Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 156 Hakkında Sorular  (Okunma sayısı 5368 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hasqar

• Membro
156 Hakkında Sorular
« : 27 Ekim 2017, 14:26:08 »
Merhaba,
1 hafta önce 156 1.6TS araç aldım. Araca hiç LPG takılmamış ilk ben taktıracağım. Hangi marka önerirsiniz. Uzun süre binmeyi düşünüyorum.

Aracı aldığımda orta kısımda bulunan tarih yazan ekran çalışıyordu fakat bu sabah aracı çalıştırdığımda  çalışmadı. Bunun sebebi neler olabilir?
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

admin

• Amministratore
Ynt: 156 Hakkında Sorular
« #1 : 27 Ekim 2017, 14:31:42 »
Forumumuzda sorduğunuz sorular ile ilgili bilgiler mevcut. "ARA" işlevini kullanarak gerekli cevapları bulabilirsiniz. Cevaplar yine de tatmin etmez ise, buradan devam edilebilir.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

Hasqar

• Membro
« #2 : 27 Ekim 2017, 16:04:42 »
Konular hep 2008-2012 gibi tarihler olduğu için yeni konu açma gereği duydum.

fluhayat

• Membro
« #3 : 27 Ekim 2017, 16:31:03 »
konular arasında soruna cevap bulabileceğin bir çok konu mevcut. ilgili soruların yanıtları çok değişkenlik göstermeyeceği için sorun olmayacaktır. ancak yol bilgisayarı ekranıyla ilgili cevap verebilirim. soğuk havalarda çoğu 156 nın ekran çalışmaz ısındıktan sonra çalışmaya başlar. bu normal bir durumdur. ekranın özelliğinden dolayı bir durumdur bu.
alfa romeo 2004 156 distinctive

fluhayat

• Membro
« #4 : 27 Ekim 2017, 16:33:47 »
http://www.alfistiturkey.com/forum/teknik/2004-model-156-ic-ekran-arizasi/msg418609/#msg418609

bu da paylaşılan konulardan birtanesi. aracını güle güle kullan.

Theillest

• Membro
« #5 : 27 Ekim 2017, 16:51:11 »
Hava soğukken ekran calışmaması 156 ların hepsinde vardır telaş yapmayın ısınınca ekran gelecektir. Tüp olarak brc mevcut bizde cok memnunuz yakıt olsun uyum olsun tavsiye ederim.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

admin

• Amministratore
« #6 : 27 Ekim 2017, 17:26:36 »
Genel olarak yazılan ve söylenenler, markadan ziyade montajı yapacak olan "ustanın" kaliteli olması. Markanın mutlaka bir etkisi vardır ancak iş genel anlamda ustada bitermiş.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

Theillest

• Membro
« #7 : 27 Ekim 2017, 17:34:04 »
Genel olarak yazılan ve söylenenler, markadan ziyade montajı yapacak olan "ustanın" kaliteli olması. Markanın mutlaka bir etkisi vardır ancak iş genel anlamda ustada bitermiş.
Aynen onu atlamışım ben adminin de dedigi gibi usta cok önemli lpg takalım derken arabayı bozan cok kasap usta mevcuttur sanayide :)

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

octinum

• Moderatore
« #8 : 27 Ekim 2017, 18:10:52 »
Başlıklar 2012-2013 bile olsa en son 156 2005'te satıldı ülkemizde (2006 çıkışlı var mıdır ki? ) :D

156'nın ekranı gıcıktır. Benimki de ısınınca piksellerini kaybediyor. Bir fotoğrafını çekerseniz yorum yapılabilir. Şu aralar ülkemizde sağlam bir 156 ekranının çalışmayacağı kadar soğuk hava olmadığını düşünüyorum açıkçası. Aldığınızda klima falan çalışmışsa soğumuş ve çalışmaya başlamış olabilir. Yahut şansınıza bugün bozulacağı tutmuştur. :)

Gkhn91

• Membro
« #9 : 27 Ekim 2017, 23:23:09 »
Ekran konusu bende de aynı, yazın hep çalışan ekran şu aralar yine pek çalışmaz oldu :)

Cihan82

• Membro
« #10 : 28 Ekim 2017, 14:02:20 »
Bir çözemedik şu ekran meselesini :) Benimki sıcakta çalışmıyor hala

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
2003 Azzurro Gabbiano 156 Mk 1.5 SS
1998 Laguna 2.0 RXE
2015 Ford Tourneo Courier
2009 Fiat Bravo 1.4 T-Jet Emotion
2001 Ford Focus Sport Trend

hannibal

• Membro
« #11 : 28 Ekim 2017, 15:18:23 »
Bende prins var, aldığımdan bu yana herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Arabanın performansından da gayet memnunum. 15k km'de bir bakım yaptırırım, 130 tl gibi bir ücreti var.
Hava sıcaklığı 3-5 derecelerin altına düştüğünde ilk çalıştırmada ekran çalışmaz ama yol bilgisayarı verileri okumaya devam eder, ısınınca ekran açılır ve kaç km gitmişsiniz kaç dk olmuş tüketim değerleri falan filan herşeyi gösterir.
Enteresan olsa da zamanla kabullendik :) Kontak açtığımızda çıkan alfa romeo yazısını görememek üzücü tabi  :lol:

Alfista35

• Membro
« #12 : 29 Ekim 2017, 17:09:01 »
Zavoli markalı kit kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım. Yalnız markadan ziyade işçilik önemli. Ona dikkat edin
Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive

judge_85

• Membro
« #13 : 30 Ekim 2017, 08:58:16 »
Başlıklar 2012-2013 bile olsa en son 156 2005'te satıldı ülkemizde (2006 çıkışlı var mıdır ki? ) :D

156'nın ekranı gıcıktır. Benimki de ısınınca piksellerini kaybediyor. Bir fotoğrafını çekerseniz yorum yapılabilir. Şu aralar ülkemizde sağlam bir 156 ekranının çalışmayacağı kadar soğuk hava olmadığını düşünüyorum açıkçası. Aldığınızda klima falan çalışmışsa soğumuş ve çalışmaya başlamış olabilir. Yahut şansınıza bugün bozulacağı tutmuştur. :)

Benim 156 :) 2006 çıkış yazıyor idi ruhsatta:)

2006 Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive
2016-05 / 93756KM

octinum

• Moderatore
« #14 : 30 Ekim 2017, 09:25:15 »
Haha çok havaliymis judge85:)))

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Ozturksalih38

• Membro
« #15 : 30 Ekim 2017, 18:47:54 »
konular arasında soruna cevap bulabileceğin bir çok konu mevcut. ilgili soruların yanıtları çok değişkenlik göstermeyeceği için sorun olmayacaktır. ancak yol bilgisayarı ekranıyla ilgili cevap verebilirim. soğuk havalarda çoğu 156 nın ekran çalışmaz ısındıktan sonra çalışmaya başlar. bu normal bir durumdur. ekranın özelliğinden dolayı bir durumdur bu.
Yol bigisayari hakkinda bilgi vereyim benimki de soguk havada calismiyordu gunesde bekleyince geliyor yada kaloriferi 10-15 dk calistirinca geliyordu , soktum yol bilgisayarini icinde 5-6 tane kondanstor var biri kurumus o isininca calismasina sebeb oluyor 50 kurus a elektronikcilerden buldum taktim 1 haftadir sorun sikinti yok sabah sogugundada  geliyor ekran yalniz ekrani sokerken dikkat edin plastikler cabuk kiriliyor bide yol bilgisayarinin kablosu kisa kaliyor oda torpidonun sokulmesi gerekiyor hemen solda beyaz soket cikartilirsa rahat calisilir.

Lenovo P1ma40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fluhayat

• Membro
« #16 : 31 Ekim 2017, 01:38:46 »
teşekkür ederim cevabın için.

Hasqar

• Membro
« #17 : 04 Kasım 2017, 10:05:19 »
Atiker Grand taktırdım. Pendik Velibaba ABC Otogaz'da. Ekran da kafasına göre çalışmamazlık yapıyor bazen soğuk olsa da çalışıyor bazen çalışmıyor yaza kadar idare ederim artık  :D

Tüp taktırdığım gün ve ertesi günün sabahı sorunsuz kullandım fakat akşamına benzinde tekleme patlama 2500 devir üstüne çıkmama bazen de çıkıp aşağı düşerken 10 15 saniye 2000 devir civarında beklemesi gibi garip sorunlar başladı. Bu şekilde yürüsem araç zor gidiyor veya giderken 3000 4000 devirde kesiyor yığılıyor öne doğru fakat gaza geçince sıfır sıkıntı tekleme falan kesilip normal çalışmaya başlıyor. Biraz araştırdım fakat kimse sorununun neden kaynaklandığını yazmamış. Bu konuda fikri olan var mı?

fluhayat

• Membro
« #18 : 04 Kasım 2017, 15:47:13 »
Bu tip sorunlarin kaynağı zor bulunur. Buji bobin derler hemen. Ama çoğu zaman başka bişey çıkar.motor bı yerden ekstra hava alıyor olabilir. LPG sisteminin bağlantı noktaları kontrol edilmeli. İş bilen bı usta benim vakum hortumunu takmayı unutmuştu. Motorcu da hemen bobin dedi tabi. Dokunmayın lan arabama dedim. Baya birbirimize girecektir. Sonrasında olayın aslını öğrendik o hortumun yerinde olmadığını görünce. Gidip müşterilerinin arasında yüzüne yüzüne vurdum ustalığını. Kişiliksiz mahluklar.sinirleniyorum aklıma geldikçe. Gaz ayarını da iyi kontrol ettir. Yanlış gaz ayarı benzininde ayarını bozar.

Hasqar

• Membro
« #19 : 04 Kasım 2017, 16:00:34 »
Bin km sonra ayara gel dediler. Olmazsa biraz sabredeyim. Pendik'te oturuyorum, bu yakada en yakın usta Bostancı'da. Kayınpederim 10 yıldır kullanıyor, Bostancı'ya gidip geliyor ama ben güvenemiyorum -güya kendisi de pek memnun değil-. Kayınpederimin aracı hararet yapıyor diye götürdüm, biraz uğraştı sonra sen git ben devirdaimi sökeyim akşamı bulur vs. dedi vaktim var dedim gitmedim fan rolesini değiştirip arızayı giderdi 20 dakikada. Beklemesek belki odur budur diye ek masraf çıkacak. Motor açılmadığı takdirde pek ustaya götürmek istemiyorum aracı. Buradaki tecrübelerden gereken parçayı alıp kendim değiştireyim diye düşünüyorum. Veya sizlerin bu yakada tavsiye edeceği usta varsa şansımı deneyebilirim.

fatihmehmet

• Membro
« #20 : 04 Kasım 2017, 17:05:09 »
@Hasqar
Önceki 147'mde lpg taktırdığım gün dediğiniz sorunlar oldu. LPG'ci bunlar boyle dedi. Dedim boyle saçma şey mi olur? Bir gün daha bırakın inceleyelim tekrar dediler ertesi gün sorun çözülmüştü. Bundan 5 yıl evvel olduğundan ne yaptılar hic bilmiyorum. Tahminim sizin sorununuz da tamamen lpg bağlantıları ile alakalı.

2007 - Alfa Romeo GT Q2 1.9 JTD (2019-.....)
2004 - Alfa Romeo 156 mk2 2.0 TS Manuel. (2016- 2019)
2008 - Alfa Romeo 147 1.6 TS - Alfa Rosso. (2013-2016)

Hasqar

• Membro
« #21 : 04 Kasım 2017, 17:13:35 »
@Hasqar
Önceki 147'mde lpg taktırdığım gün dediğiniz sorunlar oldu. LPG'ci bunlar boyle dedi. Dedim boyle saçma şey mi olur? Bir gün daha bırakın inceleyelim tekrar dediler ertesi gün sorun çözülmüştü. Bundan 5 yıl evvel olduğundan ne yaptılar hic bilmiyorum. Tahminim sizin sorununuz da tamamen lpg bağlantıları ile alakalı.

Pazartesi LPGcinin yolunu tutayım o zaman

hsyn26

• Membro
« #22 : 06 Kasım 2017, 03:10:57 »
Aynı sorun bende de vardı hatta benim ekranımda görüntü kaybıda vardı e baydan 75 dolara ekran aldım. Isınınca açılma sorununuda ekranın arkasında elektrik kart var görüntüyü sağlayan o kartın arkasında 3 yada 4 adet kondansatör var bunları çakmak yada hürmüzle hafif ısıtarak test edilebilir daha sonra arızalı kondansatör değiştirilerek arıza giderilebilinir. Ben 156 ma bu işlemleri yaptırdım şuan sorunsuz şekilde kullanıyorum. Bu işlemi anlıyorsanız kendiniz yada iyi bir elektronikciye yaptırın tavsiyem tv tamircisi olabilir çünkü oto elektronikciler sadece parça değişimi yapıyorlar anlayan zor bulunur. Bu bahsettiğim parçalar zamanla kalorifer ısındıkça soğuttukça devre elemanlarını bozmasından dolayı arıza vermektedir. Umarım bu bilgiler işinize yarar.

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfadanadam

• Moderatore
« #23 : 06 Kasım 2017, 09:05:19 »
Atiker Grand taktırdım. Pendik Velibaba ABC Otogaz'da. Ekran da kafasına göre çalışmamazlık yapıyor bazen soğuk olsa da çalışıyor bazen çalışmıyor yaza kadar idare ederim artık  :D

Tüp taktırdığım gün ve ertesi günün sabahı sorunsuz kullandım fakat akşamına benzinde tekleme patlama 2500 devir üstüne çıkmama bazen de çıkıp aşağı düşerken 10 15 saniye 2000 devir civarında beklemesi gibi garip sorunlar başladı. Bu şekilde yürüsem araç zor gidiyor veya giderken 3000 4000 devirde kesiyor yığılıyor öne doğru fakat gaza geçince sıfır sıkıntı tekleme falan kesilip normal çalışmaya başlıyor. Biraz araştırdım fakat kimse sorununun neden kaynaklandığını yazmamış. Bu konuda fikri olan var mı?

Sorunun nereden kaynaklandığı muhtemelen 100 defa yazılmıştır. Özetle, kötü lpg ayarları, benzin ayarlarını karıştırıyor. Araçtaki sensörlerden gelen veriye göre benzin kendini düzeltir. Ama araba lpg'de çalıştığını bilmediği için okuduğu değerleri düzeltmek için sürekli benzin enjektörlerine komut gönderir. Kısma yada açma şeklinde.
Yapılacak iş, benzin değerleri önce doğru ayarlara gelecek. Araçta bir problem olup olmadığı netleştirildikten sonra tekrar lpg ayarına gidilecek. Bu haliyle lpg'ciye giderseniz bende problem yok diyip çıkacaktır işin içinden.

Hasqar

• Membro
« #24 : 06 Kasım 2017, 09:49:01 »
Sorunun nereden kaynaklandığı muhtemelen 100 defa yazılmıştır. Özetle, kötü lpg ayarları, benzin ayarlarını karıştırıyor. Araçtaki sensörlerden gelen veriye göre benzin kendini düzeltir. Ama araba lpg'de çalıştığını bilmediği için okuduğu değerleri düzeltmek için sürekli benzin enjektörlerine komut gönderir. Kısma yada açma şeklinde.
Yapılacak iş, benzin değerleri önce doğru ayarlara gelecek. Araçta bir problem olup olmadığı netleştirildikten sonra tekrar lpg ayarına gidilecek. Bu haliyle lpg'ciye giderseniz bende problem yok diyip çıkacaktır işin içinden.

Merak ettiğim bir konu daha var. LPGciler gaz enjektörü takıyor, bu enjektörden çıkan gaz benzinin geçtiği enjektörden de geçiyor mu yoksa LPG direkt silindirlere mi gidiyor?

GoogleTagged