Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: MiTo vs Giulietta?  (Okunma sayısı 2963 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

buickriviera

• Ziyaretçi
MiTo vs Giulietta?
« : 01 Temmuz 2013, 04:53:16 »
Arkadaslar Merhaba

Ben araniza yeni katildim. 1998 model Buick Riviera'm vardi fakat talihsiz bi kaza ile aracim perte ayrildi. Sigortadan gelen para ile yeni bir arac almayi dusunuyorum.

Alfa 159 dan beri Alfaya hayranligim vardi ve bu hayranlik Giulietta ile devasa bir boyut kazandi. Ayni sekilde Mitoda kendime cok yakistirdigim baska bir arac ama Mito sevdam Giuliettaya duydugum kadar degil.

Simdi gelelim asil konumuza 45.000 TL param var. Bu paraya temiz, dusuk km ve OTOMATIK VITES MiTo alabiliyorum. Ama Giuliettada kilometreli, içi bos ve manuel alabiliyorum sadece. Istanbul trafiginde otomatik vites buyuuk bir avantaj.

Siz Alfadan benden daha iyi anladiginiz icin bu konuda bana yardimci olabilirmisiniz arkadaslar?

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Alfadanadam

• Moderatore
Ynt: MiTo vs Giulietta?
« #1 : 01 Temmuz 2013, 10:27:04 »
Hoşgeldiniz. Rivieradan sonra ne olsa küçük kalacak :) istanbulda manuel çok eziyet geliyor bana ki sıkı manuel taraftarıyımdır.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ihsany

• Membro
« #2 : 01 Temmuz 2013, 10:30:46 »
Tek kapı sorun olmaz ise Mito QV öneririm (ancak manuel), bütçenize göre bulabilme şansınız da var ama takip etmek gerekiyor.
159 başka bir dünya, ilerde bende almayı düşünüyorum. TCT giulietta kullanan arkadaşlar şanzumandan memnunlar bildiğim kadarı ile..
Alfa Romeo 147 1.6 Eco
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MA TCT
Alfa Romeo 156 2.0

İhsan Yaprak
L'amore è diverso in italiano

chao

• Membro
« #3 : 01 Temmuz 2013, 11:48:32 »
durumumuz benzer, ben de Alfamı değiştireceğim zaman böyle bir sıkıntı yaşayacağım

45 civarına tct mito alınıyor çokta güzel ama Giu için üstüne bir 10.000 daha koyamak gerek.
2004 Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctinve
2013 Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120 Progression Pluse
2014 Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtd Distinctive
2016 Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtd Super TCT

erdem1904

• Membro
« #4 : 01 Temmuz 2013, 11:56:56 »
Buickten sonra bu iki araçta sizi bence boğar. 159 otomatik alıp keyfini sürün bence :)
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

egeozal1

• Ziyaretçi
« #5 : 01 Temmuz 2013, 13:12:29 »
45,000 TL ye alabildiğiniz en güncel Alfa'yı alın.

Gerek 159, MiTo ,Giulietta.

agucba

• Amministratore
« #6 : 01 Temmuz 2013, 13:19:24 »
Her ne kadar Buick Riviera'nız Coupé olmuş olsa da boyutları sebebi ile benim diyen sedandan bile büyük.
MiTo ile Buick'inizin tek ortak yanı iki kapılı olmasıdır. Genişlik olarak konuşmayacağım ama Buick'iniz olsa idi yan yolcu koltuğunuza MiTo'yu sığdırabilirdiniz. Yani genişlik açısından sizi tatmin etmeyecektir. Kapıların genişliği yeterli ama koltukların yüksek oturma pozisyonu, ön konsolun fazla yüksek olması (bu ne yazık ki Punto ile akrabalığını da kanıtlıyor), ön camında nispeten kısa olması sizi biraz boğacaktır.

Giulietta mekan konusunda biraz daha başarılı ama yine bir Buick değildir. Avantajı, arkaya birilerini oturtmak için inmenize gerek kalmayacak olması.

159 ise dış boyutlarının aksine çok geniş değildir. Arka koltuk baş mesafesi mesela 156'ya göre daha azdır. Bu en azından benim ölçüm ve denemelerimde karşılaştığım sonuç.

