Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 06CVD199 Alfa Romeo 147 MK1 - Doğu Garaj - Cevdet'e Merhaba! :)  (Okunma sayısı 1554 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hkmtctnky

• Membro
hayırlı olsun, tek kapı 147 tadı başkadır. mk2 ti paketine 3.5 sene 80bin km civarı bindim, tadı hala damağımda.. :kahve:
3000km de bi yağına bakıp tamamlarsanız, bakımındada ufat tefekten kaçmazsanız sorunsuz dertsiz biniliyor,
kat iptalse mutlaka takın yoksa 2. gazlamada canı ceresi gidiyor :D
Arada bi ön takımlar gıcırdamayı sever bozuldu sanmayın ertesi sabah hiç bişey olmamış gibi devam eder :D
ayrıca polisaj sonrası fotolar rosso alfanın hakkını vermiş kazasız belasız iyi günlerde kullanın  :nazar:
carplay içinde; bunların orjinal connect nav ünitesinden bulursanız Ankara'da içine android gömebilecek bir yer tanıyorum, o üniteinin kasasını kullanıyorlar ve üstündeki tuşları entegre ediyorlar, profilde numaram var ordanda ulaşırsanız yardımcı olurum  :serefe:
'03 Opel Corsa 1.7 DTi 3dr (Casablanca Weiß)
'07 Opel Corsa 1.4 Sport 3dr (MetroBlau)
‘06 AlfaRomeo 147TI 3dr (RossoAlfa)
05 Opel Corsa 1.3 CDTi 3dr (Casablanca Weiß)
------------------------------------------------
‘09 AlfaRomeo MiTo (NeroEtna)
'05 MB CLS350
'07 Renault Clio 1.6 BVA

cemdogu

• Membro
hayırlı olsun, tek kapı 147 tadı başkadır. mk2 ti paketine 3.5 sene 80bin km civarı bindim, tadı hala damağımda.. :kahve:
3000km de bi yağına bakıp tamamlarsanız, bakımındada ufat tefekten kaçmazsanız sorunsuz dertsiz biniliyor,
kat iptalse mutlaka takın yoksa 2. gazlamada canı ceresi gidiyor :D
Arada bi ön takımlar gıcırdamayı sever bozuldu sanmayın ertesi sabah hiç bişey olmamış gibi devam eder :D
ayrıca polisaj sonrası fotolar rosso alfanın hakkını vermiş kazasız belasız iyi günlerde kullanın  :nazar:
carplay içinde; bunların orjinal connect nav ünitesinden bulursanız Ankara'da içine android gömebilecek bir yer tanıyorum, o üniteinin kasasını kullanıyorlar ve üstündeki tuşları entegre ediyorlar, profilde numaram var ordanda ulaşırsanız yardımcı olurum  :serefe:
Soğuk havalarda bahsettiğiniz burç-takoz sesi maalesef var. Ama ben bunlara Citroen’den felaket alışkınım, bana ninni gibi geliyor

Dediğiniz gibi, sanırım güzel bir yolculuk geçecek Cevdet ile. Uzun yıllar binmeyi düşünmüyor değilim. Zaman gösterecek diyelim.

Connect Nav ünitesi bir bütçe, adaptasyon bir bütçe. Sanırım o kadar açılamam. Double din çerçevesini aldım lakin, asıl mesele buna oturacak kaliteli bir multimedya bulmakta. Acelem yok, belki önce orijinal ana ünitede kalıp hoparlörler ile alakalı çalışırım. Göreceğiz

Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için
2003 Alfa-Romeo 147 Distinctive 3dr.
2005 Citroen C2 1.4 HDI SX 3dr.
2004 BMW F650 GS TwinSpark
2022 Subaru Forester 2.0 E-Boxer Hybrid Sport
DBY Detailing - DOĞU GARAJ

cemdogu

• Membro

Bugün günlerden LLumar PP60. Çok koyu bir cam filmi istemedim zira aracın içinin görünmesi hoşuma gidiyor. Lakin Citroen’de düz siyah ve %20 cam filminden sonra bu araç akvaryum gibi geldi. PP60 güzel görünüyor bence, hafif reflekte, oldukça açık, ama ısı kesme performansı şükela….

