Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Mengerler mi? Bir daha ASLA!  (Okunma sayısı 3734 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kibitzer

• Membro
Mengerler mi? Bir daha ASLA!
« : 16 Ekim 2017, 21:34:26 »
Selamlar...

45bin bakımını 44bin km'de Davutpaşa Mengerler'de yaptık. Bin pişman olduk. Önce aracın ön tamponunu liftin hareketli ayağına taktılar geri geri gitmeye başladığını gördüğüm anda hayvanlar gibi bağıra bağıra son anda durdurdum. Tam o açı ile görebilen bir yerde oturmam büyük şans idi sanırım. Yoksa ön tamponu farlar ile birlikte indirecektiler aşağı, paramparça ederek üstelik. Üstüne üstlük bağırdığım ve oradaki servis görevlisi arkadaşlara "dayı naapıyorsunuz siz ya, dikkat edin biraz, indirecektiniz tamponu" dediğim için oradaki görevli hanımefendiden "gerginlik yaratmayın!" azarı da işittim.

Hadi bunu sineye çektik. Acelem olduğu için işlemlerin bitmesini bekledim. O sırada yine aynı servis görevlisi hanımefendi gelip "vites topuzunuz oynuyor, değiştirmemiz lazım, ama garantiyi uzatırsanız değiştiririz. 1080TL(!)lik bir parça bu, eğer değiştirmez isek daha büyük sorunlara neden olabilir" dedi. Ben de "yarın satıyorum aracı, alacak arkadaşa söylerim. Kaç para garanti uzatma?" diye sordum. "2350TL artı KDV" gibisinden bir cevap verdi. Ben de "gerek yok, ben hallederim" dedim.

Sonrasında aracımı teslim alma aşamasına geldik. Ödemeyi yaptım, herşey güzeldi ta ki elimi vites topuzuna atana kadar. Vites topuzunda gariplik farkettim ve hemen baktım.

Vites topuzum bu hale getirilmişti. Servis müdürü arkadaş ta geldi, servis görevlisi hanımefendi arkadaş ta geldi. Yaklaşık 15 dakika boyunca beni "geldiğinde böyleydi"ye ikna etmeye çalıştılar. "Elimi attığım anda farkettim, ben bazen günde yüzlerce kere vites değiştiriyorum nasıl farketmem" dedim. Tabii kabul etmediler. Servis müdürü, görevli hanıma "garantisi var mı?" diye sordu. Hanımefendi bocaladı ve "Eeee var ama bitmek üzere" dedi. Ben de "Madem garantisi var neden beni uğraştırıyorsunuz" diye çıkıştım. Tatsızlık çıkarmamam gerektiğini söylediler. Ben iyice çileden çıktım ve "tampona birşey olsaydı esas o zaman tatsızlığı görecektiniz, üstüne üstlük bir de beni azarladınız" deyince servis görevlisi hanımefendi "ooooffff" deyip çekti gitti. Ben derse geç kalmak üzere olduğumu ve bu olayın peşini bırakmayacağımı söyleyip çıktım.

Günün akşamında servis müdürü ile yine görüştüm. Asla kendilerinin sorumlu olmadığını, garantiden değişim talebinin kabul görmediğini ve bir şey yapamayacaklarını söyledi. Orada çalışan hiç kimsenin böyle bir şey yapmayacağını. Yanlışlıkla olsa bile söyleyeceklerini, kasten asla olmayacağını. Kasten olmuş ise orada çalışan kişiyi işten çıkarmak zorunda kalacağını ve kimsenin ekmeği ile oynamamamız gerektiğini saydı durdu.