Tüketim konusunda Alfa'lar her türlü Buick'inizden başarılı olacaktır.

Performans konusunda beklentiniz ne yönde olur bilmiyorum, o yüzden başlangıç olarak kağıt üstü verilerine bakarak kendinize bir model belirleyebilirsiniz.

Konfor açısından hiç birisi Buick'iniz kadar olamayacaktır. Alfa Romeo nispeten sıkı (sert demiyorum özellikle, çünkü sertlik başka bir şey) otomobiller üretir.

///////////////

Alfadanadam

• Moderatore
« #7 : 01 Temmuz 2013, 13:23:35 »
159'un arka koltuğuna bebek koltuğu konduğunda yatık konuma getirmek istendiğinde ön koltuğun iyice öne alınması gerekiyor. Sanılanın aksine arkası dar.

buickriviera

• Ziyaretçi
« #8 : 01 Temmuz 2013, 22:06:46 »
Tek kapı sorun olmaz ise Mito QV öneririm (ancak manuel), bütçenize göre bulabilme şansınız da var ama takip etmek gerekiyor.
159 başka bir dünya, ilerde bende almayı düşünüyorum. TCT giulietta kullanan arkadaşlar şanzumandan memnunlar bildiğim kadarı ile..

Bende QV baktım ama ne yazık ki dediğiniz gibi manuel. TCT Giu fiyatta biraz beni aşıyor. TCT Mito şu an bütceme uygun fakat aynı bütceyle Manuel giulettada alabiliyorum. O yüzden kafam bu kadar karışık :)

buickriviera

• Ziyaretçi
« #9 : 01 Temmuz 2013, 22:09:34 »
Her ne kadar Buick Riviera'nız Coupé olmuş olsa da boyutları sebebi ile benim diyen sedandan bile büyük.
MiTo ile Buick'inizin tek ortak yanı iki kapılı olmasıdır. Genişlik olarak konuşmayacağım ama Buick'iniz olsa idi yan yolcu koltuğunuza MiTo'yu sığdırabilirdiniz. Yani genişlik açısından sizi tatmin etmeyecektir. Kapıların genişliği yeterli ama koltukların yüksek oturma pozisyonu, ön konsolun fazla yüksek olması (bu ne yazık ki Punto ile akrabalığını da kanıtlıyor), ön camında nispeten kısa olması sizi biraz boğacaktır.

Giulietta mekan konusunda biraz daha başarılı ama yine bir Buick değildir. Avantajı, arkaya birilerini oturtmak için inmenize gerek kalmayacak olması.

159 ise dış boyutlarının aksine çok geniş değildir. Arka koltuk baş mesafesi mesela 156'ya göre daha azdır. Bu en azından benim ölçüm ve denemelerimde karşılaştığım sonuç.

Tüketim konusunda Alfa'lar her türlü Buick'inizden başarılı olacaktır.

Performans konusunda beklentiniz ne yönde olur bilmiyorum, o yüzden başlangıç olarak kağıt üstü verilerine bakarak kendinize bir model belirleyebilirsiniz.

Konfor açısından hiç birisi Buick'iniz kadar olamayacaktır. Alfa Romeo nispeten sıkı (sert demiyorum özellikle, çünkü sertlik başka bir şey) otomobiller üretir.

Cevabınız için teşekkür ederim. Buick benim göz bebeğimde parçasını bulamamak, sanayide dükkan dükkan gezmek bile hoşuma gidiyordu. Fakat hem ekonomik hemde kullanım açısında yormuştu beni. Ha pert olduğunda 1 ay depresyondan çıkamadım orası ayrı :)

Buick dev bir arabaydı ve beni çok zorluyodu. O yüzden MiTo ve Giu çok hoşuma gidiyor. Kararım kesin. Ya Mito olacak ya da Giu. Ama hangisi :)

Elimde olan parayla manuel Giulietta alıp o mükemmel arka dizayna sahip olmakmı. Yoksa otomatik vites MiTo alıp keyifini sürmekmi.

