Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: bakımlı 130-140000 de alfa alınır mı kmye ? araç alırken km ne derece önemlidir?  (Okunma sayısı 2009 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

basar surmegoz

• Ziyaretçi
Arkadaşlar alfalara bakıyorum ilanlardan ama örneğin 2006-2007 model olup da 130-140.000 geçkin km olan araçlrı direk es geçiyorum. araçların kmsi ne derece önemli? yani bakımlı ama 130-140000 de bir araç alınır mı?
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Makineci

• Membro
99 model her tarafı ölü 2.0 TS 156 aldım.190 bin deydi aldığımda her tarafı ayrı oynuyordu.Aşırı hor kullanılmış alt takım diye birşey kalmamış.Üstünde 5 yıllık çatlak patlak lastikler vardı.Yağ değiştirdiklerine bile inanmıyorum aldığım kişilerin.Benim araç mudanya rampasını 200 le tırmanıyorsa AR alırken km'ye bakmanın ben mantıksız olacağını düşünüyorum.Motorla ilgili sadece araca motorsiklet bujileri takmışlar onları orjinal bujileriyle değiştirdim triger kayışını adamlara güvenmediğimden değiştirdim.Birde lambda sensörü diye birşey vardı hata veriyormuş onu değiştirdim.Onun dışında motoru hiç ellemedim.O kadar bakımsızlığa rağmen %80 nin üzerinde çıktı motor gücü hayret ettim.Atmosferik 200 üstü güç almak için modifiye edeceğim motoru.Neler değişeceğinide bilmiyorum aynı parçayı 2 kere almamak için şuan ellemiyorum motoru.Yani km bence AR için bir problem teşkil etmiyor.Aracım şuan 220 bin de bu arada.

The Schuey

• Membro
Arkadaşlar alfalara bakıyorum ilanlardan ama örneğin 2006-2007 model olup da 130-140.000 geçkin km olan araçlrı direk es geçiyorum. araçların kmsi ne derece önemli? yani bakımlı ama 130-140000 de bir araç alınır mı?
Eğer bakımlı ise alınır. Neden alınmasın?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rain man

• Membro
Temiz ve bakımlıysa bence sorun olmaz. Çok fazla görmemekle beraber gördüğüm bir kaç 156'nın ve 159'un km'leri oldukça fazlaydı ancak motoru oldukça verimli olduğunu hissettiriyordu. Almadan önce temiz bir baktırır miadlı parçalarının değişimini durumunu sorgular öyle alırsanız sorun olacağını düşünmüyorum.

Bu arada ben de yeni bir alfistiyim. Dün aracın miadlı bir kaç parçasını bir nevi kendi isteğimle sorgulatıp değişme isteğiyle sanayiye gittim. İyi bir ustaydı ancak kendisi VAG grubu araçlara bakıyordu. Temin edebilirsen parçaları ben sana canavar gibi yaparım aracı dedi. Ne kadara totalde mal olur diye sorduğumda volkswagen olsa aşağı yukarı 900 falan tutardı ama alfa romeo olduğu için daha pahalıdır muhtemelen dedi (klasik ön yargılar). Bir iki yere fiyat sordurdum. Servis haricinde bahsettiği fiyatı aşan yoktu. 700'e falan halledebiliyorum yan sanayi olmadan hem de...

Yani diyeceğim o ki AR'ler göründüğünden daha sağlam ve düşünüldüğünden daha sorunsuz arabalar. Bir VW ne kadar sorunluysa AR de en fazla o kadar sorunludur kanımca.
Alfa Romeo 147 1.9 JTD Q2 2009

Doğa Tosun

• Membro
RX8 hariç her araba alınır bakımlıysa. KM 'yi dert etmeyin o kadar..
"AlfaRomeo 159 JTDM Dist.Plus Qtronic
"MercedesBenz C180 AMG Selection
"BMW 520i Executive Plus

"Alfa MiTo 1.4 TB (sold)
"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)
"Alfa 147 1.6 TS (sold)
"BMW 320ied 40th year(sold)
"BMW X5 3.0i (sold)
"BMW 320ia (sold)
"MercedesBenz C180 AMG(sold)
"VW Passat B8 Highline(sold)
"Honda Civic SportPlus 182(sold)
"Nissan Navara 4x4 Platinum(sold)

oceansblue

• Membro
Ben de alfa alırken aynı takıntıyı yaşamıştım, ama babam motor ustası gider bakımlı yüksek km li arabalar alır hep bana da motor bakımlıysa dert etme dedi ben de gidip aldım. 143 binde idi şimdi 164 bin şu ana kadar çok şükür hiç bir sorun yaşamadım. Düzgün kullanılmayan bakımları aksatılan bir araç 30 binde de sıkıntı verebilir. 85 binde dizel bir opelde yaşadım bu sorunu. Ne yazık ki bizim ülkemizde km  takıntısı hat safhada.

fevkalbeser12

• Membro
Sadece merakımdan soruyorum, neden alınmaz? Niyeyse bende japon arabası olduğu için sorunsuzdur gibime geliyordu.
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

hi_cazz

• Membro

Sadece merakımdan soruyorum, neden alınmaz? Niyeyse bende japon arabası olduğu için sorunsuzdur gibime geliyordu.

Kemal abi wenkel motorun standart sayılan motor Ömrü Yüzünden yazmıştır Doğa.