O akşam evde bir de baktım ki bana 1080TL dedikleri vites topuzu 170TL! Ertesi sabah tekrar aradım topuzun 170TL olduğunu söyledim ve "aaa ben bir bakayım, hiç olmazsa maliyetine değiştirelim" dediler. "170TL için sizin ayağınıza gelmem, gider kendim değiştiririm, bunun sorumlusu her kimse Allah belasını versin, bir daha da Mengerler'in kapısından içeri girersem" dedim kapattım.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2017, 09:30:09 Gönderen: admin »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

fluhayat

• Membro
Ynt: Mengerler mi? Bir daha ASLA!
« #1 : 16 Ekim 2017, 22:50:42 »
okurken levyeyle o "*******"-lerin kafasına kafasına giriştiğim gözlerimin önüne geldi. Abi kusura bakma bana gerginlik yaratmayın diyecekler orayı havaya kaldırırdım. ya benden ya onlardan gitsin derdim. nezaket kocaman bir ilizyondur. Senin gösterdiğin nezaketi sana karşı silah olarak kullanmışlar resmen. hem vites topuzu bişeyle hafiften kanırtılmış sanki. sonra git sıfır araba al ve bunların yetkili servislerine güven arabanı teslim et. biraz sivri oldu yazdıklarım kusura bakma ama gerçekten içim buz kesti.
alfa romeo 2004 156 distinctive

Theillest

• Membro
« #2 : 16 Ekim 2017, 22:53:28 »
Hayret ya yetkili servise bile güvenemiyorsun abi...

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfadanadam

• Moderatore
« #3 : 16 Ekim 2017, 23:10:16 »
Bu beş para etmez tipler yüzünden bizim senelerdir verdiğimiz emeğin boşa olduğunu düşünüyorum bu tür şeyleri okudukça. Ama siz çok sakinmişsiniz üstadım. Orayı yıkardım başlarına ben olsam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kibitzer

• Membro
« #4 : 16 Ekim 2017, 23:20:57 »
Sakin kaldım ama mecburen sakin kaldım. Gemi azıya aldığım zaman adli davaya dönüşürdü olay. Ben ve oradan birkaç kişi ciddi yaralanırdı. Yumuşak atın çiftesi pek olur. Çileden çıkmaktansa oradan çıkmayı tercih ettim.

Alsift140

• Membro
« #5 : 16 Ekim 2017, 23:36:19 »
Garanti bitmek üzere ne alaka onu anlamadım?  Bitmemiş işte, gitmeye yakın değişim olmuyormu yani?  Hayret

HTC M8w cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kibitzer

• Membro
« #6 : 16 Ekim 2017, 23:40:30 »
Garanti bitmek üzere ne alaka onu anlamadım?  Bitmemiş işte, gitmeye yakın değişim olmuyormu yani?  Hayret

HTC M8w cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben garanti bitmesine iki gün kala bozulan harddiski değiştirdim. Garanti bitmişse bitmiştir, bitmemişse bitmemiştir. Bu kadar basit. Bir de "uzatırsanız değiştiririz" şartı akıl almaz bir şey. 10 Kasım'a kadar garantisi devam ediyorsa bu aracın, seveee seveee değiştireceksiniz.

farukakgun

• Membro
« #7 : 17 Ekim 2017, 00:20:41 »
Pes ya yuh ya ne yazsam bilemedim, ibretlik paylaşım denilen bu olsa gerek. Sanayide yapmazlar bunları yuh olsun.

Kalzoon

• Membro
« #8 : 17 Ekim 2017, 06:52:31 »
Rezalet. Bu mailinizi genel müdüre çıkartmak lazım... Topuz başı 53 TL bu arada. Alfayedek'ten alıp kendiniz 1 dk'da takabilirsiniz. Benim 2 kere kırıldı. Sıkıntılı bir parça ama çok ucuz...