Beni arada bırakan sorun bu :)

buickriviera

• Ziyaretçi
« #10 : 01 Temmuz 2013, 22:10:25 »
159'un arka koltuğuna bebek koltuğu konduğunda yatık konuma getirmek istendiğinde ön koltuğun iyice öne alınması gerekiyor. Sanılanın aksine arkası dar.

Abi 21 yaşındayım. Bebek koltuğunda nereden baksan bi 5-6 yılım var eğer bi kaza olmassa :))

voyager3355

• Membro
« #11 : 01 Temmuz 2013, 22:11:53 »
Per sempre! 159! inanilmaz memnunum aracimdan.
PARKU

buickriviera

• Ziyaretçi
« #12 : 01 Temmuz 2013, 22:14:22 »
Hoşgeldiniz. Rivieradan sonra ne olsa küçük kalacak :) istanbulda manuel çok eziyet geliyor bana ki sıkı manuel taraftarıyımdır.

Evet dev Rivieramı çok özleyeceğim kesin. Ama İstanbulun Mecidiyeköy, Levent taraflarını sık kullanan ve E-5e çok yolu düşen bir şöför olarak manuel çok itici geliyor :)

45,000 TL ye alabildiğiniz en güncel Alfa'yı alın.

Gerek 159, MiTo ,Giulietta.

Yapmak istediğimde o. 159 pek yaşıma hitap etmiyor o yüzden MiTo ve Giulietta arasındayım. Siz olsanız otomatik MiTomu alırdınız yoksa Manuel Giumi? Cevap için çok teşekkürler bu arada :)

Per sempre! 159! inanilmaz memnunum aracimdan.

159 yaşıma pek hitap etmez gibi geliyor bana. MiTo ve Giu sanki daha genç arabasıymış gibi. Ama 1.9 Dizel kesinlikle memnun bırakır :)

egeozal1

• Ziyaretçi
« #13 : 01 Temmuz 2013, 22:32:37 »
Ne demek rica ederim :) Size şu şekil cevap vereyim; 1- Eğer iç genişlik çok önemli değilse tercihiniz MiTo olabilir. MiTo dememin en önemli sebebi trafikte çok vakit harcamanız. Manuel çok ızdıraplı olur. İsterse Ferrari olsun gidecek yol yoksa her zaman otomatik hele bu şanzıman DSG gibi Multitronic gibi bir şanzıman kadar hatta daha iyi olduğu bile idda edilen TCT şanzımansa  tercihimi ben MiTo dan yana kullanırdım. Ama şöyle bir çelişkidesiniz Giulietta bana daha çok hitap ediyor diyorsunuz tasarım olarak. Burada şunun muhakemesini yapmalısınız. Tasarım için Konfordan vazgeçmeli mi? Geçmemeli mi? Tartışılır. En dolu TCT şanzımanlı bir MiTo yerine 1.4 120 cv (hp) olan düz vites boş bir Giulietta'ya değer mi?

Size şöyle söyleyeyim eğer aracınıza sadece siz veya 4 kişi ortalamanın biraz altındaki ebatlardaki insanlar rahat edebileceği bir araç MiTo sınıfında bence en iyi iç genişliğine sahip araçlardan bir tanesi. Eğer aracınızda sürekli yolcu bulundurmayacaksanız yaşıma hitap etsin diyorsanız tercih:MiTo neticede TCT şanzıman size trafikte olağanüstü bir rahatlık ve konfor sunacak. Tasarım için bu konfordan vazgeçip geçmemek size kalmış. Benim yorumum böyle :)

asklepios

• Membro
« #14 : 01 Temmuz 2013, 22:58:00 »
Bu kriterlere göre, dolu-otomatik bir Mito  :yukari-ok:

Alper

• Membro
« #15 : 01 Temmuz 2013, 22:59:06 »
Bende ortaya GT lafi atayim biraz :)
2009 model bir GT hic fena olmaz :)
Hem Gui den hem Mitodan daha genis daha oturakli :)
Size bir nebze eski aracinizi aratmaz :)

egeozal1

• Ziyaretçi
« #16 : 01 Temmuz 2013, 23:00:18 »
Alper abi rakı balığın yanına meze de attı tam olduuu :D

buickriviera

• Ziyaretçi
« #17 : 02 Temmuz 2013, 00:22:52 »
Ne demek rica ederim :) Size şu şekil cevap vereyim; 1- Eğer iç genişlik çok önemli değilse tercihiniz MiTo olabilir. MiTo dememin en önemli sebebi trafikte çok vakit harcamanız. Manuel çok ızdıraplı olur. İsterse Ferrari olsun gidecek yol yoksa her zaman otomatik hele bu şanzıman DSG gibi Multitronic gibi bir şanzıman kadar hatta daha iyi olduğu bile idda edilen TCT şanzımansa  tercihimi ben MiTo dan yana kullanırdım. Ama şöyle bir çelişkidesiniz Giulietta bana daha çok hitap ediyor diyorsunuz tasarım olarak. Burada şunun muhakemesini yapmalısınız. Tasarım için Konfordan vazgeçmeli mi? Geçmemeli mi? Tartışılır. En dolu TCT şanzımanlı bir MiTo yerine 1.4 120 cv (hp) olan düz vites boş bir Giulietta'ya değer mi?

Size şöyle söyleyeyim eğer aracınıza sadece siz veya 4 kişi ortalamanın biraz altındaki ebatlardaki insanlar rahat edebileceği bir araç MiTo sınıfında bence en iyi iç genişliğine sahip araçlardan bir tanesi. Eğer aracınızda sürekli yolcu bulundurmayacaksanız yaşıma hitap etsin diyorsanız tercih:MiTo neticede TCT şanzıman size trafikte olağanüstü bir rahatlık ve konfor sunacak. Tasarım için bu konfordan vazgeçip geçmemek size kalmış. Benim yorumum böyle :)

İşte tamda dediğiniz gibi. Aslında konu başlığını Konfor vs Tasarım olarak açabilirmişim :)
O arka led farlar beni benden alıyo, trafikte gördüğümde kıskançlıktan çatladığım Giulietta sahipleri aramızdaysa şimdiden hepsinin affına sığınıyorum :))) Hatta internette 1 tane spor 1 paket, taba deri döşeme, navigasyonlu, 18 yuvarlak Alfa jantlısını bulmuştum. 170 HPlik, 19500kmdeydi araç ve sadece 48.000 tl istiyolardı. Fakat benim sigortadan param gelene kadar satıldı. Hala yasını tutuyorum o aracın.

Ama MiTo'da tasarım olarak trafikte kendini direk belli ediyor. Yan hatları, yuvarlak led farları ve tabiki Alfa ızgarası... Gayet hoş bir araba ve performans olarakta -her ne kadar 3.8 amerikan aygırım kadar olmasada :) - gayet iddaalı bir araba. QV versiyonu otomatik olsa çoktan şu an almış sizden modifiye tavsiyeleri alıyor olurdum :)

Ama bana bu konuda çok yardımcı oldunuz size çok teşekkür ederim. MiTo şu anda kafamda 1-0 önde.  Gelişmelerden sizi haberdar ediceğim :)

Bu arada son sorum şu olacak. Bazı MiTo'ların difüzörleri gövde rengiyle aynı renk, bazılarınınki siyah. Bunun nedeni paketlerinden dolayımıdır?. Sportivo paketin farkı ne pek bilmiyorum onunla alakalı olabilirmi? Ya da MiTo'ya sonradan difüzor taktırma şansımız varmı ben yurt dışından bir kaç sitede buldum ama gümrükten korktum biraz.

Çok soru sordum kusura bakmayın şimdiden teşekürler :))

Bende ortaya GT lafi atayim biraz :)
2009 model bir GT hic fena olmaz :)
Hem Gui den hem Mitodan daha genis daha oturakli :)
Size bir nebze eski aracinizi aratmaz :)