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kaan

• Membro
Ana üniteye bütçe ayırmak istemiyorsan ve orjinal kalsın düşüncen var ise en maliyetsiz ve kaliteli çözümü anlatıyorum  :)
Eğer elinde yoksa aşağıda linkini bıraktığım yada benzeri bir usb changer ı alıp torpidoya kendin montaj yaptıktan sonra usb den elektrik alarak çalışan kaliteli bir bluetooth ile hoparlörlere de el attıktan sonra ses kalitesi yüksek şekilde müzik dinleyebilirsin. Navigasyon vs. için çözüm değil ancak torpido orjinal kalmış olur.

https://tr.aliexpress.com/i/32683577447.html
1 hayal
5 duyu
6.his

cemdogu

• Membro
Ana üniteye bütçe ayırmak istemiyorsan ve orjinal kalsın düşüncen var ise en maliyetsiz ve kaliteli çözümü anlatıyorum  :)
Eğer elinde yoksa aşağıda linkini bıraktığım yada benzeri bir usb changer ı alıp torpidoya kendin montaj yaptıktan sonra usb den elektrik alarak çalışan kaliteli bir bluetooth ile hoparlörlere de el attıktan sonra ses kalitesi yüksek şekilde müzik dinleyebilirsin. Navigasyon vs. için çözüm değil ancak torpido orjinal kalmış olur.

https://tr.aliexpress.com/i/32683577447.html
Üstadım, teyp için modül mevcut. Hayatı kolaylaştırmıyor malesef. Changer moduna bazen geçiyor, bazen geçmiyor. Ses kalitesi hiç iyi değil. Bu yüzden ana ünite kesin gidici gibi

Kaan

• Membro
Üstadım, teyp için modül mevcut. Hayatı kolaylaştırmıyor malesef. Changer moduna bazen geçiyor, bazen geçmiyor. Ses kalitesi hiç iyi değil. Bu yüzden ana ünite kesin gidici gibi

Hocam şöyle ki changer dan usb ile dinlediğinde ses kalitesi senin de dediğin gibi düşük. Ama bluetooth ile dinlediğinde aksine basslar ve tizler gerçekten çok iyi. Çok net ve temiz ses alınıyor. Ben bose sistemde deneyimlemiştim bunu ama hoparlör farkından değişiklik olacağını sanmam. Tabii changer sağlıklı çalışmıyorsa o apayrı bir konu.
Bu arada double ünite takarken üzerinde marka logo vs. bulunmayan bir ürün tercih edersen biraz da olsa orjinal gibi duruyor. Son olarak jvc, kenwood, sony, pionerr gibi markaların kalbur üstü ürünlerini tercih etmessen ses kalitesinde iyileşme olmayacaktır. Sen de bilirsin oyuncak olarak ürünler iyi olsa da ses çıkışı ve kalitesi olarak çoğu yerlerde.
İnşallah fiyat-performans ve rossoya yakışacak bir ürün ve sistem olur.
1 hayal
5 duyu
6.his

cemdogu

• Membro
Hocam şöyle ki changer dan usb ile dinlediğinde ses kalitesi senin de dediğin gibi düşük. Ama bluetooth ile dinlediğinde aksine basslar ve tizler gerçekten çok iyi. Çok net ve temiz ses alınıyor. Ben bose sistemde deneyimlemiştim bunu ama hoparlör farkından değişiklik olacağını sanmam. Tabii changer sağlıklı çalışmıyorsa o apayrı bir konu.
Bu arada double ünite takarken üzerinde marka logo vs. bulunmayan bir ürün tercih edersen biraz da olsa orjinal gibi duruyor. Son olarak jvc, kenwood, sony, pionerr gibi markaların kalbur üstü ürünlerini tercih etmessen ses kalitesinde iyileşme olmayacaktır. Sen de bilirsin oyuncak olarak ürünler iyi olsa da ses çıkışı ve kalitesi olarak çoğu yerlerde.
İnşallah fiyat-performans ve rossoya yakışacak bir ürün ve sistem olur.
Planım ana üniteye şansı bırakmamak açıkçası. Yani bir teyp takıp, onun 45w çıkışına 4 hoparlör emanet etmek doğru değil. Bu pioneer, Kenwood, Sony de olsa bir yere kadar ses çıkartır. Benim niyetim ana ünitenin en az orijinal teyp kadar güçlü çıkışlarının olması. Akabinde zaten RCA çıkışı vasıtası ile stereo bir amfi besleyeceğim. Önce ön 2 kapı hoparlörü-tiz hoparlörler ve subwoofer. Daha sonra mono bir amfi daha tedarik edip, 4 kapıyı da amfiden süreceğim. Planım bu

LLumar PP60 uygulandı bakalım beğenecek misiniz?

alkinooo

• Membro
bugün geçerken canlı gördüm, gerçekten çok güzel duruyor araba. sokak kenarına bırakmayalım, nazar değer...

maşallah  :nazar:
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

cemdogu

• Membro
bugün geçerken canlı gördüm, gerçekten çok güzel duruyor araba. sokak kenarına bırakmayalım, nazar değer...

maşallah  :nazar:
Esat? Birlik Mh? Eğer birlik mahallesi ise iş yerim orası, her zaman beklerim üstadım. Teşekkür ederim

alkinooo

• Membro
dby'nin karşı kaldırımında gördüm hocam, benim de ev koza sokakta, konuşmuştuk :)
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

cemdogu

• Membro
dby'nin karşı kaldırımında gördüm hocam, benim de ev koza sokakta, konuşmuştuk :)
Şimdi harırladım üstadım, dediğim gibi her zaman beklerim

cemdogu

• Membro
Bugün kapı gergilerime çözüm buldum.