Geçmiş olsun..
2011 Giulietta QV
Full SuperSprint+Downpipe
Quaife LSD 
Colombo Bariani Camshafts
GFB - DV+
Protoxide Wastegate
DR. ECU Custom Tuning
BMC AirFilter
Billstein B8+H&R Springs
Wiechers Racingline Carbon Front Strut Bar
Magneti Marelli ME200T Throttle Module+Remote
Novitec Sport Shifter
Goodridge Stainless Steel Brake Lines
Marangoni Front Bumper
19" Prodrive +235/35R19 Michelin PS4S

Serhat59

• Membro
« #9 : 17 Ekim 2017, 09:38:49 »
 Öncelikle geçmiş olsun hocam. Yakından bakıldığında aynı izlerin topuz kapağının takıldığı  siyah parçada da olduğu görünüyor. Bariz bir şekilde zorlanmış.

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive 2006
Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm Distinctive 2006

Alfadanadam

• Moderatore
« #10 : 17 Ekim 2017, 10:22:34 »
https://alfayedek.net/productdetail/Alfa-Romeo-Giulietta-Vites-Topuz-Kapa-1995

Açmışken açıklamalardaki civatayı da sıkarsınız.

misket

• Membro
« #11 : 17 Ekim 2017, 10:24:46 »
Geçmiş olsun, kapakçık altındaki vidayı bilmiyordu herhalde düz tornavida ile üst kısmı direkt çıkarmaya çalışmış.

blackgear

• Membro
« #12 : 17 Ekim 2017, 10:54:51 »
Okurken çıldırdım, elim kırık olmasa masayı yumruklayacaktım!..  >:( >:(

ekerem

• Membro
« #13 : 17 Ekim 2017, 11:23:59 »
Gecmis olsun. Bı de böyle bilmişlik taslıyolar ya adamı iyice çileden çıkartıyo >:(
156 1.6 ts
159 1.9 jtdm Q-tronic
159 2.4 Jtdm Manuel

fatihmehmet

• Membro
« #14 : 17 Ekim 2017, 13:09:53 »
Mersin yetkili servis hakkında başka başlıkta yazmıştım. Alfa Romeo'nun bu konuda ciddi şekilde çalışması gerekiyor ama umursadıklarını hiç zannetmiyorum. O konuda yazdığım konuya da değineyim;

Kayseri'den bir arkadaşımız rolanti de kendiliğinden gaz veren 170'lik tct için daha önceden servise gidiyor. Boğaz kelebeğini değiştiriyorlar fakat sonuç değişmiyor. Yazılım güncellemesi yapılmasını gerektiğini söylüyorlar geldiğinde haber vereceğiz deniyor. Aradan süre geçince haber geliyor yazılımınız geldi denilerek. Arkadaş burdan Mersin'e gidiyor. Servise giriyor fakat araç beynine bağlanamıyoruz bu yazılım sizin araç icin degil sizin araca göre olanı isteyeceğiz geldiğinde haber veririz denilerek geri gönderiliyor.

Şimdi bu arkadaş ilk gidişinde sorunu çözülmedi, ikinci gidişinde alay eder gibi sizin araca uygun degil gidin sonra çağırırız deniliyor. Mersin-Kayseri 350 km. Hadi yol masrafı neyse fakat garantili aracın sorununu çözemeden geri yolluyorlar. Şimdi kendisi İtalya'ya mail atacak. Bakalım neler olacak?

Size de çok geçmiş olsun hocam. Sabrınız için tebrik ederim. Siz gerekeni yapmışsınız fakat karşınızda "boş" bir muhattap var.

Unutmadan bir diğer kardeşimiz de Ankara Akota'ya bakıma gittiğinde "Neden satış için daha fazla reklam veya tanıtım yapmıyorsunuz" dediğinde Alfa Romeo'nun Türkiye'de satış yapma gibi bir derdi olmadığı söyleniyor.

Sanırım biz çok iyi niyetliyiz. Kendi aramızda takılıp gidiyoruz (!)

2007 - Alfa Romeo GT Q2 1.9 JTD (2019-.....)
2004 - Alfa Romeo 156 mk2 2.0 TS Manuel. (2016- 2019)
2008 - Alfa Romeo 147 1.6 TS - Alfa Rosso. (2013-2016)

octinum

• Moderatore
« #15 : 18 Ekim 2017, 11:02:32 »
Geçmiş olsun yahu. Hata olur da böyle pişkinlik, hele ki altı üstü 50 liralık malzeme için pişkinlik başka bir şey. Sükunetini koruduğun iyi olmuş. Ancak ben olsam bu işi hakem heyetine götürürdüm. Evet 50 liralık parça için değil ama terbiyesizlik için yapardım.

Sercan Keklik

• Membro
« #16 : 18 Ekim 2017, 11:35:33 »
https://alfayedek.net/productdetail/Alfa-Romeo-Giulietta-Vites-Topuz-Kapa-1995

Açmışken açıklamalardaki civatayı da sıkarsınız.

:alkis:

Teknik resmin işe yaraması sevindirici  :arkadasim:
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

KAKIRMAN

• Membro
« #17 : 18 Ekim 2017, 12:34:36 »
Sinirlendim mi? Hayır...
Türkiye'de gerçekleşen kronik sorunsallardan bir tanesi daha yaşanmış (başka ülkeler ile kıyaslama işine girmeyeceğim). Hepsi aynı bokun farklı rengi değil mi? Evet...

Bu ülkede ne alırsanız alınız mutlaka ama mutlaka paranızla rezil olup kalırsınız üstüne sinir olayından sağlıklı hücrelere de yazık olur.
Denetim  var mı? Yok...
Kanun var mı? Yok...
Hak hukuk veeee en önemlisi "S-A-Y-G-I" var mı? Hiçibirisi yok...

YAKIN, YIKIN diyeceğim suçlu yine "SEN-SİZ" olacak, onlar ise bizim cebimizden söğüşledikleri paralarla mutlu mes'ut olacaklar.

Sahi MENGERLER nasıl bu kadar zengin olmuş sorgulamak lazım şimdi...

Dipnot. Yaşadıkların için geçmiş olsun.
The Machina List

1998 | Alfa Romeo 145 | 1.6 TS
2001 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2005 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2011 | Alfa Romeo Giulietta | Sport Pack 1 | 1.6 JTD
2005 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2006 | Alfa Romeo GT | 2.0 TS
2011 | Alfa Romeo 159 |1.7 TBI

Ormanci

• Membro
« #18 : 18 Ekim 2017, 15:55:53 »
Mercedeslere de böyle bakıyorlarsa vay hallerine.

ealprsln

• Membro
« #19 : 18 Ekim 2017, 17:23:58 »
Mersin yetkili servis hakkında başka başlıkta yazmıştım. Alfa Romeo'nun bu konuda ciddi şekilde çalışması gerekiyor ama umursadıklarını hiç zannetmiyorum. O konuda yazdığım konuya da değineyim;

Kayseri'den bir arkadaşımız rolanti de kendiliğinden gaz veren 170'lik tct için daha önceden servise gidiyor. Boğaz kelebeğini değiştiriyorlar fakat sonuç değişmiyor. Yazılım güncellemesi yapılmasını gerektiğini söylüyorlar geldiğinde haber vereceğiz deniyor. Aradan süre geçince haber geliyor yazılımınız geldi denilerek. Arkadaş burdan Mersin'e gidiyor. Servise giriyor fakat araç beynine bağlanamıyoruz bu yazılım sizin araç icin degil sizin araca göre olanı isteyeceğiz geldiğinde haber veririz denilerek geri gönderiliyor.

Şimdi bu arkadaş ilk gidişinde sorunu çözülmedi, ikinci gidişinde alay eder gibi sizin araca uygun degil gidin sonra çağırırız deniliyor. Mersin-Kayseri 350 km. Hadi yol masrafı neyse fakat garantili aracın sorununu çözemeden geri yolluyorlar. Şimdi kendisi İtalya'ya mail atacak. Bakalım neler olacak?

Size de çok geçmiş olsun hocam. Sabrınız için tebrik ederim. Siz gerekeni yapmışsınız fakat karşınızda "boş" bir muhattap var.

