Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Dikkatsiz bir şöför yüzünden Giulietta'mdan oldum :(  (Okunma sayısı 4320 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ArinFırat

• Membro
Herkese selamlar. Bilenler bilir, 2010 dan beri 156 ve 159 kullandığım dönemlerde, eşimde farklı marka otomobiller vardı.Tek hayalim maddi durumu denkleştirip 2 adet giulietta almaktı, nitekim geçen yıl 159 ve aveo'yu sattıktan sonra bir miktarda kredi çekerek 2015 dizel ve 2011 benzinli 2 giu alıp hayallerimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorduk. her sabah oğlumu okula bırak-al işleri eşimdeydi.yine bir sabah oğlumu okula götürürken, ahmak birinin dikkatsiz ve kontrolsüz bir şekilde aracıyla yola fırlaması sonucu eşim ve çocuğumun ciddi yaralanmalı ve belkide ölümle sonuçlanabilecek bir durumdan hafif darp ve sıyrıklarla kurtulmalarına sevindik sevinmesine ancak gözümden sakındığım, bir tarafı çizilse uykularımın kaçtığı alfayı o halde görünce çok üzüldüm. tek tesellimiz canlara bişey olmaması.
karşı tarafa ahmak diyorum(kimse hobi olarak isteyerek kaza yapmaz,yapmaktan feyz almaz biliyorum) ancak videoyu izlediğinizde bana hak vereceğinizden eminim.kaza sonrası ambulans ve yaralılarımızla uğraştığımız için o an tutanağın canı cehenneme deyip polise defalarca kazanın oluş şekli anlatılmadına rağmen, ertesi gün emniyete kaza raporunu almaya gittiğimde şok oldum.trafik polisi %25 kusur bize vermiş.ikinci şoku ise bugün yaşadım. eksper aradı, hasar tutarı 25000TL ve Sovtaj bedeli 28 000 TL, sigorta şirketi aracıma 52000 TL piyasa değeri biçmiş.lpg ve muayeneden dolayı kaskosunu ertelemiştim,kuduruyorum resmen :((
(kazaya ait kamera kaydı boyutu 60 mb olduğu için yükleyemedim, çözüm bulabilirsem daha sonra yüklerim.)

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

hkmtctnky

• Membro
Çok geçmiş olsun, kazadır olur diyoruz ancak bazıları gerçekten cana kasıt oluyor, bişey yapsanız yine onlar haklı oluyor. Bu kaza oranını verenlerde de niyeyse hep bi yanlış cıkıyor, ona bi çözüm lazım  :duvar: cana bişey gelmemesi sevindirici, Allah beterinden korusun..
'03 Opel Corsa 1.7 DTi 3dr (Casablanca Weiß)
'07 Opel Corsa 1.4 Sport 3dr (MetroBlau)
‘06 AlfaRomeo 147TI 3dr (RossoAlfa)
05 Opel Corsa 1.3 CDTi 3dr (Casablanca Weiß)
------------------------------------------------
‘09 AlfaRomeo MiTo (NeroEtna)
'05 MB CLS350
'07 Renault Clio 1.6 BVA

ArinFırat

• Membro
çözümü you tube'a video yükleyerek buldum. buyrun link burda, izleyip fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.çünkü trafik polisinin hazırladığı tutanakta 1~kavşağa gelirken yavaşlamamışız ( görüntüde fren ala ala çıkıyor ve hız zaten 50 60 civarı)
2~ kavşakta duran kamyon belirtilmemiş ve biz sol şetitten gidip göre göre çarpmışız( oysa fotolarda ve videoda çarpma yerinin sağ şeridin bile sağında olduğu belli)
kimsenin günahını almak istemiyorum ama karşı tarafın trafik polisi damadı vardı, onun tutanağa müdahale etmiş olabileceği şüphesi var içimde.öyle bir durum var ise allah kimseye hakkımı bırakmadın, helal etmiyorum.dişimizle tırnağımızla çalışıp didinerek kredilerle aldığımız araçlarımız ahlaksızlar yüzünden hiç olup gidiyor.

https://youtu.be/8DlxfoNiM7k

« Son Düzenleme: 12 Ocak 2019, 02:47:37 Gönderen: ArinFırat »

ali kaynak

• Membro
Çok geçmis olsun. Allah ailenizi korumuş aracinizi bu şekilde görünce :(
büyük kaza atlatmışiniz..
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2019, 02:52:05 Gönderen: ali kaynak »
Lancia delta III

qrkmtp

• Membro
Çok çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun öncelikle.Canlara bişey olmaması en önemlisi tabiki.Benim anlayamadigim bi kaç durum var.Aracinizin gittigi yönde en soldaki kamyon neden duruyor?Ayrıca bu dönüş yapılan yerde bir trafik isigimi var videodan tam farkedemedim çünkü çarpışmadan hemen önce de aynı yerden bir kamyon dönüşü oluyor mazallah onunla çarpışmayı düşünemedim bile.

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ArinFırat

• Membro
Çok çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun öncelikle.Canlara bişey olmaması en önemlisi tabiki.Benim anlayamadigim bi kaç durum var.Aracinizin gittigi yönde en soldaki kamyon neden duruyor?Ayrıca bu dönüş yapılan yerde bir trafik isigimi var videodan tam farkedemedim çünkü çarpışmadan hemen önce de aynı yerden bir kamyon dönüşü oluyor mazallah onunla çarpışmayı düşünemedim bile.

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
teşekkürler arkdşlar.kamyon evden eve taşımacılık nakliye kamyonu.videonun tamamını izledim, yaklaşık 5-6 dkka boyunca anlamsızca orda bekliyor,yol boşalmadına rağmen gitmiyor.muhtemelen adres veya tlfon görüşmesi ile ev arıyor ki ona göre kavşaktan sağa mı sola mı düz mü gideceğine karar verecek. ikinci husus, orası kavşak değildi, geçiş yoktu. site sakinlerinin baskısıyla refüjden  8-10 kaldırım taşını kaldırarak belediye tarafından oluşturulan geçit.muz cumhuriyeti işte napalım :)

ALFAtih

• Membro
Büyük geçmiş olsun gerçekten kasko önemli her zaman ancak anlamadığım siz sol şeritten gidip bile vursanız ne farkeder fluencenin zaten ordan çıkmaması lazım dediğiniz gibi kaldırım taşı sökülmüş arada toprak var orası zaten yol değilki yazık ülke çivisinden çıktı Allah kolaylığını versin inşallah :/

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hakan

• Membro
Çok geçmiş olsun,inanın çok üzüldüm.Memleket de o kadar gerzek var ki bunları kollayarak araba kullanmaktan  gına geldi. Bir avukatdan yardım alırsanız daha iyi olacak zannımca.Biz çizilmesini bile sorun ederken böylesi bir kaza çok üzücü.Ailenizin biran önce iyileşmesini sorunun da lehinize çözülmesini temenni ederim.
haktas

Alsift140

• Membro
Hata %100 karşı tarafın, o kamyon da görüş açısını kapatıyor zaten sizin yapabileceğiniz birşey yok.

HTC 10 evo cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

esatkaracan

• Membro
Çok geçmiş olsun, ailenize bişey olmamış çok şükür.

halil

• Membro
çok geçmiş olsun.canınıza zarar gelmemiş.buna şükür.
cehennemde ateş yoktur.her insan kendi  ateşini bu dünyadan götürür.P.S.A

Theillest

• Membro
Geçmiş olsun ailenize bir zarar gelmemesi sevindirici olmuş ama hata 100 de 100 karşı tarafta bencede, umarım verilen karar tekrar gözden geçirilir ve lehinize sonuçlanır .

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bandırmalı

• Membro
Olay yerinin  detaylı resimlerini çekin. Dönüş  yapilan yerin gerçek bir kavşak olmadığını özellikle belli olması çok faydalı olacaktır. Sigorta tahkim komisyonu  na tüm  deliller ile müracaat  edin. 2010 yılında sigortanın ödemediği  tüm masraflarımı  bu şekilde aldım.

ASUS_X00ID cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ufuksrl

• Membro
Çok büyük geçmiş olsun. Iki alfasi pert olmuş biri olarak sizi çok iyi anlıyorum. Eşinize, evladınıza ciddi bir zarar gelmemiş olması hepimizin tesellisidir. Hakkınızı sonuna kadar arayın.

omfabahsi

• Membro
Çok çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun hocam. Polis rapounda kavşağa gelirken yavaşlamamışsınız diyor ama video da kavşağa gelindiğine dair herhangi bir tabela yok. Bundan sorumlu siz deilsiniz karayolları olmalı. Çok şükür cana bişey gelmemiş Allah kimseye göstermesin böyle şeyler ama bu tür durumların peşini bırakmayıp dava açmak gerektiğini düşünüyorum. Dava sonucunda En ufak bir gelişme bile olursa insanın vicdanı rahatlıyor. Tekrardan büyük geçmiş olsun.

omfabahsi

• Membro
Ayrıca orda dakikalarca duran kamyon da bunda kusurlu. ipin ucu ona da dokunur. Bedeli sadece siz ödememelisiniz

ysbilgin

• Membro
Çok geçmiş olsun.
Duran kamyonun kazada çok ciddi payı var, konu mahkemeye taşınırsa kesinlikle ondan da şikayetçi olunmalı bence.
Hayat sıkıcı otomobillere binmek için çok kısa!

murat

• Amministratore
Çok gemiş olsun öncelikle, ön camdaki hasarın sebebi umarım tahmin ettiğim şey değildir. Öyle ise ucuz atlatılmış gerçekten.  :alfisti:
Videoya geldiğimizde, hız filan da aşırı değil ve dolayısıyla direk haklısınız ve dire karşı tarafının damadı bu işe bulaşmıştır. Dava açın peşini bırakmayın bunların... :duvar:
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

ArinFırat

• Membro
iyi dilekleriniz için hepinize teşekkürler.oğlum arkada olduğu için bişey yok ancak eşimin diz kapağında ciddi sorunlar, yırtılmalar, lif kopmaları vs var. buna da şükür.
inanın kazanın bana verdiği maddi manevi zararı geçtim, polisin çizdiği tutanağı aldım ve saçmalığı görünce çıldırdım. meğerse aynı gün dahi tutanağı alırsanız itiraz için illaki mahkemeye vermek zorundasınız. tesadüfen günler sonra o polisi bir kavşakta gördüm ve el insaf el vicdan diye sitem ettim, etmez olaydım. işimizi bize mi öğretecen lan, defol git işine, sktr lan gibi terbiyesizce 15 20 polis hakaretler ederek üzerime çullanmaya kalktılar, üstelik yanımda çocuğum vardı, kahrolarak aracıma bindim.kabul edelim ki son yıllarda tüm kurumlar gibi emniyet kurumuda yozlaşmadan nasibini ilk alanlardan..üzülerek belirtmelim ki Muz Cumhuriyeti olmaya doğru koşar adımlarla gidiyoruz..aylar belki de yıllar süreceğini bilmeme rağmen mahkeme yoluna gideceğime and içtim.hiç kimsenin böyle bir kaza ve travmaya maruz kalmaması dileğiyle.

Sercan Keklik

• Membro
geçmiş olsunn
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

ysbilgin

• Membro
iyi dilekleriniz için hepinize teşekkürler.oğlum arkada olduğu için bişey yok ancak eşimin diz kapağında ciddi sorunlar, yırtılmalar, lif kopmaları vs var. buna da şükür.
inanın kazanın bana verdiği maddi manevi zararı geçtim, polisin çizdiği tutanağı aldım ve saçmalığı görünce çıldırdım. meğerse aynı gün dahi tutanağı alırsanız itiraz için illaki mahkemeye vermek zorundasınız. tesadüfen günler sonra o polisi bir kavşakta gördüm ve el insaf el vicdan diye sitem ettim, etmez olaydım. işimizi bize mi öğretecen lan, defol git işine, sktr lan gibi terbiyesizce 15 20 polis hakaretler ederek üzerime çullanmaya kalktılar, üstelik yanımda çocuğum vardı, kahrolarak aracıma bindim.kabul edelim ki son yıllarda tüm kurumlar gibi emniyet kurumuda yozlaşmadan nasibini ilk alanlardan..üzülerek belirtmelim ki Muz Cumhuriyeti olmaya doğru koşar adımlarla gidiyoruz..aylar belki de yıllar süreceğini bilmeme rağmen mahkeme yoluna gideceğime and içtim.hiç kimsenin böyle bir kaza ve travmaya maruz kalmaması dileğiyle.

Polislerin adını biliyorsanız adıyla, bilmiyorsanız da olay yeri saatiyle birlikte detaylıca CİMER'e yazın bence. Kimsenin vatandaşa terbiyesizlik yapmaya hakkı yok, mutlaka dönüş yapılır Emniyet'ten.

Dava konusu yaparsanız da bu tavırlarını dava dosyasında not ettirin mutlaka. Yanlarına kalmasın.
Hayat sıkıcı otomobillere binmek için çok kısa!

omfabahsi

• Membro

Kesinlikle peşine bırakmamalısınız. Polisin hazırladığı tutanakta da hata var gibi geldi yanlışım varsa düzeltirsiniz. Tutanakta  Gri aracın yolun karşısından dikine doğru çıktığını gösteriyor fakat video da ben aracı göremedim. U dönüşü yapıyor gibi. Burda Bilerek veya bilmeyerek yanlış bir tutanak tutulmuş olabilir.

ArinFırat

• Membro
Kesinlikle peşine bırakmamalısınız. Polisin hazırladığı tutanakta da hata var gibi geldi yanlışım varsa düzeltirsiniz. Tutanakta  Gri aracın yolun karşısından dikine doğru çıktığını gösteriyor fakat video da ben aracı göremedim. U dönüşü yapıyor gibi. Burda Bilerek veya bilmeyerek yanlış bir tutanak tutulmuş olabilir.
zaten tüm hırsım polisin tavırları ve bilinçli veya bilinçsizce düzenlediği tutanak.2. karşılaşmamızda üstüme çullanmalarının sebebi tutanaktaki tezlerini çürütmem oldu.tutanağa göre; soldanngeliyorum ve aracı kavşakta görmeme rağmen yavaşlamıyorum ve çarpıyorum.akıl var mantık var göz var
 1~sol şeritten gitmiyorum
2~kavşak olmamasına rağmen fren ala ala yavaşlayarak çıkıyorum
3~tutanağa bizim araçtaki yaralılar yazılmamış.
4~ kamyon neden çizilmemiş,diğer araç aniden yola zıplıyor.
5~ çarpışma yeri sağ şeridin bile sağı
 bunları yüzüne söyledim ve neden hakkımız yedin dedim.
maalesef ki çoğunluğu medenice tartışmayı beceremeyen, torpille mülakatla vs atanmış sığır sürüleri ile dolup taştı kurumlar. ( işini dürüstçe ve layıkıyla yapan,hak ederek kazanmış tüm özel ve kamu çalışanlarını tenzi ediyorum)

erkan

• Membro
Çok geçmiş olsun, polis konusunda naçizane fikrim; bireysel olarak muhattap olmayın, ters düşmeyin 2-3 tanesin birleşmesiyle başınıza çok daha farklı işler açılabilir.. Görüntülere bakılırsa eşinizde  bir suç görünmüyor, haklı olduğunuza inanıyorsanız gerekli yerlere kişiler ve tutanakla ilgili itirazınızı yapın.

fikri.şakar

• Membro
Geçmiş olsun. Eşinize acil şifalar dilerim.
Kusur oranlarını belirleyen kurumlar tutanaklardan çok resim ve kamera görüntülerine göre karar vermeleri gerekiyor. Bu karar verilirken görüntüleri incelemediler muhtemelen. Görüntülerle itiraz edip mağduriyetinizin giderilmesini dilerim.

GoogleTagged