Evvela Valea marka GT ve 147 uyumlu yan sanayii ürünü denedim. Lakin sıfır yan sanayii parça aracın üzerindeki parçadan daha çok ses çıkardı ve kapıyı felaket kastı. Direkt iadeye yolladım.

Whatsapp grubundaki arkadaşların önerisiyle Fiat Linea uyumlu, Emin marka kapı gergilerinı tedarik ettim. Aracın üzerinden çıkan parça ile kıyaslaması şu şekilde.

Emin marka gergide ses yapabilecek alanlarda plastik destekler var. Ayrıca gerginin metal kısımları plastik ile saklanmış. Kapı açılış açısında belirgin bir değişim sezemedim. Açılıp kapanması çok iyi oldu. Kapıyı açınca duvara kadar pat diye açılıyordu ve felaket ses yapıyordu. Sorun çözülmüş oldu

Kaan

• Membro
Kapı gergisi kanayan yara ancak kaba kuvvet ile tamirine şahit oldum. GT'm de sol kapı gergisini Muttalip Usta var gücü ile çekiçleyerek bildiğin gergiyi dövdü ve yerine tekrar taktığında hiç ses yoktu. 0 gibi olmuştu. Tabii nereye nasıl vurdu o hızda göremedim.  :lol: Ama bilgi için hazır lafı geçmişken yazayım istedim. Ayrıca ben o işlemden satana kadar 2 sene daha kullandım ve o süre boyunca hiç ses duymadım.
1 hayal
5 duyu
6.his

cemdogu

• Membro
Kapı gergisi kanayan yara ancak kaba kuvvet ile tamirine şahit oldum. GT'm de sol kapı gergisini Muttalip Usta var gücü ile çekiçleyerek bildiğin gergiyi dövdü ve yerine tekrar taktığında hiç ses yoktu. 0 gibi olmuştu. Tabii nereye nasıl vurdu o hızda göremedim.  :lol: Ama bilgi için hazır lafı geçmişken yazayım istedim. Ayrıca ben o işlemden satana kadar 2 sene daha kullandım ve o süre boyunca hiç ses duymadım.

Sizin aracınızdaki gergilerin esasen mekanizması değil, araca uzayan kolunun ucunda sorun varmış belli ki. Yani kapı içerisinde kalan alan değil, arabanın kapı içine vidalanan puntalı menteşesi gevşemiş, o ses yapıyormuş. Ustanız da çekiç yordamı ile puntayı sağlamlamış :) Benim iç mekanizmasındaki plastikler kırılmış, gergi alt üst oynuyordu. Bu sebeple pek kurtarılası değildi.

Bu arada uzun dönem izlenimim, Linea kapı gergileri gayet iş görür. Emin marka olanı özellikle. Ses hala yok, kapılarım tok kapanıp tok açılıyor ve kademeler sayesinde kapı duvara doğru ya-allah diyip yürümüyor :)

Bu arada yazlık lastik satın aldım. Falken mi, Petlas mı derken. Son kararı Goodyear Eagle Sport'tan yana verdim. C2'de kışlıklarda Goodyear UG8 kullanıyordum, patronum da bir önceki aracında Goodyear Eagle Sport'tan çok memnun olduğunu iletti. Falken için de çokça öneri aldım, al güzel lastik diyen de oldu. Ama biraz marka alışkanlığını tercih ettim diyebilirim. 2023 üretimi olmaları, uzunca bir süre yazlık lastik defterini kapattığım anlamına geliyor :)

Peki ya kışlıkları ne yapacağım? Şu anda üzerinde 2017 üretimi ama sıfır alınmış, Taurus marka lastikler var. Elbette bunlarla devam edemeyeceğim, çünkü ıslak performansı korkunç. Asla güven vermiyor. 17 inç için kışlık lastik araştırmak istemiyorum, uzun vadeli düşünmeyi planlıyorum. Muhtemelen 15 inç bir jant alacağım ve üzerinde yine Goodyear UG8 tercih edeceğim. Lakin bu artık önümüzdeki ekim ayının konusu :)

Seger'den korna aldım. 65H tercih ettim. Arabanın kornasının biri bozulmuş. Pırtlıyor gibi ötüyor uzun zamandır. Yerini tespit ettim ama, sanıyorum tamponu sökmem gerekecek çünkü alan çok dar. Ben kornayı mevcut yerinden taşımayı düşünüyorum. Scudetto'nun içine koymak gibi bir hedefim var. Üşendim, ileri tarihe bıraktım :)

GoogleTagged