cevap olarak yazmak istedim detayı. Yağ tamamlamaya para alsın bence de, ha kim iş yaparsa alsın, yapamayınca da pardon desin. Servisin iyi niyetimiz böyle anlaşıldı diye  bahsi geçen 1 bardak yağsa çakma armaya 50 lirayı da yağ parası dye verdim ben zaten.sağa sola koşturmaktı, açıklamaydı tümüne cevap verdim hocam, biraz uzun ama okursan hepsi var. Ha bu arada 1 lt yağın hesabına düşürmesin kimseyi inşallah Allah, ne küçük şeyler bunlar,isteyen alır sorun yok.

admin

• Amministratore

@ghabarambian

@Gouki 'nin vermiş olduğu linki tıklayınca doğrudan "Alfa 159 Direksiyon Trimi Sökümü" konusu açılıyor. Eğer sizde başka bir yer çıkıyorsa sorun muhtemelen telefonunuzda veya bilgisayarınızda. ( @octinum zaten gerekli açıklamayı yapmış)
Sırf @Gouki 'nin paylaştığı link sizde açılmadı ise "saçmalıklar diz boyu yani" ile forumumuzu kast ediyor iseniz, bir daha saçmalıkların diz boyu olduğu bu foruma girmemek sizin tercihinize kalmış. Türkiye kaynaklı başka Alfa Romeo temalı forumlar da var, gerekmesi durumunda sorununuzu paylaşır, cevaplar geldikten sonra merama kavuşursunuz. Giderseniz de lütfen oralarda arkamızdan "sallamayın".

Forumumuzda kalmaya devam edecek olursanız da yazdıklarınızı kendiniz bir daha okuyup anlamaya çalışın lütfen. Ne yazdığınız belli, ne anlatmak istediğiniz. Yazım kurallarına dikkat etmiş ve anlatmak istediğinizi doğru, akıcı bir şekilde yazmış olsaydınız, haksız bile olsanız buradakilerin sıkıntınızı daha iyi anlamalarına sebep olurdunuz. Devrik cümleler, yanlış yazımlar ile haklı da olsanız kimse bir şey anlamadığı için daha baştan antipatik geliyor ve üyeler ister istemez ön yargı ile yaklaşıyorlar.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2016, 10:06:46 Gönderen: admin »
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

mahoretti

• Membro
katılıyorum.

Yazan arkadaşlar lütfen GÖNDER butonuna basmadan bir okusunlar yazdıklarını. Noktalama işaretleri önemlidir. Vurguyu bir yerden alır diğer yere verir. Anlatmak istediklerinizi alır farklı mecralara sokarak sizleri bir anda saçmalayan yazar konumuna sokuverir. İzmir'den bir arkadaşımız bu konudaki en ünlü yazardır. Onun yazılarını okuyup ta bir kerede doğru anlayan çıkmış değildir. Netice itibari ile kullanıcıların ilk savunması TELEFONDA BÖYLE OLUYOR. Hayır. İsterseniz biraz daha dikkatle konuyu daha güzel anlatabilirsiniz. Lütfen telefondan da yazsanız bir kontrol edin ve düzeltin bazı hataları.

ghabarambian

• Membro

@ghabarambian

@Gouki 'nin vermiş olduğu linki tıklayınca doğrudan "Alfa 159 Direksiyon Trimi Sökümü" konusu açılıyor. Eğer sizde başka bir yer çıkıyorsa sorun muhtemelen telefonunuzda veya bilgisayarınızda. ( @octinum zaten gerekli açıklamayı yapmış)
Sırf @Gouki 'nin paylaştığı link sizde açılmadı ise "saçmalıklar diz boyu yani" ile forumumuzu kast ediyor iseniz, bir daha saçmalıkların diz boyu olduğu bu foruma girmemek sizin tercihinize kalmış. Türkiye kaynaklı başka Alfa Romeo temalı forumlar da var, gerekmesi durumunda sorununuzu paylaşır, cevaplar geldikten sonra merama kavuşursunuz. Giderseniz de lütfen oralarda arkamızdan "sallamayın".

Forumumuzda kalmaya devam edecek olursanız da yazdıklarınızı kendiniz bir daha okuyup anlamaya çalışın lütfen. Ne yazdığınız belli, ne anlatmak istediğiniz. Yazım kurallarına dikkat etmiş ve anlatmak istediğinizi doğru, akıcı bir şekilde yazmış olsaydınız, haksız bile olsanız buradakilerin sıkıntınızı daha iyi anlamalarına sebep olurdunuz. Devrik cümleler, yanlış yazımlar ile haklı da olsanız kimse bir şey anlamadığı için daha baştan antipatik geliyor ve üyeler ister istemez ön yargı ile yaklaşıyorlar.
"Saçmalıklar diz boyu" tapatalk uygulaması ile ilgili bir itham. Yazdığımı okudum, bu ithamımın uygulama ile ilgili olduğuyla ilgili de bir karışıklık yok bence.
 Antipatik gelmiş ve ön yargılı okumuş olabilirsiniz. Bu iddamın forumla alakalıymış gbi anlaşıldığını düşünüyorsanız da üyelere mesaj atabiliyorsunuz. bana mesaj atıp sorabilirdiniz.

Varsayımlar üzerinden "başka foruma gidin, arkamızdan sallamayın" kurguları da hoş değil.

Devrik yazınca anlaşılmaz mı oluyor?

Tabiki değil, böyle ifade etmeyi tercih ettim. Forumda devrik cümle limiti veya kuralı da yok. Yani foruma hakaret ettiğimi sanıp gaza gelmemek lazım. Forumu ve aracını seven insanları malum tecrübeyle bilgilendiriyorum. Harf hataları olabilir, mobilden yazdığım zaten yorumun altında görünüyor. Yazım hataları antipatik geliyor bana da ama,başlığı bile editleyemiyorum tapatalk ile.

Ayrıca @Gouki 'nin verdiği linke mobil uygulamadan tıklayın sadece telefonla ilgili birşey olmadığını görürsünüz.

Lütfen devrik yazdı, harfler hatalı, net anlaşılmıyor gibi iddalarla ALFALİNE Ankara servisi ile ilgili ders çıkarılması gereken olayın alfacılarca değerlendirmesinin önüne geçmeyelim.

Not: işten vakit bulursan, bilgisayar üzerinden neler düzeltilebiliyor bakıp, yapabildiğimi yapacağım.

Not-2: bilgisayardan editlendi.

« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2016, 11:26:01 Gönderen: ghabarambian »

admin

• Amministratore
D. Mesaj Atılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

D-2 Düzgün Türkçe kullanın: Bu forumları her kesimden Türk'ün ve Türkçe dili konuşan insanların takip ettiğini unutmayınız. Bozuk Türkçe ile yazılmış mesajların forumda kirlilik yarattığı gibi, hiç bir üye tarafından da bozuk Türkçe ile yazılmış mesajları deşifre edilmek zorunda değildir.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

ykslblc

• Membro
Gene alfa line klasigi. Bu adamlar böyle işletmeci. Bu formda kactane olumsuz yorum var hakların da ve her kpnuda da hasiko adlı kuşlanıcının aynı tarz yorumları. Kendi meslektaşları dahi aynı şeyleri söylerken halen neyin savunması yapılıyor anlamış degilim. Maksimum 200 tl lik iş için benden min 3500 max 6 bin arası masraf cıkartmaya çalıştılar

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hasiko

• Membro
Gene alfa line klasigi. Bu adamlar böyle işletmeci. Bu formda kactane olumsuz yorum var hakların da ve her kpnuda da hasiko adlı kuşlanıcının aynı tarz yorumları. Kendi meslektaşları dahi aynı şeyleri söylerken halen neyin savunması yapılıyor anlamış degilim. Maksimum 200 tl lik iş için benden min 3500 max 6 bin arası masraf cıkartmaya çalıştılar

Ne demek istedin ?? Açıklarsan sevinirim. Yoksa ben aydınlatırım seni !!!

hasiko

• Membro

Bence seviyesiz bir yorum olmuş...

GoogleTagged