Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 156 mk1 arıyorum  (Okunma sayısı 519 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Evo

• Ziyaretçi
156 mk1 arıyorum
« : 18 Ocak 2013, 15:00:05 »
Sayın alfistiler öncelikle merhaba,

Bu, benim bu forumdaki ilk postum olacak. Bir aydır forumunuza üyeyim, aslında bayağı bir zaman verip yazılanları da okumaktayım. Ama post atmamıştım. Adım Evren. Karadeniz Ereğlide oturuyorum. (/salute alfadanadam) O yüzden merhaba ile başladım.

Açıkcası 30 yaşında makine mühendisi olmama rağmen arabalardan anlamam. Çocukluğumda mazda 323 gözüme uzay aracı olarak geldiği için o modeli beğenirdim. Öte yandan da çok fena fiat 131 takıntım vardı. bir bakışta fiat 131in doğan veya şahin olup olmadığını anladığım gibi sanırım model yılını da çıkartabiliyordum. Neyse zaman içinde ilgimi kaybettim. Ehliyetimi 19 yaşımda aldım ama bu zamana kadar da araba sahibi olamadım.

Yeni iş, güç, falan derken ucuzundan (maks 20000 tl), azıcık eli yüzü düzgün, uzun yolda sürmesi keyifli, donanımı da olsun diye sahibinden.com da araba aratınca bmw 3, audi a3 vs den sonra alfa romeo 156'ler ilgimi çekti. Ben de iyice araştırayım dedim. Yazılanları okudum, yetmedi sizin forumunuza da üye oldum :). Genelde bu model ile ilgili yazılanlar gayet iyi. Ayrıca 98 yılında avrupada yılın otomobili ödülünü de almış. Siz zaten biliyorsunuz.

Benim aklıma da 156 yatmıştı yalnız ailemi de bir şekilde ikna etmem gerekiyor. Belki de onlar beni ikna edecekleri için 156 yerine başka bir model de alabilirim. Daha az yakan bir araca da açıkcası (bazen) sıcak bakıyorum.

Yine alfa 156'ye dönersek; aradığım model 2.0 motorlu, sunrooflu, deri koltuklu (koltuktaki amblemi çok hoş), manuel vites, varsa tüp. Aslında mk1 de executive olarak adlandırılan donanım.

Bu sebeple sahibinden'de ilanları dolaşmaya başladım. Yalnız özellikle sahibinden.com a ilan veren kişiler dikkatsiz oluyor ve arabasını olması gereken model yerine koymuyor. Selespeed içinde manuel vitesli modeller görebiliyorsunuz. Yine bu tarz bir araç var, link şu: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-bi-tadina-bakin-vazgecemeyeceksiniz-alfa-156-109204655/detay . Fiyatı çok uygun olduğu için ilgimi çekti. Acaba bu modelin executive olup olmadığını bilen arkadaşlar doğrulayabilir mi? Ve genelde Executive ile olmayanı arasında ne farklar var mk1 için belirtebilir misiniz? Açıkcası ne farkları var; araştırdım ama bulamadım.

Ayrıca belki bu sitede olmayan ama sizin tanıdığınız, satmayı düşünen biri var ise ondan da alabilirim. Yalnız yukarda belirttiğim şartlar olmalı ve ailemi ikna etmem gerekiyor.

Şu an vaktim var, acelem yok. Belki yaza doğru da alabilirim. Biraz da öyle uzun yazdım umarım sıkmadım. İyi günler, keyifli sürüşler dilerim.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

murat1oglu

• Ziyaretçi
Ynt: 156 mk1 arıyorum
« #1 : 18 Ocak 2013, 16:09:38 »
Öncelikle hoşgeldiniz benim bildiğim executive olan 156 o dönemin full olan aracıdır sunrof falan yani benim aracımda executive ve full bir araç yalnız bu linkteki aracı 13500 aldığınızda sizi çok üzer gibi düşünüyorum kanımca ben aracımı 17000'e almıştım ve sonrasında lastiklerimi trigerimi tüm disklerimi ve balatalarımı deyiştirdim bu da bana aşağı yukarı 2500 e maal oldu aracımda a'dan z'ye hiç bir sıkıntı yok şimdi baazı arkadaşlarım o paraya sunu bu alırdın diyorlar ama ben malın deyerini bilerek aldım aracımı ilk gördüğümde biraz daha dolaşayım demiştim ama sonrasında 7 araç daha baktım ve emin oldum  söylediğiniz fiyattaki araçlar gerçekten yorgun araçlardır eğer hiç sıkıntısız bir  araç arıyorsanız ki ben böyle bir araca biniyorum hiç bir şikayetim olmadı Allah'a şükür. Çıtayı yükseltmeniz lazım derim.