Unutmadan bir diğer kardeşimiz de Ankara Akota'ya bakıma gittiğinde "Neden satış için daha fazla reklam veya tanıtım yapmıyorsunuz" dediğinde Alfa Romeo'nun Türkiye'de satış yapma gibi bir derdi olmadığı söyleniyor.

Sanırım biz çok iyi niyetliyiz. Kendi aramızda takılıp gidiyoruz (!)

Alfa Romeo global ile benim de uun yazışmalarım olmuştu. Benimkisi bir servis şikayeti değil, direkt olarak Tofaş'ı şikayetti çünkü hala üretimde olan aracım için 2014 yılında tam "6" hafta yedek parça bekledim.Tofaş'ı stok tutmamak ile eleştirmiştim ki , iki farklı kişiden sadece kusura bakmayın maili geldi. Yurt dışına yazılsada pozitif bir sonuç almak neredeyse imkansıza yakın. Yaşadıklarınız için geçmiş olsun...
THE ROMANCE OF PERFORMANCE
'11 MiTo Quadrifoglio Verde

muzaffersan

• Membro
« #20 : 18 Ekim 2017, 17:26:42 »
Geçmiş olsun son derece sinir bozucu olay başınızdan geçmiş. Malesef satıştaki ve servisteki arkadaşların bazıları işlerini layıkıyla yapmadıklarından markaya ciddi zararlar veriyor. Ve böyle sorumsuzca davranan ciddiyetsiz çalışan personeli hala nasıl kolluyorlar anlamış değilim. Siz iyi sabırlı davranmışsınız. Bende ataşehir mengerlere gitmiştim sağolsunlar onlar Davutpaşa bayinin aksine baya ilgili davranmışlardı garantiden teker bilyesinden vites topuzu, benzinlik kapağına, konsolun üstündeki kapağı, direksyon tuşları, egr valfi değiştirmiştim.

Kibitzer

• Membro
« #21 : 19 Ekim 2017, 18:20:38 »
Durum ilginçleşiyor.

Bugün Zincirlikuyu Birmot aradı. "Bakımınızı henüz yaptırmamışsınız, isterseniz garantinizi de uzatalım" dedi. Ben de bakımı geçen hafta mengerler Davutpaşada yaptırdığımı söyledim. "Fatura kesildi mi, eğer kesilseydi biz buradan görürdük" dedi. Ben de kesildiğini söyledim. Sonrasında aklıma geldi ki benim faturada "taslaktır" yazıyor. Bir de tahsilat makbuzu var. Yani bana yapılan işlem resmiyette yok. Herhangi bir şey için yapılmış bir tahsilatın makbuzu var sadece resmi olarak.

Resmen kayıtlara geçmeyip müşteri memnuniyeti için aranmayayım diye dalavere çevrilmiş.

farukakgun

• Membro
« #22 : 19 Ekim 2017, 18:39:50 »
Peşini kesinlikle bırakmayın, her yeri arayın her yere yazın bu durumu.

ufuksrl

• Membro
« #23 : 19 Ekim 2017, 21:11:57 »
Forumda Ekşi sözlük yazarı arkadaşlar varsa kendilerini göreve davet ediyorum.  >:D  Rezalet gibi rezalet.

Şaka bir yana birkaç gündür takip ediyorum bu konuyu. Son olay pes dedirtti. Uğraşmanizi rica ederim.

Semih izgi

• Membro
« #24 : 19 Ekim 2017, 21:41:59 »
Markayı kötülemeye, sizi mağdur etmeye ne hakları var acaba? Benim konuda adınız geçti yardımcı olabileceğimiz birşey olursa haberleşelim Zafer hocam.

http://www.alfistiturkey.com/forum/teknik/2014-giulietta-1-4tb-tct-rolanti-sorunu/msg424170/#new

Benide çok strese sokan bir konudur servis işleri

GoogleTagged