Sent from my iPhone using Tapatalk

krm1983

• Membro
Rx8 wankel/ rotary motor ve belli kmde ömrünü tamamlıyor ve bildiğim kadarıyla da komple/sandık motor değişiyor.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Siamo fatti della stessa materia di cui sono fatti i sogni.

erk1n

• Membro
Ynt: bakımlı 130-140000 de alfa alınır mı kmye ?
« #9 : 08 Şubat 2015, 10:15:08 »
130-140 bin km 2006 model bir araba için çok düşük km ler ki zaten.

Ben size İstanbul'da bir taksiye binip aracın kaç km de olduğuna bakmanızı tavsiye ederim :)
Alfa Romeo 159 (2008) >
Alfa Romeo 166 (2001) >
Alfa Romeo GTV (1999) >
Alfa Romeo 156 (2006) ...

fatihmehmet

• Membro
Ben 2013 Martta 147 mi 119 binde aldım. Şuan 149.000 de ve sadece 150.000 yağ bakımını yaptırdım. :nazar:

Ben de bu vesileyle sorayım. 119 bin de triger ve baskı balatayı alınırken değiştirmiştik. Yaş nedeniyle veya 150.000 de değişmesi gereken bir parça var mı?

2007 - Alfa Romeo GT Q2 1.9 JTD (2019-.....)
2004 - Alfa Romeo 156 mk2 2.0 TS Manuel. (2016- 2019)
2008 - Alfa Romeo 147 1.6 TS - Alfa Rosso. (2013-2016)

Makineci

• Membro
Çok samimi bir arkadaşımda vardı rx8.Aslında motoru sanıldığı kadar problemli bir motor değil.Sadece motor yapısı gereği standart pistonlu motorlara göre çok daha fazla yağ yakıyor.Fakat bizim insanımız bu duruma alışık olmadığı için yağ eklemeyi unutuyor yada önemsemiyor.Zaten çok yüksek devirli kullanılan bir araba olduğu için yağsız kalan motor arıza yapıyor.Bu durumda mecburen sandık motor getiriliyor.Fakat ufak bir arıza da bile Wankel motordan anlamayan Mazda ustaları bu motor öldü diyip 20-30 bin km'de arabalara sandık motor getirttiler.Dolayısıyla adı çıktı aracın.Türkiye'de standart pistonlu araçlar dışında bir araba almak hiç mantıklı değil.Şuan hybrid yada tam elektrik motorlu bir araçta alırsanız aynı problemlerle karşılaşabilirsiniz.

iskoc

• Membro
2001 156 2.0 Twinspark 2013-2015
1998 166 3.0 V6 24V     2015-2019

muğlalı

• Membro
japonla alakalı değil rx 8 deki wankel motorun yapısı  gereği belli bir km de değişmesi lazım o yüzden.

alfacan

• Membro
Kompresyon testinden başarıyla geçen 220 bindeki 156 bile alınır @iskoc   :D

basar surmegoz

• Ziyaretçi
Ynt: bakımlı 130-140000 de alfa alınır mı kmye ?
« #15 : 09 Şubat 2015, 17:33:03 »
130-140 bin km 2006 model bir araba için çok düşük km ler ki zaten.

Ben size İstanbul'da bir taksiye binip aracın kaç km de olduğuna bakmanızı tavsiye ederim :)

Böyle olmanmın sebebi aslında biraz aileden  ailede bir fiesta var 2005 model 60.000 de gocus var yine 2005 90.000 de :-)

basar surmegoz

• Ziyaretçi
Ben de alfa alırken aynı takıntıyı yaşamıştım, ama babam motor ustası gider bakımlı yüksek km li arabalar alır hep bana da motor bakımlıysa dert etme dedi ben de gidip aldım. 143 binde idi şimdi 164 bin şu ana kadar çok şükür hiç bir sorun yaşamadım. Düzgün kullanılmayan bakımları aksatılan bir araç 30 binde de sıkıntı verebilir. 85 binde dizel bir opelde yaşadım bu sorunu. Ne yazık ki bizim ülkemizde km  takıntısı hat safhada.
Anladım öyleyse km ye bakmadan önce bakımlarına bakmak gerekecek her şeyden önemlisi

octinum

• Moderatore
Konu kirliliği olmasın diye yenisini açmak yerine bunu hortlatıyorum. :)

2.0TS'in kompresyon basınçları kaç olmalı, nereden buluruz? Şimdiki aracım Vectra için Haynes tamir kılavuuzndan bulmuştum (174 ile 210psi gibi bir değer arası olmalı diyordu). 156'yı alırken kompresyon testi yapacağız ya, değerleri bileyim ben de. :)

Bu arada kompresyon test cihazım var, Adana'da ihtiyaç duyan Alfista olursa haber versin. :)

tekin159

• Membro
180 bin km de dizel 159 aldım 1.5 yıl oldu 235 binde ve tık demedi. rutin bakım ve devam.
ayrıca 235 kmh i de görüyor.
2006 - 159 JTDM
2011 - GIiulietta JTDM
2010 - 159 TBI

ES53

• Membro
Hollanda da teyzem yasiyor.a3 1.9 tdi var bu 99-2000 modeller.375 bindeydi en son 2 sene once gittigimde.filtreleri bile degistirmiyor sadece yagi degistiriyor.araba cok seri ve verimli gidiyordu arizalandigini hic duymadim.kmye cok takilmamak lazim.tabi koru korunede alinmaz cok iyi eksperler var artik herseyi dokuyorlar

GoogleTagged