Evo

• Ziyaretçi
« #2 : 18 Ocak 2013, 16:43:04 »
Teşekkür ederim, hoşbulduk.

İnanın ne tür arızalar çıkabilir hiç bilmiyorum. Bu sebepten alırken aracı bilen ustalara göstermeyi düşünüyorum. Forumda özellikle bu modeli tanıyan bostancıda belirli servislerden bahsedilmişti. Oralara göstermeyi düşünüyorum. Eğer bu araçta sıkıntı çıkarsa ki bence de büyük bir olasılıkla var; çıtayı yükselteceğim.

murat1oglu

• Ziyaretçi
« #3 : 18 Ocak 2013, 17:04:51 »
Bostancı carium zeki ustayı tavsiye edebilirim benim aracım 2. sahibinden beri orada bakılır eğr merak ederseniz benim aracın kayıtlarınada baktırın ne demek istediğimi anlarsınız.Ayrıca yaza doğru satmayı düşünebilirim ev projelerim yüzünden aslında çok severek biniyorum ama imkanlar işte.

Alfadanadam

• Moderatore
« #4 : 19 Ocak 2013, 10:45:52 »
Merhaba, aramıza hoşgeldiniz. Ereğli'den bir üyeye hoşgeldin demeyeli baya olmuştu. Bir ara yüzyüze tanışalım bence.
Bu arada nerede çalışıyorsunuz?
Ben Erdemir'de 2.Yüksek Fırın'dayım.

Gouki

• Amministratore
« #5 : 19 Ocak 2013, 11:30:04 »
Evren bey aramıza hoşgeldiniz.

Evo

• Ziyaretçi
« #6 : 19 Ocak 2013, 12:06:12 »
Merhaba hosbulduk. Ben erencodayim. 4 ay oldu baslayali.

may-alfa

• Membro
« #7 : 19 Ocak 2013, 13:41:19 »
Hoşgeldiniz.. En kısa zamanda alfanıza kovuşmanız dileğiyle..
Mehmet Arif

Alfadanadam

• Moderatore
« #8 : 19 Ocak 2013, 18:44:19 »

Hayırlı olsun öyleyse. Haftaiçi telefonla görüşelim. Fırsatınız olursa 2. fırına da beklerim ayrıca.

Evo

• Ziyaretçi
« #9 : 19 Ocak 2013, 22:48:42 »

Hayırlı olsun öyleyse. Haftaiçi telefonla görüşelim. Fırsatınız olursa 2. fırına da beklerim ayrıca.

Tesekkurler davetiniz icin ben de beklerim,

alfacan

• Membro
« #10 : 20 Ocak 2013, 03:03:56 »
Hoşgeldiniz , gönlünüze göre Alfa bulmak dileğiyle  :alfisti:

agucba

• Amministratore
« #11 : 20 Ocak 2013, 14:10:42 »
Hoşgeldiniz Evren Bey. Tek söyleyeceğim şey, kendinizi Alfadandam'ın tecrübesine teslim edin. Merak ettiğiniz her konuda size bilgi verecektir. Alfa Romeo konusunda artık "üstat" derecesine ulaşmıştır diyebilirim.  :)

///////////////

uersoz

• Ziyaretçi
« #12 : 09 Mart 2013, 21:42:30 »
Bu site satış sitesi değildir! Kendinizi tanıtmadan ve belirli bir mesaj sayısına ulaşmadan ilanınızı yayınlayamazsınız!
« Son Düzenleme: 09 Mart 2013, 22:50:06 Gönderen: Anıl »

fevkalbeser12

• Membro
« #13 : 09 Mart 2013, 22:39:57 »
Siteye hoşgeldiniz. Bende yeni sayılırım arayışınız dikkatimi çekti bende de 99 2.0 exe modeli mevcut dosta gidecek kadar temiz
Vaaaaay, yeni satış teknikleri:)
« Son Düzenleme: 09 Mart 2013, 22:50:34 Gönderen: Anıl »
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

Darkness

• Membro
« #14 : 10 Mart 2013, 18:21:57 »
Hoşgeldiniz, Alfa 156 bulmak kolay iş değildir  :'( (En azından bence)  :-[
Ne aradığını bilmeyen, ne bulduğunu anlayamaz...

uersoz

• Ziyaretçi
« #15 : 10 Mart 2013, 23:03:32 »
yeni olduğumuz için rajon bilmiyoruz ondan heralde kızmayın :D

Iğdırdan katılıyorum Hava tahminleri uzmanıyım sizler gibi geçen seneden beri alfa sevdalısıyım :)