Siz Alfa sevdalıları lütfen beni yanlış anlamayın ama bir arkadaşımda vardı GT. Arkası aynı Peugeot değilmi ya :) O yanı beni çok itiyor o arabadan. Ama direksiyon dizaynı ve bose müzik ses sistemine kimse laf edemez orası ayrı :)

egeozal1

• Ziyaretçi
« #18 : 02 Temmuz 2013, 00:37:47 »
Difizörü sonradan takabilir veya taktırabilirsiniz. Ama gümrük işi biraz tat kaçırıyor. Difizörü siyah olanlar sportivo paket (dolu) yani. MiTo alacaksanız. Mutlaka dijital klimalı falan alın sis farı olmayan mitolarda var onlar çok itici bence 45,000 TL ye çok dolu bir TCT mito alabilirsiniz fırsatınız varken iyi değerlendirin :). Size güzel bir tavsiye vereyim o 48 e bulduğunuz Giu var ya Alfa Center dan satılıktı. Bir ara bizi km düşürerek dolandırmaya çalışan galeri olur kendisi. :asagi-ok:

buickriviera

• Ziyaretçi
« #19 : 02 Temmuz 2013, 00:54:03 »
Difizörü sonradan takabilir veya taktırabilirsiniz. Ama gümrük işi biraz tat kaçırıyor. Difizörü siyah olanlar sportivo paket (dolu) yani. MiTo alacaksanız. Mutlaka dijital klimalı falan alın sis farı olmayan mitolarda var onlar çok itici bence 45,000 TL ye çok dolu bir TCT mito alabilirsiniz fırsatınız varken iyi değerlendirin :). Size güzel bir tavsiye vereyim o 48 e bulduğunuz Giu var ya Alfa Center dan satılıktı. Bir ara bizi km düşürerek dolandırmaya çalışan galeri olur kendisi. :asagi-ok:

Alfa Center'daydı zaten bende orada gidip görmüştüm aracı. Km'sine ve doluluğuna rağmen süper bir fiyattı açıkcası. Bende biraz şüphelenmiştim o yüzden ama ne yalan söyliyim o an param olsa hiç durmaz alırdım o aracı :D

Tamamdır o zaman sportivo ve sis farlısına bakıcam yarında Kuruçeşme'deki Birmota bakıp bir kaç soru sormayı düşünüyorum. Difüzörüde forumda araştırdım çok güzel ortadan çift çıkış difüzörler fakat nasıl getirebilirim hiç bir fikrim yok.

QV almayı düşünürsem manuel vitesi ne alemde? Açıkcası Fiat üretimi olan bu araçların manuel vitesinin bir Albea vitesiyle aynı olmasından korktuğum için QVden uzak durdum. Eskiden Astorianın oradaki Alfada bakmıştım manueline. Sanki vites geçişi biraz sıkıntılı gelmişti bana. Bu konuda bir fikriniz varmı?

Sıcak ve yardımsever Alfisti Turkey ailesine şimdiden çok teşekkür ederim açıkcası beklediğimden daha çok yardım aldım  :alfisti:

egeozal1

• Ziyaretçi
« #20 : 02 Temmuz 2013, 00:57:26 »
Ne demek yardımımız dokunduysa ne mutlu bize. MiTo albea ile hiç bağlantısı yok 6 ileri bir kere ama tct diyorum ben :)

buickriviera

• Ziyaretçi
« #21 : 02 Temmuz 2013, 01:09:59 »
Ne demek yardımımız dokunduysa ne mutlu bize. MiTo albea ile hiç bağlantısı yok 6 ileri bir kere ama tct diyorum ben :)

Yarın Birmotta test imkanım olcakmış bir arkadaşım öyle dedi. Umarım dediğiniz özelliklerde içime sinen bir Alfa bulabilirim. :) İnşaallah aracımın resimlerini koyduğum başlıklarda görüşmek üzere :)

egeozal1

• Ziyaretçi
« #22 : 02 Temmuz 2013, 01:18:15 »
Hayırlısı olsun. Şimdiden kazasız belasız mutlu sürüşler. :)

erol1903

• Membro
« #23 : 02 Temmuz 2013, 09:39:45 »
Mito QV nin vites gecisleri cok ovuldu burada, standart mitoya gore daha sportifmis.
Giulietta TCT Rosso Competizione - 34BK1903

Kubilay

• Membro
« #24 : 02 Temmuz 2013, 10:36:39 »
Boyutu sorun değilse sırf sürüş pozisyonu için bile Mito'yu seçerdim.Bence Giu'dan daha eğlenceli bir alet.

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal