Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa 159 jtdm, Honda Accord 2.2 ctdi ve Subaru Legacy 2.0 td karşılaştırması  (Okunma sayısı 2001 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turutm

• Membro
Merhabalar;
Öncelikle herkesin Bayramını kutluyorum,aranıza yeni geldim, Ankara'dan katılıyorum,
Uzun yıllardır opel vectra (benzin-manuel), passat (benzin-manuel ve otomatik) kullandım ve halen lagunaIII 1.5 dci kullanıyorum,
Son 3-5 aydır 159 jtdm ile birlikte Honda accord 2.2 ctdi ve subaru legacy 2.0 td inceliyorum ve ilgileniyorum ama karar verebilmiş değilim,
Bu üç marka ve model hakkındaki bilgi, deneyim ve önerilerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim,
teşekkürler
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

turutm

• Membro

octinum

• Moderatore
Merhabalar;
Öncelikle herkesin Bayramını kutluyorum,aranıza yeni geldim, Ankara'dan katılıyorum,
Uzun yıllardır opel vectra (benzin-manuel), passat (benzin-manuel ve otomatik) kullandım ve halen lagunaIII 1.5 dci kullanıyorum,
Son 3-5 aydır 159 jtdm ile birlikte Honda accord 2.2 ctdi ve subaru legacy 2.0 td inceliyorum ve ilgileniyorum ama karar verebilmiş değilim,
Bu üç marka ve model hakkındaki bilgi, deneyim ve önerilerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim,
teşekkürler

Benim gözümde üçü de gayet düşünülesi araçlar. Aynı zamanda az sayıda insanın tercih ettiği araçlar. Çok zor bir karara girişmişsiniz. :) Yorum bile yapamadım.

agucba

• Amministratore
Motorlu taşıtlar vergisi sebebi ile Accord'u elerdim.
Kaldı geriye Subaru ve Alfa.
Teknik özellikler, model yılı, km, bakım maliyeti, iç mekan genişliği ve bagaj hacmi gibi şartları devre dışı bırakarak ve bir Alfista olarak, yakışıklılık konusunda bence Subaru'ya on basacak olan 159'u tek geçerim.

Gesendet von meinem Lenovo K53a48 mit Tapatalk

///////////////

mhmtmcn

• Membro
2.0 dizel Subaru legacy bulursanız bana da haber verin. 2008 değil ama 2009 olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

turutm

• Membro
Malum sitelerde;
159 JTD çok ama alfistadan bulmak şart,
Legacy 2.0 TD hiç yok gibi,
Accord 2.2 ctdi 200-250 bin km altı yok,
Bekleyelim görelim,
tşk

Sercan Keklik

• Membro
Malum sitelerde;
159 JTD çok ama alfistadan bulmak şart,
Legacy 2.0 TD hiç yok gibi,
Accord 2.2 ctdi 200-250 bin km altı yok,
Bekleyelim görelim,
tşk

Alfistiden diye aldanıp size de iteklemesinler aman dikkat edin. Facebook gruplarına bakın bir grup var, millete alfa aldırıp anasından emdiği sütü burnundan getiriyorlar.

Bu jantlar özel getirdim 6.000 Falan diyip 8 halde replika jantlı arabaları, yok chip yaptık 90 hp aldık, yok imzalı gaz pedalı var vs gibi saçma sapan ama adlarına Alfisti Diyen bir tayfa var.

Dikkat edin çarpılmayın.
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

octinum

• Moderatore
Alfistiden diye aldanıp size de iteklemesinler aman dikkat edin. Facebook gruplarına bakın bir grup var, millete alfa aldırıp anasından emdiği sütü burnundan getiriyorlar.

Bu jantlar özel getirdim 6.000 Falan diyip 8 halde replika jantlı arabaları, yok chip yaptık 90 hp aldık, yok imzalı gaz pedalı var vs gibi saçma sapan ama adlarına Alfisti Diyen bir tayfa var.

Dikkat edin çarpılmayın.

Bunları tanımanın en kolay yolu "Beyler yılanları görelim", "Hayırlı Cumalar Alfistiler" gibi anahtar kelimeleri aramak. :D

hannibal

• Membro
Bunları tanımanın en kolay yolu "Beyler yılanları görelim", "Hayırlı Cumalar Alfistiler" gibi anahtar kelimeleri aramak. :D
Hahahahaha abi hadi alfisti"ler" çokça kullanılıyor, jamara black var bir de; bunu da geçtim. "beyler yılanları görelim" detayı beni benden aldı :D Çok yaşa emi  :))

düşportacı

• Membro

Dikkat edin çarpılmayın.

:alkis: :alkis: :alkis:

Sercan Keklik

• Membro

biz kocaman bir aileyiz :) Fırıldak ailesi
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

octinum

• Moderatore
Hahahahaha abi hadi alfisti"ler" çokça kullanılıyor, jamara black var bir de; bunu da geçtim. "beyler yılanları görelim" detayı beni benden aldı :D Çok yaşa emi  :))

Gözünde canlandı di mi? :D
Tiriptonik vites filan girmedim bak. :)

Majo

• Membro
Şu ana kadar kullandığınız araçlara bakarak zevkinize hitaben Honda accord 2.2 nin size daha uygun olduğunu söylemek dürüstçe olur sanırım. Kıyaslama yaptığınız 3 araba da birbirinden ayrı zevklere sahip. Ben şahsen 159 tercih ederim ama Alfa'lar malum nazlıdır. Evde ikinci bir aşka karşı gelecek bir hanım varsa uzak durunuz :) Ben 156 2.0 kullanıcısıyım, hayalimde iyi bir 159 almak var tabi 156'mı satmadan. Eve yeni girdim neden diye soracak olursanız öyle 3-5 aylık bir araba kullanıcısı falan değilim (heves falan değil yani), 17 yıldır aktif araç kullanıyorum. Gece gece dürtüyor gel beni bi sür diyor yeminle. Aliexpressten double din sipariş etmiştim bugün teslim aldım. Beklediğimden daha iyi bir üründü açıkçası, bi takayım kontrol edeyim bahanesiyle indim arabamın yanına. Yarım saat sökme takma test işlemlerinin ardından yaklaşık bir saat de otoyolda gezmişim. Deli mi kovaladı seni diyebilirsin :) Özlüyorum arabamı, koltuğuna oturunca sanki hanım bana sarılıyor gibi bi his oluyor. Tabi ferrari, lambo vs ayarında bir araç kullanmadım. Türkiye şartlarında bizlerin binebileceği bir çok araca bindim. Opel astra 2001-1,6. Honda Civic 2001, Peugeot 306 Gti, Peugeot 307, Fiat Punto, Fiat Albea, Fiat Marea, Hyundai Accent, Renault Laguna, VW Golf, Fiat Stilo, Alfa Romeo 147 ve Alfa Romeo 156. Hangi araçlardan memnundum diye kendime soruyorum hepsinin ayrı bi güzelliği vardı. Opel hiç üzmedi, Laguna'dan konfor anlamında memnundum ama parça sorunu deli ediyordu sık arızalanıyordu. peugeot 306 enteresan bir araba, yol tutuşu tatminkar mesela jant lastik dışında bir lira masraf etmeden 5.000 tl karlı sattığım bir araç. Albea, marea, accent çok ekonomik ama bildiğin teneke, götürüp getiriyordu işte. O kadar araçtan bir tek Fiat Stilo'mu özlüyorum (avrupada efsane satmıştır memlekette tutulmadı) bir de 156'ma bildiğin aşığım. 159 çok karizmatik bir araç fakat biliyorum ki 156'nın yerini tutmayacaktır bende. Fiat Stilo ve Alfa Romeo 156 'lar dönemin sükse yapan araçları ve malesef elektronikten anlamayan ustalarımız ve bazı satış politikaları servis sıkıntıları nedeniyle geçmişte kötü izlenim bıraktılar. Şöyle bi anı anlatayım. Stilomuzun gaz yememe problemi vardı. Kimisi boğaz kelebeği, kimisi regülatör, kimisi beyin dedi. Hiç birisine elletmedim :D Benim alfa ustama götürdüm o sever böyle arabaları, bana bi elektrik/elektronikçi ismi verdi aynen aktarıyorum: "Bu arabanın sorunu beyin. Bu arabanın ilacı elektronikçi falan usta, kırıktır o. Yapsa yapsa o yapar bunu" dedi. Çıkma beyin o zaman 1500 TL. Yandık diyorum içimden... Neyse gittim falan ustaya, resmen adam arabaya aşık bırak bana git yarın gel dedi. Masraf ne olur usta dedim yav sen git dedi. Hay  ***. Yapcak bişey yok bizim ustaya güvenerek teslim ettik falan ustaya... Ertesi gün geldim araba cıncıkk... Resmen uçuyor. Ne yaptın dedim, beyni sökmüş tamir etmiş. Borcumuz ne kadar? 50 TL :ddddd Al dedim helalinden 200 lira. Özetle, honda'dan anlayan usta çok, servis çok. Ama Alfa'nın hissini vermez. Bindiğiniz arabalara göre memnun eder sadece. Sorun çıkarmaz, baş ağrıtmaz. Aşkla da binemezsiniz ama.
Tavsiye değil, açık görüşlerimdir ;)
Risk yoksa ben de yokum.

turutm

• Membro
Malum sitelerdeki alfistaları öncelikle burada "forumteste" tabii tutmak gerekiyor galiba,
Benim ilk tercihim elbetteki forumdaki arkadaşların otolarını değerlendirmek olacaktır,
Kullanmakta olduğum lagunaIII 2010 model 1.5 dci dynamic paket,
Şuan 100.000 kmde ve 15.000 km periyodik bakımları dışında servise hiç gitmedim,
Alacantra deri döşeme, koltuklar ısıtmalı, vites, debriyaj, fren metal spor paket vs,
Özellikle ş.dışı yolda 3. vitesten sonrası keyifli bir araç lakin sahiplenemedim bir türlü,
Sıralama yapacak olursam legacy 2.0 td, alfa 159 jtdm ve accord 2.2 ctdi,
Alfa'ya girişi 156 yada GT dizellerden biri ile yapmayı da düşünmüyor değilim,
 :haydi: :haydi: :haydi:

Majo

• Membro
Mersin'de bir tane 156 2.5 var yatıyor. Bazen şeytan dürtüyor git al topla diye. :)
Risk yoksa ben de yokum.

GoogleTagged